Skocz do zawartości
benek

NOWY test coolerow SocketA na PCLab

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.pclab.pl/art7523.html

 

tak jak mowilem - ThermalRight SLK900A/U to jest to - w polaczeniu z cichym wentylem oczywiscie a nie odrzutowa turbina :P

 

tylko cos duze rozbieznosci miedzy CNPS7000A-Cu i -AlCu :?

5*C :?: w innych testach byly gora 2*C :!:

 

ale i tak mysle ze link sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze wiem że SP97 różni się raczej tylko heatpipem i lekko rozmiarem od SLK900A ?

chyba tez podstawa wyglada nieco inaczej - nie jest taki "klocek" U jak w serii SLK - ale nie widzialem na zywo SP94/97 wiec siedze cicho :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., a jak ktoś  nie widział jeszcze SP-97 ot proszę:

 

http://www.proline.pl/imgart/tr_sp97.jpg :-) Różnica między nim a SLK-947- to okolo 4 st.

jak tak sobie patrze na te "pipy" to nasuwa mi sie taka mysl - one maja sens jak masz bude Desktop bo w Towerach (zwlaszcza na plytach z horyzontalnie umieszczonym Socketem) to te rurki czesciowo/zupelnie nie beda dzialaly

- w skaryjnym przypadku (to horyzontalnie umieszczone gniazdo) to albo cale cieplo bedzie sie gromadzilo w "kolankach" (jak dasz od gory) albo tylko w koncowkach (jak dasz od dolu) czyli cieplo wcale nie bedzie przeplywac od podstawy do szczytu radiatora :?

- przy gniazdku wertyklanie umieszczonym to bedzie dzialal tylko 1 rurka - ta najwyzej (bo zagina sie ku gorze) i troszke zadziala ta srodkowa rurka (troszke bo jest zupelnie w poziomie) a dolna wcale nie zadziala :?

 

wiec ZenFist w swoich testach wez to pod uwage - bo jak plyta glowna lezy sobie to moga wychodzic cuda a jak zamontujesz do Towera to moze wyjsc kupa :P

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek -

 

Problem z sensem heatpipa już kiedyś ktoś poruszał w jakimś review coolerów, i o ile mnie moja pamięc nie myli - chyba na stronach coolermastera, wypisywali że heatpipe działa tak samo dobrze bokiem jak i normalnie horyzontalnie - niby się ładnie gaz skrapla z drugiej strony rurki nawet przy montowaniu - jak u większości - bokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., a jak ktoś  nie widział jeszcze SP-97 ot proszę:

 

http://www.proline.pl/imgart/tr_sp97.jpg :-) Różnica między nim a SLK-947- to okolo 4 st.

jak tak sobie patrze na te "pipy" to nasuwa mi sie taka mysl - one maja sens jak masz bude Desktop bo w Towerach (zwlaszcza na plytach z horyzontalnie umieszczonym Socketem) to te rurki czesciowo/zupelnie nie beda dzialaly

- w skaryjnym przypadku (to horyzontalnie umieszczone gniazdo) to albo cale cieplo bedzie sie gromadzilo w "kolankach" (jak dasz od gory) albo tylko w koncowkach (jak dasz od dolu) czyli cieplo wcale nie bedzie przeplywac od podstawy do szczytu radiatora :?

- przy gniazdku wertyklanie umieszczonym to bedzie dzialal tylko 1 rurka - ta najwyzej (bo zagina sie ku gorze) i troszke zadziala ta srodkowa rurka (troszke bo jest zupelnie w poziomie) a dolna wcale nie zadziala :?

 

wiec ZenFist w swoich testach wez to pod uwage - bo jak plyta glowna lezy sobie to moga wychodzic cuda a jak zamontujesz do Towera to moze wyjsc kupa :P

 

:!:

Zawsze testuję sprzęt w obudowie, a więc w normalnych warunkach pracy. Gaz ma to do siebie, że nie osiada w kolankach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp

problem jest taki ze np na Twoich plytach te "pipy" nie beda pozimo tylko pionowo ... :P

 

ZenFist

wiem jak to dziala ale tez wiem co to konwekcja :P

jedyny sens tego rozwiazania widze jak cieplo jest transporotwane od podstawy w gore (plyta na plasko - cieplo rozkalda sie po calym radiatorze nie tylko przy podstawie radiatora goraco) - inaczej jak masz kolanka u dolu to czesc radiatora blizej gornej krawedzi MoBo bedze bardziej nagrzana bo gaz przetransportuje cieplo do koncowek U, natomiast jak dasz kolanka do gory to te kolankla beda gorace bo tam bedzie cale cieplo (tak bedzie ten radiator na wiekszosci plyt VIA - jak U albo n) :arrow: chodzio mi o nierownomierny rozklad ciepla na radiatorze

poprzednio powinienem chyba wyrazniej uzyc trybu przypuszczajacego - bo tego nie udowadniam tylko raczej chce sie dowiedzeic jakie sa roznice kiedy plyta lezy a kiedy w pionie i jaka roznica na VIA (zazwyczaj rurki gora<->dol obudowy, pionowo) i na nForce2 (zazwyczaj rurki przod<->tyl obudowy, poziomo)

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin napisał:  

... ale jaki mozna na to zalozyc wiatrak ...  

 

 

a czy ma byc cichy czy bardzo wydajny to z fusow mamy wywrozyc  

skoro radiator jest zaprojektowany dla ludzi ceniacych czisze to wypadalo by taki wlasnie wiatrak zalozyc ale bez przesady

 

bedzie chlodzil bartona wkreconego na min 2300 na epoksie 8RDA3 i nie chce widziec w stresie 50*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale jaki mozna na to zalozyc wiatrak ...

a czy ma byc cichy czy bardzo wydajny to z fusow mamy wywrozyc :?:

 

;)

Może Zalman ZM-F1 80x80 albo ZM-F2 92x92 :?:

 

Są niedrogie 20-25 pln i dość ciche na niższych obrotach.

Mam takie akurat w obudowie - przód 92 tył 80 i jestem bardzo zadowolony. Ale na SLK też w sumie mogły by być.

 

Opis

 

http://www.zalman.co.kr/english/product/cnpsfan2.htm

 

http://www.zalman.co.kr/english/product/cnpsfan-f2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale jaki mozna na to zalozyc wiatrak ...

a czy ma byc cichy czy bardzo wydajny to z fusow mamy wywrozyc :?:

 

;)

Może Zalman ZM-F1 80x80 albo ZM-F2 92x92 :?:

 

Są niedrogie 20-25 pln i dość ciche na niższych obrotach.

Mam takie akurat w obudowie - przód 92 tył 80 i jestem bardzo zadowolony. Ale na SLK też w sumie mogły by być.

 

Opis

 

http://www.zalman.co.kr/english/product/cnpsfan2.htm

http://www.zalman.co.kr/english/product/cnpsfan-f2.htm

Calkiem mozliwe, ze f2 sie sprawdzi. Chba, ze papst siakis 92mm sa w PC-TUningu, ale cholery drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale jaki mozna na to zalozyc wiatrak ...

a czy ma byc cichy czy bardzo wydajny to z fusow mamy wywrozyc :?:

 

;)

Może Zalman ZM-F1 80x80 albo ZM-F2 92x92 :?:

 

Są niedrogie 20-25 pln i dość ciche na niższych obrotach.

Mam takie akurat w obudowie - przód 92 tył 80 i jestem bardzo zadowolony. Ale na SLK też w sumie mogły by być.

 

Opis

 

http://www.zalman.co.kr/english/product/cnpsfan2.htm

http://www.zalman.co.kr/english/product/cnpsfan-f2.htm

Calkiem mozliwe, ze f2 sie sprawdzi. Chba, ze papst siakis 92mm sa w PC-TUningu, ale cholery drogie

Albo Noiseblocker Ultra Silent SE 92x92 - 75 zl

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7147&sid=1

 

Dołączona grafika

 

Ewentualnie Papst 92 z Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gre wchodzi tylko nowy wiatrak ze skelpu (reklamacja czy cokolwiek ) i oczywiscie cos co taki "sklep" wogole bedzie w satnie sprzedac

niska cene mile widziana :F podobnie z chalasem

fajnie by bylo jak polecane wiatraki byly u was sprawzane bo opis czy recenzje mozno sobie o kant d...w gre wchodzi tylko nowy wiatrak ze skelpu (reklamacja czy cokolwiek ) i oczywiscie cos co taki "sklep" wogole bedzie w satnie sprzedac

niska cene mile widziana :F podobnie z chalasem

fajnie by bylo jak polecane wiatraki byly u was sprawzane bo opis czy recenzje mozno sobie o kant d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gre wchodzi tylko nowy wiatrak ze skelpu (reklamacja czy cokolwiek )  i oczywiscie cos co taki "sklep" wogole bedzie w satnie sprzedac  

niska cene mile widziana :F podobnie z chalasem  

fajnie by bylo jak polecane wiatraki byly u was sprawzane bo opis czy recenzje mozno sobie o kant d...w gre wchodzi tylko nowy wiatrak ze skelpu (reklamacja czy cokolwiek )  i oczywiscie cos co taki "sklep" wogole bedzie w satnie sprzedac  

niska cene mile widziana :F podobnie z chalasem  

fajnie by bylo jak polecane wiatraki byly u was sprawzane bo opis czy recenzje mozno sobie o kant d...

Patrz wyżej Zalmana mam i jestem bardziej niż zadowlony.

Noiseblockera i Papsta testowałem, tego pierwszego planuję kupić.

Zresztą marki które wymieniłem, nie trzeba chwalić. To klasa sama w sobie.

 

PS O kant... to można sobie rozbić czyjąś opinie (każdy chwali swoje nawet jak badziew) a nie kilka porządnych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje"Praca w trybie "Normal" - 12V:

 

Bardzo, ale to bardzo głośny. Nie ustępuje pozostałym najgłośniejszym wiatrakom w teście. Nie można mówić o skupieniu, spokojnej pracy. Nie przy 12V"

 

hmm ty jestes zadowoly mowisz wiec twoja opinia jest o kant ?

 

jedyna opinia ktora sie pokrywa to papst 8412 NGL ale jego wyposazenie jest zerowe przy 70 zetach :Ocytuje"Praca w trybie "Normal" - 12V:

 

Bardzo, ale to bardzo głośny. Nie ustępuje pozostałym najgłośniejszym wiatrakom w teście. Nie można mówić o skupieniu, spokojnej pracy. Nie przy 12V"

 

hmm ty jestes zadowoly mowisz wiec twoja opinia jest o kant ?

 

jedyna opinia ktora sie pokrywa to papst 8412 NGL ale jego wyposazenie jest zerowe przy 70 zetach :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje"Praca w trybie "Normal" - 12V:

 

Bardzo, ale to bardzo głośny. Nie ustępuje pozostałym najgłośniejszym wiatrakom w teście. Nie można mówić o skupieniu, spokojnej pracy. Nie przy 12V"

 

hmm ty jestes zadowoly mowisz wiec twoja opinia jest o kant ?

 

jedyna opinia ktora sie pokrywa to papst 8412 NGL  ale jego wyposazenie jest zerowe przy 70 zetach :Ocytuje"Praca w trybie "Normal" - 12V:

 

Bardzo, ale to bardzo głośny. Nie ustępuje pozostałym najgłośniejszym wiatrakom w teście. Nie można mówić o skupieniu, spokojnej pracy. Nie przy 12V"

 

hmm ty jestes zadowoly mowisz wiec twoja opinia jest o kant ?

 

jedyna opinia ktora sie pokrywa to papst 8412 NGL  ale jego wyposazenie jest zerowe przy 70 zetach :o

Miałem na myśli pracę poniżej 9V, na 12V każdy jest głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej brać Thermalright SLK900-A czy Thermaltake Extreme Volcano 12???
na wyczucie wydaje mi sie ze to 1 bo daje wieksza mozliwosc manipulacji wiatrakami  

 

Grimlock  

teraz rozumiem ale wtedy zdaje sie mocno ograniczamy jego wydajnosc a tu ma pozadnie wiac 2300 mhz to juz nie przelewki  

 

BTW  

out of topic ale za informacje gdzie mozna qpic bartona 2500 ponizej 38 (tygodnia z odblokowanym mnoznikiem) oficjalnie (sklep) bede b. wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock  

teraz rozumiem ale wtedy zdaje sie mocno ograniczamy jego wydajnosc a tu ma pozadnie wiac 2300 mhz to juz nie przelewki  

Z TT Volcano 11+ w zestawie jest 80x80 SmartFan II na max czyli 5000obr/min (75CFM) chodzi jak suszarka więc nad TT V12+ mocno bym się zastanowił.

 

U mnie na configu w podpisie pracuje na 2200obr/min ale i tak jest głośny.

52C max przy Prme95 TortureTest, temp w obudowie około 22C, zamknięta. Idle 34C, a to tylko max 60W dla Durona.

 

Ja na Twoim miejscy wziąłbym Zalmana CNPS 7000A Cu - nawet taniej wyjdzie niż SLK-900 + wydajny cooler.

 

Jeśli chcesz maksymalnej ciszy i wydajności to pomyśl o WC

 

 

Do Papsta opcjonalnie możesz dokupić wtyczkę i Zalman Fanmate (płynny regulator obrotów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos mi nie pasuje to ze Zalman 7000A Cu przy 1400 rpm ma taka sama temperatura jak wersja AL/CU przy 2500 :? Test bardzo fajny i potrzebny - na reszcie ktos w Polsce przetestowal elite AC (Swiftec, Thermalright). Ostatnio napalilem sie na Zalmana 7000A Al/Cu, ale po przejrzeniu tego testu to juz nie wiem.... Niby 7000A Cu jest najlepszy w stosunku wydajnosc/cena, ale jest tez sporo drozszy, a Thermalrighty to juz wogole przegiecie (przeszlo 250 zl :?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ThermalRight ALX-800 i ThermalRight SLK-900A wejdzie mi na abita nf7-s bez żadnych przeróbek, dodam że mam zalmana nb47j na mostku północnym

 

update: ma stronie producenta znalazłem że ALX-800 pasuje na nf7-s rev 1.2 a co z rev 2.0, chyba nie testowali :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...