Skocz do zawartości
bernard

Thorton 2200+ i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Brat kupił tego thortona i płytę Gigabyte GA-7N400-L. Teraz ma duże problemy z tym prockiem na płycie Gigabyte GA-7N400-L z pamięciami dual kit twnmoosa 3200, komp się sam restartuje, nie przechodzi 3dmarka2001, po instalacji easytune4 komp się wiesza, zasilacz to modecom 350w z aktywnym PFC, temperatura na procku to 47-50 stopni, karta to gf 2 mx 400, nic nie jest podkręcone, procek chodzi na fsb 133, dual załączony i pamięci wykrywa jako 400 mhz CL 2.5. Po przestawieniu fsb na 100 procka widzi jako 1500+(1362) i nic się nie wiesza. Proszę o pomoc.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jesli chodzi o zasilacz to od dwoch tygodni posiadam ModeComa ISO 450P i wątpie, ze to jego wina. Na poprzednim sprzecie dzialal bez probemów Duron1,2 ecs ks6a grafa GF2mx400. Teraz komp mi sie wiesza lub restartuje bez powodu, po restarcie pokazuje powazny błąd w documents and settings: Temp/minidump czy cos takiego. Nie wiem o so chosi. Ludzie pomocy!!! :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym stawiał na ten zasilacz.. tez mam taki.. zobacz jakie masz napiecia... szczególnie kiedy odpalasz cos w 3D.. zobacz takze czy na jedej kości pamieci jest wszystko ok.. moze to Twoje TwinMosy daja czadu... a zasilacz to sie nadaje do podświetlania lampek choinkowych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki tam zasilacz.bez przesady toz on ma gf2mx co pradu wogole nie zre proc nie krecony wszystko default to codegen pociagnie.

 

pewnie pamieci , twinmosy maja ostatnio problemy ze swoim defaultem.swiadczy o tym to ze zmniejsza fsb i system jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

"temperatura na procku to 47-50 stopni"

A może napisz jakie masz chłodzenie na tym procu? Smarowałeś pastą? Jeśli tak to jaką?

Ja obstawiam kiepski albo źle założny cooler.

Zasiłka prawie na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc wiele, wiadomo jak to jest....przypomina mi to scenke z pracy gdzie ostatnio skladalem kompa dla klienta. Komp wieszal sie i resetowal, nic ogolnie nie dalo sie zainstalowac procz XPka. Wymienilem pamiec na Kingstony i nic, plyte na inna - to samo, grafike - nie pomoglo, wymienialem zasilacz, kabelki od dyskow itp. Wszystko ruszylo pieknie gdy zmienilem procesor - BOXowany Athlon T-bred 2000+ okazal sie byc walniety! Polecam metode empiryczno - eliminacyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co do zasilki to wpadnie do mnie kumpel we wtorek z miernikiem i sprawdzimy dokładną stabilność podawanych napięć. Wątpie jednak, że to wina zasilacza (APFC i Channel Well Technology), choć co ciekawe w AIDA32 przy +5V pokazuje 4,22V, a reszta jest stabilna ! Toż to paranoja, z takim odchyłem komp wcale nie powinien chodzić : Easytune4 gigabyte'a pokazuje napięcia stabilne (odchylenia max +-2%). Jeśli chodzi o chłodzenie procka to jest kiepskie (Spire MicroflowII 4000obr, głośny jak chole..). Niskoprofilowany, bo zasilacz w pionie i wieksze nie wchodzą, ale mam zamiar zmienić obudowe i może zmienie tez cooler. Pasta była nałożona (kolor grafitowy?). Przepraszam, ale nie rozumię jak można źle cooler zamocować. Aha, po reinstalacji XP-ka i załadowaniu service packa 1a, jest dużo mniej restartów, a zwisy znikły całkowicie. Robiłem testy pamięci w Aidzie i memtestem - jest ok. Procek sprawdzałem CPU Burn In oraz benchmarkami w Sandrze i ok. Może coś z płytą nie tak? Restarty jednak się zdarzają i to bez obciążeń (np. przy otwieraniu katalogów). Nie wiem kurcze o co chodzi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może inny bios do płyty. To chyba najsłabsza strona gigabyte. Koleś ma jakiegoś na kt400 i też sie jaja dzieja. Komp sam się restartuje. Losowo sam sie potrafi włączać !! Czasem kilka razy pod rząd , normalnie LOL . Nie kupie nigdy płyty tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzaxon co ty bredzissz jaki zasilacz??przeciez on ma firmowego modecoma 350 w.a on napewno wystarzczy na taki cvonfig?chyba ze jest walniety ale bardzo w to watpie

sam bredzisz.. mam taki zasilacz i ledwo dyszy nawet na słabiutkim configu.. jak bym nie wiedzial co mówie to bym sie nie udzielał!!!

 

zasilacz modecom...markowy... ja mam markowa obudowe.. minta.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokoję tę dyskusję :evil: Kolego, do sprawdzenia empirycznego kolejno: zasilacz, pamięci, płyta. Obowiązkowo najnowszy BIOS. Tylko nie mów, ze nie masz u kogo. Wizyta u kumpla i po kolei sprawdzaj. Sprawdź napięcia linii 3,3 , 5 oraz 12V, ustaw timingi pamięci na SPD, BIOS na ustawieniach default. I do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprawdzałem napięcia miernikiem na płycie, wszedzie gdzie sie dało i na wtyczkach. Napięcia są naprawde super stabilne, także zasilacz odpada :D Na jednej kości pamieci jest to samo czyli zwisy i restarty. Zamontowałem więc inną pamięć, elixira DDR333 cl2,5 lecz tylko jedną kość, bo wiecej nie miałem i wszystko chodzi jak trzeba bez niespodzianek. Także chyba wina jest po stronie Twinmosów (jutro wymieniam). Mam nadzieję, że mam rację. Dzięki wszystkim za pomoc :) Moje doświadczenie znacznie wzrosło dzieki Wam. Cześć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprawdzałem napięcia miernikiem na płycie, wszedzie gdzie sie dało i na wtyczkach. Napięcia są naprawde super stabilne, także zasilacz odpada :D Na jednej kości pamieci jest to samo czyli zwisy i restarty. Zamontowałem więc inną pamięć, elixira DDR333 cl2,5 lecz tylko jedną kość, bo wiecej nie miałem i wszystko chodzi jak trzeba bez niespodzianek. Także chyba wina jest po stronie Twinmosów (jutro wymieniam). Mam nadzieję, że mam rację. Dzięki wszystkim za pomoc :) Moje doświadczenie znacznie wzrosło dzieki Wam. Cześć.

Powiem tyle, masz prawdopodobnie uszkodzoną jedną z pamięci. Wiem co mówię bo miałem to samo na moim solteku. Na początki myślałem, że to wina płyty itd., więc sróbowałem wymienić zasilacz i to samo było co wcześniej. Postanowiłem potestować pamięci, wyjąłem jedną i testowałem ją. Jeżeli nie było z nią żadnych problemów to wyjąłem ją i włożyłem tą drugą i jak się okazało to ona była walnięta i powodowała problemy. Sróbuj tego, może pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...