Skocz do zawartości
ModdingKing

ProjectX Blue Vision by Thorn *56k WARNING!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ProjectX : BLUE VISION

Kilka dokonań już mam na swoim karku odnośnie modyfikacji ale ten projekt jest moim największym wyzwaniem z jakim się do tej pory spotkałem. Ale zacznę od początku. Wakacje 2003 był czas na rozmyślania co robić w długi jesienne dni jakie się zbliżały, postanowiłem więc dokonać czegoś naprawdę dużego i godnego pokazania to światu. Zaczęły się rysować projekty na kartkach, przeglądanie stron internetowych i powolutkie zbieranie materiałów do moda !

Początkowe stadium projektu opierało się na obudowie Anteca 1040 ale jak zobaczyłem mod G-Gnome zrozumiałem czego chcę ! Obudowa z akrylu to jest wyzwanie ! Wszystko widać nawet najmniejsze szczegóły więc prace muszą być perfekcją by pokazać cały urok obudowy z akrylu. Padło więc na firmę Plexicomp w której zakupiłem kilkanaście rzeczy w tym obudowę Middle Tower z akrylu.

 

Dołączona grafika

 

Resztę materiałów zbierałem przez kilka miesięcy by pod koniec listopada a dokładnie 21 zacząć modować tą obudowę. Zaczęło się od zasilacza bo normalny jest cienki i nie pasuje w ogóle do tego typu obudowy. Po kilkunastu dniach widać efekty mojej pracy !

 

PART I - zasilacz + plugin box

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oczywiście jest to początek tego moda ale całą relację z

tego bedzie można przeczytać w artykule na www.mod-case.com

 

Już wkrótce aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz moj przedmowca zauwarzyl... g-gnome.. Jeden gosciu wymyslil sobie, ze zrobi 'pancerzyki' na wszelakiej maci kable z wezy od prysznica i juz 1/2 moderow tez tak chce :P

 

ale swoja droga naprawde ladny efekt i pro wykonanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak G-Gnome zapoczątkował ere kabli w rurkach od prysznica i chwała mu za to !!!! nigdy nie powiedziałem że nie wzorowałem się na nim ! wrecz przeciwnie napisałem, że mod Orac3 to moje natchnienie ! ale mój mod będzie się dużo różnij od Orac3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko wykonane ale sie czepne jednej rzeczy!!!

 

Czemu ten radiator w środku jest tak brzydko powyginany :( popraw to bo sie rzuca w oczy :D

cztaj tez inne forum chodzby na mod4.us lub www.mod-case.com radiatory aluminiowe w tej zasiłce będą najprawdopodobniej zastąpione blachą miedzianą 2 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te cinche, których się tak czepiam, wytrzymają prąd pobierany przez "wszytkie wentylatory katody itp"?

Z tym "co, wzorowane na gnomie?" to bym uważał, panowie szlachta - gnoma i te jego rurki naśladuje jak na razie niewielu, za to ile komputrów, nazywanych zazwyczaj jakoś wymyślnie, ma jeno czarne pudełko, szkiełko i niebieskie światełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Z tym "co, wzorowane na gnomie?" to bym uważał, panowie szlachta - gnoma i te jego rurki naśladuje jak na razie niewielu, za to ile komputrów, nazywanych zazwyczaj jakoś wymyślnie, ma jeno czarne pudełko, szkiełko i niebieskie światełko?

Coool co prawda to prawda !

 

te cinche wytrzymają na 100% g-nome zastosował podobnie małe jacki monofoniczne i spokojnie mu wytrzymują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProjectX : BLUE VISION

Kilka dokonań już mam na swoim karku odnośnie modyfikacji ale ten projekt jest moim największym wyzwaniem z jakim się do tej pory spotkałem. Ale zacznę od początku. Wakacje 2003 był czas na rozmyślania co robić w długi jesienne dni jakie się zbliżały, postanowiłem więc dokonać czegoś naprawdę dużego i godnego pokazania to światu. Zaczęły się  rysować projekty na kartkach, przeglądanie stron internetowych i powolutkie zbieranie materiałów  do moda !

Początkowe stadium projektu opierało się na obudowie Anteca 1040 ale jak zobaczyłem mod G-Gnome zrozumiałem czego chcę ! Obudowa z akrylu to jest wyzwanie ! Wszystko widać nawet najmniejsze szczegóły więc prace muszą być perfekcją by pokazać cały urok obudowy z akrylu. Padło więc na firmę Plexicomp w której zakupiłem kilkanaście rzeczy w tym obudowę Middle Tower z akrylu.

 

 

Resztę materiałów zbierałem przez kilka miesięcy by pod koniec listopada a dokładnie 21 zacząć modować tą obudowę. Zaczęło się od zasilacza bo normalny jest cienki i nie pasuje w ogóle do tego typu obudowy. Po kilkunastu dniach widać efekty mojej pracy !

 

PART I - zasilacz + plugin box

 

 

 

Oczywiście jest to początek tego moda ale całą relację z

tego bedzie można przeczytać w artykule na www.mod-case.com

 

Już wkrótce aktualizacja

    zajebiscie to wyglada , ale czepie sie jednej  rzeczy - srebro + zloto = wieś - sory ale wiem z doswiadczenia - na razie ci sie to podoba ,a ale pozniej sie sam pzekonasz ze nie pasuja do siebie - ptyanie - do czego sluza te chincze - czy one maja byc pod wentyle tylko i katody czy pod cos wiecej? - bo moze lepiej wywalic te wszystkie kable co wychodza z zasilki i po prostu zrobic dolaczane kable pod zasilacz do dysku , cdromu itp - uzyjesz wtenczas tyle kabli ile potrzebujesz i nie bedziesz mial zwisajacych szmat z zasilacza ..    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie prezentuje sie to calkiem niezle :D

Czekam jednak na efekt koncowy bo po tym co widze to moze byc calkiem fajna buda :)

do efektu końcowego to jeszcze bardzo dużo zdjęć zobaczysz :D bo będę pokazywał jak przebiegają prace nad modem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie prezentuje sie to calkiem niezle :D

Czekam jednak na efekt koncowy bo po tym co widze to moze byc calkiem fajna buda :)

do efektu końcowego to jeszcze bardzo dużo zdjęć zobaczysz :D bo będę pokazywał jak przebiegają prace nad modem
Heh to moze i dobrze :D, bo nie bedziesz trzymal nas w oczekiwaniu na zakonczenie moda tylko powoli "odkrywal karty" :wink:

W takim razie czekam na kolejna partie zdjec i zycze powodzenia w modowaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj była próba w środku bo musiałem wymierzyć jak długie kable mam dawać 

:) no i z tego powodu daję zdjęcia !

był to test nie gotowe jeszce dużo rzeczy ale mała przymiarka się przydała :)

jezeli juz idziesz w ślady gnome to ukryj molexy bo strasznie szpecą :wink: i te "puszki" moze chromem walnąc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie zapowiada.

Dwie rzeczy ktore mi sie zucily w oczy 8O

 

Te przekrecone kable pomiedzy puszkami, jakos mi nie pasuje.

Obudowa zasilacza. Wolalbym zeby byla bardziej matowa. Jakos mi te bebechy w zasilaczu nie pasuja do reszty.

 

Ale wiadomo, z takimi sprawami to kwestia gustu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wyśmienice, tylko życzyć cierpliwości żeby niczego nie zepsuć przez pośpiech.

 

Rzeczywiście te rurki lepiej będą wyglądać wyprostowane i napięte niż takie skręcone. Tak poza tym bardzo mi się podoba. Kto wie może twoja wersja będzie lepsza od tamtej :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wyśmienice, tylko życzyć cierpliwości żeby niczego nie zepsuć przez pośpiech. 

 

Rzeczywiście te rurki lepiej będą wyglądać wyprostowane i napięte niż takie skręcone. Tak poza tym bardzo mi się podoba. Kto wie może twoja wersja będzie lepsza od tamtej  :lol: .

skręcone rurki będą bo mi się podoba tak a po drugie skrócone tak są a muszą być krótsze, no i krótkie proste ciulowo wygladały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...