Skocz do zawartości
RS

23:05 TVN - o kontrolach softu w domach !!

Rekomendowane odpowiedzi

wiec wnioski sa takie:

-kontroluja tych ktorzy kupuja lewe oprogramowanie, np przycisna jakiegos pirata itp, i maja Twoj adres..

-kontroluja adminow sieci osiedlowych ktorzy udostepniaja na lan'a programy filmy itp, no i w tej sieci zwykli urzytkownicy nie moga sie czuc bezpiecznie

 

-raczej nie kontroluja tych ktorzy maja stalaka prywatnego itp, ktorzy nie kupuja programow w kafejkach i u piratow.

 

 

rodzi sie tez pytanie jak to jest z "legalnoscia" samej kontoli, przeciez o ile wiem za posiadanie lewego softu nic nam nie grozi do puki nie czerpiemy korzysci finansowych z jego rozpowszechniania....

 

Co jak co ale zanim wpuiszcze jakas kontrole to wyjme kieszen z dyskiem i do szafy :), powiem ze mam linuxa dysk w serwisie i ze moga sobie juz isc na paczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to obejrzałem :? - problem tylko z niefachowością gości którzy to robili - były tam przez chwile pokazane różne screeny - m.in. serwisu napster - otóż napster jest obecnie przedsięwzięciem legalnym - za mp3 sie płaci ( zdaje sie 99 centów za utwór )- więc po jaką cholere w reportażu o nielegalnym sofcie pokazują napstera - wprawdzie ten screen z napsterem to był moment ale mnie takie wpadki irytują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale zanim wpuiszcze jakas kontrole to wyjme kieszen z dyskiem i do szafy :), powiem ze mam linuxa dysk w serwisie i ze moga sobie juz isc na paczki :)

niestety ale gadalem z jednym gosciem i okazuje sie ze wtedy robia DOKALDNE przeszukanie domu czyli nawet ci skarpetki w szafie sprawdzaja czy nie chowasz w nich dyskietek :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Co jak co ale zanim wpuiszcze jakas kontrole to wyjme kieszen z dyskiem i do szafy :), powiem ze mam linuxa dysk w serwisie i ze moga sobie juz isc na paczki :)

niestety ale gadalem z jednym gosciem i okazuje sie ze wtedy robia DOKALDNE przeszukanie domu czyli nawet ci skarpetki w szafie sprawdzaja czy nie chowasz w nich dyskietek :lol: :lol:

o jej to strazsne, ja mam taki balagan......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przyjdą przeszukać dom,

Ten, w który mieszkasz chłopie,

Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,

I na płytach nagrane kopie,

Gdy pod drzwiami staną, i nocą

Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -

Wiesz o jaką im chodzi zbrodnię?

Ściągałeś pliki

Przez dwa tygodnie.

Już przed twym domem setki są glin,

Dokąd uciekać? Chyba do Chin.

A wszystko przez to, że owe dane,

Wprost z Ameryki były pobrane

Co czyni z ciebie kogoś gorszego,

Niźli mordercę wielokrotnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jest parodia... no ludzie... kogo stac na orginalnego win xp pro (no moze stac to stac... ale zeby placic tyle za sam system)? i na kupowowanie orginalnych filmow na DVD... tak mamy divxy... ja mam chyba ze 200 to ile bym musial wydac chajsu jakbym chcial orginalne DVD kupic? .... paranoja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak nie bedsisz miec dysku w kompie , a oni bedeom mieli nakaz pzreszukania komputera to nie moga po mieskaniu buszowac

dopiero nakaz rewizji calego mieszkania do tego ich upwarznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wszystko zaczelo sie od mojej kochanej miesciny Rudy Śląskiej i kochanego Elsatu (elshitu) :lol: :lol: :lol: policjanci normalnie sieja postrach wsrood komputerowcow jak zomo za czasow komuny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko to oczywiscie temat zastępczy... no bo przeciez łatwiej zwinąć paru piratów, nie ? Jakby policja mieła iść na ulice <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> sie za dresiarzy było by niebezpiecznie...oberwac mogą itp. A tak... zamkną kilku, szumu narobią jak to sie w polsce prawa broni. Wielko halo. Szlag człowieka trafia jak widzi ze PRAWDZIWI przestepcy sa bezkarni, a bierze sie za d*** nastolatów. To paranoja. Myslą ze jak bedą walczyc z piractwem to ludzie nie bedą kopiowac, tylko kupować oryginały. Jasne... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi mili nie panikumy od razu. Jak juz bylo wspomniane wchodza do domow tym co handluja czyli zawsze jakies takie wieksze akcje sie zdarzaly. Nikt wam do domow nie wejdzie bez powodu bez nakazu.Chyba ze zlodziej. Taki nakaz nie wystawia sobie policjant za biurkiem tylko prokurator albo sedzia i to majacy niepodwazalne dowody. A te dowody nie zbiera sie z dnia na dzien.

 

Druga sprawa. Kupujecie piracka plyte na rynku bazarze lapie was w momecie kiedy juz kupiliscie policjant za reke i uwaga coz on moze? Otoz nic. ( inwencja tworcza nalezy do was :) ) Nie bede sie rozwodzil na ten temat ale jesli chcecie potwierdzenia zapytajcie sie prawnika potwierdzi moje slowa.

 

Bill byl na slasku to jego sprawka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...