Skocz do zawartości
sliqe

gf4 mx440 64ddr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was posiada takie gf'y ? Osobiście Posiadam WinFast A170 DDR . I to jest pytanie do was - Na ile pkt je podkręciliście w 3dmark2001 ?

Mam tą samą kartę graficzną , czyli Winfast A170 GF4MX440 DDR

Na razie bez OC udało mi się wycisnąć 6069 punktów w 3d marku 2k1(link w podpisie) na sterach FW 52.16 , natomiast na starszych sterownikach 43.45 miałem około 6500 punktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziu poszukaj to nie boli

np. wpis do rejestru

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARENVIDIA CorporationGlobalNvTweak]

"CoolBits"=dword:00000003

lub programik riva tuner

http://www.guru3d.com/index.php?page=rivatuner

:roll: :evil:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=9063

http://forum.purepc.pl/search.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze jezli juz ktos sie uparl na mx-a to niech kupi mx460 od gainwarda. Pamiec na 714Mhz bez artefaktow i bez zadnego chlodzenia byla taka na okolo 45C...niestety teraz mozna kupic tylko mx440 bo niegdzie nie widzialem juz mx460...a karta gaiwarda ma naprawde bardzo duze mozliwosc o/c i jezeli ktos chce pobic rekord w 3dmarku na gf4mx niech kupi wlasnie ja. 

 

Aha karta miala kostki Samsung 3,6ns...

Gdzie to kupic? bo w sklepach to teraz same smiecie od gainwarda sa typu 5ns pamieci itd.

 

10k mi sie mazy..... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze jezli juz ktos sie uparl na mx-a to niech kupi mx460 od gainwarda. Pamiec na 714Mhz bez artefaktow i bez zadnego chlodzenia byla taka na okolo 45C...niestety teraz mozna kupic tylko mx440 bo niegdzie nie widzialem juz mx460...a karta gaiwarda ma naprawde bardzo duze mozliwosc o/c i jezeli ktos chce pobic rekord w 3dmarku na gf4mx niech kupi wlasnie ja. 

 

Aha karta miala kostki Samsung 3,6ns...

Gdzie to kupic? bo w sklepach to teraz same smiecie od gainwarda sa typu 5ns pamieci itd.

 

10k mi sie mazy..... :twisted:

niestety, nie mozna juz kupic tej karty. Ja swoja kupowalem jakies 1,5 roku temu, wtedy to staly te karty po 550zl. No i w listopadzie tamtego roku sprzedalem ja na allegro, i kupilem tego gf3ti200 tez od gainwarda. dzis kupisz ja tylko przez allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim NONAME gf4 mx440SE 64bit wycisnąłem dodatkowe 1550 pkt. w 3Dmarku 2001. Udało mi się wykręcić rdzeń o 80MHz a pamiątki o 127. Tylko te 64 bity to jak kulawa noga. Ale jak kupowałem karte to nawet nie wiedziałem że tweak istnieje. Więcej takiego błędu nie popełnie :twisted: . NIGDY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręciłem swojego MX na: 500/333MHz,zmieniłem głosny cooler na radiator a wynik w 3dmark2001SE (z patchem) 6850PKT

program : rivatuner

P.S Karta made in SPRKLE 128BIT 64MB (pierwszy wypust wykrywa sie jako NV17 (kupiłem (używaną) ok 2 tyg. temu za 100PLN :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch w 3Dmarku powoduje spadek punktów (po prostu niektóre sterowniki nVidia "oszukują" wynik w 3Dmarku - kiedyś czytałem o takich pod FX 5600,były na tyle sprytne że nie było widać smoka :-) ) Patch miał to poprawić ale nie do końca jest to zrobione jak należy (spróbujcie zainstalować stery od omegi ..... w grach nie ma różnicy a 3dmark pokazuje nawet do 30% mniej punktów .... )

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręciłem swojego MX na: 500/333MHz,zmieniłem głosny cooler na radiator a wynik w 3dmark2001SE (z patchem) 6850PKT

program : rivatuner

P.S Karta made in SPRKLE 128BIT 64MB (pierwszy wypust wykrywa sie jako NV17 (kupiłem (używaną) ok 2 tyg. temu za 100PLN :) )

a ja powiem, ze wynik masz biedny. 6850 na procku 2083 MHz ??? i przy taktowaniu 333/500 ?? to ja na antku 1700 MHz i grafie 440se 128 bit 250/333 @ 350/450 miałem 7037. stery 41.09 i zaśmiecony system.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7052662

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w opisie mam napisane wszystko ze posiadam procesor Duron 1600mhz z odblokowanym cache czyli zmodowanym na athlona i podkreconym do 2300mhz przy napieciu rownym 1,82v. Nie napisalem tylko magistrali bo nie jest w moim kompie wartoscia stala, lecz waha sie ;) miedzy 166 a 200mhz w zaleznosci od mojego humoru :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mie jak się myle.

Jeśli mam GF4 MX440 i standardowo procek jest ustawiony na 270MHz a pamięć na 405MHz to mam rozumieć że to 270=66*4, a 405=66*6.

(66 to częstotliwość AGP)

Jeśli dobrze rozumie to jesli podniosę AGP do 75 to będe miał 300/450 :twisted:

Dobrze myśle :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie Q zmobilizowales, w piatek odbieram NF7, freon wstepnie przetestowany ( na 2666mhz przy 1,9v wchodzi do windy ale mialem 3 big przecieki, a pozatym plyta juz nie daje rady no i te napiecie troche male :twisted: ) Sterowniki odpowiednie juz sciagam, winda bedzie na nowo i sprubuje chlodzenie grafy poprawic.

Boshe, ale to oc wciaga :twisted: :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis postanowilem wkoncu cos zrobic z moja grafa tak wiec zakupilem radiatory takie niebieskie z 2stronna tasma przylepna i pocialem odpowiednio, radiator natomiast zostawilem firmowy z pixelview ale wzialem zeszkrabalem paste silikonowa (o dziwo caly rdzen byl naprawde pieknie posmarowany) i dalem normalna paste na bazie srebra od Titana. Grafe narazie podkrecilem z 290 na 300 MHz rdzen i z 440 na 500 Mhz pamiec i mam prawie 7500 pkt w 3dmark01se i w sumie nic sie jeszcze nie grzeje choc widze ze radiatorki dzialaja bo sa letnie, rdzen natomiast jeszcze sie nie nagrzewa bo nawet jak dotkne z 2 strony palcem na luminacie to jest mało-letni. Sadze ze narazie nie bede gonil za pkt w 3dmarku i jak bedzie trzeba to podkrece bardziej grafe (jak wyjdzie jakas fajna giera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafe narazie podkrecilem z 290 na 300 MHz rdzen i z 440 na 500 Mhz pamiec

Wiesz tyle to spokojnie mogles krecic bez zadnych problemow i radiatorkow na pamieciach,a jezeli jusz nakleiles te radiatorki to zapodaj przynajmiej 315 rdzen i 520 memory ale jak uwarzasz.

No Q wynik ladny ale i sprzet tez 2 razy lepszy :oops: :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy i to mój 1 post i mam pytanie mam kompa Athlon Xp 1.7 podkreconego Fsb w biosie na 166 i pokazuj 2.2 Mhz płyte mam Msi Kt4av pamieć ddr 256 (266) grafike GeForce 4mx440 ddr agpx4 dysk 80 7200 itd zapuściłem 3dmark2001se i uzyskałem wynik 3925 czy to jest dobry wynik czy za mały ? może czegoś nie podałem to napiszcie gdzie co i jak sprawdzić to sprawdze i podam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja sie zastanawiam nad kreceniem swojego G4 mx440

Kiedys wykrecilem go i w 3d marku mialem 7117 punktow - wtedy napiecie 3,3 mialem na poziomie 3,18-3,22V

Teraz mam napiecie 3,3 na poziomie 3,10-3,14 i boje sie kreciec karty - nie wiem czy to ma jakis wplyw ale nie chce puscic kompa z dymem.

Porzadny zasialcz mialem sobie kupic ale kase wrzucilem w co innego.

Moge bez obaw krecic swoja karte majac tak niskie napiecie 3,3v????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soften twoj wynik jest maly ale sprawdz karte czy jest ona 64 bitowa czy 128 bit (jak np. programem Riva Tuner) jezeli bedzie ona 128 to wynik masz bardzo kiepski, powinien on oscylowac w granicach 68xx-7xxx pkt. na takim kompie jak twoj. No i oczywiscie testuj w ustawieniach takich jak ci sie wlacza 3DMark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...