Skocz do zawartości
Dijkstra

Nadchodzą zmiany na forum - prosimy o Wasze opinie!


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie oba projekty nie są złe ale nie implementowałbym ich w 100% jak podano. Pomysł Allena wydaje się być najciekawszy, jednak w dziale chłodzenie, mimo podziału na AC / WC / Extreme, powinna być też możliwość spytania się tudzież wypowiedzenia ogólnie, bez klasyfikacji postu do któregoś z 3 powyższych działów - np pytania w stylu "AC vs WC".

Pomysł z forum z overclockers.com jest dość ciekawy, gdzie przyjęto AC za domyślne (jednakże dodanie tu działu AC mogło by być korzystne, tak ja kw propozycji allen'a):

 

--cooling

. --WC

. . . -posty-

. --Extreme

. . . -posty-

.-posty-

 

Można też podzielić dział płyty główne na producentów, jednakże nie jestem do tego całkiwicie przekonany - jeśli forumowiczów byłoby "za mało", to posty w niektórych działach mogłyby pozostać bez odpowiedzi.

 

Karty graficzne - jedyny podział jaki widzę za stosowny to:

--karty graficzne

. --ATi

. . . -posty-

. --nVidia

. . . -posty-

. --pozostałe

. . . -posty-

.-posty-

 

Tu także zostawiamy możliwość dysusji niezdecydowanym. Podział pozwoli uniknąć postów w stylu "mój Radeon jest lepszy niż twój GeForce".

 

Zasadniczo jestem za cymś w stylu how-to czyli gotowe sposby na modyfikacje, OC, vmody itp.

 

Starałem się przeczytać poprzednie posty, jeśli jednak powielam czyjąś wypowiedź, wybaczcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie wpdlem na taki pomysl:

 

proponuje w kazdym z dzialow przyjac rozwiazanie benka odnosnie przyklejonych plyt glownych na sprzecie ... tyle tylko ze z mala zmiana ;)

 

po prostu zrobic 2 tematy od gory: "ogloszenia" i "przyklejone" a w srodku wszystkie linki do odpowiednich tematow

 

mysle ze forum zyska na przejrzystosci bo na dzien dzisiejszy to w kazdym z dzialow pol pierwszej strony zajmuja kleiki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nei chcecie sie zdecydowac na podfora? Bo za duzo pracy i nie chce sie adminom czy co? Usprawniloby to przeciez cale forum i wyszukiwanie. jesli planujecie wprowadzic podfora w pozniejszym czasie to czy nie lepiej opoznic wprowadzenie zmian i zrobic wszystko naraz? Pozniej znow bedzie zamieszanie z jakims przenoszeniem tematow na poszczegolne podfora i ogolnie znow bedzie burd... Lepiej zamieszac raz a dobrze i miec spokoj.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to że ktoś jadący na modemie będzie w stanie aktywnie udzielać się na forum - przy tej ilości działów to za duży koszt i strata czasu.

Nie bardzo rozumiem, w czym kłopot. Przecież przy bardziej wyspecjalizowanych działach łatwiej trafić do tego, w którym powinna być potrzebna informacja (lub tego, w którym chce się założyć topik). Jeżeli zaś chodzi o czytanie (zaglądanie do większej liczby działów), to przecież można to robić przez "Zobacz posty od ostatniej wizyty". :? Poza tym jest jeszcze funkcja "skocz do", czyli szybkie przechodzenie do innego działu, a przeglądarki mają obsługę paneli (kart) -- jedno czytasz, drugie się ładuje.
Teorię znam, ale proponuję sprawdzenie jak to wygląda praktycznie. Już teraz nie jest "super", a moim zdaniem po zwiększeniu ilości działów będzie jeszcze gorzej. Co do przeglądarek: 96% internautów używa IE który NIE obsługuje paneli (procenty ze statystyk moich stron WWW, ale z tego co znalazłem w necie wychodzi nie mniej niż 90%). Nawet jeśli jeszcze odliczyć użytkowników nakładek typu CrazyBrowser/MyIE/itp to i tak zdecydowanie przeważa IE - czyli przeglądarka instalowana automatycznie w systemie Windows (bo każdy ją ma - no prawie każdy :wink: ).

Przez "aktywny udział" rozumiem odpowiadanie na posty (i zakładanie nowych tematów), czytelnictwo to udział "bierny". Ze statystyk serwera da się wyciągnąć informację jaki odsetek aktywnych użytkowników łączy się przez modem - ja nie twierdzę że to banalnie proste, ale wiem że wykonalne. Zmniejszenie ilości osób odpowiadających z sensem na pytania może mieć wpływ na poziom forum - dobrze kombinuję? Możliwe jest że sprawa dotyczy 3-4 osób, ale ja tego nie wiem i nie mam możliwości sprawdzenia (równie dobrze może to być 30% aktywnych uczestników - a wtedy będzie problem)

 

I jeszcze jedno - powiadomienia @ o tej ankiecie chyba nie były najlepszym pomysłem, przecież istnieje poczta wewnętrzna forum?

Nie lubisz dostawać maili z Tweaka? ;) Powiadomienia zostały rozesłane po dwóch dniach od umieszczenia ankiety na forum, bo mało kto tu sam dotarł. Rozsyłanie mailem miało tę dobrą stronę, że pojawiły się również osoby, które ostatnio na Tweaku bywały rzadko albo wcale -- i nie miałyby okazji odebrać PW (bo chyba o tej "wewnętrznej poczcie" mówisz).
Nie lubię, czy to takie dziwne? Taki sam spam jak wszystkie inne "ankiety"/"promocje"/"testy" - mail został automatycznie wywalony do kosza, a przeczytałem go tylko dlatego że filtr proponował utworzenie nowej reguły o nazwie "tweak.pl".

Nazwy "poczta wewnętrzna" użyłem dlatego że skrót PW (prywatna wiadomość - jak kto woli) nie dla wszystkich jest czytelny.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkreślałem pisząc np:

ZANIM ODPOWIESZ W TYM TEMACIE, PRZECZYTAJ WSZYSTKO UWAŻNIE DO KOŃCA, ŁĄCZNIE Z TYM, CO NAPISALI INNI, BO MOŻE BYĆ BAN!!!

ejjj...no...moze sie teraz naraze ale co to jest szantaż?? noe bez przesady jakbym bluzgal itp. to ok...ale to przeciez nie gestapo...nikt nie moze mnie zmusic do czytania 4 stron o 7.38(ktore sa tak wypelnione textem, ze zajelo by mi to z 1h) ...a maila odebralem dopiero dzis...wiem ze moze mi grozic za to ban ale spoko...zachowujecie sie troszke jakby forum bylo najwieksza swietoscia a Wy Guru..

 

ok...ale na temat...nie sadze ze rozdrobnienie forum bedzie dobre...ja chce np. przegladac kazdy dzial i zajmie mi to teraz wieki....tak patrzac to zrobcie jescze tak jak mowil Allen3(dotad doczytalem jeszcze :lol: :lol: )...a dodatkowo podzielcie procki np. na przedzialy! tzn. 100-200mhz, 300-500 mhz itp...znacie powiedzonko "co za duzo to nie zdrowo?"...i na koniec (bo jeszcze po trosze spie :lol: )...liczcie sie z nami ok??? bo stwierdzenie (innymi slowy ale znaczy to samo) ze "zmiany beda, a Wy nie macie tu do gadania nic, i wogole dziekujcie nam na kolanach ze nie ma bana dla niektorych" to lekkie przegiecie.

 

jak chcecie to dajcie mi bana za powyzsza wypowiedz...who cares...jesli bedziecie mieli przy tym satysfakcje to ok, bo po mnie to splynie, poniewaz mam takze duzo innych zajec i hobby i nie zalamie sie...spoko....

aha i prosze o nie przysylanie mi maila "zlamales regulamin bla,bla,bla, dostajesz ostrzezenie itp." tylko jak juz to wyjasnienie tego tutaj..ufff..THE END :lol:

Była gdzieś w mailu informacja, że musisz się wypowiedzieć w ciągu 10 minut od otrzymania wiadomości? Nikt Ci nie każe czytać wątku o 7.38. Szantaż, mówisz? Nie pisz/nie głosuj, jak Ci się nie chce czytać. Nie podoba Ci się informacja, żeby pisać cokolwiek dopiero po zapoznaniu się z treścią wątku? Bo za dużo stron? A co, chciałbyś czytać jeszcze kilka wypełnionych postami w rodzaju "projekt x jest ok, więcej nie mam do powiedzenia"? Bo byłoby kilka więcej, gdyby nie było wyraźnie powiedziane, że tego pisać nie należy. Już i tak kilkanaście takich postów wyrzuciliśmy z topika. A może lubisz czytać kilkadziesiąt postów o tym samym? Bo taki jest efekt nieczytania tego, co było wcześniej.

 

Twój post właśnie wydłuża wątek, bo nie ma w nim nic na temat, czego nie wyraziłbyś, zaznaczając po prostu opcję "nie chcę żadnych zmian". Ale co tam inni, napiszesz sobie posta, a reszta niech czyta. Moderatorzy przecież i tak nie mają nic innego do roboty, a poza tym, jakże mogłam zapomnieć, wszak nas i tak nie interesuje zdanie userów. Ot, tak sobie założyliśmy ankietę i spędzamy godziny odpisując na wszystkie posty w topiku.

 

moze jescze dzial porady sercowe ;) ostatnio ktos odkopal topic jak podrywac laski ;)

Arnie, jak nie potrafisz się wypowiedzieć rzeczowo, to sobie daruj. W tym topiku oczekujemy konkretnych uwag, a nie żartów.

 

jako, ze nie moge zaglosowac :?: napisze, ze jestem za projektem liska :roll:

Czym się objawia to, że nie możesz zagłosować?

 

Ven0m, chyba nie doczytałeś, że nie wprowadzamy teraz podforów.

Gie-eN-Zet, dobry pomysł, część topików da się zorganizować w ten sposób.

 

Dlaczego nei chcecie sie zdecydowac na podfora? Bo za duzo pracy i nie chce sie adminom czy co? Usprawniloby to przeciez cale forum i wyszukiwanie. jesli planujecie wprowadzic podfora w pozniejszym czasie to czy nie lepiej opoznic wprowadzenie zmian i zrobic wszystko naraz? Pozniej znow bedzie zamieszanie z jakims przenoszeniem tematow na poszczegolne podfora i ogolnie znow bedzie burd... Lepiej zamieszac raz a dobrze i miec spokoj.  

Pozdro

Wprowadzenie zmian na forum jest sprawą pilną i musimy zrobić to w ramach aktualnych możliwości -- czyli bez podforów. Nie wprowadzamy ich teraz, bo wymaga to daleko idących przeróbek. Nie można tego robić na chybcika -- chyba nie chcecie stracić dostępu do forum i bazy danych? Była już o tym mowa:

Boję się raczej problemów z bezpieczeństwem. Poza tym może być problem z implementacją tego wszystkiego bo prawdopodobnie będzie to wymagało zmian w bazie i problem z poprawkami w kodzie zaimplementowanymi przez załogę forum.

Nie lubię, czy to takie dziwne? Taki sam spam jak wszystkie inne "ankiety"/"promocje"/"testy" - mail został automatycznie wywalony do kosza, a przeczytałem go tylko dlatego że filtr proponował utworzenie nowej reguły o nazwie "tweak.pl".

Przykro mi, ale dzięki mailom udało się zawiadomić o zmianach wielu userów, których nie można było poinformować inaczej. Dziwi mnie Twoje niezadowolenie: nie jesteś zalewany mailami z Tweaka. Jeden przy rejestracji, drugi przy nowym regulaminie, trzeci teraz. Wszystko to sprawy istotne. Powiadomienia o postach to inna sprawa i wnioskuję, że raczej z nich nie korzystasz.

 

Co do drugiej kwestii: oczywiście nikt z aktywnych userów nie jest zmuszany do instalowania nakładki na IE bądź otwierania kilkunastu okien IE, ale co złego widzisz w opcji "zobacz posty"? Jednym poleceniem wywołujesz wszystkie nowe posty i nie musisz ich szukać w każdym dziale z osobna. To przecież udogodnienie, specjalnie dla zarejestrowanych użytkowników forum. Liczba postów nie jest bezpośrednio zależna od liczby działów, więc nie wzrośnie proporcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym dal zmiane z innej beczki. Aby na forum bylo kulturalnie i spokojnie można by bylo organizować konkurs na najkulturalniejszego uczestnika, najbardziej pomocnego, najsensowniej się wypowiadajacego itp. można rowniez odwrotnie, najbardziej niekulturalnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i umieszczac na stronie glownej forum ze np moderzy czytajac posty beda nominowac (tajnie) i ten kto dostanie najwiecej glosw zostaje wybrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o szczegółową strukturę, lecz o wprowadzenie podziałów, na przykład tak, jak macie dział "Sprzęt" czy "Oprogramowanie".

 

Wtedy nazywamy to tak:

dział "Chłodzenie" a w nim:

- AC

- WC

- Extreme

- ogólnie

 

dział "Karty graficzne":

- nVidia

- ATi

- inni producenci

- dyskusja otwarta

 

W ten sposób zachowując dotychczasowy system, można zrealizować to o czym pisał Allen, czy też ja. Nazwy podane przeze mnie raczej nie powinny być traktowane jako gotowe "Tak ma być", lecz raczej o sposób podziału. Wiem, że akurat te kategorie wymagają klasyfikacji ze względu na różnorodność tematów w nich zawartych. Tak więc sugeruję właśnie taki a nie inny podział tychże grup tematycznych.

 

Chciałbym też zaproponować, by gdzieś (np modyfikując 1. post), podawać jaka jest aktualna wizja nowego forum. Propozycje podane na początku są ciekawe, lecz moim skromnym zdaniem dodtanie czegoś takiego pozwoliłoby przybliżyć termin remanentu, zwłaszcza że jak piszecie, chcecie zmiany wprowadzić jak najszybciej.

 

Jeśli to tylko możliwe, to widzę dość ciekawe rozwiązanie dla przeglądania nowych postów. Użytkownik w swoim profilu wybiera "interesujące kategorie". Później za naciśnięciem jednego przycisku wyświetlane są nowe (nieprzeczytane) posty lub posty z ostatniego dnia, z wybranych działów. Mogą być posortowane wg tych kategorii lub nawet niekoniecznie.

Sądzę, iż takie rozwiązanie, jakkolwiek nie tak łatwe w realizacji (tak sądzę przynajmniej), mogłoby pozwolić na wygodniejsze i szybsze śledzenie ulubionych tematów, bez przeglądania zawartości, która użytkownika niespecjalnie interesuje. Przy okazji można się spodziewać niższego obciążenia łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie banować :)

Jestem za pomysłem Liska, ale z podziałem "Płyt głównych" na: AMD,Intel, inne, oraz (tu ukłon w stronę moderatorów) by podzielić Archiwum na 2002 i 2003.

Alles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddział KUPIĘ i SPRZEDAM powinien być bardziej ograniczony restrykcjami, wiekszość ofert to linki na allegro. Chcemy dobre forum to niech jest konkretnie: opis sprzetu do sprzedania, cena, kontakt tel, mail, a dopiero link na aukcje. Bez podstawowych danych posty nie powinny być umieszczane na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddział KUPIĘ i SPRZEDAM powinien być bardziej ograniczony restrykcjami, wiekszość ofert to linki na allegro. Chcemy dobre forum to niech jest konkretnie: opis sprzetu do sprzedania, cena, kontakt tel, mail, a dopiero link na aukcje. Bez podstawowych danych posty nie powinny być umieszczane na forum

zamysl wlasnie polegal na linkach do allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamysl wlasnie polegal na linkach do allegro

Hmmmm, no nie do końca. Nie wiem, czy ktokolwiek przeczytał regulamin tego działu autorstwa Marco, który jest tam przyklejony

4) [ctrl+c z allegro ;)) ]

Praktyka jest tednak taka, że wielu użytkowników tweak'a korzysta ze sprzedam, de facto wystawiając towar na allegro. I trudno im si dziwić, poniekąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest takie glupie jakby na pierwszy rzut oka moglo sie wydawac.

Wchodzac na Allegro mozesz "oblookac" potencjalnego kontrahenta, wiesz z kim ubijasz interes i jestes jakos tam zabezpieczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4) [ctrl+c z allegro ;)) ]

Dijkstra, a nie sadzisz ze to Ctrl+C "autorstwa" Marca dotyczylo wyciagu z regulaminu Allegro (ktorego on uzyl zeby nie tworzyc go samemu od nowa) a nie Ctrl+C linkow do aukcji? Bo ja jednak mysle ze to o to tu chodzilo... :|

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie... ale ja bym zaproponował taki podział Forum 8)

 

NAJWAŻENIEJSZE

(Regulamin i zasady forum, moderatorzy, jesteś nowy zajrzyj tutaj koniecznie)

 

[*]FAQ & Help

(Rozwiązania najczęściej nurtujących Was problemów)

 

[*]Nowości & Informacje

(Chcesz żeby Twój post znalazł się na stronie głównej tweak.pl napisz tutaj)

 

[*]Archiwum 2002 & 2003

(Wybrane najciekawsze tematy z lat poprzenich)

HARDWARE

(Rozmowy o CPU: AMD, Intel i innych, opinie, porady o/c)

 

[*]Płyty Główne

(Dyskusje na temat płyt głownych, opinie, złote rady)

 

[*]Pamięci

(Wszystko o pamięciach operacyjnych, porównania, o/c)

 

[*]Karty Graficzne

(ATi & nVidia i inni producenci, opinie, porady, o/c)

 

[*]Chłodzenie

(Jak skutecznie obiżyć temperaturę CPU, GPU i innych elementów komputera)

 

[*]Obudowy & Zasilacze

(Jak zmodować odbudowę i który zasilacz najlepiej trzyma napięcia dowiesz się tutaj)

 

[*]Zestawy & Co kupić

(Chcesz coś zmienić w swoim komputerze lub zmienić cały zestaw i nie wiesz co wybrać - zajrzyj)

 

[*]Pozostały sprzęt

(Wszystkie pozostałe komponenty jakie można podączyć do komputera: hdd, drukarki, cd-romy itp)

SOFTWARE

(Programy użytkowe i romowy o nich)

 

[*]Gry

(Nowości ze świata gier, opisy, porady, wrażenia)

 

[*]Windows & Microsoft

(Wszystko co związane z MS Windows, MS Office itp)

 

[*]Linux & Unix & Inne

(Alternatywne systemy operacyjne, systemy serverowe)

 

[*]Sterowniki & Biosy

(Flashowanie BIOSu, najlepsze sterowniki, softwareowe poprawianie wydajności)

 

[*]Benchmarki & Testy

(Męczymy nasze komputerki, wyniki testów, porównania)

INNE

(Dyskusje o sieciach, ISPach, stronach www, zabezpieczeniach itp.)

 

[*]Giełda

(Kupię, sprzedam, zamienię)

 

[*]Ośla łączka

(Rozmowy nie związane z tematyką ogólną forum)

 

[*]Emulatory & Starsze platformy

(PSX, Amiga & other...czyli coś dla maniaków konsol i starszych komputerów)

I pare słów objaśnienia :wink:

Pewnie większość z Was uzna projekty moderatorów i Liska za wiele lepsze... i pewnie macie rację ale mój projekcik ma też swoje plusy... chyba... :wink: Zobaczcie teraz mamy temat SPRZĘT i tam znajduje się wszystko: procki, mobo, graficzne itd więc uważam że nie ma sensu zagłębiać się w podziały na Intel AMD, nVidia ATi... forum powinno być spójne i przejrzyste. W każdym głównym temacie proponowałbym także przykleić temat z krótkim regulaminem, linkami do FAQ i najczęściej odwiedzanych tematów tak jak to zrobił benek w Sprzęcie.

Zaznaczam że nie próbuje konkurować z Moderatorami bądź Liskiem i jestem w pełni przygotowany na ostre słowa krytyki z ich strony :wink:

Pozdrawiam. SoultakeR 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej bede sie upieral... nie ma sensu dzielic sztucznie na Procki, Płyty, Pamieci... po co ?? to tylko powieli ilosc postów. jak ktos ma problem i cos mu nie dziala to i tak bedzie pisal za nie dziala mu plyta taka i taka z takimi pamieciami a proc ma na tej plycie ustawiony tak i tak... taki post bedzie slany i na grupe o plycie i o pamieciach... a jak sie trafi jakis niecierpliwy to i na procki wrzuci bo moze ktos przeczyta i odpowie... ja bym zrobił tylko Platforma INTEL i Platforma AMD. tam by było i o płytach i o procach i pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od tego są moderatorzy żeby później wątek przenieść do odpowiedniego działu :wink: a pozatym jeśli ktoś jush jest użytkownikiem fotum.tweak.pl to chyba potrafi rozpoznać mniejwięcej co mu w kompie nie gra :wink: ? Albo sie myle... a podział forum ma jedynie na celu zwiększenie jego przejrzystości... a czytając ten wątek wnioskuje że jest już pewne, że dokonany zostanie podział na poszczególne podzespoły kompa 8) co moim zdaniem będzie OK :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, a nie sadzisz ze to Ctrl+C "autorstwa" Marca dotyczylo wyciagu z regulaminu Allegro (ktorego on uzyl zeby nie tworzyc go samemu od nowa) a nie Ctrl+C linkow do aukcji? Bo ja jednak mysle ze to o to tu chodzilo... :|

 

Pozdr...

Po namyśle stwierdzam, że możesz mieć rację :P Mea culpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do działu "Sprzedam": zaczęliście roztrząsać "prawo do istnienia" linków z Allegro, a przecież marios, który ten temat zaczął, pisał tylko o tym, żeby oprócz linków do Allegro w poście były podstawowe dane. Taka minimalna uprzejmość wobec uczestników forum, nie zaś "jak chcecie wiedzieć coś więcej, to na Allegro idźcie".

 

Zgadzam sie w pelni z Reedem :> dokonujac zakupu od forumowicza wie sie, ze sie dostanie to na co sie czeka (patrz. moj proc kupiony od Mechlina)

To ciekawe, że zgadzasz się z reedem, bo reed mówi o czym innym. :D

 

witam :)

 

TYLKO I WYLĄCZNIE PROJEKT LISKA !!!

Czyżby kolejny kandydat do bana? Opcja w ankiecie nie wystarczyła?

 

soultaker:

1. Nie uwzględniłeś działu "newbie", a on musi być.

2. Połączyłeś modyfikacje z rozważaniami sprzętowymi o zasilaczach (Obudowy & Zasilacze) -- nie jest dobrze łączyć opisy przeróbek sprzętu (o charakterze estetycznym) z technicznymi rozważaniami o standardowym działaniu czegoś (zasilacze). Poza tym ze względu na ograniczenie modyfikacji do modyfikacji obudów, gdzie miałby pisać ktoś, kto zmodował np. klawiaturę?

3. Wrzucenie giełdy do działu "inne" wymagałoby wprowadzenia podforów. Aktualne rozróżnienie sprzedam -- kupię jest przydatne, a u Ciebie znika.

4. Dział "inne" nie powinien zawierać poddziałów "merytorycznych": "sieci" oraz "starszych platform".

5. Zakładam, że "Internet & Sieci & Providerzy" to ma być to samo, co teraz -- z Twojego opisu to nie wynika, bo brak w nim kwestii sprzętowych.

6. "Starsze platformy" -- pomysł rzucił wcześniej spavatch, ale ile osób będzie tam pisać? Przy pozostałych działach jesteśmy w stanie określić w przybliżeniu ich popularność -- przy tym dziale nie.

7. Z charakterystyki działu "pozostały sprzęt" wnioskuję, że pytania o sprzęt audio, dvd itp. miałyby trafiać na "oślą".

8. Opis działu "Zestawy & Co kupić" wskazuje na to, że byłby to dział "co wybrać/co kupić/co wymienić", a to z kolei oznacza, że nie byłoby na forum miejsca, gdzie można by postawić pytanie w rodzaju "dlaczego komputer sam się włącza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, no mowie na temat (chyba), chodzi mi o to, ze jak znam osobe, ktora sprzedaje towar, to czuje sie pewniej:

 

Wchodzac na Allegro mozesz "oblookac" potencjalnego kontrahenta, wiesz z kim ubijasz interes i jestes jakos tam zabezpieczony.

Przynajmniej ja to tak zrozumialem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soultaker

1. Nie uwzględniłeś działu "newbie", a on musi być.

Uwzględniłem, tylko stwierdziłem że nie jest potrzebny jako odrębny dział... mogłby sie zawierać w:

O Servisie & Forum

(Regulamin i zasady forum, moderatorzy, jesteś nowy zajrzyj tutaj koniecznie) <-- tam by był przyklejony temat dla Newbie :wink:

 

2. Połączyłeś modyfikacje z rozważaniami sprzętowymi o zasilaczach (Obudowy & Zasilacze) -- nie jest dobrze łączyć opisy przeróbek sprzętu (o charakterze estetycznym) z technicznymi rozważaniami o standardowym działaniu czegoś (zasilacze). Poza tym ze względu na ograniczenie modyfikacji do modyfikacji obudów, gdzie miałby pisać ktoś, kto zmodował np. klawiaturę?

Nie ma problemu :) Dział Obudowy & Zasilacze można rozbić na dwa :wink: Modding (wszyskiego) i Zasilacze (Zasilacze, napięcia itd)

 

3. Wrzucenie giełdy do działu "inne" wymagałoby wprowadzenia podforów. Aktualne rozróżnienie sprzedam -- kupię jest przydatne, a u Ciebie znika.

W moim zamyśle było że każdy sprzedający, kupujący, zamieniający zakładając temat rozpocznie go od np "SPRZEDAM: Gf3Ti bla bla bla..." "KUPIE: Pamięci OCZ ..." "ZAMIENIE: Dysk na nagrywarkę..."

 

4. Dział "inne" nie powinien zawierać poddziałów "merytorycznych": "sieci" oraz "starszych platform".

Dlaczego ? :wink:

 

5. Zakładam, że "Internet & Sieci & Providerzy" to ma być to samo, co teraz -- z Twojego opisu to nie wynika, bo brak w nim kwestii sprzętowych.

Racja musze poprawić opis :wink:

 

6. "Starsze platformy" -- pomysł rzucił wcześniej spavatch, ale ile osób będzie tam pisać? Przy pozostałych działach jesteśmy w stanie określić w przybliżeniu ich popularność -- przy tym dziale nie.

Dlatego jest połączony z emulacją... z tego co wiem wieeelu z nas lubi emulując np CPS2 pograć na swoim blaszaku w "X-Man vs StreetFighter" i inne konsolówki/salonówki... gry ze starszych platform również cieszą się powodzeniem... no kto nie grał w Super Froga ? albo Mario Bross ?

 

7. Z charakterystyki działu "pozostały sprzęt" wnioskuję, że pytania o sprzęt audio, dvd itp. miałyby trafiać na "oślą".

Racja opis działu do poprawki :wink:

Pozostały sprzęt

(O pozostałym sprzęcie elektronicznym... związanym i nie związanym z komputerem)

Załapało byś tu także GSM itd :wink:

 

8. Opis działu "Zestawy & Co kupić" wskazuje na to, że byłby to dział "co wybrać/co kupić/co wymienić", a to z kolei oznacza, że nie byłoby na forum miejsca, gdzie można by postawić pytanie w rodzaju "dlaczego komputer sam się włącza".

To faktycznie problem... chyba dobrze by było dodać dział

Co w trawie piszczy...

(czyli jak sprawdzić co nie działa...)

:wink:

 

Ogólnie chodziło mi o to że teraz nie ma jakiegoś specjalnego podziału na podzespoły itd... więc im mniej działów będzie w przyszłości tym lepiej... przynajmniej mi się tak wydaje... :wink: Peace & dzięki za poprawki 8) teras widze że żeby skontruować porządny podział forum to trzeba sie naprawde pomęczyć :twisted: ale ja mam mase czasu i ostatnimi czasy często na forum sobie siedze... a z resztą dam sobie spokój :wink: po wnikliwej analizie wychodzi że Wasze plany podziału są lepiej przemyślane 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...