Skocz do zawartości
TecKilla

GA-7VAX - problem z timingami ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam male pytanko... a mianowicie, wczoraj zrobilem drut-moda FSB 133->166 na konfigu jak ponizej i za cholere nie moge wlaczyc w biosie opcji TopPerformence :( Kombinowalem z napieciami na ddrach, roznym fsb i mnoznikiem i nic :( komp wstaje ale w trakcie ladowania windy zwiecha :cry: Szukalem na forum (szczerze) info na ten temat no i echo... Mam wiec prosbe do obecnych/bylych;) uzytkownikow tej plyty co z tym zrobic? Z gory dzieki za ewentualne wskazowki:)

PoZdRo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja top performance podnosi nieco fsb oraz zaostrza timingi na ramach

 

sprobuj wcisnac w bisie ctrl + F1 to pokarza ci sie advenced chipset... i tam mozesz zmienic timingi ramu. fsb ustaw recznie wtedy top performance nie bedzie ci potrzebne

 

btw.

mnie sie winda nie laduje jak przekrece ram pow. 220 mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co3en - timingów to nie rusza TP.Tylko fsb podnosi.Ustaw Tp na enable i potem ctr+f1 i zobaczysz ze timingi są na normal.

Zaostrza timingi i to bardzo. Np.: daj timing na default -> puść 3DMarka, a następnie TP na ON. Porównaj wyniki 8O taki przyrost wydajności nie wiąże się z lekkim podniesieniem FSB. Może tego nie widać bezpośrednio w Bios'ie ale są podniesione i to BARDZO.

 

Co do problemu -> TP na OFF i sam ustawiaj sobie timing'i ręcznie (Ctrl+F1) i sprawdzaj czy nie ma zwiechy.

Pozdro for ALL. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uneek Eth - miałem 7vax rok i powiem zę masz racje.Dawałoto duzego kopa ale przeciez można zobaczyc jakie ma timingi ?Zauważ też jak mocno podnosi FSB (TP) - zależna od wersji biosa.Na f5 chyba podnosił o 5 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Dzieki za odzew! No wiec tak ... co do wypowiedzi FumFla - TP podnosi FSB o 2-3MHz , a timingi (i tu sie zgadzam z Uneekiem) ostro podkreca! Wiem , bo sprawdzalem Sandra jeszcze na 133 fsb, a w 3DMarkach klateczek przybywa :) ... Zrobilem tak jak mowiliscie i wszystko ustawilem recznie.... Max co udalo mi sie uzyskac (po wielu probach) to:

2,0-3-2-6CL-2CMD

 

Porownanie osiagow w testach (Sandra) przed i po:

int buff: 2376->2482MB/s

float buff: 2182->2315MB/s

 

Nie wiem czy sa to dobre ustawienia ale wydajnosc na nich byla najlepsza. Jeszcze raz WIELKIE dzieki!

Bujam po piffko :wink:

 

PoZdRo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...