Skocz do zawartości
Outlander

Medion R9600TX = Supergrace 9800 SE ???

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem więc regularnie przeglądam wszystko co się da o tej karcie ot i co znalazłem: www.benchmark.pl/...supergrace_9800SE

Przeczytałem, objerzałem zdjęcia i doszedłem do wniosku że to prawie moja karta: ta sama płytka, ten sam gpu i tylko pamięci nie jestem pewien.

Co o tym sądzicie ?? Zamienić 9600TX w 9800 :twisted:

 

PS: jeśli ktoś posiada SG9800SE to proszę o info co to za pamięci...

 

Info o 9600TX:

PCLab Medion 9600TX

Proponuję porównać zdjęcia tych kart ... robią wrażenie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) CiemnaDu.. tu raczej nie będzie potrzebny żaden dodatkowy układ raczej wymiana pamięci na szybsze/bardziej podkręcalne no i może bios

2) Pisz po polskiemu :P

3) Oczywiście chodzi o zamiane 9600TX w 9800 lub lepiej (napewno nie w cienkie SE :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion 9600TX=R9500Pro - R300 - 8 potokow, pamiec 128 bitow

SuperGrace 9800SE= R350 - 4 potoki, pamiec 128 bitow

nie ma sie wiec czym podniecac.

po pierwsze na pewno nie przerobisz swojej karty n 9800, bo chipa nie zmienisz.

po drugie SG jest bez przerabiania duzo slabszy od Twojej karty (4 potoki, nizej taktowane pamieci). przerobienie na 9800 nie jest 100% pewne, bo odblokowywanie 4 dodatkowych potokow nie musi sie udac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mozesz zrobić z tym 9600TX aby wycisnąc z niego trochę wiecej niż tylko podkreceniem rdzenia i pamieci to VMOD

wiecej znajdziesz tutaj......

http://home.arcor.de/bug/berichte/9600tx/9600tx02.htm

http://www.bugx.de/

 

9800SE SuperGrace jest tylko robiona na tym samym PCB....ale jest inny rdzen 9600TX=R300......a 9800SE=R350

 

a pozatym czemu chcesz modowac swojego 9600TX na 9800SE który jest wydajnościow dużo słabszą kartą...tylko z nazwy wydaje sie potworem a tak naprawde to 4 potoki i 128 bitów , a twój TX ma 8 potoków.

Jedyne co to tylko VMOD.....z nim bedziesz mial takie małe 9700....

jak masz dobrego proca to po modzie moze uda ci się wykręcić 15.000 w 3Dmarku 2001 i 5.000 w 3DMarku03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medion 9600TX=R9500Pro - R300 - 8 potokow, pamiec 128 bitow

SuperGrace 9800SE= R350 - 4 potoki, pamiec 128 bitow

nie ma sie wiec czym podniecac.

po pierwsze na pewno nie przerobisz swojej karty n 9800, bo chipa nie zmienisz.

po drugie SG jest bez przerabiania duzo slabszy od Twojej karty (4 potoki, nizej taktowane pamieci). przerobienie na 9800 nie jest 100% pewne, bo odblokowywanie 4 dodatkowych potokow nie musi sie udac.

tak apropos przecztałem twoj podpis i jestem ciekaw jak chlodzisz swojego Herculesa ze wykreciles z niego az tyle 440/780..........u mnie na Herculesie 9800@9800Pro krece 465/730, na coodzien 415/730 XT MOD........co prawda na rdzeniu trochę wiecej......ale na pamieciach mniej....................czy twoja karta to modowany non pro czy moze to wersja pro..................czy masz zwykle chlodzenie pamieci czy moze cos modowałeś.......bo jestem pod wrazeniem wyniku jaki osiagnąłeś podkrecając pamieci....................u mnie 750 to max wiecej nie probowałem.......bo sie boje ze pójdzie z dymem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tee nie wiem co się dzieje ale jak instaluje na mojego Medion'a 9600TX stery Omega to wszystko spoko z tym ze okna i wszytko tak dziwnie muli ze okna zachowujhą sie tak jak bylo by odswiezanie 60 a jest 100.. Na catalystach tak nie ma.. Dodaje ze omegi są w trybie standardowym instalowane.. :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tee nie wiem co się dzieje ale jak instaluje na mojego Medion'a 9600TX stery Omega to wszystko spoko z tym ze okna i wszytko tak dziwnie muli ze okna zachowujhą sie tak jak bylo by odswiezanie 60 a jest 100.. Na catalystach tak nie ma.. Dodaje ze omegi są w trybie standardowym instalowane.. :!:

Aby na Catystach było wszystko OK musisz zainstalować patcha

<<http://www.bugx.de/ >>

aby wykrył karte jako Medion 9600TX, bo oryginalne sterowniki mają z tym problemy..........bez patcha karte można zainstalować jako 9500Pro/9700 wtedy wszystko powinno być OK.....ale moim zdaniem lepiej zapodać patcha i miec wykrywaną jako 9600TX

 

Natomiast Omegi wykrywają karte bez wiekszych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...