Skocz do zawartości
dis968

Dowod osobisty - dla mlodziezy

Rekomendowane odpowiedzi

dis968: cos nei tak? pisałem juz ze nie musi podpisywac ze to twoja brrocha czy masz dowod czy nie.. ciebie beda ganiac jak skonczysz 18 lat i bedziesz bez dowodu

mamie mozesz dac podpisac uwage .... hehh Nie wyrabiaj go jesli mozesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez rodzice musze podpisać! Ten dowód "młodzieżowy" jest od 15roku życia tak na wypadek jak by zoczoł zarabiać tzn. pracować :D. Więc jesteś niepełnoletni dlatego twój prawny opiekun (mama, tatuś) muszą podpisać. Sam mam wzór takiego dokumentu bo się jakieś 2 miesiące temu interesowałem tym, chciałem mieć szybciej prawko bo teraz są takie pojechane przepisy, że na egzamin to trzeba z dowodem, a na dowód trzeba ponad miech czekać, więc by mi się przedłużyło wszystko, niestety ten dowód być nie może, ale wale to za 9 miechów mam 18-stke :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piję, nie palę, w styczniu stuknie mi "oczko", a do tego nie dostałem jeszcze okresu. Drogie Bravo, czy coś ze mną nie tak? :>

Nawet jak nie dostanie tego dowodu, myślicie że nie nabędzie mniej lub bardziej legalnie trunków i używek? Doprawdy. Kto chce, niech się narkotyzuje zaprawą klejową albo pakuje kisiel doktora Otwora w gałki oczne, jego cyrk i jego małpy. Rzecz jasna nie oznacza to, że własne potomstwo puszczę samopas, by hasało beztrosko i zażywało coraz to nowsze wyroby przemysłu chemicznego. Ale co mnie obcy interere? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez rodzice musze podpisać! Ten dowód "młodzieżowy" jest od 15roku życia tak na wypadek jak by zoczoł zarabiać tzn. pracować :D. Więc jesteś niepełnoletni dlatego twój prawny opiekun (mama, tatuś) muszą podpisać.

ale czy musze isc do uzedu miasta z prawnym opiekunem czy moge dac w domu do podpisania ten formulaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mozna wyrobić dowod przez 18 rokiem życia :/ Tak zrobił moj kumpel ktory go sobie zrobił przed egzaminami na prawko .... :/

 

Mam na myśli normalny... ;) Nie ma go kolorze rozowym czy jakimś ;) A wyrabiał koło 17 roku zycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh ostatnio kazalem sie kumpeli zapytac jak z tym jest:

-dostajesz formularz

-wypisujesz

-przychodzisz koniecznie z opiekunem

-płacisz 25zł + 5zł za znaczki

-musisz podac powod dlaczego taki dowód chcesz / po co go potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh ostatnio kazalem sie kumpeli zapytac jak z tym jest:

-dostajesz formularz

-wypisujesz

-przychodzisz koniecznie z opiekunem

-płacisz 25zł + 5zł za znaczki

-musisz podac powod dlaczego taki dowód chcesz / po co go potrzebujesz

powod ?? a tak dla szpanu chcem miec :P a tak powazie to oco chodzi z tym powodem czy np jaki musi byc powod zeby mi wyrobili a jak nie dam powodu to mi nie wyrobia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przychodzisz koniecznie z opiekunem"

 

ja robilem bez opiekuna, nawet o niego nie prosili/pytali. o ile dobrze pamietam to rodzice musza podpisac wniosek.

 

to o paszport dla nieletniego musza isc opiekunowie (oboje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przychodzisz koniecznie z opiekunem"

 

ja robilem bez opiekuna, nawet o niego nie prosili/pytali. o ile dobrze pamietam to rodzice musza podpisac wniosek. 

 

to o paszport dla nieletniego musza isc opiekunowie (oboje).

to jak wkoncu tym jest? bo juz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przychodzisz koniecznie z opiekunem"

 

ja robilem bez opiekuna, nawet o niego nie prosili/pytali. o ile dobrze pamietam to rodzice musza podpisac wniosek. 

 

to o paszport dla nieletniego musza isc opiekunowie (oboje).

to jak wkoncu tym jest? bo juz sam nie wiem

przeczytaj ze zrozumieniem. zobacz, ze tamto jest w cudzyslowie, bo nie chcialo mi sie quote skrobac.

 

ja robilem dowod, bez rodzicow, nie pamietam nawet czy mi ten kwit podpisywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś zorientowany jak to wygląda na dzień dzisiejszy z tymi dowodami ? (w Krakowie najlepiej :P) Bo na stronie Urzędu Miasta nie moge znaleźć info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś zorientowany jak to wygląda na dzień dzisiejszy z tymi dowodami ? (w Krakowie najlepiej :P) Bo na stronie Urzędu Miasta nie moge znaleźć info na ten temat.

Normalnie... masz juz wyczerpującą odpowiedź w postach. Apropo postu Kaziego to żadnych powodów nie podawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, to już taniej wyjdzie, jak poprosisz kogoś dorosłego typu menel by Ci zakupił papierosy/bro za 2 zł, a co do klubów, to jak mówią że nie wpuszczą, to na całe gardło krzyczysz coś a'la "TY PANIE NIE WIESZ KIM JA JESTEM" :D xD

 

Imho za 30 zł dowodzik dla szpanu? Hmm... dla szpanu to ok, ale jak browar kupić to kogoś lepiej poprosić [; pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostszy sposób. Idziesz do biura podróży sieci Almatur (może w innych sieciach też można) bierzesz zdjęcie i prosisz o wyrobienie karty ISIC (international STUDENT identification card) za 50 zł. Plastikowa karta z olbrzymim napisem STUDENT przekonuje naprawde wszystkich:) Wyrabiasz w kilka chwil, masz ubezpieczenie na całą europę a nawet rodzice nie muszą wiedzieć...

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziliśmy z kolegami że po 18 mając dowód nie będzie już takiej zabawy. A te akcje "na partyzanta" są dużo ciekawsze. Ile się trzeba czasami nakombinować...

Chyba że ten dowód to rodzaj kombinowania ;) Ale IMHO są bardziej hardkorowe metody ;)

A ja sobie chyba poczekam grzecznie te 5 miesięcy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera przypomnieliscie mi ze mam se wkoncu dowod wyrobic :/ 18 stuknela a mi sie cholernie nie chce do tego urzedu z papierami jechac

 

No mi również nie chce się iść do zdjęcia...

Jakaś epidemia?? :blink: Bo mi sie też nie chce ;)

 

Co do tematu to dowodzik dla "szpanu" to imo bezsens, po to są np. kluby od 18 lat żeby się tam małolaty nie kręciły, a jeśli chodzi o % to każdy dobrze wie jak jest i wcale nie trzeba mieć dowodu żeby w Polsce kupić piwo... Jedyny plus robienai dowodu przed 18 jest taki, że egzamin na prawko można mieć już w dniu urodzin, chociaż z tego co wiem na egzaminie wystarczy kwitek z urzędu...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...