Skocz do zawartości
SuChyY

Książki sci-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie wybrac ze 3 ksiazki na swieta :> I niespecjalnie wiem co, moze jest tu ktos kto mi cos poleci :)

 

Gdybym mial sam wybrac to pewnie wezme sobei 3 ksiazki Dicka albo cos Adamsa jak znajde w Polsce. Moze ktos cos konkretnego moze polecic ?

 

Ogolnie to raczej malo czytam a z sci-fi to znam tylko kilkanascie opowiadan Dicka (takich krotkich) i serie Autostopem Przez Galaktyke Adamsa (genialne ;] ) wiec jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiadają Ci falloutowskie klimaty to polecam całym sercem :P "Mroczną Wieże" Stephena Kinga

 

Świetnie sie czyta, spora dawka humorku,i napraaaaawde wciaga.

Polecam, to teraz mój nr 1 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orson Scott Card - Cień Endera

 

Rewelacyjna książka polecam

 

Tu masz pierwszy rozdział niestety po angielskuhttp://www.hatrack.com/osc/books/shadow01.shtml

Radze zacząć w takiej kolejnosci :) :

-Gra Endera

-Ksenocyd

-Cień Endera

-Dzieci umysłu

a tutaj masz całosć tej znakomitej serii

http://www.kkkk.pl/asp/autorzycd.asp?autor_id=1415

 

Jak napisął Gustaf jest to REWELACJA czytałem wszystkie części już chyba z 8 razy.

 

Polecam też Harry Harisona i serie o Stalowym Szczurze dużo akcji i humoru obsadzonego w klimacie SF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Kolega sie pytal o S-F, nie o fantasy ani horror!

 

Polecam:

*Koniecznie (bo to KLASYKA): Robert A. Heinlein "Luna to surowa pani", "Obcy w obcym kraju";

*Neal Stephenson "Zamiec" - cyberpunk, ale duzo lepszy od dowolnej ksiazki Gibsona;

*Wszystko Jacka Dukaja, co Ci wpadnie w rece, ale przede wszystkim "Czarne oceany" - rewelacja!.

 

Ja oprocz tego lubie dziela RAZ (Rafal Andrzej Ziemkiewicz), Zajdla (smutne troche sa).

Jak chcesz sie posmiac to skoluj sobie "Bill bohater Galaktyki" - nie pamietam czyje to, ale niezle - taki Szwejk w kosmosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sobie wybrac ze 3 ksiazki na swieta :> I niespecjalnie wiem co, moze jest tu ktos kto mi cos poleci :)

 

Gdybym mial sam wybrac to pewnie wezme sobei 3 ksiazki Dicka albo cos Adamsa jak znajde w Polsce. Moze ktos cos konkretnego moze polecic ? 

 

Ogolnie to raczej malo czytam a z sci-fi to znam tylko kilkanascie opowiadan Dicka (takich krotkich) i serie Autostopem Przez Galaktyke Adamsa (genialne ;] ) wiec jestem otwarty na propozycje.

Jeśli lubisz, tzw. Space Opery, to polecam serię Stalowy Szczur Harrisona. Naprawdę świetnie się to czyta. Ewentualnie "Fundacja" Asimova. Liczy to sobie chyba 5 czy 6 tomów i też jest niezła. Albo "Planeta Śmierci" również Harrisona. Ma to chyba 6 tomów. Wiem, że to nie pojedyńcze książki, a całe serie, ale sa naprawdę niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje "Achaję" Andrzeja Ziemiańskiego - ciężko się oderwac od tej książki ( byłem wczoraj w empiku za drugim tomem bo właśnie wydano, ale mieli tylko 100sztuk i rozeszły się w półtora dnia)

 

Michalak - autorem Mistrza Pieśni jest Orson Scott Card

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie Diunę - po prostu rządzi. Cały cykl o Enderze. Wszystko Harrego Harrisona. Lubie też książki Strugackich. Fundacja Asimowa to też fajny cykl ..

A 'Bill, bohater galaktyki' miażdzy - jedna z moich ulubionych - znam ją prawie na pamięć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dick -> Mr.Futurity

F.Herbert-> Dune [wypas na maxa]

D.Koontz-> [ nie wiem czy to sf ale tez wypas] np.mroczne sciezki serca albo ostatnie drzwi przed niebem

Lem-> dzienniki gwiezdne

A.Sapkowski -> :twisted:

 

w sumie malo czytam s/f ale to co wymienilem rulezuje poprostu :D i procz tego jeszcze all S.Kinga , Dicka itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze zacząć w takiej kolejnosci :) :

-Gra Endera

-Ksenocyd

-Cień Endera

-Dzieci umysłu

a tutaj masz całosć tej znakomitej serii 

http://www.kkkk.pl/asp/autorzycd.asp?autor_id=1415

Pominąłeś jeszcze Cień Hegemona ;)

i kilka dni temu zostala wydana następna (szkoda ze chyba ostatnia) część sagi

Teatr Cieni

http://www.proszynski.pl/asp/fiszka.asp?ks...ksiazka_id=2791

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lem'a bym akurat nie klasyfikował stricte jako s/f. Choć często zahacza o tematy pokrewne.

Lem - lem jest jednym z tych autorów, którzy pisząc i rozważając o przyszłości nie starają sie wymyślać jakiejś niesamowitej techniki itp. bardziej skupiają sie na relacjach międzyludzkich, tym co wiąże sie ze zmianą naszego otoczenia, przebywaniem w nowych warunkach, akceptacją zjawisk niepojętych i dziwnych. lem skupia sie na ludziach i to z nich czyni swój punkt wyjścia z którego zaczyna rozważać co przyniesie nam przyszłość i jak sie w niej odnajdziemy z naszym całym ludzkim jestestwem. trzeba pamiętać, że autorzy skupiający sie na technologicznych aspektach przyszłości nie są w stanie wyjść poza teraźniejszość - każdy twór technologiczny którzy tworzą ma jakieś korzenie w teraźniejszości - wynika to z ograniczenia naszego światopoglądu otaczającym nas światem. imho prawdziwymi autorami sci-fi, są ludzie którzy przyszłość przedstwiają przez pryzmat człowieka - jego uczuć, emocji, relacji z innymi ludźmi i reakcji na kontakt z rzeczami i tworami/istotami nieznanymi, których sensu istnienia człowiek nie jest w stanie pojąć.

 

a więc - "Solaris" by Stanisław Lem - genialna powieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie zabralem sie za szukanie tych ksiazek w necie, bo watpie zebym je znalazl u mnie w miescie.

 

Wybiore chyba:

 

- P.K Dick - "Ubik"

- "Gra Endera"

- "Bill, bohater galaktyki"

 

Z Enderem to tak na poczatek, jak jest taki dobry jak mowicie to reezte juz sobie dokupie :)

 

Dzieki wielkie za pomoc, ide szukac ksiegarni gdzie beda wszystkie 3 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może "Neuromancer" Gibsona - klasyk cyberpunka, hehe. Tylko pod żadnym pozorem nie w tłumaczeniu Piotra Cholewy, bo tego się czytać nie da (mała próbka: dreadlocks = rastafariańskie loki 8O, "This city sucks, man" = "To miasto ssie człowieka" :lol:). Polecam wydanie oryginalne, można czasem dostać w ksiegarniach językowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Billa bohatera nigdzie nie ma :D

 

Zamowilem wiec:

 

1. 83-7150-211-7 - Diuna, 1 szt., 25zł

2. 83-7255-767-5 - Gra Endera, 1 szt., 26,5zł

3. 83-7120-479-5 - Ubik, 1 szt., 23zł

 

Mam nadzieje ze mi sie spodoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałeś właśnie to co powinieneś przeczytać. Mnie najbardziej pochłonęła Diuna. Kupując te książki dużo ryzykujesz - będziesz chciał więcej, możesz wpaść w nałóg. Miłej leORT: ORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...