Skocz do zawartości
stilon

Moj mod - zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Ten komp zrobilem jakis rok temu, troche sie pobawilem i przerobilem skrzynke, okno, malowanie itp...

Komp nazywa sie "Baby Blue"

 

Case - Noblesse

Power Supply - Vantec 420W Stealth (with 3 fans)

Mobo - Asus P4PE

CPU - Intel P4 2.4

Video card - NVIDIA GeForce4 Ti 4200 – 128MB

RAM - 512MB

CD-RW - LITE-ON LTR-48246S – black

Floppy - Panasonic – Black

HD - Barracuda – 80GB – silent

Fans - 6 Vantec 80mm Stealth

Fan control - Digital Doc

Fan control 2 - Vantec 4 channel fan control unit

Case light - Blue

 

Ostatnio zmienilem Heat Sink (Swiftech MCX478-V z 120mm fan) i uporzadkowalem kable, czega na tych zdjeciach nie widac...

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodzio !!! skrobnij troszku co i jak robiles moze jakies wskazoowki dla tych ktoorzy chcieli by w twoja strone podazac..... podoba mi sie nawet tak krytykowane okno

wysoko oj wysoko podniosles poprzeczke teraz beda sie musialy chlopaki nastarac by ci doroownac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile slowa, szczeze mowiac nie spodziewalem sie tak pozytywnej reakcji. Milo wiedziec ze szmal i czas nie zostal zmarnowany.

 

Okno - zrobilem takie gdyz prawie wszystkie mody co widzialem maja okna kwadratowe - wiec chcialem cos innego. Moze nie jest to najlepszy wybor, ale przynajmniej wiem ze nikt inny takiego nie ma :D

 

W najblizszym czasie pstrykne troche dodatkowych zdjec i dam na forum.

 

Jezeli ktos jest rzeczywiscie zainteresowany moge napisac jak robilem ten mod. Chyba nawet mam kilka zdjec robionych podczas pracy nad skrzynka.

Tak naprawde to jest to bardzo prosty mod.

 

Malowanie, zmienienie kilku LEDs, okno, wiatraki itp.

 

A co do uszczelki, to niech ja krew zaleje. Sztywne to bylo jak drut i ciezko mi bylo to jakos normalnie wykonczyc. :x

 

Pozdrawiam

 

stilon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się rzecz wyłożyć jasno i klarownie, żeby znów nie było, że jonas tylko się przypieprza.

 

Co mię się podobywa:

- te drzwiczki do piczki z przodu (albowiem drzwiczki to chyba) i to coś kanciaste wystające, aj hew newer sin enyfing lajk dołs bifor;

- mnogość kratek na wiatrakatory, ale tych zwykłych, niemagicznych. Te pokręcone jakoś mi tam ni w rzyć ni w oko nie pasują;

- peszle na kabulkach;

- te cztery sutki na dole. Jakby to był desktop, to mógłby z powodzeniem udawać jakieś radyjo z górnej półki;

- narrrrreszcie coś innego niż cziftek na tych obleśnych kaczych łapach i ze szpetnym przodem :>

 

Od czego dziurawe jak durszlak i nieliczne zęby bolą:

- czarna obudowa, szybka, niebieskie światełko. Imię takich obudów jest Legion. Inna sprawa, że sądząc po zdjęciach starasz sie utrzymać cały zestaw w czerni;

- kształt szybki - jak przód kanciaty i kostropaty, to okienko moim nieskromnym zdaniem też winno zawierać mniej krzywizn;

- te magiczne kratki na wiatraczki, jo bych zwykłe wszędzie albo niezwykłe wszędzie. Ale może tak miało być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwny ten kształt okna, ale jeśli ci się podoba to nie mam zastrzeżeń. tylko te łączenie uszczelki widać. a reszta po prostu nieziemska!! jeden z najlepszych modów jakie widziały moje oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle jest to codegen 8012? Powiedz mi jakim lakierem malowales wnetrze, bo naprawde fajny kolorek i mi sie bardzo podoba.. Za obudowe daje 6 mimo tej uszczelki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ta buda cię kosztowała?

Jak sie nie myle jest to codegen 8012? Powiedz mi jakim lakierem malowales wnetrze, bo naprawde fajny kolorek i mi sie bardzo podoba.

Pozdrawiam

Nie wiem czy zauwazyliscie lokalizacje pod ksywa, ale mieszkam w Kanadzie wiec produkty, ceny i tego typu sprawy raczej sie wam nie przydadza.

 

Tak czy tak, skrzynka jest Noblesse ale z tego co widze jest to praktycznie to samo co 8012 (moze inaczej sie nazywa na rynku kanadyjskim?).

Zaplacilem za nia $80 kanadyjskich (bez PSU) (wedlug dzisiejszego kursu = 238 PLN) (duzo czy malo jak na polskie warunki?)

 

W sumie najwiecej to sie bawilem z wycinaniem otworow pod wiatraki i malowaniem wewnetrznej czesci skrzynki. Obudowy za bardzo nie chcialem przerabiac gdyz mi sie bardzo podobala taka jak jest.(zmienilem LEDs itp).

 

Co do koloru to musze sprawdzic w domu, teraz jestem w pracy.

Uzywalem farby do malowania samochodow - jezeli dobrze pamietam jest to jeden ze standartowych kolorow uzywanych przez Ford. Na marginesie, tego typu rzeczy sa tu tanie jak barszcz - jedna puszka kosztowala mnie chyba okolo $4. Zuzylem niecale dwie puszki (aerozol). Malowalem wszystko jakies 4 razy.

 

Co mię się podobywa:

- te drzwiczki do piczki z przodu (albowiem drzwiczki to chyba) i to coś kanciaste wystające

 

 

Od czego dziurawe jak durszlak i nieliczne zęby bolą:

- czarna obudowa, szybka, niebieskie światełko

- kształt szybki - jak przód kanciaty i kostropaty, to okienko moim nieskromnym zdaniem też winno zawierać mniej krzywizn;

- te magiczne kratki na wiatraczki, jo bych zwykłe wszędzie albo niezwykłe wszędzie. Ale może tak miało być.

 

- to z przodu to rzeczywiscie drzwiczki a to wystajace to raczka do ciagania drzwiczek...

- czrno/niebieski komp - to jest kwestia gustu, nie chcialem byc orginalny, poprostu taka kolorystyka mi sie bardzo podoba

- hmmm ... z ta szybka to zaczynam sam sie zastanawiac... moze ja przerobie

- kratki na wiatraki - w orginale wszystkie byly "zwykle" - ale ostatnio znalazlem gdzies za pol darmo te "Blade" kratki - sama kratka mi sie bardzo podoba i wyglada duzo lepiej w orginale niz na zdjeciu...

 

A tak zupelnie na marginesie... moja ortografia szwankuje strasznie, wiem ze sporo ludzi zwraca na to uwage wiec chce tylko zaznaczyc ze wiekszosc zycia mieszkam poza Polska, nie dosc ze nigdy w te klocki dobry nie bylem, to teraz juz zupelnie leze...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo stary , buda full wypas. rozumiem ze te prysznicowki sa reagujace na uv?

 

a na ortografie nie masz cos narzekac , narazie wzorowa [bez polskich znakow]

 

mozeszm i powiedziec czym wicinales to okno? wiertarka i potem czyms wycinales czy czyms innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zupelnie na marginesie... moja ortografia szwankuje strasznie, wiem ze sporo ludzi zwraca na to uwage wiec chce tylko zaznaczyc ze wiekszosc zycia mieszkam poza Polska, nie dosc ze nigdy w te klocki dobry nie bylem, to teraz juz zupelnie leze...

Chciałbym żeby wszystkim tak ortografia "szwankowała" jak tobie.

Jaki piękny byłby świat bez "pewnym osobą", "<span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span>" czy też "z kąd" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodny modzik ,ladne wykonanie , dopracowane ,klarowne ,ELEGANCKIE,jedyne co moze bym tu zmienil to kolor maskownic wentylkow (boczny i gorny)na taki jak front budy,taki niebieski chrom,na zdjeciach niewidze dokladnie (poza myszka)ale diody w klawialce bym na niebieskie tez zmienil do kompletu i w monicie jesli jest tam takowa,posiadasz ten dar w rekach ktorego mi brak,jestem zbyt malo cierpliwy i czesto nie dbam przez to o szczegoly na czym mod traci niezmiernie , w twoim modzie ,na pierwszy rzut oka widac wlozona prace i cierpliwosc

 

-----------PIĘKNA ROBOTA !!!--------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozeszm i powiedziec czym wicinales to okno? wiertarka i potem czyms wycinales czy czyms innym?

Do wycinania wszystkich otworow (a wycinalem ich w sumie 8) uzywalem Dremel z malutka tarcza do metalu.

 

Wyczesana buda, ale daj trochę zdjęć bebechów.

Zaladuje na server w sobote lub niedziele i dam znac :)

 

Nie chce byc zlosliwy, ale co tak naprawde zrobiles?

okno

A przod firmowy...

(co nie oznacza ze nie zazdroszcze :P )

Wcale nie jestes zlosliwy... wiekszosc pracy wlozone jest w srodek skrzynki... dam zdjecia to zobaczysz :)

 

Czy nie za wysoko Masz ten subwoofer??? :D - jak tam twoja głowa po oglądnięciu filmu :)

Szczeze mowiac ten sub jest praktycznie nie uzywany. Filmow na komputerze nie ogladam (wlasnie nie dawno kupilem 16:9 TV na ta przyjemnosc), gdy gram w jakies gierki to uzywam sluchawek (zona i dziecko w domu), czasami (ale to tez zadko) wlacze jakis MP3, ale to przewaznie gdy nie siedze przy kompie...

suma sumarum, nie przeszkadza mi :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za mile slowa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...