Skocz do zawartości
piaskoon

Samsung 80 GB SP0802N (7200) ATA/133 czy barka7200 80GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś widział/słyszał/wie gdzie jest test/albo najlepiej używał tego nowiutkiego Samsunga?

Muszę dzisiaj podjąć decyzję, czy brać baraka 80GB 7200 czy Samsunga. Narazie uważam że samsung bedzie lepszy ze względu na ATA/133, transfer 741Mb/s i 3-letnią gwarę (barak odpowiednio ATA/100, 683Mb/s, 1 roczek). Oba mają łożyska olejowe, ale samsung powinien być cichszy.

Nigdzie nie znalazłem testu tego samsunga (zagranice też sprawdziłem), stąd moje pytanie.

Zapodaje linka http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8888

 

UPDATE:

 

Widzę że nie jest to zbyt popularny dysk. Będę chyba pierwszą osobą na świecie, która go przetestuje :wink: (dzisiaj do mnie dotrze). Postaram się zapodać wyniczki z HDtacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma tego samsunga...jest rzeczywiście cichy, chociaż "mruczy" przy zapisie/odczycie. Jak sie go położy na czymś miękkim na dnie obudowy to wtedy nic nie słychać.

A Ty jak? zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ale 60GB, dysk niesłyszalny przy wiatrkach na 7V :!:

zawalisty dysk, 3 latka gwarancji i kilka patentów wyciszających. nie mogłem wybrać lepiej :D

kolega ma 120GB samsunga i też chwali, chyba KGB ma 2 samsungi nowe i jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam jest extra. Cichutki, szybki no i ta gwarancja. Już od jakiegoś czasu go posiadam i jestem zadowolony. W firmie teraz kupujemy same smsungi (głównie ze zwględu na gwarancję) i jeszcze nie mięliśmy z nimi żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia? Fajny, absolutnie cichy, dość szybki:

HDTach: MAX 52MB/s, Średnio 42MB/s, MIN 29MB/s :)

Sandra: 27MB/s :(

Niestety płyty główne (sprawdzałem na kilku, oczywiście na mojej przede wszystkim) widzą go w trybie ATA/100. Co zrobić żeby był widziany jako ATA/133? Jakiś sterownik, zmiana firmware'u?

 

Dla porównania Barakuda7200.7 80GB:

HDTach: MAX 60MB/s, Średnio 49MB/s, MIN 27MB/s

Sandra: 37MB/s :!:

Co do wykresu, to samsung ma równiutki transfer w całym obszarze dysku, natomiast barakuda troche gorzej, z tym że na samym początku (pierwszy gigabajt) ma tragiczne (30 - ~40)MB/s (Samsung tutaj osiąga swoje maximum). A jak wiemy na początku dysku jest system operacyjny, toteż uważam, że mimo teoretycznie gorszych wyników samsunga w hdtach'u, jest on lepszym dyskiem.

 

Mój stary Caviar 40JB w sandrze miał 31MB/s

 

Generalnie, jestem zadowolony.

Mam też fotki z w/w testów, ale nie wiem jak je zamieścić na forum. W FAQ było kiedyś o tym, ale usunięto topic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlugo go  macie panowie

Co z tego czy dlugo czy krotko jesli ma 3 lata gwarancji :lol:

 

Od siebie dodam ze samsung jest fajny ale strasznie mu lozyska bija (bierzesz do lapki i czujesz jak drga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ma znaczenie , wiesz jak ktos ma dysk zeby go co chwile wymieniac na gwarze z "powodu wad" i sobie caly czas "gwarantowac "dysk ;) to moze go to rybka ale jak ktos chce miec dysk zeby na nim bezproblemowo i bez przestojow pracowac to chyba sie solidnosc liczy? a gwarancja im dluzsza tym lepsza wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak się cieszycie tą gwarancją 3 lata a nie w tym żecz, jeśli mam duży dysk to zbieram sobie na nim dane i jeśli dysk pada powiedzmy po roku no to wymieniają na nowy - fakt. Ale kto nam zwróci nasze dane które tak zbieraliśmy. Nie dotyczy to warezowców którzy trzymają tylko gierki i filmy bo to szybjko można odbudować :x , ale jakies progsy z netu, artykuły, zdjęcia itp. Ja ran na rok robię backup z baraki ale zawsze biorę to pod uwagę i pod tym, i uważam że baraka była by lepszym zakupem. Samsun zawsze kojarzył mi się z najgorszą jakością, spinpointy bardzo obciążały system, chyba jakiś feler z dma i szybko padały, jeden mi padł po 3 miesiącał całkowicie, a na drugim zaroiło się od badów po pół roku, to było dawno nie wiem jak teraz samsung robi hdd ale dla mnie liczy się tylko seagate i westerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie liczy się tylko seagate i westerny.

no tak...a to ze najcichsze nie są i padaja dosyc czesto to sie nie liczy?na forum az roi sie od postów ze wd sie kaszani :?

 

co do samsungów to kumpel obok w pokoju ma 40gigowego od 2 lat i sprawuje sie super 0 problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od użytkownika i od tego ile razy z lacza pociąga obudowę dziennie :D:D <- lol ale na serio możliwe że westerny się pogorszyły, zresztą jest tak z wszystkim, albo trafisz bardzo dobry egzemplarz albo kieprawy. Ja miałem przez 3 lata Western Digital Caviar 30GB 5400RPM 2MB i jest czyściutki do teraz choć go sprzedałem, a dużo sie napodrużował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak się cieszycie tą gwarancją 3 lata a nie w tym żecz, jeśli mam duży dysk to zbieram sobie na nim dane i jeśli dysk pada powiedzmy po roku no to wymieniają na nowy - fakt. Ale kto nam zwróci nasze dane które tak zbieraliśmy. Nie dotyczy to warezowców którzy trzymają tylko gierki i filmy bo to szybjko można odbudować  :x , ale jakies progsy z netu, artykuły, zdjęcia itp. Ja ran na rok robię backup z baraki ale zawsze biorę to pod uwagę i pod tym, i uważam że baraka była by lepszym zakupem. Samsun zawsze kojarzył mi się z najgorszą jakością, spinpointy bardzo obciążały system, chyba jakiś feler z dma i szybko padały, jeden mi padł po 3 miesiącał całkowicie, a na drugim zaroiło się od badów po pół roku, to było dawno nie wiem jak teraz samsung robi hdd ale dla mnie liczy się tylko seagate i westerny.

Tak jak napisałem wyżej od jakiś 2 lat firma zakupuje tylko samsungi i jak na razie żaden nam nie padł. A mamy ich parenaście. Więc chyba warto kupić taki dysk. wcześniej jechaliśmy na maxtorach i cawiarach - ale z tymi ostatnimi mięliśmy same problemy - padały często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie po jakichs 2 latach mozna cos powiedzidec o dysku

 

a tak poza tym zalezy jak lezy ;) tzn w jakich warunkach i jak pracuje - np u mnie caly czas po 16h dziennie cos zapisuje a czasem nawet przy max obciazenie ale krotko(lan ssacze) - w sumie lepiej jak dysk chodzi caly czas i robi niz gdyby byl 10 razy wlaczany dziennie i wylaczany

 

moj seag 20 stary chodzil po 1 roku glosno ale 3 lata przezyl do smierci zasilki drugi barac IV poltora roku bez problmow i byl cichy naprawde do padaczki zaslki zyl, teraz nowego fabrycznie wymienialem caviara bo chodzil jak kosiara i jest taki sam jka w podpisie - jak rusza to jest glosny a potem cicho tyle ze jak chrobocze to go slychac- ale to kweestia przykrecenia go do budy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że jak coś jest zimne (np hdd) to dłośniej chodzi, a jak sie rozgrzeje to jest cicho. Moja U6 po włączeniu kompa rano jest bardzo głośnia, słychac już łożyska ale jak pochodzi kilka godzin to jest ok, robi się cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga 60 od ponad roku, cichutki, i żadnych problemów z nim nie mam.

Brat nie wie co wybrać bara. 80Gb 7200obr. czy Samsunga 80gb 7200obr. Co byście wybrali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga od roku 40 gb 7200

bardzo cichy i sie nie grzeje, moze nie jest to demon szybkosci:)

komp chodzi kolo 20 h/dobe, tak srednio

nastepny dysk samsung z 8mb cache

mam tez starego 3 gb i dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ale 60GB, dysk niesłyszalny przy wiatrkach na 7V :!:

zawalisty dysk, 3 latka gwarancji i kilka patentów wyciszających. nie mogłem wybrać lepiej :D

kolega ma 120GB samsunga i też chwali, chyba KGB ma 2 samsungi nowe i jest zadowolony.

jednego mam nowego SP0802N ,drugi byl nowy 3 lata temu SV2044

o ile ten starszy jest cichy(ciagle) i tylko w miare szybki

o tyle SP0802N jest bardzo szybki i rowniez cichy

przy zapisie lekko slyszalny

prownujac do baracudy 7 ktora ma kumpel to samsung chodzi tak samo lub ciut ciszej

taki plus gdy- lezy to cichszy jest (ma podstawki gumowe)

polecam Samsunga

albo jakby niektorzy na forum powiedzieli TYLKO SAMSUNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga 60 od ponad roku, cichutki, i żadnych problemów z nim nie mam.

Brat nie wie co wybrać bara. 80Gb 7200obr.  czy Samsunga 80gb 7200obr.  Co byście wybrali??

Sprawdź mojego posta (do góry)

Może ktoś mi powie co zrobić żeby ten samsung poszedł na ATA133 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO a po co ? Przecież to i tak nic nie da, żadnego kopa dysk nie dostanie, może 1 - 2 mb wiecej. A musisz mieć odługę ATA133 na płycie i dobrej jakości kabel ATA chyba tyle, może jeszcze jakiś soft jest do dysku który to ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powie co zrobić żeby ten samsung poszedł na ATA133 :!:

a sprawdzales na plytach via? bo z nf2 to ze wszystkim problemy sa

druga sprawa to kabelek moze sie okazac ,ze potrzebny jakis lepszy jakosciowo (chociaz malo prawdopodobne)

no i biosik musi to jakos jesc ,moze nowszy

dla porownania przydaloby sie podlaczyc Maxtora i sprawdzic jak go wykryje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...