Skocz do zawartości
ade

2 tanie zasilacze zamiast jednego drogiego? dobry pomysl

Rekomendowane odpowiedzi

@lucasd

no jestem wybitnym szczesciarzem bo moj zasilacz ma radiator , nie jest ciezki i jest bardzo cichy ,pewnie takiego tracera nigdy nie widziales,bo napewno nie slyszales 

ponadto jestem czlowiekiem ktory twierdzi ze prime95 nie  jest mi do zycia potrzebny bo moj komp sie nie wiesza (no moze raz na 3 miechy i to napewno  nie przez zasilacz )  ,ja nie zyje prime95 ja uzywam kompa do grania ogladania filmow itd.itp. , ale przejzyj podpisy posiadaczy firmowych zasilek , ja rozumiem taka zasilke doi kompa za 3/4 tys ale jak kto ma hity ktore by pociagna codegen200wat i ma drogo zasilke to bardziej to przypomina MALUCHA z silnikiem ferrari 

 

powtorze jeszcze raz:

95% rynku to tanie zasilacze 

5% rynku to zasilacze firmowe po >300zl.

 

nic dziwnego ze w :

95% slyszy sie o uszkodzeniu taniego zasilacza 

5% o uszkodzeniu firmowego

tu się mylisz 25 % rynku firmowe 75 % noname a dlaczego?? bo te 70 % to ludzie kupoujący kompa w hipermarkecie i niemający zielonego pojęcia czym się różni ddr od sdr albo celeron od amd.....posluchaj amd żre 66 do 88 wat amd athlon 2500 xp bartek dowal do tego radka 9800 pro 2 dyski mobo i...? codegen wyleci w kosmos a z nim twoj zestaw a po drugie niewidzialem jeszcze w życiu serwisowanego chiefteca albo antca a codegenów u jednego gościa zmienilem juz 5 razy w ramach gwary i życzenia gościa który mówil to samo niema po co przeplacać buhehehe...samo za siebie mówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posluchajcie niski koszt codegena tracera?? to fikcja spalona płyta za 500 plus procek za 500 da 1000 plus ten zasilacz tyle was będzie kosztować ten zasilacz jak spali wam te 2 komponenty 1100 zeta kupując zailacz za 350 zeta niemasz ryzyka utraty sprzętu i dużych strat finansowych więc??? kupować pozrnie droższe ale lepsze jeste lepiej niz pozrobie dtańsze a gorsze bo to tańsze zabierze wam droższe części ze sobą:) mprzykladem jestem ja stracilem radka 9100 za 325 zeta przez codegena czyli zasilacz mnie kosztował tyle co firmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memorando

25% polskiego rynku komputerow domowych to zasilacze za ponad 300zl ? poza hipermarketami w sklepach typu gral, esc, balta (trojmiasto) 90% sprzedawanych kompow posiada drogie zasilki ? >> chyba mieszkasz w innej Polsce niz ja i jakie 40 milionow moich rodakow,

juz wczesniej stwierdzilem ze jak komu "niezbedny " jest komp z grafa za ponad 1500 ,mobo po 600/700 ,pamiecia w cenie np.600zl/512mb to raczej nierozsadne bedzie kupowanie zasilki za 100zl. ,choc sam bym pewnie wlozyl tracera 550wat ,on juz jest ciezki :wink: ,i w nim pcb nie widac ,albo ciezko zobaczyc .

jesli oblicze ze moc mojego kompa to 400wat to kupie tracera 550 wat bo te 400 napewno pociagnie.

A jak nie slyszales o felernych firmowkach to poprostu poszukaj tu na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, dziewczyny po co sie tak klucic. ;)

Przeciez to do niczego nie prowadzi a moze byc jeszcze gorzej. Wiadomo jak ktos kto sie zna ma kase to sklada sobie super kompa i do tego super zasilka, jak ktos niema kasy to przeciwnie a jak ktos sie niezna to kupuje to co mu w sklepie wcisna i potem sie dziwi ze mu komp szwankuje :P

Dobra koniec tematu na temat tego ile % rynku zajmuja zasilacze takie a takie. :)

Pogadamy o tym jak bedziemy po ekonomi i marketingu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memorando 

25% polskiego rynku komputerow domowych  to zasilacze za ponad 300zl ? poza hipermarketami w sklepach typu gral, esc, balta (trojmiasto) 90% sprzedawanych kompow posiada drogie zasilki ?  >> chyba mieszkasz w innej Polsce niz ja i jakie 40 milionow moich rodakow,

juz wczesniej stwierdzilem ze jak komu "niezbedny " jest komp z grafa za ponad 1500 ,mobo po 600/700 ,pamiecia w cenie np.600zl/512mb to raczej nierozsadne bedzie kupowanie zasilki za 100zl. ,choc sam bym pewnie wlozyl tracera 550wat ,on juz jest ciezki  :wink: ,i w nim pcb nie widac ,albo ciezko zobaczyc .

jesli oblicze ze moc mojego kompa to 400wat to kupie tracera 550 wat bo te 400 napewno pociagnie.

A jak nie slyszales o felernych firmowkach to poprostu poszukaj tu na forum

posluchaj w sklepach komputerowych takich jak komputronik czy sirius sprzedawane są w ilości na pewno 20 % ich utargu zasilacze markowe pozatym komputery firmy fujitsu siemens i maxdata mają markowe zasilacze zawsze compaqi też a np compaqi zakupila poczta polska nieprzecze w hipermarkecie będzie to 90 % zasilaczy na noname a w sklepach internetowych napewno 20 do 25 % dlaczego?? bo hipermarkety mają w sprzedaży wszystko co wiedzę że swoją naklejjką niskiej ceny zejdzie do hipermarketów po kompa chodzą ludzie którzy mają zerowa praktycznie wiedzę i do nich jest taka oferta kierowana a sklepy internetowe komputronik sirius kierują ofertę do ludzi którzy się znają pozatym 90 % w hipermarketach się zgodzę ale 90 % obrotu w sklepach internetowych allegro zasilaczy noname to się niezgodzę napewno jest to wartość rzędu 75% a nie 90 % w wypadku sklepów internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memorando 

25% polskiego rynku komputerow domowych  to zasilacze za ponad 300zl ? poza hipermarketami w sklepach typu gral, esc, balta (trojmiasto) 90% sprzedawanych kompow posiada drogie zasilki ?  >> chyba mieszkasz w innej Polsce niz ja i jakie 40 milionow moich rodakow,

juz wczesniej stwierdzilem ze jak komu "niezbedny " jest komp z grafa za ponad 1500 ,mobo po 600/700 ,pamiecia w cenie np.600zl/512mb to raczej nierozsadne bedzie kupowanie zasilki za 100zl. ,choc sam bym pewnie wlozyl tracera 550wat ,on juz jest ciezki  :wink: ,i w nim pcb nie widac ,albo ciezko zobaczyc .

jesli oblicze ze moc mojego kompa to 400wat to kupie tracera 550 wat bo te 400 napewno pociagnie.

A jak nie slyszales o felernych firmowkach to poprostu poszukaj tu na forum

posluchaj w sklepach komputerowych takich jak komputronik czy sirius sprzedawane są w ilości na pewno 20 % ich utargu z zasilaczy zasilacze markowe pozatym komputery firmy fujitsu siemens i maxdata mają markowe zasilacze compaqi też a np compaqi zakupila poczta polska nieprzecze w hipermarkecie będzie to 90 % zasilaczy na noname a w sklepach internetowych napewno 20 do 25 % dlaczego?? bo hipermarkety mają w sprzedaży wszystko co wiedzę że swoją naklejjką niskiej ceny zejdzie do hipermarketów po kompa chodzą ludzie którzy mają zerowa praktycznie wiedzę i do nich jest taka oferta kierowana a sklepy internetowe komputronik sirius kierują ofertę do ludzi którzy się znają pozatym 90 % w hipermarketach się zgodzę ale 90 % obrotu w sklepach internetowych allegro zasilaczy noname to się niezgodzę napewno jest to wartość rzędu 75% a nie 90 % w wypadku sklepów internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy ludzie nie rozumiecie ze w kompie zasilacz nie musi byc najdrozszym elementem?

trzeba dostosowac go do potrzeb

a mowienie o bezpieczenstwie mnie rozbraja :D

mi jakos Codegen 250W wytrzymal a katowalem go niezle ,nie spalil sie tylko restartowal

ale jesli ktos probuje na sile odpalic kompa ktory nie chce wystartowac to znaczy ze nie ma pojecia o swoim sprzecie - takie osoby musza placic za swoja niewiedze - wszedzie tak jest

druga sprawa ze nie mozna byc pewnym nawet zasilacza za 500pln bo taki tez moze zjarac calego kompa - to tylko zasilacz impulsowy

 

jak bym mial 300pln i kompa ktory by tyle pradu pociagnal to bym sobie zrobil zasilacz 3x200W - do 3.3v 5v i 12v oddzielna linie ,odzielny transformator ,a do napiec ujemnych zastosowal taniego 180W

to by bylo bezpieczenstwo absolutne bo zasilacz tranformatorowy w przypadku uszkodzenia nie dawalby pradu i nic by sie nie zjaralo

mialbym wtedy dwie obudowy - jedna z kompem druga z zasilaczem ,ale zaden zasilacz komputerowy nawet by sie nie zblizyl do wydajnosci mojego - a to tylko 300pln ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO prosrtu kazdy robi to co lubi

Niektorzy skacza na bungee bo to skok praktycznie bez ryzyka, ale jak zawsze cos sie moze zdarzyc

Niektorzy potrafia skakac na zwyklej linie ale co prawda odsetek wypadkow juz jest o wiele wiekszy (polamane nogi itd)

 

A niektorzy robia wlasne bungee i nie potrafia wymierzyc odleglosci (nagroda Darwina)

Powyzsze to nie analogia do KGB, jak by sie robilo sammeu zasilacz to spoko, tylko ze trzeba by bylo miec bardzo dobra stabilizacje i torszke watpie ze pierwsza sztuka by wyszla w okolicach 300zl choc kto wie

Ale 200W na 12V moze byc troche malo

 

Na zachodnich forach widzilem ze duzo fortronow 350W (efektywna byc moze do 450W) nie potrafialo wyrabiac przy podkrecaniu pentakow powyzej 3.4GHz lub cos w tym stylu i musieli kupowac modele 500W

 

Ale znow cena fortrona 350W a USA to kolo 30$ or so wiec to daje ~120zl Wiec tanie jak barszcz przy ich zarobkach, a oni sie zastanawiaja

 

Jest jedna prawda w zyciu ZA JAKOSC TRZEBA PLACIC

Wzrost jakosci do ceny nie jest liniowy tyko ekspotencjalny

Choc niekiedy kupujac bubl mozesz znalezc perelke

 

Tylko wciaz nie wiem czemu chlodzenie no name 200W i 350W jest takie same

 

Ktos chce chlodzic Athlona coolerem z Pentium 1 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memorando 

25% polskiego rynku komputerow domowych  to zasilacze za ponad 300zl ? poza hipermarketami w sklepach typu gral, esc, balta (trojmiasto) 90% sprzedawanych kompow posiada drogie zasilki ?  >> chyba mieszkasz w innej Polsce niz ja i jakie 40 milionow moich rodakow,

juz wczesniej stwierdzilem ze jak komu "niezbedny " jest komp z grafa za ponad 1500 ,mobo po 600/700 ,pamiecia w cenie np.600zl/512mb to raczej nierozsadne bedzie kupowanie zasilki za 100zl. ,choc sam bym pewnie wlozyl tracera 550wat ,on juz jest ciezki  :wink: ,i w nim pcb nie widac ,albo ciezko zobaczyc .

jesli oblicze ze moc mojego kompa to 400wat to kupie tracera 550 wat bo te 400 napewno pociagnie.

A jak nie slyszales o felernych firmowkach to poprostu poszukaj tu na forum

posluchaj w sklepach komputerowych takich jak komputronik czy sirius sprzedawane są w ilości na pewno 20 % ich utargu z zasilaczy zasilacze markowe pozatym komputery firmy fujitsu siemens i maxdata mają markowe zasilacze compaqi też a np compaqi zakupila poczta polska nieprzecze w hipermarkecie będzie to 90 % zasilaczy na noname a w sklepach internetowych napewno 20 do 25 % dlaczego?? bo hipermarkety mają w sprzedaży wszystko co wiedzę że swoją naklejjką niskiej ceny zejdzie do hipermarketów po kompa chodzą ludzie którzy mają zerowa praktycznie wiedzę i do nich jest taka oferta kierowana a sklepy internetowe komputronik sirius kierują ofertę do ludzi którzy się znają pozatym 90 % w hipermarketach się zgodzę ale 90 % obrotu w sklepach internetowych allegro zasilaczy noname to się niezgodzę napewno jest to wartość rzędu 75% a nie 90 % w wypadku sklepów internetowych

moze dlatego w sklepach internetowych jest ich tyle kupowanych bo w normalnych sklepach nie ma takich zasilaczy (sa w cenniku , ale jak chcesz kupic to najczesciej musisz zamowic i czekac >sami pewnie zamawiaja przez net :lol: )a sklep internetowy moze trzymac na stanie nawet 100szt. bo w nim kupuje CALA POLSKA i im te 100szt w miesiacu zejdzie spoko.

takie instytucje jak poczta kupuja compaqi czy simensy dlatego ze jest to dla nich partner ktory podola zamowieniu 10000szt. np. ,i jest partnerem bardziej wiarygodnym niz sklep "Komputery u Wladka" ,ba czesto razem ze sprzetem dostaja obsluge techniczna na wysokim poziomie ,mozliwosc negocjacji czaso reakcj serwisu ,systemy zarzadzania i inne rownie wazne dodatki ,a nie dlatego ze sa w nich akurat zasilacze chifteca czy inne , jak masz zabezpieczenie w postaci kar umownych i innych bzdur to w kompie moze byc nawet nasr... ,jak nie bedzie dzialac to zaplaci za to compaq a nie poczta , a jak compaq nie da gwary zadnej i bedzie zlewal sprawe, ale pan Wladek da i bedzie to serwisowal to od niego wezma ,choc u nas w kraju to roznie bywa > informatyzacja ZUS-u sie klania

dobra koncze tu swoje wypociny ,bo zaraz mnie kto (czytaj >jakis moderator)znowu zje..

kazdy ma swoj rozum i sam wybiera i juz ,ja dawno wybralem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, ale się off-topic zrobił.

 

Może kolejno:

 

Ajdaho:

jeżeli cie obraziłem/nie zrozumiałem etc to sorry, ale śledzę 5 postów na raz, sieć mi laguje i tworzę skrypta ;] Niemniej jednak dalej się nie rozumiemy, ale tak chyba zostanie. Ja wolę markowe zasilacze :P Kłócić się nie ma o co, jak zauważył Spideroso. BTW nie ja cię wtedy wywaliłem - nie wiem kto. Ale wobec tekstu o matce, z którym wtedy do mnie wyjechałeś, nie pozostałem obojętny. Dziecko ponoć masz, a sam się jak szczyl zachowujesz. Dlatego rozmawiamy tak, jak rozmiawiamy - i nie rozśmieszaj mnie tekstami o wystawianiu świadectwa.

 

Feluke:

Raczej trudne, bo ja teraz w 3mieście siedzę, a kolega z Krakowa. Poza tym nie jestem pewien, czy to jest do zrobienia - tzn. podanie jakich elementów brakuje (oznaczenia) patrząc po bebechach. Do tego trzeba by chyba schemat? Ale myslę, że nasz forumowy kolega zgk5 mógłby Ci pomóc (wątek z fortronach z allegro), tylko coś dawno go nie widziałem :roll:

 

KGB:

Dobrze słyszałeś: w weekendy i święta to nawet panienki na rolkach z tesco byłyby szybsze ;) Co wątku motoryzacyjnego: ja nie mówiłem o laweciarzach, tylko imporcie indywidualnym na zamówienie. Kumpel tak dorabiał, a ja dorabiałem u niego. Szukał w necie ofert, dzwonił, i jeździł sprawdzać (albo jego znajomy mieszkający tamże), ściągał do Polski, płacił cła, łapówki etc. Finalnie, za kilkanaście-trzydzieścikilka K zł można było mieć ładne autko- np. 750i, nie wymagające większych inwestycji, przy odrobinie szczęścia >100K na liczniku. Skąd na ubezpieczenie i paliwko na tego potwora, to już inna sprawa.

Również i moją ulubioną marką jest BMW - może kupimy 850 na spółkę? :> Tylko jak patrzę na to, kto tymi autami w polsce jeździ...zgroza w większości.

 

A teraz kończmy off-topic. Albo nie, skoro to ostatnie dni forum w tym układzie, to można trochę oko przymknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wciaz nie wiem czemu chlodzenie no name 200W i 350W jest takie same

Ktos chce chlodzic Athlona coolerem z Pentium 1 ???

nie dokonca takie samo

mocniejsze zasilacze maja grubsze ,wyzsze i dluzsze blachy

fakt ze radiatorki powinny byc lepsze - dlatego trzeba samemu poprawic chlodzenie jak sie chce katowac tani zasilacz

 

btw.

ja wiem czy 200W urzytecznych to malo? jeszcze procki tyle nie ciagna ,ale wlasciwie przeskoczyc na 250W to kwestja 10pln

fakt ze te 300pln to troche zanizona cena ,ale napisalem ze ja bym zrobil ,a mam troche padnietych zasilaczy wiec kondensatory by mnie nie kosztowaly

 

Dijkstra

wole 840i z reczna skrzynia - BMW z automatem to dla mnie nienaturalnie brzmi ,poza tym ta jest lzejsza i mniej pali ,a kopyto takie samo co 850CSi

bardzo malo ich u nas ,w Warszawi dopiero raz widzialem 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec wniosek wyciaglem taki;)

 

no namey nie sa takei zle do taniego kompa;)

byle tylko nie kupic codegena bo one sa najgorsze;) wkolko ktos pisze ile to sztuk komu padlo;)

 

jak sobie bede skladal kompa za 4k to sobie napewno kupie zasilke za 300zl;))) i to by bylo na tyle

 

PEACE:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, ale się off-topic zrobił. 

 

Może kolejno:

 

Ajdaho:

jeżeli cie obraziłem/nie zrozumiałem etc to sorry, ale śledzę 5 postów na raz, sieć mi laguje i tworzę skrypta ;] Niemniej jednak dalej się nie rozumiemy, ale tak chyba zostanie.  Ja wolę markowe zasilacze :P Kłócić się nie ma o co, jak zauważył Spideroso. BTW nie ja cię wtedy wywaliłem - nie wiem kto. Ale wobec tekstu o matce, z którym wtedy do mnie wyjechałeś, nie pozostałem obojętny. Dziecko ponoć masz, a sam się jak szczyl zachowujesz. Dlatego rozmawiamy tak, jak rozmiawiamy - i nie rozśmieszaj mnie tekstami o wystawianiu świadectwa.

przeprosiny przyjete , przepraszam rowniez za moje teksty, po tym co ostatnio przeczytalem na swoj temat ,postanowilem sie zmienic i nie obrazac innych forumowiczow ,jeszcze raz Ich za to przepraszam ,przyznaje ze to gooowniarskie zachowanie ,a jesli o swiadectwa chodzi to nie ja ci je wystawiam ,sam jestem winny ,poprostu zwracajac uwage gosciom sam postepuj zgodnie z tymi zasadami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dijkstra

wole 840i z reczna skrzynia - BMW z automatem to dla mnie nienaturalnie brzmi ,poza tym ta jest lzejsza i mniej pali ,a kopyto takie samo co 850CSi

bardzo malo ich u nas ,w Warszawi dopiero raz widzialem 8

 

 

hehe na pierwszy lepszy remoncik wydasz tyle co caly lanos jest warty;) a wcale nie jezdzi tak szybko jakby sie moglo wydawac;)

jak juz bmw to tylko 328;) do tego turbinka i masz wypasik;) ew. m3 ale takiego to juz na bank nie kupisz w dobrym stanie

 

 

o qrde to chyba nie to forum.... :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 przy 8 wysiada

nie ta klasa mocy i nie ten prestiz

8 robili tylko ~2000 sztuk rocznie

to wlasciwie limuzyna dwudrzwiowa

z takich malych to Z3 jest niesamowite - retro nowoczesnosc

M3 w Niemczech tanio stoja bo ubezpieczenie po 20% na nie tam jest

 

no ale OFF off topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, ale się off-topic zrobił. 

 

Może kolejno:

 

Ajdaho:

jeżeli cie obraziłem/nie zrozumiałem etc to sorry, ale śledzę 5 postów na raz, sieć mi laguje i tworzę skrypta ;] Niemniej jednak dalej się nie rozumiemy, ale tak chyba zostanie.  Ja wolę markowe zasilacze :P Kłócić się nie ma o co, jak zauważył Spideroso. BTW nie ja cię wtedy wywaliłem - nie wiem kto. Ale wobec tekstu o matce, z którym wtedy do mnie wyjechałeś, nie pozostałem obojętny. Dziecko ponoć masz, a sam się jak szczyl zachowujesz. Dlatego rozmawiamy tak, jak rozmiawiamy - i nie rozśmieszaj mnie tekstami o wystawianiu świadectwa.

przeprosiny przyjete , przepraszam rowniez za moje teksty, po tym co ostatnio przeczytalem na swoj temat ,postanowilem sie zmienic i nie obrazac innych forumowiczow ,jeszcze raz Ich za to przepraszam ,przyznaje ze to gooowniarskie zachowanie ,a jesli o swiadectwa chodzi to nie ja ci je wystawiam ,sam jestem winny ,poprostu zwracajac uwage gosciom sam postepuj zgodnie z tymi zasadami

oki to zrób tak podam mój konfig na początek a potem propozycję:)

 

 

płyta główna msi k7n2 delta ilsr z wiatrakiem na north bridge procek amd ahlona 2500 barton. 2 razy wd jb 80 giga 8 cachu 4. cdrom asus . .dvd teac. nagrywara ltr 52327s 2 razy 256 mega ddr 333 ks w dual chanel. gf fx 5600 leadteka :( 2wentyle do obudowy plus 2 wentylatory na dyski komp używany 20 godzin na dobę bez resetów zasilka chieftec 420 wat

teraz moja propozycja właduj w taki config zasilacz codegena tracerta lub noname i spraw że wytrzyma ten zasilacz 400 watowy 3 miesiące takiej pracy i niespali się:) na takim konfigu logiczne jest że da się chiefteca 420 wat niesądzisz????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czemu od razu za 300 zl zasilka ?? Przecierz chieftec-ki sa za 199 zl za 300W :twisted: a to "chyba" ;) dobre zasilacze. A pozatym skladajac kompa zawsze mozna sie zapytac LOLka czy chce lepszy zasilacz przy doplacie ok 200 zl :twisted: Po krotkim wyjasnieniu wiekszosc sie zgodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to zrób tak podam mój konfig na początek a potem propozycję:)

 

 

płyta główna msi k7n2 delta ilsr z wiatrakiem na north bridge procek amd ahlona 2500 barton. 2 razy wd jb 80 giga 8 cachu 4. cdrom asus . .dvd teac. nagrywara ltr 52327s  2 razy 256 mega ddr 333 ks w dual chanel.  gf fx 5600 leadteka :(  2wentyle do obudowy plus 2 wentylatory na dyski komp używany 20 godzin na dobę bez resetów zasilka chieftec 420 wat

teraz moja propozycja właduj w taki config zasilacz codegena tracerta lub noname i spraw że wytrzyma ten zasilacz 400 watowy 3 miesiące takiej pracy i niespali się:) na takim konfigu logiczne jest że da się chiefteca 420 wat niesądzisz????

przyznam ze na ten konfig to zasilacza mojego bym nie wsadzil ,choc chlopak pracuje na dobe tyle co twoj ,ale mysle ze spoko bym postawil na tracerka 550wat 2xfan ,albo 2 moje -jeden napedy drugi mobo proc grafa pamiec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

oki to zrób tak podam mój konfig na początek a potem propozycję:)

 

 

płyta główna msi k7n2 delta ilsr z wiatrakiem na north bridge procek amd ahlona 2500 barton. 2 razy wd jb 80 giga 8 cachu 4. cdrom asus . .dvd teac. nagrywara ltr 52327s  2 razy 256 mega ddr 333 ks w dual chanel.  gf fx 5600 leadteka :(  2wentyle do obudowy plus 2 wentylatory na dyski komp używany 20 godzin na dobę bez resetów zasilka chieftec 420 wat

teraz moja propozycja właduj w taki config zasilacz codegena tracerta lub noname i spraw że wytrzyma ten zasilacz 400 watowy 3 miesiące takiej pracy i niespali się:) na takim konfigu logiczne jest że da się chiefteca 420 wat niesądzisz????

przyznam ze na ten konfig to zasilacza mojego bym nie wsadzil ,choc chlopak pracuje na dobe tyle co twoj ,ale mysle ze spoko bym postawil na tracerka 550wat 2xfan ,albo 2 moje -jeden napedy drugi mobo proc grafa pamiec :P

niemam tyle miejsca aby trzymać 2 zasilacze:) no dajmy spokój kłótni:) trzymajcie się cieplo ajdaho ty masz po części rację do celeronów i duronów oraz athlonów do 2000 athlon dałbym tracera ale codegena nawet do kalkulatora niedalbym:) do zasilaczy wysokiego ryzyka zaliczam megabajty codegeny zasilacze z obudów techmastera:)

tracera do średniego ryzyka i modecoma też:) a do niskiego ryzyka wszystkie markowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czemu od razu za 300 zl zasilka ?? Przecierz chieftec-ki sa za  199 zl za 300W :twisted: a to "chyba" ;) dobre zasilacze. A pozatym skladajac kompa zawsze mozna sie zapytac LOLka czy chce lepszy zasilacz przy doplacie ok 200 zl  :twisted:  Po krotkim wyjasnieniu wiekszosc sie zgodzi ;)

ja sobie sam skladam nieplacę za marżę i wiem co wsadzilem w kompa:) no i najważniejsze:) niepodoba się mi coś wywalam bez zanoszenia kompa calego w ramach gwary:) i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przychylam się do zdania kolegi KGB , że trzeba po prostu dostosować zasiłkę do mocy kompa, tyle że po co kupować codeshita 400w (300) za 100 zł jeżeli na Feelu 300W(w najnowszej wersji) ja te 300 wyciągam ze spoko napięciami (np core min 1,94 tylko czasami-czyli 3% odchyły) i zapłaciłem 60 zł, a zasiła tylko ciepła jest. A komp maxymalnie pobiera 298 watów, a więc o co się martwić.

P.S. Wcześniej zjarałem codegena 300W-miał 8 miechów w tym 2 podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kupowania firmowych zasilaczy po 35 czy 40 zlotych to niebardzo wierze w dobre rzeczy po 40 zl. ,pewnie zasilki sciagane z niemiec ,wyjechane przez pare lat w jakich  kompach ktore pracowaly 24h/dobe np . na stacjach benzynowych ,tam je oddaja do utylizacji i jeszcze za to placa a one jada do polski i na allegro trafiaja , ile takich calych kompow do szkol trafia w ramach darow z unii , albo do panstwowych zkladow czy urzedow w polsce ,montowanie takiego zasilacza to jest dopiero zabawa w rosyjska ruletke ,wole 100 razy nowego tracera czy codegena 400watt niz takie "cudo"

jak bym to "cudo" dostal fabrycznie zapakowane ,nowiutkie to i tak do mojego kompa wolal bym 450wat tracera niz 250 wat FIRMOWKE,

nie ma dwoch zdan jestem pewny ze lepiej mi sie sprawdzi 2xTRACER450watt za 200zl niz jeden chiftec420watt za 300zl ,ba za ten chajc to bym wolal 2xTRACER500wat kupic

Kto powiedział że kupiłem używany zasilacz ... no chyba ze koles go umył tak dokładnie ze mi sie w pale nie miesci ... i spolerował wszystkie zarysowania obudowy ... ew. włożyl w niego nowy wiatrak, nowa obudowe i sprzedal z a 35 zł ;))) LOL

 

PS. Jeżdzę 21 letnim mercedesem 123 i wole jego niz jakiekolwiek nowe auto typu fiat deawoo kia itp w cenie do 30 tyś zł ... tak samo jak wole mojego Fortrona 235W od codegena 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przychylam się do zdania kolegi KGB , że trzeba po prostu dostosować zasiłkę do mocy kompa, tyle że po co kupować codeshita 400w (300) za 100 zł jeżeli na Feelu 300W(w najnowszej wersji) ja te 300 wyciągam ze  spoko napięciami (np core min 1,94 tylko czasami-czyli 3% odchyły) i zapłaciłem 60 zł, a zasiła tylko ciepła jest. A komp maxymalnie pobiera 298 watów, a więc o co się martwić. 

P.S. Wcześniej zjarałem codegena 300W-miał 8 miechów w tym 2 podkręcania.

wlasciwie to ten Codegen 400W kosztuje teraz 90pln i jest to Feel 300W ale z fpc czyli lepszy model niz ten Feel 300W za 60pln

fakt ze roznica w cenie duza jak za taka <span style="color:red;">[ciach!]</span>le ,ale liczy sie tez dostepnosc

zeby bylo taniej trzeba kupic w sklepie ,bo wysylkowo to conajmniej 10pln idzie w bloto

 

jeszcze zaden Codegen mi sie nie spalil - kumplom poszly stare zasilacze 235W po zmianach sprzetu na durony (z celerow i k6-2)

potem drugiemu kumplowi jeszcze raz poszedl 2-letni zasilacz 250W nieCodegen

teraz jeden ma Megabyte 300W ,drugi Codegena 250W i chodza juz rok

Megabyte to to co Codegen a ciagnie A2000+ ,256mb ,r9000pro ,2 dyski i cdrom

wiec dlaczego Tracer nagle sie zrobil cacy a Codegen to kicha?

moj Codegen 250W ma 3 lata i napiecia sie nie zmienily przez ten czas ,oprocz linii 5v podlaczonej do A2600+ ,ale po powrocie do starego sprzetu D900 ,256mb ,Kyro1/V3 ,dysk i cdrom powrocily do poprzedniego stanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec dlaczego Tracer nagle sie zrobil cacy a Codegen to kicha?

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

WALCZ !!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: WALCZ O HONOR SWEGO ZASILACZA TO TWOJ TEZ BEDZIE CACY :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

wiec dlaczego Tracer nagle sie zrobil cacy a Codegen to kicha?

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

WALCZ !!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: WALCZ O HONOR SWEGO ZASILACZA TO TWOJ TEZ BEDZIE CACY :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:wink:

nie musze walczyc

DOBRY PRODUKT SAM SIE OBRONI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...