Skocz do zawartości
boro

kilka pytań odnośnie ASRock K7VT2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumawoczów.

Mój proble jest dość dziwny. JAkieś 3/4 miesiące temu zakupiłem płytę Asrock K7VT2 razem z Procem Athlon 2000+ (juz na zielonym laminacie :P ). Zakup ten był najlepszym z możliwych, i zarazem najtańszym bo niestać mie nawet teraz na wymiane SDRAM na DDRAM.

 

Ale przejdźmy do sedna sprawy. MAX FSB stable na tej płycie i tych ramkach to 155MHz, i tak się zastanawiam czy na tej płycie to bezpiecznie, czy istnieje jakiś program do pokazywania ile aktualnie mam MHz na AGP i PCI ? ile udało wam się wycisnąć z tej płyty max, czy drut-mod działa, czy jest duży wzrost wydajności na DDR.

 

Jeśli mój temat się powturzył to przepraszam, ae podobnego nieudało mi się znaleść. Szukałęm już w sieci potrzebnych mi informacji ale też nieudało mi się nic kąkretnego znaleść.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 133MHz masz PCI 33MHz i AGP 66MHz (tutaj się mogę mylić)..

Jeśli podkręcisz wyżej to sam możesz policzyć, bo dzielnik się nie zmienia i dla PCI wynosi 1/4 a dla AGP 1/2.

Moim zdaniem płyta ta nie nadaje się do podkręcania wogóle, bo kontroler IDE na niej bardzo kiepsko znosił wyższe taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., czy drut-mod działa, czy jest duży wzrost wydajności na DDR...

ad 1 dziala

 

ad 2 niewielki - bo i tak sa zwalone zaawansowane ustawienia pamieci w BIOSie i trzeba sie posilkowac np WPCREDITem - osobiscie nie polecam wlaczac HALT'a bo plyta zaczyna piszczec (a dokladnie duperelki RLC zaczynaja "spiewac")

 

co do maxa to zobacz ile MHz wicisnal Brzoza (patrz do jego podpisu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam WAS:))

ja dziś zaraz jak dostałem nowego Duronika to zaczołem go podkrecać:))

posiadam właśnie ta płyte bo na Abit-cie KT7 jakoś nie pujdze za dobrze:)) wiec tak zaczołem od 140Mhz a doszedłem do 186Mhz:)) ale zwis w windzie!!!

w tej własnie chwili jestem na necie i to pisze na Fsb 176Mhz(tyle pokazuje bios) czyli duron 1,85ghz:)) za chwile sprawdze czy sie nie grzeje za bardzo:))

pozdrawiam!!!

ps

ta płyta nie jest aż taka zła choć widziałem oczywiście lepsze:)!!!!!!!

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...