Skocz do zawartości
cinucha1

radek 9500pro na maksa

Rekomendowane odpowiedzi

zapodalem na radka dwa wentyle 80x80 i przystepuje do mocnego OC. czym sprawdzic czy nie ma artefaktow? nie chce mi sie ciagle wpatrywac w 3dmarka. mam cos takiego jak Artifact Test. czy ktos juz tego uzywal? nadaje sie? z gory dzieki za riposty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak zainstalujesz Omegi to masz tam też Artifact Test- niestety nie wiem jak to się sprawuje, ale u mnie po modowaniu karty wskazuje, ze nie ma artefaktów, wiec chyba wie co mówi ;)

Pochwal się ile wykręcisz ze swojej karty, bo ja bym swoja troszke popchnął, bo narazie jest na standardowych ustawieniach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze podszedlem do tematu bardzo ostroznie narazie jest 360/333. w tescie lobby i nature sporadycznie migna jakby poziome paski, doslownie przez ulamek sekundy. czy to artefakty? w LFS np. nie ma najmniejszych problemow...

wynik w 3dmarku01 to 15628.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze wymienić zasilacz i też coś wycisnę więcej. Narazie mam skromne 12000 :(, ale mam płytę z 4x AGP, a widże że to spory spadek wydajności :( w porównaniu z 8x

chyba żartujesz z tym AGP? przyrost na poziomie 1-2% a 12000 pkt to ja z palcem w pupie wyciagam wiec albo masz cos skopane z konfiguracja karty, albo masz timingi pamieci jakies popieprzone.

Ja na slabo podkreconej karcie maks co wycisnalem to 13000pkt, ale chlodzenie juz wymiekalo - zrobie WC i bedzie git.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co z tymi paskami? stopowac OC czy jechac dalej? przypominam, ze gry smigaja bez "efektow specjalnych" :wink:

Zapuśc demo ATi najlepiej - ATI-9700-PipeDream-Demo-v1.1...

Jest niesamowicie czułe na błędy w wyświetlaniu grafiki - wiem to z doświadczenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że większy przyrost mocy...

Testowałem kartę na 1700XP i miałem 10619 podkręcania -AGP x8

Póżniej test na P4 1.8 i wynik 9992 -AGP x4 :(

To nie ma kompletnie nic do rezczy - timingi pamieci (wydajnosc pamieci), wydajnosc NB i takie tam zutuja na wydajnosc

Sprawdz na platformie z agp x8 jak dziala na agpx 4 - mozna to ustawic w biosie bez problemu, jak nie w biosie to w jakims tweakarze.

Wtedy porownuj wyniki.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co z tymi paskami? stopowac OC czy jechac dalej? przypominam, ze gry smigaja bez "efektow specjalnych" :wink:

Zapuśc demo ATi najlepiej - ATI-9700-PipeDream-Demo-v1.1...

Jest niesamowicie czułe na błędy w wyświetlaniu grafiki - wiem to z doświadczenia :-)

sprawdzilem to demko i nie ma zadnych bledow (przynajmniej nie przuwazylem :wink: ), wiec jutro podkrece jeszcze o pare MHz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu to czym sprawdzić wydajność całego kompa i ew. co w nim nawala? Pamięci mam takie jak w opisie :( -narazie nie podkręcane, na standardowych ustawieniach... no i nie wiem co zrobić, żeby trochę odmulić tego kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu to czym sprawdzić wydajność całego kompa i ew. co w nim nawala? Pamięci mam takie jak w opisie :( -narazie nie podkręcane, na standardowych ustawieniach... no i nie wiem co zrobić,  żeby trochę odmulić tego kompa ;)

Ja ogólną wydajność kompa sprawdzam PCMarkiem2002 i 3DMarkiem2001SE a wydajność katy 3DMarkiem2003 i kiedyś Q3.

Radze zobic reinstala windy zapodac odpowiednie paczki do plyty (nie pamietam co tam do intela daja), odpowiednie stery (wydajne, stabilne ogolnie dobre) i odpowiednie ustawienie tych sterów - wylaczenie AA i Anizo.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies paczki dawales do plyty? tzn, stery do AGP, IDE i takich tam.

Znajdz cos jak Via 4in1 tylko ze do plyt intela - poszukaj na forum w dziale sterowniki i biosy co tam ludzie proponuja. Skonfiguruj dobrze stery - powylanczaj AA i anizo - jesli sa wlaczone.

Nie wiem co ci jeszcze doradzic :?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anty Aliasing i Anizotropic filtering wylanczas w sterownikach karty. Nie mam ATI wiec nie powiem ci gdzie dokladnie - wejdz w ustawienia i poczytaj troche co tam w opcjach masz.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...