Skocz do zawartości
ZaioN

ZNIKA MI CD-ROM CO ROBIC?

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw posprawdzaj kable - bo moze zle wlozone i przy obrotach (drganiach) styki nie kontaktuja (wtyczki sie wysuwaja ...) albo nawet kable (zasilajacy lub tasma od danych) popsuta

najlatwiej to sprwadzic w BIOSie - odpal wtedy plytke np z muzyka i co chwila dawaj w zakladce od napedow automatyczne wykrywania - zobaczysz czy to wina sprzetu jak za ktoryms razem nie wykryje (bo moze Twoj naped "umiera")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepsze rozwiązanie: odinstaluj wszystkie sterowniki IDE (w menadrzeże urządzeń), zresetuj kompa i pozwól aby winda wykryła Ci na nowo wszystkie napędy i zainstalowała sterowniki.

Twój przypadek jest bardzo charakterystyczny dla winXP i dość znany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem keidys :) cd-rom zgaduje LG 52x :)

 

tak sie dzieje jak gubi plyte albo poaczenie z cdromem. sprawdz kable :)

ja naprawilem ti rzutem o podloge - do dzis zero problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh nie no chyba o podloge nim rzucac nie bede:) sprawdze kable odinstaluje IDE i uruchomie kompa ale to tak p[o 16 bo jestem w budzie:) dzieki za pomoc:) pozdrowienia!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem torchcę podobny przypadek. Mianowicie, gdy korzystałem z wina XP, ten nie nie wdziałał CD-ROM-u, ale nie końca. System pokazływał, że nie mam napędu, ale gdy wkładałem jakąś płytkę uruchamiał się autorun. Po reinstalacji systaemu problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm widze ze masz mobo na via kt333 u mojej siostry jest to samo na XP gubi naped cd i pomyslu na rozwiazanie tego nie mam, wyczytalem tylko gdzies ze to jest zwiazane z chipsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień zworkę na master

brawo, nareszcie kompetentna porada (serio)

Ale za oryginalnosci daje plusa dla czlowieka walacego napedem o podloge :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie dzieje wiec mozna poweidziec ze jest OK:) dizeki wszystkim za rady i pomoc:) jak sie okazalo pomogla zmiana jumpera na Master w CD tak jak mowil Samael i Mac:) pozdrowienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...