Skocz do zawartości
Pika3

9600 ale jaki ? :O

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec zmieniam karte graf. Poczytalem pare lektor w tym temat u gory, ale nadal mam kilaka pytan:

 

- Czym sie rozni XT od PRO ( tylk Dx ? :idea: )

- Prosze o pomoc w wyboze karty.

 

1. Sapphire Radeon 9600 PRO Atlantis 128MB DDR, TV&DVI, bulk

2. Sapphire Radeon 9600XT Atlantis 128MB DDR, TV&DVI, lite retail

3. Sapphire Radeon 9600 PRO Atlantis 128MB DDR, TV&DVI, FireBlade Edition

4. Jakas inna ale szafirka.. do nich mam najlepszy dostep...

 

 

P.S. Jesli nie masz nic do powiedzenia nie mow. Jesli masz cos do powiedzenia mow na temat i bedzie luz. :D

 

 

 

Opis 9600 PRO Atlantis 128MB DDR:

Klasa produktu: Karta graficzna; Producent chipsetu: ATI Technologies; Rodzaj układu graficznego: 256-bitowy; Typ chipsetu: Radeon 9600; Częstotliwość RAMDAC: 400 MHz; Zainstalowana pamięć wideo: 128 MB; Rodzaj pamięci: DDRAM; Głębia kolorów przy maksymalnej rozdzielczości: 32 bit; Typ złącza magistrali: AGP; Urządzenia wejścia / wyjścia: wyjście TV, wyjście DVI; Cechy dodatkowe: AGP x1/x2/x4/x8, 2x400Mhz RAMDAC (10bit), Wyjście TV w rozdzielczości max. 1024x768, Jednoczesna obsługa dwóch monitorów, w zestawie kabel do zasilania; Dołączone oprogramowanie: Cyberlink PowerDVD; Dodatkowe funkcje: Anisotropic Filtering (x16), Bump Mapping, HyperZ III, Smartshader 2.0, SmoothVision 2.0 (FSAAx6), Transformation and Lighting (T&L), Truform Technology, Hydravision (DualDisplay), Textur Kompression, Wspomaganie odtwarzania MPEG-2; Obsługiwane standardy: DirectX 8.1, DirectX 9.0, OpenGl 1.3, VESA; System operacyjny: Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Windows NT 4.0; Złącze zewnętrzne: 15 pin VGA, 1xDVI out;

 

 

Opis Sapphire Radeon 9600XT Atlantis 128MB DDR:

Klasa produktu: Karta graficzna; Producent chipsetu: ATI Technologies; Rodzaj układu graficznego: 256-bitowy; Typ chipsetu: Radeon 9600; Częstotliwość RAMDAC: 400 MHz; Zainstalowana pamięć wideo: 128 MB; Rodzaj pamięci: DDRAM; Głębia kolorów przy maksymalnej rozdzielczości: 32 bit; Typ złącza magistrali: AGP; Urządzenia wejścia / wyjścia: wyjście TV, wyjście DVI; Cechy dodatkowe: AGP x1/x2/x4/x8, 2x400Mhz RAMDAC (10bit), Wyjście TV w rozdzielczości max. 1024x768, Jednoczesna obsługa dwóch monitorów, w zestawie kabel do zasilania; Dodatkowe funkcje: Anisotropic Filtering (x16), Bump Mapping, HyperZ III, Smartshader 2.0, SmoothVision 2.0 (FSAAx6), Transformation and Lighting (T&L), Truform Technology, Hydravision (DualDisplay), Textur Kompression, Wspomaganie odtwarzania MPEG-2; Obsługiwane standardy: DirectX 8.1, DirectX 9.0, OpenGl 1.3, VESA; System operacyjny: Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Windows NT 4.0; Złącze zewnętrzne: 15 pin VGA, 1xDVI out; Gwarancja: Rękojmia 24 miesiące.

 

Opis Sapphire Radeon 9600 PRO Atlantis 128MB DDR, TV&DVI, FireBlade Edition:

Klasa produktu: Karta graficzna; Producent chipsetu: ATI Technologies; Rodzaj układu graficznego: 256-bitowy; Typ chipsetu: Radeon 9600; Częstotliwość RAMDAC: 400 MHz; Zainstalowana pamięć wideo: 128 MB; Rodzaj pamięci: DDRAM; Głębia kolorów przy maksymalnej rozdzielczości: 32 bit; Typ złącza magistrali: AGP; Urządzenia wejścia / wyjścia: wyjście TV, wyjście DVI; Cechy dodatkowe: AGP x1/x2/x4/x8, 2x400Mhz RAMDAC (10bit), Wyjście TV w rozdzielczości max. 1024x768, Jednoczesna obsługa dwóch monitorów, w zestawie kabel do zasilania, oprogramowanie do optymalizacji osiągów karty "REDLINE", gra 3D : Tomb Raider : Angel of Darkness, wersja "FireBlade" - możliwości uzyskania taktowania pamięci 660Mhz; Dołączone oprogramowanie: Cyberlink PowerDVD; Dodatkowe funkcje: Anisotropic Filtering (x16), Bump Mapping, HyperZ III, Smartshader 2.0, SmoothVision 2.0 (FSAAx6), Transformation and Lighting (T&L), Truform Technology, Hydravision (DualDisplay), Textur Kompression, Wspomaganie odtwarzania MPEG-2; Obsługiwane standardy: DirectX 8.1, DirectX 9.0, OpenGl 1.3, VESA; System operacyjny: Windows 2000, Windows ME, Windows XP, Windows NT 4.0; Złącze zewnętrzne: 15 pin VGA, 1xDVI out;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bierzez Szafira to sprawdz pamieci

odkad mam taka jak ta pierwsza wymieniona u ciebie

to przeczytalem polowe internetu i wiem ze

prawie wszystkie 9600-PRO maja pamieci BGA (te kwadratowe)

nawet u "tak zwanych" gorszych producentow

a moj szafirek 9600pro 128MB ma zwykle DDRy

 

nie jestem zadnym ekspertem

ale na moj gust wyglada to tak ze chyba jest to

zwykly 9600 (non-pro) ale mocno podkrecony fabrycznie

w zasadzie prawie spelnia specyfikacje PRO

ustawienia GPU 391,5 / RAM 594 , choc powinno byc 400 / 600

pamieci gorace nawet w windows a co dopiero przy graniu

oczywiscie mozna zapomniec o podkrecaniu

choc nawet te "gorsze" chodza 500/700

no i zdarzylo mi sie pare razy ze w windowsie sypaly sie artefakty

(caly obraz w przerywane pionowe paski w kolorze zgnitej zieleni)

 

wiec mocno sie zastanow nad tym SAPPHIRE'm

i upewnij sie czy wciskaja ci takiego szjasu jak mi

 

oczywiscie sam sprobuje wymienic ta grafe

ale kupowalem ja w hurtowni przez firme znajomego

wiec ciezko bedzie ja oddac

mam nadzieje ze chociaz wymienia na inna

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...