Skocz do zawartości
Cypis_Torun

INSTALACJA XP SPO DOSa?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy i w jaki sposób można zainstalować Windows XP z poziomu DOS? Co po kolei i jak uruchomić. Wiem, że aby instalacja postępowała szybko należy uruchomić jakiś program z płytki win98. Nie wiem jednak dokładnie co i jak...Z góry dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak , najpierw uruchamiamy SMARTDRV.EXE

 

potem wchodzimy do katalogu, gdzie jest winXP, czyli <katalog>i386

 

i komenda:

 

winnt.exe /s <dysk>:<katalog>i386

 

chodzi o to, aby podac sciezke dostepu do plikow w katalogu i386, jest sie nie poda to instalator i tak powinien sie o nia spytac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, niedługo będę miał okazję się przekonać :D Wyszukałem jeszcze takie opisy w sieci:

 

"Należy zamiast pliku setup.exe uruchomić winnt.exe (katalog I386). Ale najpierw uruchom program smartdrv.exe (musisz go mieć na jakiejś dyskietce lub płycie, powinien być także gdzieś na dysku jeśli masz Win9x), gdyż w innym przypadku instalacja przebiegać będzie koszmarnie wolno..."

[ http://windowsxp.neurovirgin.com/index.php...=faq&pytanie=11 ]

 

"Po włożeniu dyskietki i odpaleniu komputera wybierasz z obsługą CD-ROM, czekasz ,aż komputer skończy

A:

przechodzisz do swojego CD-ROMu np. F:

i wpisujesz

F:i386winnt"

 

"Najpierw uruchom program smartdrv.exe (gdy litera CD-ROMu to „F”):

F:WIN98smartdrv lub

F:TOOLSOLDMSDOSsmartdrv"

 

To tak, gdyby ktoś na przyszłośc potrzebował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...