Skocz do zawartości
j.master

Komputer sie wiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie nowa płyte i procek ( Barton 3000+, Epox 8RDA3+)

włożyłem do komputera (512 DDR ram, radeon 9600 tx)i po instalacji windowsa komputer sie zawiesza albo resetuje w różnych momentach np:podczas instalacji gry, podczas instalacji sterowników. Nie wiem co robić... mam zasilacz 300 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować w BIOSIE zmienić Timingi pamiątek na 3T, możliwe że masz 2-2-2 a pamiątki tego nie wytrzymują spróbuj 3-2-2 i 3-3-3, spróbuj też wyłączyć Fast-Write, ale oczywiście bardziej bym stawiał na zasiłke....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh barton 3000+ i nf2 + codegen LOL. Zmien lepiej zasilke bo ktoregos dnia wlaczysz kompa a tu zamiast pikniecia postu to zobacdzysz dymek i smrod no i moze tyle kasy pojdzie sie....Je***

 

kup przynajmniej chiefteca 360 single fan, za 200zl masz dobry zasilacz, ktory uciagnie jeszcze podkrecony sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe raczej, rozumiem że po wymianie dalej to samo? Powodem mogą być kości pamięci. Poszukaj na stronie epoxa czy nie ma jakiegoś upgradu biosa, często rozwiązują one takie problemy. Możesz spróbować z ręki pozmieniać Timingi Ram'u (oczywiście na wolniejsze) oraz podnieść VDDR na 2,6-2,9V. PC3200 są projektowane na to napięcie, a bios może z góry ustawiać 2,5V.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na markowej zasiłce jeszcze nie próbowałem ale na codegenie 400 W też sie waliło. Dziś spróbuje na jakimś dobrym zasilaczu. Pamięcie nie są problemem testowałem na 2x512 twinmos i też sie kisiło. Pewnie to zasilacz. Dziś to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe aby aby porządny zasilacz porządnej firmy np. chieftec nie dał rady w zasileniu mojego sprzętu?

Jeśli to będzie chieftec 250-300 W, to jest to możliwe

jeśli to będzie chieftec 360 lub 420 - jest to mało prawdopodobne

 

jeśli będzie to tracer 550W/Codegen 400 - jest to na 100% pewne (że nie da rady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Chiefteca 360 Dual fan, ale i tak komp sie wiesza i restartuje. Czasami po godzinie czasami po pół. Moge włączać i grać w gry czasami nawet godzine ale i tak zawsze konczy sie zwiechą, podczas oglądania divxów też sie wiesza albo resetuje. Czy możliwe aby Chieftec nie dawał rady.(mam jeden dysk, cd-rom, dvd-rom)oprócz tego co w configu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...