Skocz do zawartości
TyBiAs

Odswiezanie w mdk||| Problemy ze Slackiem-instalka&fstab

Rekomendowane odpowiedzi

# <fs>                  <mountpoint>    <type>          <opts>                  <dump/pass>/dev/hda1               none            swap            sw                      0 0/dev/hda2               /               ext3            noatime                 0 0
to poczatek mojego fstaba, przy partycjach i cdromach mam za bardzo namieszane i pewnie Ci nie ruszy ;)

nic nie zmienialem, sam zmien co trzeba, skladnie juz znasz :)

a tak btw - man fstab :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phranzee...I need your help!!! (jak zwykle ;))

 

Startujac lina z !Live moge go jedynie uruchomic montujac glowna partycje w ramie (tak jest defaultowo), kiedy daje zeby startowal z hda3(boot: bare.i root=/dev/hda3 noinitrd ro) laduje kernela a po jakims czasie (po tym jak wlaczaja sie rozne deamony itd;.) wyskakuje blad ze nei moze zamontowac hda3 i pisze zeby wpisac haslo roota kiedy probuje je wpisac odrazu pisze rebooting ....no i sie rebootuje ;)

Startujac z / w ramie nie ma sensu zmieniac fstab bo i tak sie zrestartuje po ponownym wlaczeniu...(probowalem ;)), a jak wyedytuje fstab i zamontuje wszystkle "moje" partycje to i tak nie moge odmontowac tej /dev/ram bo jest busy....a co za tym idzie nie mge przejsc na moja "normalna" partycje hda3...

Czy bedac w tym trubie !live (partycja glowna w ramie) jest mozlwisoc zainstalowania jadra?? Wlasciwie to moglbym jedynie skopiowac bare.i i system.map na hda3 do /boot/vmlinuz , czy to sie uda???

A i jezcze jaderko bare.i jest spakowane gz, jakim progsem to sie rozpakowywuje? zapomnialem ;)

 

Pozdro! mam nadzieje ze pomozesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym kopiowaniem to sie nie uda na hda3 chyba, bo przeciez skopiuje sie co najwyzej do /boot/vmlinuz ktory jest w ramie....da si eto jakos na hda3 zapisac??? Po to zeby moc wystartowac system z normlanej bootdiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciez nawet po zamontowaniu mojej partycji glownej, przechodzac do katalogu np. /boot to widze ze to jest katalog z ramu a nie z dysku hda3... . No sprobuje jeszcze tak jak ty mowiles moze to pojdzie. thx za wszytsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem teraz opis instalacji slackware na linux.pl , i w dziale o podziale partycji pisza o czyms takim jak "extanted"?? Czy chodzi im o ext2-3?? Przy opisie wielkosci partycji z tym systemem plikow, pisza rozszezona calosc... co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :D

mialem mala przerwe ale jesem znow:

 

montuje wszytsko jak poradziles. hda3 montuje do /mnt/hd

daje chroot.....wszytsko ok ale jak daje vim /etc/fstab to cos sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>li i pisze ze "no such sesions" czy jakos tak a pozniej juz nic nie mozna zrobic tylko restart.

Znow pewnie robie jakis glupi blad...no ale tak to juz jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

jestem z powrtotem, po malej przerwie znow mnie wzielo na linuxa ;]

 

chcialem doprowadzic do pozadku do jaderko 2.6.4, a ze moj topic o tym gdzies wzielo to tutaj bede kontynuowal.

 

No wiec po kilku problemach staneo na tym, ze podczas bootowania, kernel mi panicuje z takim czyms:

 

VFS: Cannot open root device "303" or hda3

Please append a correct "root=" boot option

 

Macie na to jakas rade? przejrzalem google i znalazlem kilka porad:

-"Dopisz moze devfs=nomount"

-"Miałem identyczny błąd, po prostu nie wkompilowałem IDE/ATA-2 DISK support (BLK_DEV_IDEDISK)"

 

probowalem nie pomoglo....a to IDE/ATA-2 DISK juz mialem wkompilonawe, pomozcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andriu, ja mam jeszcze stare jadro 2.4.22 i system odpalam wlasnie z niego. W lilo zrobilem sobie 2.6.4 jako altenatywe ze tak powiem. Czyli moge sie "dostac" do systemu, tylko mi chodzi zeby zrobic pozadek wlasnie z tym jadresm 2.6 a nie wiem jak....

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

append="hdg=noprobe"

# LILO configuration file

# generated by 'liloconfig'

#

# Start LILO global section

boot = /dev/hda

#compact # faster, but won't work on all systems.

prompt

timeout = 50

# End LILO global section

# DOS bootable partition config begins

 

other = /dev/hda1

label="WINDOWS_XP"

table = /dev/hda

# DOS bootable partition config ends

# Linux bootable partition config begins

 

image="/boot/bzImage"

root="/dev/hda3"

label="Linux_SLACKWARE"

 

image="/boot/vmlinuz"

root="/dev/hda3"

label="Linux_old"

read-only # Non-UMSDOS filesystems should be mounted read-only for checking

# Linux bootable partition config ends

 

---------------------------------------------

 

nie bede sie juz klucic o nic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/dev/hda10 swap swap defaults 0 0

/dev/hda8 /home reiserfs defaults 1 1

/dev/hda3 / reiserfs defaults 1 1

/dev/hda9 /var reiserfs defaults 1 1

 

Mozliwe ze tak, ale nie czepiaj sie jak nie zadziala.

Pozdrowka

UDPATE:

Juz mocno nieaktualne :P ...

Po co wogole znaki cudzyslowia w konfigu lilo :P ? ;] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...