Skocz do zawartości
J-A-J-O

13,05 na 12V, czy to bezpieczne??

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedł mi zasilacz 450 WAT, i kolo na czas naprawy dał mi Deer 350 WAT. Po włączeniu mam na 12V  napięcie ok. 13,05, czy to bezpieczne?? Czy nie rozp... kolesiowi zasilacza??

no raczej bezpieczne to nie jest, bardziej na pograniczu bezpieczenstwa i norma 5% standardu bezpieczenstwa przekroczona, ale trudno powiedziec na ile prawidlowo mierzony jest pomiar.

 

Nie obawialbym sie o zasilacz lecz o sprzet, jesli jeszcze krecisz to...

 

Masz dosc solidny konfig i 350W moze okazac sie malo, ponoc te deery 350tki nie byly najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o sprzęt się nie martwie bo ten poprzedni Q-TEC mi korki wyj... i przez jakieś 5s. udawał spawarke. Ja się martwie że jak ten kolesiowi rozwale to mi gwarancji nie uzna. Mówiłem mu co mam w budzie, a on powiedział że to powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mocno obciazany :?

odkrec proca i grafe jak chcesz na nm pociagnac troche dluzej

no cotty mi komp przez rok z takim napieciem dzialal:)

fakt ze pozniej 3dmarka wywalalo ale to juz inna bajka - aha byl to 235W

 

teraz mam 420W chiefteka i pieknie chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmierzyć napięcia miernikiem ? Tzn. gdzie przykładać, aby zmierzyć poszczegółne napięcia ?

Pozdrawiam

no do wtyczki ATX musisz przyłożyć.ZObacz w instrukcji gdzie saposzczegulne napiecia i przykłądaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jesli ma mierzone miernikiem napiecia i ma takie to sa to napiecia przekraczajace norme a to czy przetrwa 5 sekund czy 2 lata to juz zupelnie inna sprawa - po to sa normy zeby ustalac co jest ryzykiem a co nie, a ze cos przetrwalo 2 lata przy tylu a tylu, sa tacy co przezyli upadek z 11tego pietra, norma czy wyjatek?...

 

Ponadto nie wiadomo jak dokonujesz pomiaru, w stresie czy normalnie - miernikiem czy z biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł mi zasilacz 450 WAT, i kolo na czas naprawy dał mi Deer 350 WAT. Po włączeniu mam na 12V  napięcie ok. 13,05, czy to bezpieczne?? Czy nie rozp... kolesiowi zasilacza??

ja bym dla swietego spokoju odpuscil prockowi bo nie wiadomo jak dlugo pociagnie ten deer....na konfiguracji athlon 2000+, radek 9000pro, 512ddr,epox 8kra2l mial tez slabe napiecia ten zasilacz wiec....moze wybuchnac(??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde ja mam takie:

+2.5V - 2.54V

+3.3V - 3.25V

+5V - 4.89V

+12V - 13.06V

 

Zasilacz to (tylko nie bijcie :lol: ) Codegen 250 W a sprzęt poniżej i chodzi całkowicie stabilnie. Aha i nic nie kręcone, no może z wyjątkiem ramu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnąłem proca na 1733 mhz, i aż mi się płakać chce :cry: Ale napięcie jest niewiele lepsze bo na 12V jest teraz 12,7. 3D marka przechodzi, ale widać że mu mocy brakuje, bo radeon artefakty wali, a wcześniej ich nie było. Potem poszukam miernika i jeszcze nim zmierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i nic nie kręcone, no może z wyjątkiem ramu  :) .

Zasiłka wyraźnie nie wyrabia.

Kręcisz coś - i to nie tylko sprzęt, bo w sigu masz:

"proc: Athlon 1700+@1800+ (5.5x280) FSB 140,"

To że mam w podpisie to nie znaczy że ciągle jade na kręconym :? . Podkręcam tylko do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja wtrącę dwa swoje grosze:

 

3.3V-3.23V

5V-5.03V

12V-12.34V

-12V-12.20V

-5V-5.20V

 

Czy te parametry są w normie??

kurna ludzie to juznie potraficie sobie tolerancji +-5% policzyć :?:

Dla napiecie _5V i -12V tolerancja wynosi +-10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys dwie zasilki deer 350W i obie dawaly napiecie okolo 13v mierzylem miernikiem i podobnie bylo okolo 13v za to jak go dociarzylem to jakos 11.70v w biosie pokazywalo a miernikiem okolo 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna ludzie to juznie potraficie sobie tolerancji +-5% policzyć :?: 

Dla napiecie _5V i -12V tolerancja wynosi +-10%

najpierw by musieli wiedziec ze taka tolerancja istnieje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...