Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie jakis test. Apropos steelpada 3S proponuje ci skombinowac jakies lepsze slizgacze (nie tasme) i wtedy mozna cieszyc sie komfortem bardzo dlugo.

 

Ja mam jednak ciekawe info odnosnie MX300 dostepnych na allegro za ~60zl. Juz wiem skad sie wziely wszelkie problemy zwiazane z ta mysza (gubienie sie, ogolna tandeta). pare osob sie tez na to skarzylo. Jak wpadla w moje rece wlasnie "MX300" z jednej z aukcji (2szt 60zl kazda) to niby sie wszystko zgadzalo. Wersja OEM, sama mysz nic wiecej (przejsciowka PS2). Uderzylo mnie kilka rzeczy. Obudowa mimo ze wyglada IDENTYCZNIE jak na fotach, czy jak w innym mx300 ktore kiedys mialem w reku skrzypi. Sprawia wrazenie tandetnego plastiku z optyka za 20zl. Material ktory jest ciemniej szary to wyjatkowo cienki plastik (z tego co pamietam w mx300 to bylo inne tworzywo). Najwiekszy jednak oproblem to fatalne gubienie sie sensora, nawet na wysokim sensie na steelpadzie 4S. Co ciekawie mouseware nie rozpoznawaly tej myszy... No i ostatnie co mnie oswiecilo. Otoz po okolo miesiacu uzytkowania (ja uzywalem tylko w weekendy sporadycznie) zlamala sie oska na ktorej siedzi rolka (!). Otworzylem mysz i w srodku jakas nedzna plytka drukowana w ogole inna niz na dostepnych w necie fotach z otwartymi mx300. Nie ma ciezarka, i sam spod myszy wyglada inaczej (przezroczysta plastikowa podstawa). Wiec na tej podstawie stwiedzam ze na przynajmniej 1 aukcji na allegro myszy zwane MX300 to tania i tandetna podroba... co tlumaczy ich beznadziejna prace i tandetne wykonanie. Etykieta znamionowa za to jest idealna kopia logitecha :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam pytanko, jestem na kupnie nowego gryzonia i jestem zdecydowany na Logitecha (mimo ze przez ostatnie 2 lata mialem Microsoft i było git). Chce myszkę przewodową (jakoś mnie nie przekonuje to ladowanie, akumulatory, dodatkowy kabel do sieci..), czy kupie cos lepszego niż Logitech G5 za 240zł? (jaka jest rożnica pomiędzy tymi słabszymi modelami? tylko DPI? i jak sie ma 2000 do 1600 w praktyce?)

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

(...) czy kupie cos lepszego niż Logitech G5 za 240zł? (jaka jest rożnica pomiędzy tymi słabszymi modelami? tylko DPI? i jak sie ma 2000 do 1600 w praktyce?)

 

dzięki

Do 240zł, przewodowego to raczej nie. Różnica pomiędzy słabszymi modelami? O które pytasz, bo ich jest już naprawde sporo. Różnicy pomiędzy 1600, a 200 DPI nie odczujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 240zł, przewodowego to raczej nie. Różnica pomiędzy słabszymi modelami? O które pytasz, bo ich jest już naprawde sporo. Różnicy pomiędzy 1600, a 200 DPI nie odczujesz!

nie będę sie wdawał w szczegóły, ale konretnie:

1) laser + przewodowa to tylko G5 w tej cenie? (na G7 mnie nie stac)

2) Warto płacic za laser? Bo w tej cenie moge miec optyczna bezprzewodową i jeszcze cos zostanie..tylko te baterie :(

 

Ale jak sie ma laser do optycznej w uzytku codziennym? Duzo lepiej sie to sprawuje?

 

przepraszam za takie chaotyczne pytanie ale to tylko myszka wiec nie chce doktoratu robic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że w gre wchodzi tylko Logitech, to porównując MX518 do G5 i ich technologie, to wydaje mi się że nie ma odczuwalnej różnicy w działaniu tych myszek. Chyba, że mówimy o starszych modelach, typu MX500, itp. to różnicę da się zauważyć.

Zaprzeczasz sam sobie. W pierwszym poście piszesz, że nie szczególnie Cię interesuje mysz bezprzewodowa, a juz w drugim poście zastanawiasz się nad sensem zakupu. Poza tym, nieiwme kto sie bawi w baterie, jak już coś to akumulatory (2 pary) i wtedy nie ma możliwości żeby były problemy z myszką.

Jednak zastanów się do czego będziesz jej używał, bo jeśli nie będa to gry (szczególnie szybkie gry- fpp, itd..), to rzeczywiście możesz zacząć myśleć o bezprzewodowej.

Swoja drogą czemu uparłeś się od razy na G5? Moim zdaniem MX510 i 518, to jeszcze nie zabytki i spokojnie możesz kupić zaoszczędzając sporo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że w gre wchodzi tylko Logitech, to porównując MX518 do G5 i ich technologie, to wydaje mi się że nie ma odczuwalnej różnicy w działaniu tych myszek. Chyba, że mówimy o starszych modelach, typu MX500, itp. to różnicę da się zauważyć.

Zaprzeczasz sam sobie. W pierwszym poście piszesz, że nie szczególnie Cię interesuje mysz bezprzewodowa, a juz w drugim poście zastanawiasz się nad sensem zakupu. Poza tym, nieiwme kto sie bawi w baterie, jak już coś to akumulatory (2 pary) i wtedy nie ma możliwości żeby były problemy z myszką.

Jednak zastanów się do czego będziesz jej używał, bo jeśli nie będa to gry (szczególnie szybkie gry- fpp, itd..), to rzeczywiście możesz zacząć myśleć o bezprzewodowej.

Swoja drogą czemu uparłeś się od razy na G5? Moim zdaniem MX510 i 518, to jeszcze nie zabytki i spokojnie możesz kupić zaoszczędzając sporo kasy.

Nie uparłem sie tylko się nie znam, do mx518 dokładam 70zł i mam G5 (a różnica pomiędzy G5 i G7 jest już 300zł), ale z tego co mówisz to chyba rzeczywiście niema co płacic za te 2000 DPI i laser. To moze faktycznie sie przeprosze z mx518.

 

A co do myszek bezprzewodowych: ostatni raz kupowałem mysz jakies 2 lata temu (to chyba nie musze tłumaczyc jakie myszki wtedy były) i pytajac daje do zrozumienia zeby mnie ktoś moze wyciagnął z błędu (jeśli w takim jestem), bo przez te dwa lata myszki na jednych bateriach mogą wytrzymywac na przykład 6 miesięcy (właśnie: ile wytrzymuje taka MX1000 na jednym ładowaniu?) a kiedys to było 2 tygodnie.

 

dzięki za szybkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho parametry sensora mx518 (nie mialem, ale porownuje do diamondbackow) sa takie ze nie ma szans wyczuc roznicy miedzy g5 (2000dpi). Miedzy mx510 JEST roznica i to dosc odczuwalna (ku mojemu zaskoczeniu). G5 jak dla mnie jest nawet gorszy z racji problemow z niektorymi padami (np icemat ktorego posiadam). Argumentem za g5 moga byc za to ciezarki, 1 przycisk na kciuk, estetyka? itd, ale to raczej slabe argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko o soft do G5 (firmware 1.1) moze ktos ma blizsze info, czy aby cos nie schrzanili, niby ma byc kompatybilna z innymi powierzchniami... jakimi... acha i moze komentarze posiadaczy G5 po wgraniu tego firmware i jak sie spisuje na Icemat 2 EDt bo w opisie jest ze jest niekompatybilna... :( losie mysza za 250 pad za 150 nie kompatybilne... pozdro... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dziś w pracy pomykam na A4-TECH X7 X-718 z 2000DPI i pod względem optycznym jest megaśna :]

Ma przełącznik nie wymagający jakiegokolwiek sterownika do przełączania czułości (5 pozycji - 600, 800, 1200, 1600 i 2000).

Przy każdym z ustawień podświetlenie rolki ma inny kolor...

Soft do mychy pozwala na zdefiniowanie kazdego klawisza + ustawienie kobinacji otwierających chyba wszystko co da sie w windzie otworzyć...

Myszka ma kosztować poniżej 100zł brutto dla end usera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś już pisałem...

Cała serja X7 jest z plastyku. nawet ten po bokach z tym że jest chropowaty.

Gdyby boki w tej myszce były z gumoleum albo czegoś w podobie ta myszka była by rekordem świata...

co do komfortu to moja nażeczona mówi że to najwygodniejsza myszka na świecie (myszka jest dość mała jak dla mnie ... dla niej idealna)

lakier rodem z 518, może nie są to "dziury" ale dają wrażenie nierównej powierzchni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie odnośnie tak zwanych zestawów klawiatura+mysz, klawiatury są bardzo fajne (nie do kupienia osobno) ale co z myszkami w tych zestawach? Konkretnie mówie tutaj o MX3000 Logitech MX3000, z tego co wiem to jest mysz laserowa MX600 (to znaczy że ma dpi 600?), jak Wy z doświadczenia uważacie czy takie zestawy sa warte zakupu?

Edytowane przez Brachson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Microsoft Intelli Mouse Explorer 4.0 Wheel ? Jeśli ktoś używa, to niech napisze jaki komfort i wykonanie. Planuję ją kupić do zwykłego użytku (nie do grania).

Ja używam około roku czasu tej myszy i jak dla mnie nie ma myszki o lepszym kształcie,Logitech MX i Razer są duużo mniej wygodne (oczywiście sprawa subiektywna).Jeśli masz średniej wiekości dłonie to jak najbardziej polecam.Dobra optyka i dobra cena.Jedyny minus to ten Tilt który nie do końca się sprawdza.Dobre stery.Jak najbardziej polecam ze swej strony.

 

EDIT:

Zobaczcie ten test Geniusa: http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=per...PK%2BYsqTbiU%3D

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, IE 4.0 jest najwygodniejszą myszką z tych dużych, ale to kwestia indywidualnych upodobań, takie pytanie jest bez sensu... Sam ją złap w dłoń i oceń. Sterowniki to jedna z najsilniejszych broni MS, Logi i Razer pod tym względem są gorsze. Tilt w warunkach "pracy w Windowsie" sprawdzi się znakomicie, schody się pojawiają np. w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz Raptor Gaming M2 to beznadziejna szmata nie nadająca się do gry w pasjansa i jest nawet gorsza od Saitek Gaming Mouse (też szmata którą miałem).

 

ps. Saitek gaming mouse ma 1600 dpi według producenta a naprawdę (co ja sprawdziłem i THG) ma 800 dpi , sensor 16x16 i 3000 fps (jak nie 1500)

 

Raptor Gaming M2 ma według producenta 2400 dpi a THG ją sprawdził (w co wierzę) i ma 800 dpi sensor 16x16 i 3000 fps.

 

A4tech X-718 dla porównania ma 2000dpi sensor 30x30 i 6500 fps.

 

http://www.tomshardware.com/consumer/20050...e_mouse-11.html

O Kyle dwie sprawy:

1) takie odzywki na forum skończą się dla ciebie bardzo źle. Kultura wypowiedzi na początku twojego posta pozostawia wiele do życzenia.

 

2) Wg THG faktycznie mysz wypadła średnio co bardzo dziwi bo wypytałem się kilku specjalistów, którzy grają na codzień zawodowo i mają bardzo pochlebne opinie o tym produkcie.

Z tego co czytam to nie widziałeś tej myszki na oczy a tym bardziej nie trzymałeś jej w ręku bo twoje słowa mijają się w 100% z pradą.

Bardziej się posiłkuj tym co sam sprawdzisz i przetestujesz niż gdzieś przeczytasz.

Moim zdaniem myszka jest warta swoich pieniędzy i można nią grać w bardzo dynamiczne gry FPP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz Raptor M2 ma sensor niezgodny z podawaną przez producenta specyfikacją (ma 1/3 podawanej rozdzielczości optycznej). Zgodnie z prawem można zwrócić po zakupie taki produkt. Mysz M2 kosztuje niemal 200 PLN a w tej cenie można nabyć Logitech 518 (1600dpi) lub razer diamondback (1600dpi) , które to myszy mają dwukrotnie wyższą rozdzielczość od M2 (800dpi). Ponieważ nie tylko rozdzielczość się liczy ale i ergonomia to dla tych co lubią duże myszy polecam logitech a z małych razer. Mysz M2 dostała najniższą ocenę w serwisie TomsHardwareGuide test

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...