Skocz do zawartości
storm

Botowanie winXP I WIN 2K3

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba sprawa nie sprowadza sie do samego BOOT.INI...

Pisze z glowy, ale powinno to prawdopodobnie wygladac tak:

 

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows 2003" /fastdetect

 

W zaleznosci, czy to partycja 1 na tym dysku i czy katalog systemu to Windows.

Mam nadzieje, ze uzywajac okreslenia "mam dwa dyski" - pisales o dwoch urzadzeniach, a nie dwoch partycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprawa nie sprowadza sie do samego BOOT.INI...

Pisze z glowy, ale powinno to prawdopodobnie wygladac tak:

 

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows 2003" /fastdetect

 

W zaleznosci, czy to partycja 1 na tym dysku i czy katalog systemu to Windows.

Mam nadzieje, ze uzywajac okreslenia "mam dwa dyski" - pisales o dwoch urzadzeniach, a nie dwoch partycjach.

dokladnie piszac dwa dyski mialem na mysli dwa urzadzenia :P niestety ustawialem tak wczesniej i nie dziala hmmmm zastanawiam sie czy wogole idzie takie cos zrobic bez uzywania jakiegos programu :?

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchaminie z kilku dysków sprowadza sie tylko do prawidłowej konfiguracji boot.ini.

Z którego dysku uruchamiasz kompa? Jeżeli z tego z XP to nawet jak dobrze ustawisz wszystko w boot.ini to w2k3 ci sie nie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sgj :) wlasnie mialem sprawdzac czy tak pojdzie i dziala dzieki za rade widze ze masz obecnie 2k3 wiec mam jeszce jedno pytanko dlaczego w gg emoty sie nie ruszaja jak to mzienic na xp normalnie :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o GG to uruchom IE, przejdz do opcji internetowych i w zaawansowanych zaznacz "odtwarzaj animacje na stronach sieci web".

Jak chcesz uruchamiac system z dysku XP to musisz zamienic pliki ntldr, ntdetect.com, bootfont.bin na dysku xp na te z płyty instalacyjnej 2003. Po prostu pliki startowe XP nie obsługują nowszego systemu, za to te z 2003 obsługują wszystkie systemy wstecz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo. Ja także mam problem. Mam dwa dyski Barracude(systemowy) i (U-5). Ostatnio na U-5 coś padło (NTLDR ? MBR ?) i jak dysk jest podłączony do kompa to nie uruchamia się Windows (2k3 Server) nie można też wejśc do ASR z Bootowalnej płytki z instalką (examing drives i zwiecha). Bios ślicznie dysk widzi. Czy jest jakiś soft (cos uruchamianego z dyskietki) w stylu Large Drives Tools (tego nigdzie nie moge "dostać w pełnej wersji" a demo nie maprawia MBR itd) który to naprawi. Stawianie od nowa partycji nie wchodzi w grę bo zależy mi na danych... Z góry dzięki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

a jak zrobic zeby potem nie wykrywalo 2 dysku po wejsciu do xp:).bo mam 2 dyski i chce zeby tylko 1 byl wlaczony a 2 wyl.i nawet jak pod biosem wylacze to pod win go wykrywa i mam 2 dyski:(.znacie jakis sposob zeby sie tylko jeden wlanczal?albo jakies hasla albo cosik:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...