Skocz do zawartości
Dares

Radki 9500 w sklep.benchmark.pl !!!

Rekomendowane odpowiedzi

@luzkov:

Gdyby ten Radek miał tak jak pisałeś 256 bit to chyba bym sprzedał mojego Radka i bym kupił tamtego, jednak na stronie ewidętnie pisze :

 

128 bitową szyną do pamięci

Mogę ci teraz powiedzieć że mój kolega ma taką kartę i udało mi się zmodować ją do 9500Pro (karta ma ram w rządku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luzkov:

Gdyby ten Radek miał tak jak pisałeś  256 bit to chyba bym sprzedał mojego Radka i bym kupił tamtego, jednak na stronie ewidętnie pisze :

 

128 bitową szyną do pamięci

Mogę ci teraz powiedzieć że mój kolega ma taką kartę i udało mi się zmodować ją do 9500Pro (karta ma ram w rządku)

Jedyna karta Power colora.

Oto opis Radeona 9500:

http://www.powercolor.com.tw/page2/product...1&sn=33&temp1=7 :arrow:

Tam pisze 256 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luzkov:

ProLine jest zazwyczaj znany z zawyżasznia bitów na kartach graficznych (było juz kilka takich przypadków na forum), a nie zaniżania, więc jak piszą 128 bitów to raczej niemożliwe aby karta miała 256.

 

Jednak jak każdy mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luzkov:

ProLine jest zazwyczaj znany z zawyżasznia bitów na kartach graficznych (było juz kilka takich przypadków na forum), a nie zaniżania, więc jak piszą 128 bitów to raczej niemożliwe aby karta miała 256. 

 

Jednak jak każdy mogę się mylić...

Jeżeli to 9500 z 128MB i osławionym PCB, to czemu nie :wink: Chociaż teraz spotkać taką to cud :D

A jeżeli pamięć ma "w rządku" (jak pisałeś Jackul) i udało Ci się ją zmodować na 9500Pro - to jest to raczej NIE MOŻLIWE - chyba że wgrałeś bios z 9500Pro - a architektura "późniejszych" 9500 nie pozwala na odblokowanie dodatkowych 4 potoków.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

hej chłopaki

 

mam jedno pytanie

 

mam kupca na mojego Gainwarda PP! Ultra/650 64 MB 3.5 ns Etrontech, na nim mam radiator Zalmana ZM80HP-A (ten złoty, pierwsza wersja z powierchnią 1300cm2)

 

znalazłem kupca i gość może mi dać za niego dokładnie 510 zł, opłaca się?

ja pokrywam koszt przesyłki a on koszt przelewu

 

co wy na to?

z tym pieniędzy dołoże nieco swojej i kupię RADEONa 9500 w Barwkompie za 533 zł (ten z pamięciami 3.3 ns - http://www.barwkomp.pl/index2.php?idtresc=...kty&tresc=z3&am p;laduj=opis&kodprod=GRATI9564TD), z tego co widzę to jest szansa na zmodowanie karty na RADEONa 9500 Pro.

 

 

p.s: mam znajomego w Barwkompie i z tego co mi dzisiaj powiedział to od przyszłego roku będzie dostawa radków 9500 z pamięciami 3.3 i 3.0, różnica cenowa 30 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to 9500 z 128MB i osławionym PCB, to czemu nie  Chociaż teraz spotkać taką to cud  

A jeżeli pamięć ma "w rządku" (jak pisałeś Jackul) i udało Ci się ją zmodować na 9500Pro - to jest to raczej NIE MOŻLIWE - chyba że wgrałeś bios z 9500Pro - a architektura "późniejszych" 9500 nie pozwala na odblokowanie dodatkowych 4 potoków.  

Ja napisałem że mój kolega zmodował tą kartę do 9500Pro. Gadałem z nim przed chwilką i mówił że omegami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam takie pytanko do was :)

 

przymierzam sie do kupna nowej grafiki. Rozważam 2 modele: Radeon 9500 64MB lub GeForce 4 ti 4400 Creativa 128MB. Czytając te wasze posty jestem bardziej skłonny kupić tego Radka i przerobić go na 9500Pro z 8 potokami. I mam takie pytanko.

 

Jak juz zmoduje Radka 9500 na 9500pro i okaże się że ma walnięte te dodatkowe 4 potoki to czy jest taka możliwość aby wrócić do tych pierwotnych 4 prawidłowych potoków ?? (aby system widział wtedy tylko 4x1 zamiast 8x1 potoków) ??

 

Wiecie chciałbym mieć jak najbardziej sprawną kartę, bez żadnej szachownicy tym bardziej już podczas grania :)

 

 

Ps. Druga sprawa to czy ten Geforce 4 ti 4400 bedzie dużo słabszy od Radka 9500 lub 9500pro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam takie pytanko do was :)

 

przymierzam sie do kupna nowej grafiki. Rozważam 2 modele: Radeon 9500 64MB lub GeForce 4 ti 4400 Creativa 128MB. Czytając te wasze posty jestem bardziej skłonny kupić tego Radka i przerobić go na 9500Pro z 8 potokami. I mam takie pytanko.  

 

Jak juz zmoduje Radka 9500 na 9500pro i okaże się że ma walnięte te dodatkowe 4 potoki to czy jest taka możliwość aby wrócić do tych pierwotnych 4 prawidłowych potoków ?? (aby system widział wtedy tylko 4x1 zamiast 8x1 potoków) ??

 

Wiecie chciałbym mieć jak najbardziej sprawną kartę, bez żadnej szachownicy tym bardziej już podczas grania :)

 

 

Ps. Druga sprawa to czy ten Geforce 4 ti 4400 bedzie dużo słabszy od Radka 9500 lub 9500pro ??

1 Radeony zazwyczaj moduje się sterownikami "omegami", jak będą róznego typu artefakty po odblokowaniu dodatkowych 4 potoków, to odinstalowujesz Omegi i będziesz miał 4 sprawne potoko

 

2 Odp brzmi tak:

 

DirectX 8.1:

Radeon 9500 < GeForce 4 TITANIUM

Radeon 9500 Pro > GeForce 4 TITANIUM

 

DirectX 9.0:

Radeon 9500 > GeForce 4 TITANIUM

Radeon 9500 Pro > GeForce 4 TITANIUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to 9500 z 128MB i osławionym PCB, to czemu nie  Chociaż teraz spotkać taką to cud  

A jeżeli pamięć ma "w rządku" (jak pisałeś Jackul) i udało Ci się ją zmodować na 9500Pro - to jest to raczej NIE MOŻLIWE - chyba że wgrałeś bios z 9500Pro - a architektura "późniejszych" 9500 nie pozwala na odblokowanie dodatkowych 4 potoków.  

Ja napisałem że mój kolega zmodował tą kartę do 9500Pro. Gadałem z nim przed chwilką i mówił że omegami

To musi Cię robić w konia - Radki 9500 z pamiątkami w rzędzie nie dają się w ogóle modować - slim kiedyś napisał cały temat i w nim odpowiadał na pytania jego dotyczące.

 

Pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniecony wypowiedziami zadowlonych uzytkownikow 9500@PRO postanowilem zaryzykowac, i niestety spotkala mnie porazka. Po zastosowaniu softomegi pojawiaja sie "mroweczki" . Karta owszem wyglada bardzo fajnie i niczego sobie sie kreci 340 /na dzien dobry zmienilem silikonowego gniota na arktic silver i nadmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e to bezszelestnym papstem. docelowo wc/pamieci wymagaja vmoda bo co by nie przykleic to i tak sie nie kreci /mysle rosadna granica to 300/. Ale, no wlasnie ale. podstawowa zecz dla mnie to jakosc obrazu i tu jestem niestety rozczarowany. Sadzilem ze orginale de ATi to naprawde debescior jakosci. co sie okazuje na 9100 szafirku z wydepilowanymi filtrami obraz jest o duuuuze niebo lepszy, roznica jest naprawde ogromna na duzym monitorze. Mam nadzieje ze jutro /czytaj dzisiej/ uda mi sie ta karte podmienic na sprawne dodatkowe potoki no i jednak filtry trzeba wycinac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawne potoczki to jest realne ...

Wiesz oni jakoś wymieniać w sklepach nie chcą tak z entuzjazmem, bo nic z tego nie mają. Ja wymieniłem i główny argument to zielone wzorki przy testach w 3d marku tzn te przed każdym z testów, bo w samych testach jest ok. No i mam 8 potoczków....

 

BTW wzorki zielone (nie artefakty) są w każdym egzemplarzu 9500 64mb i bardzo łatwo się je usuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chwalic pana. ja niestety nie mialem tyle szczescia i w dodatku po dzisiejszej wizycie w sklepie kompotronik w wawie jestem jeszcze bardziej zdenerwowany poniwaz nie udalo mi sie wymienic karty. pan sprzedawca tlumaczyl swoja niemoc brakiem pana serwisowca a w dodatku po moim oswiadczeniu ze cos z ta karta jest nie tak zaproponowal mi serwis radka. po chwili zastanowienia zmienilem strategie dzialania i zazadalem zwrotu pieniedzy a jako powod podalem niesatysfakcjonujacy mnie kolor laminatu na co pan sprzedawca znowusz powolujac sie na nieobecnego pana serwisowca poprosil mnie mile do odwiedzenia sklepu w nowym roku. zaluje teraz ze panu sprzedawcy nie powiedzialem ze widze jak strasznie sie meczy w tym sklepie komputerwym bo wiem ze jego prawdziwym skrytym marzeniem jest handel warzywami. c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh

no niby tak, ale wiesz zasada jest taka, żeby Ci wymienili musisz to zrobić w ciągu 5 dni (zasada rękojmi) jeżeli nie to potem masz jeszcze reklamacje, ale to 21 dni trwa. Pozatym wymiana to i tak wialki fuks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh 

no niby tak, ale wiesz zasada jest taka, żeby Ci wymienili musisz to zrobić w ciągu 5 dni (zasada rękojmi) jeżeli nie to potem masz jeszcze reklamacje, ale to 21 dni trwa. Pozatym wymiana to i tak wialki fuks.

tomek176-> rękojmi już nie ma - jest teraz odpowiedzialność sprzedawcy za towar. Szerzej wszystko opisane było na "Oślej".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze czasu jest niewiele. Wlasciwie to zrobie jeszcze tylko jedno podejscie bo nerwow mi szkoda. Teraz sobie w brode pluje ze nie poczekalem chwile, bo w okolicach piatego stycznia beda te karty u znajomych w sklepie. i pewnie bym mogl swobodnie nimi zaglowac. Tak to jest jak czlowiek w nocy sie takich topikow naczyta i juz by chcial miec. Mam nadzieje ze jak nie uda mi sie wymienic w komputroniku to jakos to zalatwie u znajomych. Pozdrawiam, Szczesliwego NY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Sprawne potoczki to jest realne ... 

Wiesz oni jakoś wymieniać w sklepach nie chcą tak z entuzjazmem, bo nic z tego nie mają. Ja wymieniłem i główny argument to zielone wzorki przy testach w 3d marku tzn te przed każdym z testów, bo  w samych testach jest ok. No i mam 8 potoczków.... 

 

BTW wzorki zielone (nie artefakty) są w każdym egzemplarzu 9500 64mb i bardzo łatwo się je usuwa.

przez podniesienie wydajności na maksymalną w ustawieniach ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter !!! to podniesienie wydajności nie zawsze działa.

Wiesz w zasadzie jak zadziała to i tak bez sensu bo tracisz kilka ładnych fps-ów w gierkach, a jakość obrazu jest podobna. Ja się tego pozbyłem przez włączenie w BIOS-ie AGP Architecture Size (32/64/128/256) no i zrobiłem na 128 teraz jest wszystko ok i to wg mnie najlepszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...