Skocz do zawartości
Pigmej .-

BOOT

Rekomendowane odpowiedzi

Cze... Mam taki problem

W Windowsie (XP) mam plik BOOT.ini

[boot loader]timeout=30default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS[operating systems]multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
Teraz .. Chce uruchomić drugą opcję , kopiując te samą linie od Windowsa .. Chce żeby również uruchamiał się system windows ale żeby odrazu po uruchomieniu otworzyla się jakaś aplikacja. Co mam wpisać :?: :)

 

Czekam na odpowiedzi .. Z góry dzieki ! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi? Ten plik pozwala na uruchamianie samego systemu i nie ma wpływu na zadne uruchamiane programy.

właśnie ma, ale też nie pamiętam, co się tam wpisywało. Np. jak dasz dodatkową linie:

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /kernel=nazwa.exe

 

To pojawi się boot manager, i przy wybraniu drugiej opcji windows zamiast oryginalnego ntoskrnl.exe załaduje inny plik; dobra metoda na zmianę loga startowego (ntoskrnl zastąpiony edytowanym)

I właśnie był jakiś parametr, po którym windows uruchamiał wskazaną aplikację, jak sam się już uruchomił

 

postrzelaj, np. run ścieżkanazwa.exe

albo run=

 

A jak Ci się przypomni, to daj znać, też mi sie przyda. A teraz siąde, i poszukam w googlu, może coś znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, co chcesz uruchomic - albo wlasne logowanie, lub wlasny menager okien (zamiast explorer.exe). Jesli tak, to wlasnego logowania w 2k/XP nie rzucisz bo to nie ten exe. Jesli zas wlasny menager okien - np Total Commander albo cos, to mozesz sobie napisac w dowolnym jezyku male menu (program) ktorym bedzie mozna wybrac menagera - pojawi sie np menu z opcjami: Explorer, Total Commander. I teraz sa 2 sposoby:

 

1. Takim program musisz zastapic oryginalny explorer.exe, ktorego nazwe musisz zmienic na inna. Musisz wtedy wylaczyc ochrone plikow systemowych.

2. Mozna przestawic zmienna systemowa shell (zgaduje - taka byla w 98) i wtedy uruchamiac jako shell nasze menu, w ktorym dopiero bedzie wybierac sie nakladke. W 2K/XP jest to o tyle wygodne, ze jesli uruchomisz najpierw inny program a potem explorer.exe to i tak zaladuje sie pulpit i menu. W 98 po wylaczeniu explorer.exe i wlaczeniu ponownym, nie mozna sie bylo dostac na pulpit - ladowal sie jako okienko katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...