Skocz do zawartości
<SmILek>

sprzet dla kuzyna do GIER za 1200zł O_o

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie... kuzynek ma 1200 zł na komp bez cd-roma bo ten akurat moze byc z starego kompa...

no i kurde nie wiem co mam wybrac bo komp raczej nie bedzie krecony(troche procek) a tymbardziej modowany (duron1400@athlon)

duron 1400 - to chyba na 100% ....

płyta hmm mam 3 do wyboru pc-chips na 748 - co to za wynalazek?? za 150zł | Asrock na KT 333CF czyli to co ja mam ale jz za 188zł..i ,

Shuttle AK32VN KT266A LAN podobno baardzo fajna płytka ale tylko KT266a....

pamieci to 256DDR pc-400 innych nie opłaca sie brac...

dysk... hmm WD ?? segate?? matrox?? co lepsze byle 80gb bo innych sie nie opłaca brac..

grafa no tak... radeon 9200 czy gf 4 mx440 markowa??

buda tracer z zasilaczemm.. wytrzyma?? ,,300" W??

 

 

czy ktos miał do czynienia z płyta pc -chips?? wpogole co to za wynalazek?? pochodna ECS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duron 1400 - 180pln

ram 256ddr - 180pln

wiatrak Mint M5TB - 35pln

Codegen 6XXX - 120pln

gf4mx440 64mb 128-bit - 220pln

Samsung 80gb - 330pln

Shuttle AK32 ,lub uzywana Epox 8KHA+ (140pln),Abit KR7A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie... kuzynek ma 1200 zł na komp bez cd-roma bo ten akurat moze byc z starego kompa...

no i kurde nie wiem co mam wybrac bo komp raczej nie bedzie krecony(troche procek) a tymbardziej modowany (duron1400@athlon)

duron 1400 - to chyba na 100% ....

płyta hmm mam 3 do wyboru  pc-chips na 748 - co to za wynalazek?? za 150zł | Asrock na KT 333CF czyli to co ja mam ale jz za 188zł..i  ,

Shuttle AK32VN KT266A LAN podobno baardzo fajna płytka ale tylko KT266a....

pamieci to 256DDR pc-400  innych nie opłaca sie brac...

dysk... hmm WD ?? segate?? matrox?? co lepsze byle 80gb bo innych sie nie opłaca brac..  

grafa no tak... radeon 9200 czy gf 4 mx440 markowa??  

buda tracer z zasilaczemm..  wytrzyma?? ,,300" W??  

 

 

czy ktos miał do czynienia z płyta pc -chips?? wpogole co to za wynalazek?? pochodna ECS??

PC Chips, a skąd on się wziął :?: Jakiś czast temu gdzieś czytałem, że go ESC przejął :? Miałem PC Chipsa jeszcze pod AMD K5 i to jest syf raczej.

 

Co do zestawu, to za takie pieniądze ciężko się spodziewać rewelacji ale się coś pogra.

 

Z płyt to ten Asrock wygląda najrozsądniej. Shuttle jednak na starszym chipsecie, a PC Chipsa bym omijał.

 

Durex 1400 to dobry wybór, zawsze go można pokręcić. Do tego Spire Whisper Rock IV - cichy, tani i całkiem wydajny.

 

Co do dysków to Maxtor nie Matrox ;) A tak na serio to bierz tego, który ma najdłuższą gwarancję. Seagate najcichsze ale najwolniejsze, Maxtory i Caviary (WD) są głośniejsze niestety. Warto takiego z 8MB cach3e jak masz kase. Ale raczej dokładałbym kasę do płyty niż do keszu w dysku.

 

Grafa? Z tych co podałeś to Radeon 9000pro ;) Bedzie szybszy od 9200 i może tańszy. Jak 9200 lub GF4mx to uważaj, żeby ci nie wcisnęli wersji 64 bit. Jak masz na grafę ponad 300 złotych to poszukaj Radka 8500le/9100 lub gf3

 

Co do budy, to Tracer ponoć jest lepszy od Condongena, sprzęt wypaśny nie jest i powinno wszystko grać.

 

Ram - oczywiście ddr400, jak kiedys bedzie kasa to dołożysz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu mam własnie dylemat bo wszystkie sa w podobnej cenie i co wybrac??

 

matrox

samsung

segate

WD

 

komp ma słuzyc nie tylko kuzynowi dlatego ps2 odpada....

no i sie zastanawiam nad płyta czy PC-chips sis748 ( mozliwosc zmiany fsb/mnoznika z biosu/ brak mozliwosci podwyzszenia napiecia)

czy asrock na KT333CF .. gosciu w sklepie mówił mi ze ten wynalazek to podobno pochodna ECS... procka mam zamiar przestawic na fsb 166 i tyle.. wiecej krecic go mu nie mam zamiaru.. moze pozniej jak kuzynke sie troche okuma ze sprzetem to sprobojemy athlonizacji :lol:

hmm grafa 250zł radek 9000 HIS pro nie bede kupował bo juz raczej 9100 jesli juz ... a za ta cene chyba nic lepszego nie ma .(?)

ale czy zasiłka 300W tracera styknie do tego sprzetu??

czy dopłacic i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bude z ,,350" W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 starczy :) ja bym bral cos na kt333 i pamieci wtedy synchro z procem :) heheh do tego baraqde :) bo cicha :) no i radeona 9,1k ew 9k pro albo nawet zwyklego :)

 

aha zastanow sie czy nie kupic uzywanego proca na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym asrocku był niedawno wątek na forum, wynika z niego, że płyta solidna, choć bez wzlotów. Chipset rzeczywiście ma więcej wspólnego z KT400 niż z KT333. FSB 166 nie powinno być żadnym problemem.

 

Radek 9000pro będzie miał wyższe zegary niż 9200 a powinien być tańszy bo się nie płaci za AGP8x (jakby ono coś tej karcie dawało :? ).

 

Zasilacz Tracera "300W" powinien wystarczyć, bo jak już mówiłem sprzęt niewymaga dużo prądu. Jak się boisz to weź budę bez zasiłki i do tego chiefteca 300W (około 140-150 złotych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol juz zaczyna mnie to wkurzac :evil: moze wy macie tyle kasy ze wam 1200 zł na jeden element komputera nie wystarczy ale nieznaczy ze kazdy tak ma a postowac mozecie w innym temacie :evil: ?

 

<b>Felson</b> u mnie fsb smiga nawet na 185 :D ale boje sie o HDD bo to juz 37mhhz na PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, sorry SmILek, nie popatrzyłem Ci w podpis :oops: Teraz widzę, że masz tego Asrocka więc Ci o nim tłumaczyć nie trzeba.

 

A co do PCI 37, to jest wartość, której sam nie przekraczam, poszłoby wyżej, ale też mi HDD szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na mobo+proc+ram zlozylem zamowionko do sw Mikolaja (na glowne uderzenie ;) ) na ok 2kzl

ale no coz doradzmy cos moze to co ma moj kumpel

radek9000pro jakies mobo na kt266a albo kt333(niepamietam ale MSI jakies chyba i raczej ten drugi) 256ram i u kumpla jest 1xp1700+ (wlasciwie to axp1600+@1700+ i latem ma 60*C w stress bo ma poziomy zasilacz jeszcze sie dziwi czemu tyle) no i moze barkuda z 40gb niewiem nie liczylem ale powinno sie zmiescic w tych 1200 z tego co mowi ma ok 100fps w mohaa na ful detalach(niewiem nie zprawdzalem) ale tak szczerze jak do gier bez krecenia bez modow to jakis ps2 albo cos :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz ze procka bede krecił ale nie hardcore tak zebym miał pewnosc ze to i 1rok bedzie stabilnie chodziło a grafa napewno nie bedzie krecona co do płyty to raczej MUSI byc przyszłosciowa takze kt266a odpada... kt333 raczej tez... a o MSi i lepszych firmach to nie mysle bo taka np msi KT266 by mnie wyniosłą tyle co ten asrock na KT 333CF tylko korci mnie ten pc-chips bo zamiezam krecic tylko fsb a ten sis748 ma zablokowany dzielnik i fsb od 200 do 400 co jest przyszłosciowee no i cena 150zł jak myslicie?? spoktał sie ktos z tym wnyalazkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić dla dzieciaka konsole i niech gra :P

Wez qrde przeczytaj caly temat, przeciez tu nie tylko o granie chodzi ! :P

A tak serio to qmpel ostatnio skladal cos za 1200-1300 zeta wiec sie go spytam dzisiaj i powiem co mu sie za to udalo zlozyc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz ze procka bede krecił ale nie hardcore tak zebym miał pewnosc ze to i 1rok bedzie stabilnie chodziło  a grafa napewno nie bedzie krecona co do płyty to raczej MUSI byc przyszłosciowa takze kt266a odpada... kt333 raczej tez...  a o MSi i lepszych firmach to nie mysle bo taka np msi KT266 by mnie wyniosłą tyle co ten asrock na KT 333CF tylko korci mnie ten pc-chips bo zamiezam krecic tylko fsb a ten sis748 ma zablokowany dzielnik i fsb od 200 do 400  co jest przyszłosciowee no i cena 150zł jak myslicie?? spoktał sie ktos z tym wnyalazkiem?

Zastanów się nad ECS l7s7a2 - jest dość duży wątek tutaj na forum. Ludzie na niej spokojnie osiagają FSB 180-200, ma (co prawda symboliczne, ale zawsze) podnoszenie napięcia na procku i ram, ma też blokadę PCI/AGP - w cenie 230-240 zł dostajesz płytkę z czytnikiem FLASH, który możesz opchać na allegro za 60-80 zł.

 

IMO w tej cenie to najlepszy zakup do tego duronika

 

za 209 zł są do kupienia w Proline GF 4 MX 440 palita - 128 Bit - na taktowaniach 275/400 - można ją podkręcić do 300 (jak zamontujesz wiatraczek na radiatorze) / 500 (pamiątki mają 4 NS)

Kumpel kupił w piątek i jest w miarę zadowolony

 

 

karta jest spoczko - biorąc pod uwagę to, że za 210-220 zł to kupisz zazwyczaj karty 64 bit lub GF 4 MX SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić dla dzieciaka konsole i niech gra :P

Wez qrde przeczytaj caly temat, przeciez tu nie tylko o granie chodzi ! :P

 

"sprzet dla kuzyna do GIER za 1200zł O_o"

 

No, przeczytałem, dużo tego nie było :lol: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>> Tylko nie ASROCK !!!! ECS to przy tym Mercedes ;) Te płyty sa tak niestabilne że płakać się chce. WinXP na tym chodzi jakby chciał a nie mógł :) Zresztą nie pieniądze nie płyta. W zaprzyjaźnionym komputerowym sprzedali 4 te płyty - 2 padły a 2 jw. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>> Tylko nie ASROCK !!!! ECS to przy tym Mercedes ;) Te płyty sa tak niestabilne że płakać się chce. WinXP na tym chodzi jakby chciał a nie mógł :) Zresztą nie pieniądze nie płyta. W zaprzyjaźnionym komputerowym sprzedali 4 te płyty - 2 padły a 2 jw. :/

Hmm niewiem czy to tylko moje zdanie ale ja wole bardziej ASROCK'i. Ja i połowa moich kumpli ma włąśnie ASrocki, a dróga połowa ma ECS'y (to taka grópa społeczeństa których niestać an płyty powyżej 200//250 PLN) i ci co mają ASROCKI nienażekają, a ECS'owcy mówią od czasu do czasu że im się coś tam wieszneło :wink:

 

Powiem ci że jeszcze ani razu mi się system na tej płycie nie zawiesił, (niegdyś miałęm płytke MSI na VIA133 i Athlonka 1000 to system tak lubił od czasu do czasu odmówić posłuszeństwa)

 

A wracając do tematu to za tą kasę wolał bym tego RAdosława 9k0 PRO, ta grafa niejest wcale taka zła (z chęcią wymienił bym swoją na tego radka ale brak KASY) ale wolał bym aby twój kolega dozbierał choć te 150 zł i kupił w to miejsce Gf3 Ti, był by o wiele bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 209 zł są do kupienia w Proline GF 4 MX 440 palita - 128 Bit - na taktowaniach 275/400 - można ją podkręcić do 300 (jak zamontujesz wiatraczek na radiatorze) / 500 (pamiątki mają 4 NS) 

Jestes pewien??, bo ja widzialem taka w proline(kato) i pamiatki miala 4,5ns BGA, a za ta kase no problem prolinka mozna kupic(taki sam tylko posywne chlodzenie i pamiatki na 333mhz ustawione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić dla dzieciaka konsole i niech gra :P

Wez qrde przeczytaj caly temat, przeciez tu nie tylko o granie chodzi ! :P

 

"sprzet dla kuzyna do GIER za 1200zł O_o"

 

No, przeczytałem, dużo tego nie było :lol: :P

Trzeba czytac caly topic :?

komp ma słuzyc nie tylko kuzynowi dlatego ps2 odpada.... 

a przynajmniej wypowiedzi autora.

Tak wiec :lol: 4 you :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga do polecających GF4MX. Czy panowie zwrócili uwagę, że (w przeciwieństwie do r9000/9200) GF4MX nie posiada pixel i vertex shaderów w związku z czym nie jest sprzętowo zgodny z directX8 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 209 zł są do kupienia w Proline GF 4 MX 440 palita - 128 Bit - na taktowaniach 275/400 - można ją podkręcić do 300 (jak zamontujesz wiatraczek na radiatorze) / 500 (pamiątki mają 4 NS) 

Jestes pewien??, bo ja widzialem taka w proline(kato) i pamiatki miala 4,5ns BGA, a za ta kase no problem prolinka mozna kupic(taki sam tylko posywne chlodzenie i pamiatki na 333mhz ustawione)

tak, jestem pewien:

kumpel kupił tą kartę

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...434305f38585f21

 

no i ta karta (sprawdzone organoleptycznie ma memorki 4ns - chodzą spoko na 500 FSB - po podkręceniu (max 550 - z chłodzeniem pasywnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga do polecających GF4MX. Czy panowie zwrócili uwagę, że (w przeciwieństwie do r9000/9200) GF4MX nie posiada pixel i vertex shaderów w związku z czym nie jest sprzętowo zgodny z directX8 :?:

Zgodnosc zgosnoscia ale wlacz sobie w jakiejs grze "pixel i vertex shadery" na radku 9000 to zobaczysz slajdy i bedziesz zmuszony wylaczyc te dobrodziejstwa. To cos jak dx9 na fx5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory

AMD Duron 1,4GHz 182.00 zł.

Pamiec

256MB DDR PC333 3 lata gwarancji 162.00 zł.

Płyty główne

ASRock K7S8X R3.0 DDR SiS746FX AGPx8 LAN 6CH 170.00 zł. (lub podobna)

Dyski HDD

Western Digital 40GB ATA 100/7200rpm 2 lata gwarancji 261.00 zł.

Karty grafiki

MSI FX5200-T64 64MB DDR TV 288.00 zł. (to jest wersja 128 bitowa)

Obudowy

Super Power 6013L biala ATX 111.00 zł.

Wentylatory

GlacialTech Igloo 2411 31.00 zł.

Cena zestawu: 1205.00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie te propozycje i przy całym szacunku dla waszego wysiłku nijak nie wychodzi z tego SPRZĘT DO GIER. Aby przywrócić autora tekstu do rzeczywistości powiem, że szkoda pieniędzy. Kup jakąs konsolę, PS2 czy Xboxa i kuzyn będzie cały szczęśliwy a jako komputer coś starszego za 200-300 zeta, aby można było muzy posłuchać, coś napisać, film obejrzeć. Mam tu na muśli jakąś Celinę 400, 64 MB ramki, Rivę, z 6 GB twardego. Na giełdzie takie rzeczy są taniutkie. Nawet jeśli wybierzesz całkiem znośny zestaw jaki zaproponowął Zgred to już możesz zapomnieć o pograniu w choćby Gladiatora ( to tylko przykład), dla którego MX najzwyczajniej w świecie to za mało i się nie odpali. Jeśli już musi mieć komputer to niech dozbiera jeszcze z 5 stówek i juz będzie jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...