Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

@PqX ja to postrzegam nieco inaczej. Ale nie ma co sie klucic, bo pewnie zaden z nas nie ustapi :)

 

I znowu nasuwa sie wniosek, ze jak ktos ma grac, to i moze byc mistrzem na kulkowym A-Techu za 5,99 :]

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gib mylisz się, wielu graczy wierzy że od myszki zależą ich umiejętności. Wyniki owszem zależą bo precyzja jest bardzo ważna ale nie najważniejsza

 

@narcyz narazie to była tylko wymiana zdań a nie kłutnia ;) (a kłucić się z kimkolwiek inteligentnym na forum nie zamierzam). A czy jakiś znany gracz nie gra nadal na kulce? Wydaje mi się że w któregoś kwaka grał nieźle koleś na kulce właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gib mylisz się, wielu graczy wierzy że od myszki zależą ich umiejętności. Wyniki owszem zależą bo precyzja jest bardzo ważna ale nie najważniejsza

 

@narcyz narazie to była tylko wymiana zdań a nie kłutnia ;)  (a kłucić się z kimkolwiek inteligentnym na forum nie zamierzam). A czy jakiś znany gracz nie gra nadal na kulce? Wydaje mi się że w któregoś kwaka grał nieźle koleś na kulce właśnie.

1731649[/snapback]

Hehe, ale to nie była zwykła kulka :D To najlepsza kulka :D Razer Boomslang :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze ktos kto umie grac zdaje sobie sprawe z tego, ze dobra myszka poprawia precyzje i komfort, ale nie podnosi jakos specjalnie jego umiejetnosci, a raczej pozwala je wykorzystac w wiekszym stopniu.

Osoby, ktore sie podaja za profesjonalnych graczy i szczyca sie tym, ze maja bajeranckie myszki (ktorych w rzeczywistosci nie potrafia wykorztstac) to wiekszosci dzieci w wieku 13-14 lat :-| Bo to oni zapatrzeni sa w idoli ze swiata pro gejmingu, ktorych probuja nasladowac. Nawet nie majac umiejetnosci duza satysfakcje przynosi im taki sam sprzet, jak maja ich idole. Imho nie bez powodu podkladki Steelpada z serii, gdzie bylo logo SK sprzedawaly sie tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt,ale imo jest to bledne myslenie.Myszka czy pad zwieksza komfort gry - oczywiscie,ale nic pozatym.Jak umiesz walic buły to i na kulce bedziesz profesor,a jak komus brak w/w umiejetnosci to pad,asz czy inny "pro" stuff mu nie pomoze.

 

---> riposta do postu Pgx'a ;]

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777 domyślałem się że to nie była kulka z hipera za 5 plnów ;) a wiesz może kto to był i w co grał?

 

Ale myszka zwiększa nie tylko wygodę rozgrywki bo przecież na gorszym gryzoniu przy wysokich umiejętnościach możesz osiągnąc gorszy winik niż na dobreh myszce ;) a na kulce nie koniecznie wszystko ci wyjdzie tak jakbys tego chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na wlasnej skorze odczulem ze dobry sprzet moze dac calkiem sporo :>, gralismy sobie z bratem w Quake 3 po sieci, ja na stacjonarce Icemat 2nd Edition + Razer Diamondback; on na laptopie-jakas zwykla myszka optyczna na blacie biurka ;>. Trzy pierwsze pojedynki skonczyly sie zwyciestwami 20:0 dla mnie <rotfl> po czym zamienilismy sie kompami i nagle walka stala sie wyrownana ;>. Niewygodna klawa + badziewna myszka naprawde bardzo utrudnialy gre ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777 domyślałem się że to nie była kulka z hipera za 5 plnów ;) a wiesz może kto to był i w co grał?

 

Ale myszka zwiększa nie tylko wygodę rozgrywki bo przecież na gorszym gryzoniu przy wysokich umiejętnościach możesz osiągnąc gorszy winik niż na dobreh myszce ;) a na kulce nie koniecznie wszystko ci wyjdzie tak jakbys tego chciał.

1731753[/snapback]

NA 99% chodzi o Quake2, a nicka muszę sobie przypomnieć :mur: :mur: Mówimy chyba o tym samym gościu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotki tego twojego G5 :)  bo w mm to mi sie taki czlonkowy wydawal :>  i mial brzydki kolor... i powiedz jak ci się sprawuje ;)

1733271[/snapback]

wieczorkiem zrobie foty i zapodam, a sprawuje się wyśmienicie

czekam na szmate tylko teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszac o "metodzie chalupniczej" przypadkiem nie masz na mysli byle jakiej tasmy teflonowej z allegro, ktroa trzeba wymieniac co 3 dni?

1728076[/snapback]

Ta tasma z allegro to pomyłka. Teraz już zniknęły aukcje ale wcześniej niezła kase na tym kręcili :)

10m takiej taśmy kosztuje 40 zł to teraz sobie przeliczcie wg cennika ludzi z allegro.

Nie wiem czy moja tasma jest taka sama jak z allegro, ale wyglada identycznie jak od icemata i nie trzeba wymieniac co 3 dni. Dla mnie starcza nawet do dwoch tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wzrostu skilla proporcjonalnie do wartosci sprzetu to niestety wielu newbow tak mysli... Ale na tym opiera sie ten caly przemysl. Napewno jest jakas granica, i na np icemacie z jakims optykiem za 15zl graloby sie ciezko nawet najlepszym (kwestia techniczna), to juz np szmata za 5zl + kulka, i jakis pro, ktory meczy taki zestaw od lat moglby niejednego zdziwic.. Sprzet pomaga, ale to poza skrajnymi przepadkami (gdy np mysz sie starsznie gubi) jakies 5-10% skilla. Najwazniejszy jest talent i trening, a ta cala marketingowa szopka to doskonaly sposob na zrobienie kasy przez "pro-gamerskie" firmy :wink:

Co ciekawe takie ciagle szukanie nowosci, wymienianie myszek, testowanie roznych gadzetow moze w pewien sposob uzaleznic i dawac sporo frajdy, ale trzeba tez zachowac do tego dystans. Najlepsze rezultaty osiaga sie na sprzecie ktory uzywa sie od dawna i wcale nie musi miec jakichs _super_ parametrow (2000dpi).

Btw na allegro pojawilo sie sporo Logitech G1 w cenie okolo ~100zl. Fajny design, bebechy z mx510 w przemalowanej obudowie z mx300.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G15 nie jest warte tej kasy (350zł). Dla graczy FPS ten zakup mija się całkowicie z celem. Nie masz czasu na używanie wymyślnych bindów, no może na skakanie można zbindować klawisz ale na standartowej klawiaturze pozostaj sporo wolnych klawiszy i wątpię aby te 54 rożne kombinacje mogły być wykorzystane.

Ciekawą rzeczą na tej klawiaturze jest ekran LCD lecz niestety teraz bardzo mało gier (2) obsługują go ; / ale liczę na to że użytkownicy klawiatury stworzą pluginy do ulubionych gier.

Jedynie podświetlenie jest bardzo fajne, takiego jeszcze nie widziałem, w mojej klawiaturze jest mniej wyraźne

 

Ta klawiatura wydaje się być lepszym wyborem i zostaje nam jakieś 230zł w kieszeni a mamy klawisze podświetlone, ładn design i mały skok co jest dobrą sprawą w szybkich FPSach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G15 nie jest warte tej kasy (350zł). Dla graczy FPS ten zakup mija się całkowicie z celem. Nie masz czasu na używanie wymyślnych bindów, no może na skakanie można zbindować klawisz ale na standartowej klawiaturze pozostaj sporo wolnych klawiszy i wątpię aby te 54 rożne kombinacje mogły być wykorzystane.

Ciekawą rzeczą na tej klawiaturze jest ekran LCD lecz niestety teraz bardzo mało gier (2) obsługują go ; / ale liczę na to że użytkownicy klawiatury stworzą pluginy do ulubionych gier.

Jedynie podświetlenie jest bardzo fajne, takiego jeszcze nie widziałem, w mojej klawiaturze jest mniej wyraźne

 

Ta klawiatura wydaje się być lepszym wyborem i zostaje nam jakieś 230zł w kieszeni a mamy klawisze podświetlone, ładn design i mały skok co jest dobrą sprawą w szybkich FPSach

miałem tą klawe w łapie na szkoleniu Logitecha i według mnie jest tragiczna, wygląda jak zabawka z odpustu, jest brzydka jak noc

nawet jakby mi śniadanie do łóżka robiła to bym nie dał za nią 50zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tą klawe w łapie na szkoleniu Logitecha i według mnie jest tragiczna, wygląda jak zabawka z odpustu, jest brzydka jak noc

nawet jakby mi śniadanie do łóżka robiła to bym nie dał za nią 50zł...

Też mi się nie podoba, choć widziałem na żywo... G15=[ciach!]o 15? ;) Hehe, fajne oznaczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni podswietlix ultraXa i tyle. Nie dodawac zadnych bajerow (nie zwiekszac drastycznie ceny). Ot taka precyzyjna, wytrzymala i sprawdzona plaska klawiatura na kablu do grania. Tego brakuje jeszcze na rynku. W ultraX brakuje mi wlasnie podswietlenie (najlepiej NIE niebieskie.. wszytkie klawy sa niebiesko oswietlone, lepsza bylaby biala (neutralna) albo np czerwona (dla mnie)). Fajnie by tez mogl wygladac taki latexowo-polyskliwy czarny plastik zamiast srebra w UltraXie, takie "odmlodzenie" (jak elementy G1) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa myśl, klawiaturka mogła by być fajna ale niebieskie jest najbardziej popularne i zapewne w tym kolorze głównie produkowanetakie coś było. I powinni zrobić lepsze przyciski multimedialne bo tamte lataly na boki albo całkowicie je wyrzucić bo są zbędne do grania :) ale coś takiego to BTC 6300CL którego obecnie posiadam, pisałem o nim w tym temacie ma przyjemniejszy klik od logitecha i w ogóle jest z.a.j.e.b.i.s.t.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...