Skocz do zawartości
ade

2 tanie zasilacze zamiast jednego drogiego? dobry pomysl

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie przez ponad 10 lat jak sie bawie z kompami to nie padl zaden nefirmowy zasilacz , a tylko takie stosowalem ,podobnie u moich znajomych , nigdy nie widzialemn kompa zjaranego przez zasilacz nigdy , a takie gadanie ze jeden mial firmowy i mu komp przezyl a inny niefirmowy ikomp mu zdechl to tylko i wyloncznie fuks ,to jak by powiedziec ze dwoje moich sasiadow szlo przez park i strzelil piorun i ten co mial ADIDASY to przezyl a ten w trampkach z auchan nie bo mial niefirmowe obuwie ,jak kto kompa kreci i bedzie przeginal to mu zasilacz ZADEN nie pomoze ,zjara kompa i juz ,czy to nie jest tak ze jak proc z zawysokim napieciem zaczyna sie jarac to nie robi sie na nim zwarcie ? i to zwarcie powoduje wywalke reszty elementow ?

to chyba kolega przespał "okres GeForce256" - który 3-4 lata temu palił niemiłosiernie całe serie Duraków 600-650 +płyta i 60% podzespołów,

bo tanie 250W zasilacze nie wyrabiały i po roku padały.

I to bez overclokingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wywalilem Codeshita 300W i zamontowalem jakis 250W ktory wazy tyle ile 2xCodeshit i z roku produkcji wynika ze to jest zasilacz z 2000r a napiecia sa super. Nawet przy max obciazeniu. Zasilacz kupilem w Slomczynie na wystawkach z niemiec. Ostatnio kupilem Enermaxa 250W ktory tez trzyma ok napiecia.

A teraz najlepsza rzecz. Za obydwa zasilacze dalem 25zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że firmowy zasilacz musi byc drogi ... na allegro jestkoles co ma fortrony 245W za 35 zł !! baw sie w spinanie takich dwójkami a niecodeshitów !! u mnmnie konfigjak poniżej jedzie na tym FSP i mam napiecie 5 V = 5.03 !! w obciazeniu zadko spada do 4.99 ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajdaho - zwroc uwage ze dyskutuja tylko juz nauczeni lub jeszcze nie nauczeni.. szczesliwego codegena :lol:

 

a ja juz nauczony, moja zasilka bardzo wspanialomyslnie postanowila mnie nie karcic i w zaswiaty pomaszerowala sama ;-)

 

co do spinania zasilek pomysl wydaje sie snesowny praktyka (nie moja) wypada praktycznie, aczkolwiek nieestetycznie ( ;-) ) jesli chcesz laczyc to wez cos solidnego taki codegen moze pasc i obslugujac same dyskacze "bo bedzie mial takiego shiza" zeby sobie pość ;-)

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem codagena 250 na celeronie 700 512 ram 3 twarde i jeden optyczny naped i to wsio na radeonie 7500 :) i ladnie zasilacz trzyma az raz nie poczulem tej pikenej woni palacego sie ebonitu tego noeprzyjemnego dymku co szczypie w oczy (akurat mialem kompa na kolanach !) i po szybki ruchu rwaco-wyrywajacym kabel zssilajacy ocalilem kompam (bez zasilki of kors) .... eh od tego czasu mam codagena 300 i jest zajeb...fajny ... na 5v mam max 5.06 a w stresie najmniej 5.02 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że firmowy zasilacz musi byc drogi ... na allegro jestkoles co ma fortrony 245W za 35 zł !! baw sie w spinanie takich dwójkami a niecodeshitów !! u mnmnie konfigjak poniżej jedzie na tym FSP i mam napiecie 5 V = 5.03  !! w obciazeniu zadko spada do 4.99 ;)))

oOo... takze polecam takie rozwiazanie :) to bardzo dobry pomysl, DUZO lepsze to jest niz codeshit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko powiem tak : pewnie niedługo pojawi sie kolejny topik ze komus sie zjarałsprzęt przez tani zasilacz.Nic sie widzę że człowiek nie nauczy.

jak się im spali już to im ta oszczędność bokiem wyjdzie bo nietylko spali się komp:) ale też zapłacą za wizytę u lekarza psychiatry w celu leczenia depresji wywolanej halasem tego draństwa marki codegen

czego takie glopoty pleciesz

mam 3 Codegeny w domu ,najstarszy to 250W 3 letni i cichszy jest od nowego Tracera 350W i Feela 300W

a Codegeny 300W i 400W sa jeszcze cichsze bo nowsze

wiec nie chrzan ze Codegeny sa glosne - wlasnie sa za ciche i za slabe wiatraki maja wiec jak ktos napcha kupe sprzetu do srodka i komputer zamknie w biorku to przegrzewaja sie

 

zycze szczescia w urzytkowaniu kilkuletnich firmowek - chyba ci co polecaja takie rozwiazanie nie wiedza z czego zbudowany jest zasilacz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to watpie zeby jakis stary markowy zasilacz wytrzymal dluzej niz nowy tani;)

 

wiec chyba kupie sobie jaksi drugi tani, jak wogole cos kupie;) bo narazie nie narzekam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do KGB i ade: powiedzcie mi co ma codegen czego nie maja np. te 2 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18484437 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18484552

 

sa w takiej samej cenie, albo nawet tansze :| tak wiec powiedzcie mi co w nich jest nie tak, a moze codegen jest OKEJ :?: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie z toba zgodze ,sam jade na tanim niefirmowym zasilaczu i zawsze na takich jezdzilem i uwazam ze rozrzutnoscia  jest wydawanie 2albo3 baniek na zasilacz

To ja wam coś powiem o nie firmowych zasilaczach. W przeciągu pół roku padło mi w firmie około 30 kompów (jarały się kondensatory w zasilaczu). Jak ktoś szybko wyłączył kompa to kończyło się na wymianie zasilacza, ale jak ktoś nie zauważył, że coś nie gra to paliło się wszystko (oprócz procka). Padała płyta głowna, pamięci, karta grafiki, dysk i nawet klawiatura - czyli praktycznie trzeba było kupić nowego kompa. Nadmieniam, że wszystki kompy chodzą na UPS-ach APC - więc o przepięciach nie ma mowy. I tak to właśnie jest z badziewiastymi zasilaczami - więc lepiej zainwestować w dobry zasilacz jeżeli nie ma się kasy na wymianę całości.
8O 8O ciesze sie ze twoja firma istnieje jeszcze ,nadmienie ze w mojej jest 10 kompow wszystkiego razem ,pracuja juz dobre 3-6lat na niefirmowych zaslaczach i ani jeden nie padl ,ah i o ups mozna zapomniec, u nas tylko serwer jest zasilany z takowego ,no ale kazdy komp ma listwe przeciwprzepieciowa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do KGB i ade: powiedzcie mi co ma codegen czego nie maja np. te 2 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18484437 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18484552

 

sa w takiej samej cenie, albo nawet tansze :| tak wiec powiedzcie mi co w nich jest nie tak, a moze codegen jest OKEJ :?: :twisted:

 

no ja nie mowie, ze codegen jest lepszy od no namewo;) tylko oglnie, ze nie jest konieczna zasilka za 300zl;)

 

a czy to bedzie codegen czy seasonic to wsiora wno;))

 

a ten seasonic z naklejki calkiem niezle sie zapowiada;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam:

ROPLA Model: LPD9-300W P4

 

 

 

Max moc chyba 185w

 

przy +12v 7A

przy +5V 23A

przy +3V 14A

 

Wiec chyba to juz straszny shit jest a jakos komp dziala ok;)

wiec ten seasonic to juz jakies mega super jest;)

a z tego co mowicie to te codgeny to najgorsze sa bo padaja;) a te calkowite na name to chyba nie bo malo cos piszecie na nie zlego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kupowania firmowych zasilaczy po 35 czy 40 zlotych to niebardzo wierze w dobre rzeczy po 40 zl. ,pewnie zasilki sciagane z niemiec ,wyjechane przez pare lat w jakich kompach ktore pracowaly 24h/dobe np . na stacjach benzynowych ,tam je oddaja do utylizacji i jeszcze za to placa a one jada do polski i na allegro trafiaja , ile takich calych kompow do szkol trafia w ramach darow z unii , albo do panstwowych zkladow czy urzedow w polsce ,montowanie takiego zasilacza to jest dopiero zabawa w rosyjska ruletke ,wole 100 razy nowego tracera czy codegena 400watt niz takie "cudo"

jak bym to "cudo" dostal fabrycznie zapakowane ,nowiutkie to i tak do mojego kompa wolal bym 450wat tracera niz 250 wat FIRMOWKE,

nie ma dwoch zdan jestem pewny ze lepiej mi sie sprawdzi 2xTRACER450watt za 200zl niz jeden chiftec420watt za 300zl ,ba za ten chajc to bym wolal 2xTRACER500wat kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj AJDAHO za bardzo wczułes się w rolę obrońcy ... kupuje się taki sprzęt jaki się chce i na jaki kogo stać. To jest forum Tweaka, wiekszość ludzi tu piszących pasjonuje sie kręceniem a niestety dobrych wyników nie da się osiagnąć bez dobrego sprzętu, więc nie dziw się, że poleca się na tym forum kupno takich a nie innych podzespołów.

A co do połączenia dwóch zasilaczy, swego czasu jechałem na zestwaie 2x300W (Codegen i Megabajt) i bez dwóch zdań lepiej wypada pojedynczy chieftec 360. No a poza tym miałem już dosyć corocznych zmian zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kupowania firmowych zasilaczy po 35 czy 40 zlotych to niebardzo wierze w dobre rzeczy po 40 zl. ,pewnie zasilki sciagane z niemiec ,wyjechane przez pare lat w jakich  kompach ktore pracowaly 24h/dobe np . na stacjach benzynowych ,tam je oddaja do utylizacji i jeszcze za to placa a one jada do polski i na allegro trafiaja , ile takich calych kompow do szkol trafia w ramach darow z unii , albo do panstwowych zkladow czy urzedow w polsce ,montowanie takiego zasilacza to jest dopiero zabawa w rosyjska ruletke ,wole 100 razy nowego tracera czy codegena 400watt niz takie "cudo"

jak bym to "cudo" dostal fabrycznie zapakowane ,nowiutkie to i tak do mojego kompa wolal bym 450wat tracera niz 250 wat FIRMOWKE,

nie ma dwoch zdan jestem pewny ze lepiej mi sie sprawdzi 2xTRACER450watt za 200zl niz jeden chiftec420watt za 300zl ,ba za ten chajc to bym wolal 2xTRACER500wat kupic

a ja bym dołożył te 100zł i bym miał ŚWIĘTY SPOKUJ :!: :!: :!: .NIe martwił bym sieżę cossie zjara :!: i to jest naważniejsze.POzatym bym miałcisze i solidna zasiłkę.Pewnie te dwa tracery ważą tyle co jeden chieftek :P

 

DO właściciela tego topiku.Jak ci sie skopci zasilacz to bede sie poprostu z Ceibie smiał , tak smiał i jeszcze przypomnie CI ten temat.Bedziesz sobie pluł w brode zę nie posłuchałęś innych i nie kupiłęś pożądnego zasilacz (nawed chieftek 360W z jednym fanem).Hmm....dwie zasiłki.....dwa razy wiecej miejsca bedą zajmować - nastepny powód zęby kupić jeden poządny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj AJDAHO za bardzo wczułes się w rolę obrońcy ... kupuje się taki sprzęt jaki się chce i na jaki kogo stać. To jest forum Tweaka, wiekszość ludzi tu piszących pasjonuje sie kręceniem a niestety dobrych wyników nie da się osiagnąć bez dobrego sprzętu, więc nie dziw się, że poleca się na tym forum kupno takich a nie innych podzespołów. 

A co do połączenia dwóch zasilaczy, swego czasu jechałem na zestwaie 2x300W (Codegen i Megabajt) i bez dwóch zdań lepiej wypada pojedynczy chieftec 360. No a poza tym miałem już dosyć corocznych zmian zasilaczy.

nie wczuwam sie w role obroncy ,to wlasnie posiadacze firmowych zasilaczy wmawiaja na sile swoja racje - jak masz kupowac zasilacz to tylko taki za > 300 zl ,na moim procku wyciagam na maksa i stabilnie z podniesionym napieciem do 1.8V 2232mhz to wydaje mi sie duzo jak na proca standardowo pracujacego z czestotliwoscia 1666mhz , i nie wybieralem go po numerach w sklepie , ze to taka seria a taka , albo taki tydzien a taki , po prostu poszedlem i kupilem proca , wsadzilem w plyte i zaczolem krecic i niepotrzebny mi do tego zaden zasilacz za 300zl .

to jest cala radocha z podkrecania ,pojsc kupic i wtedy sie zastanawiac jak pojdzie , napewno wieksza niz jak bym mial od kogo kupic proca i by powiedzial ze kreci sie na tyle i tyle , bo wtedy przyjde i ustawie i 0 przyjemnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kupowania firmowych zasilaczy po 35 czy 40 zlotych to niebardzo wierze w dobre rzeczy po 40 zl. ,pewnie zasilki sciagane z niemiec ,wyjechane przez pare lat w jakich  kompach ktore pracowaly 24h/dobe np . na stacjach benzynowych ,tam je oddaja do utylizacji i jeszcze za to placa a one jada do polski i na allegro trafiaja , ile takich calych kompow do szkol trafia w ramach darow z unii , albo do panstwowych zkladow czy urzedow w polsce ,montowanie takiego zasilacza to jest dopiero zabawa w rosyjska ruletke ,wole 100 razy nowego tracera czy codegena 400watt niz takie "cudo"

jak bym to "cudo" dostal fabrycznie zapakowane ,nowiutkie to i tak do mojego kompa wolal bym 450wat tracera niz 250 wat FIRMOWKE,

nie ma dwoch zdan jestem pewny ze lepiej mi sie sprawdzi 2xTRACER450watt za 200zl niz jeden chiftec420watt za 300zl ,ba za ten chajc to bym wolal 2xTRACER500wat kupic

a ja bym dołożył te 100zł i bym miał ŚWIĘTY SPOKUJ :!: :!: :!: .NIe martwił bym sieżę cossie zjara :!: i to jest naważniejsze.POzatym bym miałcisze i solidna zasiłkę.Pewnie te dwa tracery ważą tyle co jeden chieftek :P

 

DO właściciela tego topiku.Jak ci sie skopci zasilacz to bede sie poprostu z Ceibie smiał , tak smiał i jeszcze przypomnie CI ten temat.Bedziesz sobie pluł w brode zę nie posłuchałęś innych i nie kupiłęś pożądnego zasilacz (nawed chieftek 360W z jednym fanem).Hmm....dwie zasiłki.....dwa razy wiecej miejsca bedą zajmować - nastepny powód zęby kupić jeden poządny

ja mam 1 tracera za 110 zl i spie spokojnie :D , a jak tak dalej bedzie to do tanich niefirmowek beda ciezarki wkladac bo - dobry zasilacz to ciezki zasilacz :lol:

za 5lat jak pogadamy to sie bede smial i przypomne ci ze teraz wydalem o 200zl mniej od ciebie i ciagle sprzet dziala

update - aha i idz gdzies do sklepu i sprawdz jak chodzi tracer450wat bo kolega ma chifteca 360 (nie dual fan) i jego jest glosniejszy ,co najwazniejsze on sam to przyznal ,jak zem go pierwszy raz odpalal na krotko (w robocie sie doczekac nie moglem,bo wczesniej mi mowiono jaki to on cichy )to musialem rekeprzykladac i sie na wicherk patrzec czy sie kreci bo nic nie bylo slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dochodze do wniosku, ze ludzie uwazaja:

:arrow: 2 jest lepsze od 1 - nie wiem czemu takie cos sie przyjelo :|

:arrow: nowe lipne jest lepsze od starego extra - nowe, czyli sie ladnie swieci i lepiej wyglada, to znaczy ze jest lepsze :|

 

hmmmmm.... ludzie sa dziwni :| n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj masz swoje racje ... ja mam swoje. Powiedzmy ze kiedyś myslałem tak jak Ty, ale ludzkie poglądy podlegają ewolucji. Może kiedyś i Ty zmienisz zdanie - po prostu warto zapłacić więcej, ale tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj masz swoje racje ... ja mam swoje. Powiedzmy ze kiedyś myslałem tak jak Ty, ale ludzkie poglądy podlegają ewolucji. Może kiedyś i Ty zmienisz zdanie - po prostu warto zapłacić więcej, ale tylko raz.

tak, tak, ja juz tez to mowilem :)

 

ps: z tym powodzeniem to bylo szczere, naprawde zycze Ci aby ten zasilacz pociagnal twojego kompa jak najdluzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj masz swoje racje ... ja mam swoje. Powiedzmy ze kiedyś myslałem tak jak Ty, ale ludzkie poglądy podlegają ewolucji. Może kiedyś i Ty zmienisz zdanie - po prostu warto zapłacić więcej, ale tylko raz.

tak, tak, ja juz tez to mowilem :)

 

ps: z tym powodzeniem to bylo szczere, naprawde zycze Ci aby ten zasilacz pociagnal twojego kompa jak najdluzej :D

wiem ze to bylo szczere dlatego podziekowalem i moge powiedzec "nawzajem" :D -rowne szanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj masz swoje racje ... ja mam swoje. Powiedzmy ze kiedyś myslałem tak jak Ty, ale ludzkie poglądy podlegają ewolucji. Może kiedyś i Ty zmienisz zdanie - po prostu warto zapłacić więcej, ale tylko raz.

tak, tak, ja juz tez to mowilem :)

 

ps: z tym powodzeniem to bylo szczere, naprawde zycze Ci aby ten zasilacz pociagnal twojego kompa jak najdluzej :D

wiem ze to bylo szczere dlatego podziekowalem i moge powiedzec "nawzajem" :D -rowne szanse
:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do KGB i ade: powiedzcie mi co ma codegen czego nie maja np. te 2 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18484437 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18484552

 

sa w takiej samej cenie, albo nawet tansze :| tak wiec powiedzcie mi co w nich jest nie tak, a moze codegen jest OKEJ :?: :twisted:

Codegen nowy ma gwarancje :D

ten drugi zasilacz ma bardzo male obciazenie na linii 5v ,nie nadaje sie np. do mojego kompa ,do nowszych plyt z zasilaniem 12v jest jako taki

jak ktos nie ma pieniedzy to kupno takiej zasilki za 40pln + 8pln przesylka musi byc ,ale juz za 70pln mozna kupic Codegena 350W z gwarancja

za 55pln jest 300W z gwarancja

 

ocenianie zasilacza po ciezarze ma charakter posredni - wyniki sa mylace ze wzgledu chodzby na to ze te zasilki po >200pln maja dodatkowe zabezpieczenia co swoje wazy ,wiec cala roznica mas nie idzie na kondensatory i wiekszy transformator

wedlug logiki dwa zasilacze waza wiecej niz jeden firmowy :P

dwa zasilacze zawsze beda lepsze od jednego ,jedynym minusem w przypadku ATX jest tylko miejsce zajmowane przez drugi zasilacz - co w midi tower stanowi problem - ale czego sie nie robi dla o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz ustalilismy, ze nie ma sensu kupowac zasilki za 300 zeta do normlanego kompa (chyba, ze do jakiegos max tun za 10k;)

 

wiec jakie tanie zasilki polecacie!:) i odrauz linki najlepiej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...