Skocz do zawartości
fipa

Niemożliwa instalacja Win98 SE

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się dzieje. Nie mogę zainstalować Win98, a WinXP mogę. Tzn w momencie gdy uruchamiam komputer z oryginalną płytą Win98 nie wykrywa, że jest ona bootowalna i pokazuje, że nie ma z czego uruchomić kompa. Z WinXP jest dobrze, więc nie wiem co jest. W biosie mam wogule wyłączoną stację dyskietek, bo jej nie mam (kiedyś wyjmowałem taśmę z płyty głównej i wyjąłem ją razem z kilkoma pinami) Nie martwi mnie to bo mam nagrywarke, ale może to przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna plyta Win98SE musi bootowac.

Kiedys byl taki post, ze ktos mial z tym problemy, ale to tak na boku.

Jedyne rozwiazania, to:

1. Zalatwienie FDD oraz dyskietka startowa ze sterownikiem CD-ROM'u.

2. Podpiecie innego HDD z instalatorem Windows (katalog WIN98 o czym pewnie wiesz) i zgranie go na swoj dysk.

 

Tak wogole to ten CD bootuje w innych kompterach i czy probowales bootowac z innych CD opartch na DOSie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem co to sa te gry "najnowsze" ale xp to jezeli mial znimi problem to wlasnie ze starymi a nie najnowszymi, znaczy masz jakis syf a nie xp... bycmoze sp2 cos skopal ale jezeli go niemasz to na stowe ty masz jakies gowno na kompie i wbrew pozorom niejest to windows :D

co do bootowalnosci to ja niepamietam czy te badziewia byly butowalne, nigdy nawet nieprubowalem ich bootowac z cd natomiast zawsze instalowalem z dysku, mialem na hd katalog w98instal i z dosa wpisywalem setup i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...