Skocz do zawartości
Dares

Radki 9500 w sklep.benchmark.pl !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla upewnienia pytam bo ma przyjsc do mnie Radeon9500 z Barwkompu na pamięciach 3ns. ! 525zł...

 

O jakich sterach OMEGI jest mowa w przypadku odblokowania tych 4 potoków -o najnowszych czyli 2.5.04 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paain:

Mogłbyś powiedziec co i do jakiego stopnia podkręciłeś, bo ja walcze o 14 tyś i narazie jest to dla mnie granica nie osiągalna :(

Po pierwszych swoich wynikach w 3dMark'u też myślałem, że nie osiągne 14k.

A zrobiłem to tak:

Podkręciłem kartę do 317@317,a w jej zaawansowanych opcjach ustawiłem na max. wydajność.

Potem podkręciłem proca. - ustawiłem mu freqwencje na 200, a mnożnik na 11(standardowo mam 133x15).

Do tego ustawiłem "system performance" na "aggressive".

 

P.S. Największego kopa do poprzednich wyników dało mi przetaktowanie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wahalem sie nad zmiana mojego radeona 9600 pro herculesa i nie wiem czy wlasciwie postapilem co o tym myslicie ?

chyba nie mówisz poważnie :?: bo ja nie :wink:

 

Tak dla upewnienia pytam bo ma przyjsc do mnie Radeon9500 z Barwkompu na pamięciach 3ns. ! 525zł...

 

O jakich sterach OMEGI jest mowa w przypadku odblokowania tych 4 potoków -o najnowszych czyli 2.5.04 ?

Ja odblokowałem 2.4.96a. Robiłem też 2.4.96c i tymi co piszesz.

Whatever Man. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wsadzam R9500 a tu lipa ! słyszę tylko pisk i nawet nie moge wejsc do biosa. Co jest grane? Pomóżcie!

Błąd grafy. Sprawdź, czy dobrze włożyłeś kartę. Bardzo często jest tak, że się włoży niby dobrze ale nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie dalem radę - docisnąłem grafę bo byla nie do konca wciśnięta.

...ale mam następne problemy. Nie mogę usunąć tych 1 sekundowych zakłuceń podczas 3Dmarka'01 :cry: wchodzę do WLASCIWOSCI KARTY -> 3D -> SUWAKIEM JADE NA MAX.JAKOSC W DIRECT3D ORAZ OPENGL-> PUSZCZAM 3DMARKA'01 -> RESTARUJE KOMPA I WRACAM W ZAKLADCE 3D DO USTAWIEŃ PIEROTNYCH ale dalej jak puszcze Marka to zakłucenia są? -moze cos zle robię?

 

 

Jeszcze nic nie instalowałem jedynie wlozylem Radeona9500 i puscilem 3dmarka'01 i na koncu pokazal sie wynik 10393pkt - nie uwazacie ze to malo (bez krecenia grafy i na oryginalnych sterach z płytki- NIE OMEGACH) .

Jak ustawie suwakiem OpenGL i Ditect3D ma maxa to mam w marku 5600pkt.

 

Powiedzcie co robić i od czego mam zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było "zakłuceń" musisz ustawić w Biosie (u mnie ta opcja nazywa się "Graphics Aperture Size") 128 mb. Co punktów to troszkę mało, ja na tym sprzęcie na niekręconej grafie miałem 10 900 ptk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeszcze nic nie instalowałem jedynie wlozylem Radeona9500 i puscilem 3dmarka'01 i na koncu pokazal sie wynik 10393pkt - nie uwazacie ze to malo (bez krecenia grafy i na oryginalnych sterach z płytki- NIE OMEGACH) .

(...)Powiedzcie co robić i od czego mam zacząć?

Wynik w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje, ze to jednak troche malo...

Jednak wynik ten osiagnąlem na DX8.1 i ustawieniach 11x166 =1826MHz i Ram 333 w dodatku na nieprzeinstalowanym systemie.

Mysle ze wynik bedzie jeszcze lepszy :P

Co do tych zakłucen to zrobie jak napisaleś ale dopiero jak sciagne DX9b ...mam dopiero 33% a ciagne juz 15 min. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem to "1" to sa normalnme stery bez podkrecania i bez modu do 9700.

 

Co do karty mam taka od 2 dni.

Na sterach omegi (mod do 9700) bez podkrecania w 3dmark2001 mam 12000

Karta z komputronika (benchmark) - Na razie chodzi ladnie i bez artefaktow. Dzisiaj ja mocniej potestuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc lipa :( !!!

Szachownica pojawia się nie tylko w 3dMarku ale rownież i na pulpicie (na jaśniejszym tle)...

Kupiłem ją w Barwkompie nr kości HYB 825D128323C -3.0 (Infineon)

 

Na standardowych ustawieniach (270/540) mam:

 

11x166 DDR333 3dm'01 10393pkt

11x200 DDR400 ----/--- 10931pkt

 

Nie kreciłem jej jeszcze na max tylko tak dla jaj ustawiłem 300/600 i uzyskałem:

 

11x200 DDR400 3dm'01 11548pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -nie wiem co się stało?

 

Standardowo taktowany jest 270/540 i po malutku podnosiłem taktowania aż do 333/660 puściłem 3dmarka'01 wszysko szło bardzo ładnie -wyskoczył wynik 12502pkt. więc zostawiłem na takich ustawieniach (330/660)...

Po ok.20 min. komp samoczynnie mi się zrestartował i sprawdzam ustawienia karty -mam defaultowe 270/540 no nic, puszczam 3dmadka na tych ustawienicj wyskakuje wynik 11000pkt...

Ale co się dziej: Na grach pomimo, że jest grafa ustawiona na default wyskakują jakieś takie pionowe lub poziome kreski szerokości 1 cm. Nie wiem czy nie jest to jakaś oznaka przekręcenia karty? Nigdy czegoś takiego nie miałem? Co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackul.

Tak apropo to na swojej grafie chyba miałeś problem z PES3?

Już poradziłeś sobie? Bo ja miałem chyba to samo(jeszcze na mx440), ale zmiana rozdzielczości mi pomogła.

Problem rozwiązany :)

Mogę się cieszyć wreszcie normalnym :) graniem w PES 3

 

Jednak nie chodziło tutaj o rozdzielczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...