Skocz do zawartości
CyraxFX

sprzęt za 5000 tys zł i za 3 500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , zostałem poproszony o złozenie kompa

za 5000 i za 3 500 .Z tym ze za 5000 to raaczej z PIV

a za 3 500 to z Athlonem (przynajmniej ja tak kompinuje)

Zestaw ma byc z drukarka i ni emoze przekroczyc 5000.

Koma jest dla 20 letniego kolesia , który raczej nigdy wczesniej

nie miał stycznosci z kompa < wiec krecenie nie jest najwazniejsze.

Musi byc dobry do gier i komfortowy w pracy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może niech kolega pójdzie do sklepu i tam coś wybierze, jeśli ma być komfortowym narzędziem to ja proponuje na początek 17' LCD i chlodzenie zalmana (CNPS 7000 Cu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP 2500+ Barton FSB-333 439,00zł

,ABIT NF7-S rev2.0 535,00 zł DDR 512 mb 400 400zł

120,0GB Seagate Barracuda 7200obr/min8MB Cache 500,00zł

128MB WinFast GeForce4 FX 5600(669) /256MB Radeon 9600 699zł

Zasiłka Chieftec 360 W 200 zł

17" MultiSync FE791SB TCO99 Diamondtron 939,00zł

CDWR LiteOn + Nero BOX 52/32/52 195,00 zł

HP DeskJet 5150 4800 x 1200 USB 439,00zł

Creative Inspire P580 5.1 349,00zł

Sound Blaster Audigy ES 5.1 OEM PCI 199,00zł

 

Mysz klawa 80zł koło 5000 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP 2500+ Barton          FSB-333      439,00zł

,ABIT NF7-S rev2.0 535,00 zł DDR 512 mb 400  400zł

120,0GB Seagate Barracuda  7200obr/min8MB Cache    500,00zł

128MB WinFast GeForce4 FX 5600(669) /256MB Radeon 9600  699zł

Zasiłka Chieftec    360 W                                                    200 zł

17" MultiSync FE791SB TCO99 Diamondtron      939,00zł

CDWR LiteOn + Nero BOX 52/32/52                    195,00  zł 

HP DeskJet 5150 4800 x 1200 USB                    439,00zł

Creative Inspire P580 5.1                                      349,00zł

Sound Blaster Audigy ES 5.1 OEM  PCI    199,00zł

 

Mysz klawa  80zł  koło 5000 tys

Po koleji:

1) Procesor jak najbardziej odpowiedni (wysokie FSB)

2) Płyta super, ale cena wersji "S" troszke zaniżona moim zdaniem. Takie coś kosztuje min 500zł

3) Aby wykorzystać w pełni zalety chipsetu NForce2 proponuję pamięci 2x256MB PC3200

4) Dla lepszej funkcjonalności dysku proponuję zrezygnowanie z 120giga na rzecz Serial ATA o mniejszej pojemności (60-80giga). To w zupełności wystarczy a przecież i tak będzie w zestawie nagrywarka.

5) Karta fajna ale droga. Może ukłon w stonę ATI 9600XT będzie bardziej opłacalny?

6) Zasilacz bardzo stabilny, ale nie zauważyłem aby był w tym zestawie potrzebny aż taki drogi. Po pierwsze nie ma zbyt wielu urządzeń IDE i dysków optycznych. Po drugie, jak pisałeś, komp ma nie być podkręcany. Proponuję zakupić obudowę Foxconna X105 z zasilaczem DEER 350W. To bardzo estetyczna obudowa i wystarczający do tego zestawu zasilacz. Cena obudowy około 180-200zł

7) Nie znam tego typu monitora ale jeśli to CRT to cena zdecydowanie za wysoka a jeśli LCD to zbyt niska. Proponuję 15" LCD np firmy LG (nie polecam SAMSUNGA), albo 17" CRT NEC'a lub LG. Tu musisz zapytać klienta czy bardziej liczy się dla niego miejsce na biurku i bajer w postaci monitora LCD czy jakość obrazu i lepsze odświerzanie monitorów CRT

8) Nagrywarka jak najbardziej OK. Polecam.

9) Drukarka ujdzie w tłoku o ile gość nie drukuje zbyt dużo, bo go cena tuszy trzepnie po kieszeni.

10) Głośniki Creativa zawsze były najlepszymi do zestawów komputerowych.

11) Dźwięk oferowany przez producenta płyty czyli Sound Storm w zupełności wystarczy. Moim zdaniem nie usłyszysz na tych głośnikach wielkiej rożnicy z Audigi. Po co płacić 200zł?

Podsumowanie:

Sprzęt za taką kasę aż prosi się o podkręcanie i troszkę będzie się marnował bez OC. Z drugiej strony nie każdemu potrzeba wyciskać ostatnie poty z kompa i tak baaardzo wydajnego. Na plus przemawiają dobre firmowe komponenty z którymi w przyszłości nie powinien klient mieć problemów. Pomyśl jeszcze nad moimi w/wym uwagami aby nieco obniżyć koszty i pieniądze zainwestować w lepsze LCD albo w super kartę graficzną (bo w końcu ma na nim grać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu musisz zapytać klienta czy bardziej liczy się dla niego miejsce na biurku i bajer w postaci monitora LCD czy jakość obrazu i lepsze odświerzanie monitorów CRT

bardzo ciekawe....a wiec twoim zdaniem monitory LCD posiadaja cos takiego jak odsiwezanie?? Zanim sie wypowiesz to pierw poczytaj troche bo sie osmieszasz. Monitory LCD pod tym wzgledem wlasnei przewyzszaja CRT, nich piksele(plamki) nie sa odswiezane ale sa caly czas aktywne, nie wiem jak to ppowiedziec.

 

A jezeli chodzi o sprzet, to nie ma najmniejszego sensu kupowac mu plyte Abita NF7 skoro on nie ma zamiary krecic procka....Ja bym wzial ASUSA A7N8X(ewentualnei deluxe ), plyta bardzoi stabilna, full wyposazenie, a i pokrecic tez sie n a niej da.

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgadzam z przedmowca LCD wogole nie meczy oczu ! patrzy sie na niego jak na gazete :D co prawda patrzac z boku juz nawet filmu nie mozna ogladac bo nic nie widac albo widac znacznie gozej jak na CRT no i kolory tu taj nie ma takiej głebi ale ja za taka kase brał bym TYLKO LCD dobrej firmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie , zostałem poproszony o złozenie kompa

za 5000 i za 3 500 .Z tym ze za 5000 to raaczej z PIV

a za 3 500 to z Athlonem (przynajmniej ja tak kompinuje)

Zestaw ma byc z drukarka i ni emoze przekroczyc 5000.

Koma jest dla 20 letniego kolesia , który raczej nigdy wczesniej

nie miał stycznosci z kompa < wiec krecenie nie jest najwazniejsze.

Musi byc dobry do gier i komfortowy w pracy .

Radze przeczytac: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50126

 

Jest ten temat nawet przyklejony. Po co zakladac nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego typu monitora ale jeśli to CRT to cena zdecydowanie za wysoka a jeśli LCD to zbyt niska. Proponuję 15" LCD np firmy LG (nie polecam SAMSUNGA), albo 17" CRT NEC'a lub LG. Tu musisz zapytać klienta czy bardziej liczy się dla niego miejsce na biurku i bajer w postaci monitora LCD czy jakość obrazu i lepsze odświerzanie monitorów CRT

No wlasnie sie nie znasz ;]. Ten monotor to jeden z najlepszych monitorow 17" CRT chyba lepszy jest tylko SOny ze swoim Trinitronem oczywiscie o kilka set zl drozszy. Tak czy siak BARDZO polecam ten monitor takich barw, super geometrii, jakosci obrazu nie znajdziesz na zadnym innym CRT a tymbardziej LCD :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu musisz zapytać klienta czy bardziej liczy się dla niego miejsce na biurku i bajer w postaci monitora LCD czy jakość obrazu i lepsze odświerzanie monitorów CRT

bardzo ciekawe....a wiec twoim zdaniem monitory LCD posiadaja cos takiego jak odsiwezanie?? Zanim sie wypowiesz to pierw poczytaj troche bo sie osmieszasz. Monitory LCD pod tym wzgledem wlasnei przewyzszaja CRT, nich piksele(plamki) nie sa odswiezane ale sa caly czas aktywne, nie wiem jak to ppowiedziec.

 

A jezeli chodzi o sprzet, to nie ma najmniejszego sensu kupowac mu plyte Abita NF7 skoro on nie ma zamiary krecic procka....Ja bym wzial ASUSA A7N8X(ewentualnei deluxe ), plyta bardzoi stabilna, full wyposazenie, a i pokrecic tez sie n a niej da.

 

POZDRO

Człowieku kto Ci powiedział, że panele LCD nie mają odświezania??? Co w takim razie oznacza "hercowość" w ich opisach??? Tylko LCD-ki wysokiej klasy mogą poszczycić się dużymi paramertami rzędu min 85Hz przy rozdzielczości 1024x728. Jeśli nigdy nie spotkałeść się z tymi parametrami w opisach monitorów LCD to przynajmniej powstrzymaj się od durnej krytyki. Fakt, że technologia ich wykonania nie jest porównywalna z CRT, ale właśnie kosztem bajeru w postaci panela rezygnujemy z jakości obrazu oferowanej przez dobre CRT. Dlatego w najlepszych studiach graficznych nadal używa się poczciwych CRT i dopóki technologia nie posunie się do przodu to tak zostanie!

 

Co do krytyki wyboru NF7 to też nie przegrzałeś zwojów mózgowych.

Cena A7NX8 w wersji deluxe jest (trochę, ale zawsze) wyższa niż NF7-s. Płyty te sa porównywalne klasą i każda z nich jest dobrym wyborem. On akurat wybrał NF7-S a ja napisałem że to bardzo dobra płyta i niech tak będzie. Myślisz że Abit NF7 nie oferuje nic poza możliwością podkręcania? Co w takim razie więcej oferuje Asus? Bajery w postaci Sound Storma, Firewire i S-ATA mają obie a Asus przy tym jest nieco droższy. Co zatem wybrać? Proste: Abita NF7

 

Skoro ma do dyspozycji aż 5000zł to czemu nie kupić super wypasonej płyty jak NF7-S? Co do Asusa A7N8X bez deluxe rezygnuje z kilku bajerów.

 

Sugeruję abyć troszkę pomyślał zanim zabawisz się w "postojebstwo"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam excela wiec ci nie powiem wg cennika z tego sklepu.

ale ja bym wybral tak:

p4 2,4ht

asus p4p800 [mam epoxa 4pda2+ i jestem happy , raid , sata , niezle oc, coz wiecej chciec]

moze jakies ocz 512mb rev 3.2 pc3200

radeon 9600tx lub 9500np

dysk moze byc paskuda 120gb , wdc sa dobre ale deko glosne

dzwiekowka mysle ze wystarczy sb live 5.1 [mi wystarczy , a jestem dosyc wybredny :P]

 

nioo , to chyba wsio.. a monitorek jesli lcd to np neca , ale nie z tych najtanszych.. chociaz na moim lcd [aoc lm721a wystepuje efekt 'szatkowania' obrazu gdy nie jest na max rozdzielczosci :/]

 

a ten za 3,5k to moze nawet na jakims duroniku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...