Skocz do zawartości
mechl!n

- no name project -

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy mod (nie licząc drut-moda :D ).

Od razu rzuciłem się na głęboką wodę, tzn postanowiłem upchać WC w obudowie MIDI tower i ogólnie ją odbajerzyć...

 

Za "bazę" moich modyfikacji służy mi obudowa Tracer TRO-525. Nie zrobiłem niestety fotek jak wyglądała BEFORE, a jedyną fotką jaką znalazłem w necie jest ta:

Dołączona grafika

tutaj widać ją lepiej, ale tylko połowę

 

Front plastikowy, na nim "plexa" pomalowana na szare paski, ledwo świecące diody, zatrzaski i przyciski z plastiku imitującego chrom :? . Jednym słowem odpustowe badziewie (przepraszam jeśli uraziłem uczucia posiadacza takiej obudowy- opinia subiektywna).

 

Obudowę moduję już od jakiegoś miesiąca- z doskoku. Nagrzewnica i wentyle już zamontowane, otwory powycinane- czeka mnie jeszcze kosmetyka (POSZUKUJĘ USZCZELKI O PRZEKROJU "U"- W MOJEJ MIEŚCINIE TOWAR WIELCE DEFICYTOWY (TAK ZRESZTĄ JAK PLEXA, ALUMINUM I MIEDŹ :( )

Zdjęcia sposobu upchania WC przedstawię w terminie późniejszym...

 

Najpierw front:

Z blachy aluminiowej 4mm wyciąłem prostokąt maskujący prawie cały dół obudowy; wyszlifowałem go, wyciąłem otwór na wiatrak 80x80, wywierciłem otwory na potencjometry i diody oraz wyciąłem otwór "maskownicy" FDD (na razie bez otworu na diodę i "popychadło"- ciągle czekam na kupioną na allegro FDD z szarym panelem).

Od tyłu, tuż pod otworami na diody przykleiłem taśmę izolacyjną (coby zwary nie było :-) ) i polutowałem diody (w szereg- zasilane 12V):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak to wygląda z przodu:

 

Dołączona grafika

 

Nóżki diód zakleiłem taśmą- dociskać je będą potencjometry, więc "coby zwary nie było" :D :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z przodu, na ośki potencjometrów powędrowały "podkładki" z... no właśnie- miała być plexa a skończyło się na matowym plastiku z pudełka od CD. Może jaśniej? OK- pytałem Was kiedyś o to:

 

Dołączona grafika

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=44875

 

"Podkładki" dokręcone nakrętkami potencjometrów (zbliżeń nie będzie, bo kamerka i-netowa nie wyrabia):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na ośki powędrowały aluminiowe gałki w cenie 9zł za sztukę 8O :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Całości dopełnił wentyl z grilem (80x80):

 

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się nad wentylem świecącym na niebiesko- nie wiem tylko, czy da się oddziecić zasilanie wentyla od zasilania jego podświetlania- tak żeby regulator spowalniał jego obroty a nie zmniejszał jasności świecenia...

 

Czeka mnie jeszcze dużo pracy... Ale lubię to :D

Mały preview frontu (na zachętę do obserwowania tego topica :D ):

 

Dołączona grafika

 

CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O Niezle Ci to wyszlo :D

Bardzo mi sie podoba pomysl zmiany panelu :P

Czy za ta kratka u gory bedzie kryla sie chlodnica?

 

Co do planow z wentylem swiecacym z przodu to napewno moge powiedziec ze w Cooler Masterach sie da zrobic osobne zasilanie dla diod. W innych nie sprawdzalem, ale podejrzewam ze tez sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te dwa okrągłe na samym dole to co to za jedne?

 

---linia cięcia---

Te diody nie są matowe, n'est pas? Jeśli mój narząd wzroku mnie nie oszwabia i tak jest w istocie, to ośmielam się zasugerować, byś celem lepszego rozpraszania światła potraktował je drobnym papierem ściernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne i z głową przeprowadzony FaceLifting Budy. Mam małe głópie pytanie: Jakich potencjometrów (oznaczenie) użyłeś i gdzie tego typu ustrojstwa można zdobyć :?: Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "dwa na dole" :D to przyciski (od lewej) RESET i POWER- będą podświetlone na odpowiednio: czerwono i zielono.

Do przemyślenia jeszcze dioda od HDD...

 

Kratka faktycznie- cieńka blaszka (około 1.5mm)- maskownica otworów wentylacyjnych w budownictwie. Planowałem blachę aluminiową z otworem maskowanym metalową siatką. Siatka by się znalazła (allegro), ale aluminium nie (deficyt :( ). Nie jest źle- w realu nie odbiega od całości. Kupiona w "Żelaznym"- długo szukałem alternatywy dla maskownicy z aluminium. Nie spodziewałem się, że znajdę metalową maskownicę- wszędzie tylko plastikowe... I na dodatek o idealnie pasującej szerokości :twisted: .

Maskuje ona wlot powietrza do nagrzewnicy i samą nagrzewnicę ofkoz. Nagrzewnica montowana poziomo- szczegóły wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratka faktycznie- cieńka blaszka (około 1.5mm)- maskownica otworów wentylacyjnych w budownictwie. Planowałem blachę aluminiową z otworem maskowanym metalową siatką. Siatka by się znalazła (allegro), ale aluminium nie (deficyt  :( ). Nie jest źle- w realu nie odbiega od całości. Kupiona w "Żelaznym"- długo szukałem alternatywy dla maskownicy z aluminium. Nie spodziewałem się, że znajdę metalową maskownicę- wszędzie tylko plastikowe... I na dodatek o idealnie pasującej szerokości  :twisted: .

Wiem, mam w kuchni. :) Może by ją trochę zmatowić, żeby inaczej odbijała światło? Ale mówisz, że w realu różnica nie rzuca się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przemyślenia jeszcze dioda od HDD...

Ja mam białą, ale jak ogarnę o co chodzi w diodach RGB to pewnie zmienię.

Raz gdzieś na straganie widziałem różową. Taką jak Barbie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba sie... ale koniecznie musisz znalezc taki sam kawalek blachy tam gdzie masz ta kratke wentylacyjna...

nie wiem jakie masz mozliwosci, ale widzialem kiedys cos podobnego i zamiast jednego otworu maskowanego siatka, gosciu wywiercil mnostwo malutkich (gdzies 1mm) otworkow (chyba mialo to nawet jakis wzor) i jezeli mnie pamiec nie myli, to podswietlil to... wygladalo super

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko...

 

Te "dwa na dole"  :D  to przyciski (od lewej) RESET i POWER- będą podświetlone na odpowiednio: czerwono i zielono.

Do przemyślenia jeszcze dioda od HDD...

Czy wkorzystales orginalne przyciski? Czy jakies kombinowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galeczki fajne, tylko co to za kratka, troche jak by wentylacyjna z kuchni :wink:

Nie "troche jak wentylacja z kuchni" tylko dokładnie wentylacja z kuchni 8) .

Kratka zostanie zmatowiona- będzie bardziej "kompatybilna" z resztą.

Jutro więcej zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa z zamontowaną chłodnicą:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nie wiedziałem, ile problemów może nastręczyć podświetlenie tych dwóch przycisków na dole (reset i power). Miały być podświetlone na czerwono i zielono. Zieleń odpada- ledwie świeci, choć dioda super jasna. Światło jednak kiepsko rozchodzi się w krążku z plexy... Nie pomogło matowanie diody i krążka...

Czerwone podświetlenie wygląda super! Zielone nie :( . Trzeba zastanowić się nad innym kolorem- białe, żółte, pomarańczowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mechl!n, pokłon normalnie. Ciągle zapominałem/nie miałem czasu się tu dopisać. Oj jak mi się to podoba. Surowe, zgrabne i bez przesadnych bajerów. Mam bigtowera, który aż się prosi o podobny front, ale niestety - brak narzędzi :( Zaraz sobie zapiszę fotki :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia z jakiego samochody jest ta nagrzewnica- pasuje idealnie bez żadnych modyfikacji.

to prawda pasuje zajeviscie i widze ze nad nia juz dziupla gotowa na wentyl... :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to prawda pasuje zajeviscie i widze ze nad nia juz dziupla gotowa na wentyl...  :)  

 

pozdr

A nawet DWIE- powietrze przez nagrzewnicę wyciągać będą dwa wentyle 120x120.

 

...wlasnie, wlasnie, dobry pomysl, tez o tym myslalem, ja mam taka

120-ke Panaflo identyczna jak w topicu: Modyfikacje/Farby i zastanawiam sie wlasnie gdzie ja dac: przod, gora czy tyl?

 

a apropo gdzie kupiles galeczki?

pewnie nie w Krakowie, co?

jak bys wiedzial lub mial bys kogos kto wie gdzie mozna nabyc takie w Kraku to daj znac

 

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a apropo gdzie kupiles galeczki?

pewnie nie w Krakowie, co?

jak bys wiedzial lub mial bys kogos kto wie gdzie mozna nabyc takie w Kraku to daj znac

 

Sprawdź w jakimś sklepie z instrumentami. Jeszcze nie widziałem żeby nie mieli :) wszyscy wymieniają sobie na takie tandetne plastiki w gitarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie wiedziałem z czego zrobiłem swoją obudowę teraz wiem ;-)

zapraszam www.weng.kgb.pl

Dodam tylko że biurko robiłem do kompa a nie odwrotnie,

opinie na temat pierwszego posta : dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...