Skocz do zawartości
benek

MoBo AGPx2 + grafika AGPx8 = ???

Rekomendowane odpowiedzi

:roll:

 

wstyd sie przyznac ale nie mam pewnosci bo robilem podmianki tylko w 2 strone (nowa plyta glowna i stara grafika i w tym mam jakie takie pojecie), ale do tej pory nie musialem na stara plyte glowna wrzucac grafiki AGP x8

 

wiec pytanie (nie odsylajce mnie do specyfikacji AGP 1.0 i AGP 3.0 bo te czytalem) czy takie cos moze dzialac

 

MoBo z AGP x2 + grafika z AGP x8

 

teoretycznie nie bo plyta daje tylko 3.3V a grafika potrzebuje 1.5V (lub 0.8V) ale producenci kart graficznych (mimo zapewnien) nie usuneli tego rozciecia i fizycznie karty AGP x8 wchodza w slot AGP x2 ...

 

wiec jak to jest w praktyce :?:

 

PS szukalem ale nie znalazlem konkretow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieusuniecie pierwszego rozciecia powinno byc wystarczajacym powodem do wlozenia karty - jezeli by tego nie chcieli rozciecie powinno byc tylko jedno (nie ma tu analogii do kart agp2x z dwoma przecieciami ,bo tu chodzilo o zgodnosc z agp4x ,ktore nie byloby zgodne wstecz - wtedy mialoby przegrodke druga ,a nie na zlaczu uniwersalnym)

 

wiec jezeli masz karte na gwarancji to ryzykuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam na swoim przykladzie, nie moglem sie powstrzymac zeby wyprobowac moc nowego gf ti-4200 od Dreama, poczytalem specyfikacje, karta chodzi od 2x-8x agp, wiec przywitala sie z moim Abitkiem BH6. Diodka ladnie swieci od coolerka i nic sie nie dzieje, zero problemow! Tak wiec, u mnie dziala!

A wlasnie, gdyby byl jakis problem to nie wlozylbys w ogole karty do slotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam na swoim przykladzie, nie moglem sie powstrzymac zeby wyprobowac moc nowego gf ti-4200 od Dreama, poczytalem specyfikacje, karta chodzi od 2x-8x agp, wiec przywitala sie z moim Abitkiem BH6. Diodka ladnie swieci od coolerka i nic sie nie dzieje, zero problemow! Tak wiec, u mnie dziala!

A wlasnie, gdyby byl jakis problem to nie wlozylbys w ogole karty do slotu

taki maly OT: nie pamietam jaki ten ktos mial nick, ale wlozyl pamiec ddr odwrotnie do slotu na plycie :!: nie wiem jak mu sie to udalo, ale podobno wszystko jakos pozniej dzialalo ok, wiec w ogole to mozna duzo rzeczy zrobic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował!

 

Może się to źle skączyć dla karty, ale ... nie musi.

Zresztą czy jest sens? Chyba, że trzeba, ale wtedy i tak nie ryzykowałbym takiego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki maly OT: nie pamietam jaki ten ktos mial nick, ale wlozyl pamiec ddr odwrotnie do slotu na plycie :!: nie wiem jak mu sie to udalo, ale podobno wszystko jakos pozniej dzialalo ok, wiec w ogole to mozna duzo rzeczy zrobic :wink:

Nie wiem jakim cudem to mu sie udalo, no ale ok, duzo ludzi ma rozne zdolnosci manualne :D ale zyby to jescze dzialalo 8O to juz dla mnie mistrzostwo swiata :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam chlopaki

jeden gosc wlozyl karte graficzna na odwrot

do jakiegos Abita na BX czy cos takiego

w kazdym razie plyta byla waska i riva tnt2 m64 sie zmiescila

niestety troche sie zjarala :D

dlatego moge sie zalozyc za do Abita KV7 da sie wlozyc Voodoo 3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze specyfikacji AGP:

 

AGPx1 - 3.3V

AGPx2 - 3.3V; 1.5V

AGPx4 - 3.3V; 1.5V

AGPx8 - 1.5V; 0.8V

 

Zapamietac! :D

 

wiec bedzie dzialac jesli jest na 1.5V

karty AGPx8 niedzialaja na AGPx2 i AGPx4 tylko wtedy jesli wymagaja napiecia 0.8V ale takich praktycznie niema bo za duzo ludzi ma ciagle mobo z AGPx4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze specyfikacji AGP:

 

AGPx1 - 3.3V

AGPx2 - 3.3V; 1.5V

AGPx4 - 3.3V; 1.5V

AGPx8 - 1.5V; 0.8V

 

Zapamietac! :D

 

wiec bedzie dzialac jesli jest na 1.5V   

karty AGPx8 niedzialaja na AGPx2 i AGPx4 tylko wtedy jesli wymagaja napiecia 0.8V  ale takich praktycznie niema bo za duzo ludzi ma ciagle mobo z AGPx4.

a na ktorych stykach w agp2x ty widziales 1.5v - bo ja czegos takiego nie widzialem (ale jeszcze raz sprawdze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam ze specyfikacji portu AGP ze strony intela :)

A to ciekawe 8O

Dołączona grafika

To rysynek ze strony intela, który wykorzystałem w tym.

 

 

I jak byk widze iż przy płycie z max. agpx2 jest napięcie jedynie 3,3V.

 

Więc pokaż proszę skąd Ty masz takie dane :?

Już przy na płycie z agpx2, pojawiają się problemy właśnie z powodu napięcia 1,5V.

 

Więc dla mnei może dojść do uszkodzenia karty z powodu napięcia, chyba że jakimś cudem bedzie ona dobrze działać na 3,3V - dla mnei zbyt duże ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hem kiedys to czytalem i juz niechce mi sie szukac tej secyfikacji jeszcze raz. ale i tak maly blad popelnilem ;)

ale tu na forum znalazlem:

 

Nazwa---------------Napiecia

--------------------------------

AGPx1---------------3.3V lub 1.5V

AGPx2---------------3.3V lub 1.5V

AGPx4---------------3.3V lub 1.5V

AGPx8---------------0.8V lub 1.5V

 

 

zaraz jeszcze raz poszukam jednak tej specyfikacji ;)

 

a to co pokazales to sa napiecia brane przez karty AGP, a nie to, jakie napiecia obsluguje Port AGP :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe  8O 

http://tomekoglaza.fm.interia.pl/agp.jpg

 

I jak byk widze iż przy płycie z max. agpx2 jest napięcie jedynie 3,3V.

 

Więc pokaż proszę skąd  Ty masz takie dane  :? 

Już przy na płycie z agpx2, pojawiają się problemy właśnie z powodu napięcia 1,5V. 

 

Więc dla mnei może dojść do uszkodzenia karty z powodu napięcia, chyba że jakimś cudem bedzie ona dobrze działać na 3,3V - dla mnei zbyt duże ryzyko.

Polecam popatrzeć sobie na stronkę ATI

 

Stoi tam jak byk, że wszystkie nowe karty ATI, więc zakładam, że z nvidią jest podobnie, są kompatybilne ze starszymi wersjami AGP, i to zarówno jeżeli chodzi o samą specyfikację standardu, jak i typ złącza. Innymi słowy: radeon 9700 AGPx8, docelowo sygnałowany napięciem 0.8V może spokojnie pracować sobie w slocie 3.3V Jedyny wyjątek to karta z rodziny FireGL, i tak potrzebująca slotu AGPpro.

Jedyne, czego robić nie można, to pakować karty 3.3V do nowych slotów AGP, ale tego akurat nie da się zrobić ;)

 

Update: to jest fajna stronka: http://www.ertyu.org/~steven_nikkel/agpcom...patibility.html

 

 

Tak więc, Benek, o ile się nie mylę, jeżeli karta AGPx8 ma dwa wcięcia, to można ją wkładać do każdego istniejącego obecnie slotu. Jeżeli ma tylko jedno (to dalsze od śledzia), to NIE MOŻNA włożyć jej do slotu 3.3V, ale i nie będzie to fizycznie możlliwe. BTW zdjęcia takiej karty nie udało mi się znaleść, więc nie wiem, czy takie są :P

 

Gorszą kwestią są karty AGPx2 3.3V z okresu przejściowego, gdy upowszechniało się AGPx4 (i slot AGP universal), bo te karty miały dwa wcięca (żeby można je wszędzie włożyć), ale potrzebowały napięcia 3.3V, np. ATI rage fury maxx, ATI rage pro by PowerColor, i niektóre SiS 305. Diamond Viper miał bodajże zworki do ustawiania 3.3V/1.5V

 

 

Update 2:

ZNALAZŁEM!!! Elsa FireGL T2-64s

http://www.elsa.com.tw/EN/Products/showimg.asp?newsid=255

 

Zgodnie z logiką, tej karty nie włożysz do slotu AGPx2 3.3V, bo nie ma wycięcia 3.3V :P Pracuje tylko w AGPx4 i X8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeony 9600pro dzisiaj widzilem i maja jedno wyciecie ,takiej karty nie wlozy sie do gniazda agp2x i 1x

te karty agp8x ktore maja dwa wyciecia (jezeli sa takie) mozna wkladac do agp2x ,jezeli sie spala to jest gwarancja - naucza sie robic odpowiednie zlacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeony 9600pro dzisiaj widzilem i maja jedno wyciecie ,takiej karty nie wlozy sie do gniazda agp2x i 1x

te karty agp8x ktore maja dwa wyciecia (jezeli sa takie) mozna wkladac do agp2x ,jezeli sie spala to jest gwarancja - naucza sie robic odpowiednie zlacza

Właśnie większość kart x8, wliczając Quadra i FireGL mają (jeszcze?) dwa wcięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hem  kiedys to czytalem i juz niechce mi sie szukac tej secyfikacji jeszcze raz. ale i tak maly blad popelnilem ;)

ale tu na forum znalazlem:

 

Nazwa---------------Napiecia 

-------------------------------- 

AGPx1---------------3.3V lub 1.5V 

AGPx2---------------3.3V lub 1.5V

AGPx4---------------3.3V lub 1.5V

AGPx8---------------0.8V lub 1.5V

 

 

zaraz jeszcze raz poszukam jednak tej specyfikacji ;)

 

a to co pokazales to sa napiecia brane przez karty AGP, a nie to, jakie napiecia obsluguje Port AGP :) :P

temat odswiezam bo zauwazylem blad

mam wlasnie przed soba plyte na MVP3 z agp2x i stwierdzam ze ta plyta nie jest w stanie dac napiecia 1.5v

za to trzy posiadane przeze mnie plyty z agp4x maja uklad przetwazajacy napiecie 3.3v lub 5v na 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...