Skocz do zawartości
muzycom

v-mod Hercules Ati Radeon 8500le

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie katowalem tego radka mojego na tym p4 @ 3.6ghz..

 

 

11400ptk bylo bez o/c radka i na 1 kanalowej pamieci, zara bede probowal na 2 kanalowej

 

wyniku nie uploadowalem bo nie jest godny tego jeszcze, niedowiarkom zara bede sluzyl zrzutem ekranu

hehe... niegodny.... powodzenia...

czuje rekord swiata ze sypniesz... ja na 275 275 mam okolo 10300 przy fsb200 x 11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle berkut jednak te puste mhz pentiawek troche daja :wink: , gdyby tylko moj a-bred chodzil na takiej czestotliwosci :D . Zmienilem sobie stery na omegi na catalystach 3.2 i 5mhz wiecej loozik 8) teraz bede sprawdzal caty 3.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem formata i pobawilem sie dostepnymi dla mnie narazie sterami (wiecej czasu na sciaganie nie mam ;( ) Omegi na Catalystach 3.2 daja mi te 5MHz wiecej ale co z tego jesli omegi na catach 3.7 bez krecenia na czysto daja mi 900 markow wiecej ;| Jak bede mial czas zobacze jak u mnie dzialaja caty 3.5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze by bylo gdyby ktos sie zajal testowaniem catalistow i omeg.... ofkoz z uzyciem drivercleanera... Cala rodzinka 3.X ...

Skoro viod tak testujesz... to moze inne bys przemaglowal ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze by bylo gdyby ktos sie zajal testowaniem catalistow i omeg.... ofkoz z uzyciem drivercleanera... Cala rodzinka 3.X ... 

Skoro viod tak testujesz... to moze inne bys przemaglowal ? :)

Ja własnie testuje :) Catalysty mam juz wszytkie na dysku , potem przetestuje omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze by bylo gdyby ktos sie zajal testowaniem catalistow i omeg.... ofkoz z uzyciem drivercleanera... Cala rodzinka 3.X ... 

Skoro viod tak testujesz... to moze inne bys przemaglowal ? :)

Ja własnie testuje :) Catalysty mam juz wszytkie na dysku , potem przetestuje omegi.

Bedzie porownanie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanko? jak sprawdzic napiecie na pamieciach i rdzeniu? kiepsko u mnie z elektroniką.. z miernikiem sobie jakos dam rade.. ale nie bardzo wiem jak to zrobic.. wszedzie pisza co trzeba przemodowac..ale nigdzie nie znalazłem tego czego szukam...

 

mam herca 9100 na hynixach 4ns i leci mi do 283/283.. jestem zwolennikiem puszczania synchronicznie.. jak walne rdzeń na szybciej to dziwnie ta budka w poligonie wygląda..

 

aha.. jakie sa oznaki przetaktowania pamięci? słyszałem ze wywala na pulpit z aplikacji 3d.. tak tez sie dzieje u mnie jak przecholuje..ale ja podejrzewam raczej zasilacz.. bo te kości jakies stalowe sie wydaja..

pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już potestowałem Catalysty od 3.1 do 3.10 (oprucz 3.3 bo chyba nie było)

No i teraz pora na omegi :) I tu prosze o kilka szczegółów od jakich do jakich omeg? link do nich mile widziany

 

UPDATE:

Znalazłem jeszcze Catalysty 3.0, 2.5 i 2.4

No i omegi od 3.0 do 3.9

 

Niedługo wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clares: to bedziemy mieli super kompendium o rad 9100/8500... najlepsze drivery... jak krecic, i vmod :D...

Berkut: Tak, jest... bierzesz kompa do windy... wciskasz przycisk stop zeby ci nie odjechala... ... podlaczasz go pod 220v i zgrywasz bios w dosie....

A teraz na serio:

dlaczego w windzie? I dlaczeog taki ";]" zadowolony jestes ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w windzie? I dlaczeog taki ";]" zadowolony jestes ??

 

Bo to bios morderca ^^

 

Ma strasznie podciete timingi co widac po wyniku, mimo 275/550..

 

Wlasnie katuje p4, chce z niego ponad 3.6ghz wydusic ale mi mobo sie pulta, "czeba" popracowac nad fsb >300 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w windzie? I dlaczeog taki ";]" zadowolony jestes ??

 

Bo to bios morderca ^^

 

Ma strasznie podciete timingi co widac po wyniku, mimo 275/550..

 

Wlasnie katuje p4, chce z niego ponad 3.6ghz wydusic ale mi mobo sie pulta, "czeba" popracowac nad fsb >300 :mrgreen:

te timingi to chodzi ci o zmiane 3,2 lub 1 ?? Czy masz specjalny bios do tego ? bo ja sie tylko bawilem radeditem...

 

bidny gigabyte :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w windzie? I dlaczeog taki ";]" zadowolony jestes ??

 

Bo to bios morderca ^^

 

Ma strasznie podciete timingi co widac po wyniku, mimo 275/550..

 

Eh :( znowu fajny biosik, ale pewnie pod radka z 64mb ramu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeprowadzilem maly tescik sterownikow.

Karta i proc nie krecone (problemy z zasilka :evil:)

 

Catalyst 3.2 - 7616

Catalyst 3.4 (Hercules) - 7574

Catalyst 3.5 HF - 7592

Catalyst 3.7 - 7583

Catalys 3.8 - 7566

 

Omega 3.7 - 7366 (testowalem 4 razy)

 

Omega 3.8 - 7586

 

Jutro zapodam napiecia jakie mam na karcie,wyniki testu na Omegach 3.7 (ktore wlasnie sciagam) i wyniki testu biosow

 

PS

Testy przeprowadzalem na Windowsie Xp (bez service packa)

Stery usuwane programem Driver Cleaner

 

wersja biosu na mojej karcie to 1009

 

Update:

Przed chwila pierwszy raz zrobilem uzytek z mojego Voltcrafta :lol:

 

3.55 - pamieci

1.53 - rdzen

 

Update 2:

Przejrzalem forum Rage3d w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jaka jest bezpieczna granica napiec dla rdzenia i pamieci.

 

Dla pamieci - 3.8V

Dla rdzenia - 1.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... chyba 128... wlasnie... berkut.. a moglbys takiego biosa tez podrzucic do 64'ek ?? i zarzuc tym progsem do timingow... ciekawe jak to wyglada...

Jak 128 to super :evil:

 

Berkut to jakbyś mogł to udostepnij bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 128'ka i udostepnie bios jak tylko znajde plyte od w98...

 

bios jest standartowy na tym gigabyte, tylko ze uzywali tam podciete timingi, przylookajcie na porownanie na digit life miedzy herculesem a nim gdzie hercules mimo sporej przewagi zegarow wciaz zarywal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut: a jest mozliwe podciecie timingow na moim 3dpro do 64 ??

I takie pytanie... skoro na ostrzejszych timingach i mniejszym zegarze wydajnosc jest lepsza... to czy pamieci np grzalyby sie duzo mocniej na ustawieniach 550 przy timingach ostrych od timingow standardowych? Prosciej... czy ostre timingi powoduja że pamieci sie mocniej grzeja. Ponawiam pytanie : czy jest program do zmiany timinow w biosie ? Jezeli nie to co bys innego radzil?

 

UPDATE: dostalem rosiotasme :D... gdyby nie to ze niedziela... :(... to bym sie juz ja pobawil ( wlasciwie ja moge sie bawic... ale musze ponawiercac otworki w radiatorach na te kostkie co sa pomiedzy nimi... ).

Jutro od rana biore sie do roboty... Wieczorem zapodam zdjecia i wyniki...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzilem maly test biosow uzywajac IMHO najlepszych sterow czyli Catalystow 3.2

Karta taktowana 275/550

 

1009 - 7510

7004 - 7580

7005 - 7662

7006 - 7725

 

Najlepszym biosem okazal sie 7006

Raczej nie wycisne z niego wiecej niz 285/285 (ostre timingi), ale lepiej tak zostawic, bo na biosie 1009 i taktowaniu 300/300 mialem zblizony wynik

 

Podsumowujac, najlepszym rozwiazaniem jest kombinacja Catalyst 3.2 + bios 7006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...