Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie juz sie przyzwyczailem do G5 i szkoda by ja bylo wymieniac , ale jak mi sie za chwile ma to samo stac z kolejna G5 to ja podziekuje... Chyba trzeba bedzie pomyslec o czyms nowym :-|

No ale ksztaltem masz wiele zastepczych myszy (ot chocby 510/518) - wiec nie trzeba od nowa sie przyzwyczajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to już mam Razera Pro v1.6.

Opiszę pierwsze wrażenia - bawię się nią od 15 minut. [teraz już od jakiejś godziny ponad - pisałem w miarę "testowania"]

Okazało się, że nie świeci się tak fajnie, jak na zdjęciach od razera - jest bardziej niebiesko niż biało, ale nie jest źle. Boki myszy mogłyby być lepsze, bardziej wygodne, lecz nie jest to wcale uciążliwe i nie mam żadnych problemów z trzymaniem jej. Po podłączeniu, oczywiście miałem problemy z trafieniem w ikony, jednak szybko zainstalowałem najnowsze sterowniki i ustawiłem odpowiednią czułość.

Od razu pomachałem jak najszybciej potrafię myszką i kursor nie wydawał się gdzieś odlatywać. Dla pewności oczywiście odpaliłem Painta i tutaj zaskocznie.

Machnąłem jak najszybciej potrafię, a tu zdzwienie po popatrzeniu na linię - była idealnie prosta. Na początku troszkę skrzywiona, ale reszta prosta. Pewnie zdziwienie moje nie powinno mieć miejsca, ale tak jakośmnie to zaskoczyło. No cóż....

Niesamowita precyzja tej myszy jest od razu widoczna, takie jakby pełniejsze te ruchy są.

Przed chwilą odpaliłem CS 1.6. Nie zmianiałem czułości myszy w grze i.... Nadal na sensie 3.0 jest tak samo, czyżbym coś źle ustawił? DPI niby na 1600, a szybkościowo jest podobnie, jeśli nie tak samo jak na 400DPI.

EDIT: CS korzysta też z prędkości windowsowej też i dlatego prawie tak samo jest z tą szybkością.

 

Nie wiem, czy ta zmiana DPI z sterownikach mi nie działa, czy co, bo po zmianie z 1600 na 400 kursor nie chodzi wcale wolniej... O co chodzi?

 

Jeszcze uwaga, co do głupio rozmieszczonych przycisków - czasem można niechcący je nacisnąć...

 

Generalnie mysz świetna, troszeczkę nienajlepsza ergonomia, ale w końcu to mysz "oburęczna".

O co chodzi z tą zmianą DPI? Nie działa?

 

EDIT: Dobra już wszystko działa dobrze. Zainstalowałęm stery z płytki i działa. Mogło być źle przez to, że po instalacji sterowników, podczas uruchaiania komputera, zmieniłem port USB do którego podłączona była myszka.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj czy czujesz się na siłach do sprawdzenia rozdzielczości myszy ? ( przy modelach 1600 nie jest tak łatwo jak przy 400-800 ).

 

Jeśli tak to podaj mi monitor jaki posiadasz ( LCD/CRT , jeśli LCD to jaka natywna , jaka przekątna )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeżeli teraz, to na monicie CRT Philips 107P50 - 17". Rozdzielczość aktualnie to 1280x1024.

Chętnie spróbuję.

Ale nie wiem czy na dziś się wyrobię - to nie mój komp.

Ile to trwa?

 

Jeszcze jedno pytanie... Czy ona od razu działa na 1000Hz, czy muszę ustawiać USB na sztywno?

EDIT: Eeee, albo mi się zdawało, albo ta mysz miała pracować na 1000Hz, a mouserate checker pokazuje mi 125MHz....

Chyba mi się zdawało....

Jak mam teraz zmienić częstotliwość USB? Program USB Mouserate Switcher nie chce zadziałać, wyskakuje bląd, że "Could not find a valid sequence! Please use Windows' original "usbport.sys"!"

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeżeli teraz, to na monicie CRT Philips 107P50.

Chętnie spróbuję.

Ale nie wiem czy na dziś się wyrobię - to nie mój komp.

Ile to trwa?

To zależy od Ciebie ;) teoretycznie wystarczy kilka minut .

 

Ok. więc najpierw ustaw ją w sterownikach/ hardware itd. itp. na 1600 dpi ( maksymalną rozdzielczość myszy ). Wyłącz akcelerację/zwiększanie dokładności wskaźnika/przyspieszenie - różnie zwane .

 

W windowsie czułość też musi być maksymalna .... suwak windowsowy dla myszy a4tech x-718 czy Logitech po zainstalowaniu sterowników w pozycji środkowej sprawiał że prędkość była maksymalna bez "oszukiwania" ( po przekroczeniu połowy następowała interpolacja lub akceleracja [ jak sprawdzić to za chwilkę ] ) jak jest dla Razer .... zaraz sprawdzisz sam

 

Jak sprawdzić czy nie występuje programowa akceleracja/interpolacja:

 

akceleracja - objawia się tym że kiedy powoli przemieszczamy mysz to kursor pokona inną ( krótszą ) drogę niż gdy przemieszczamy mysz szybko. Do testów droga niezależnie od prędkości musi być identyczna.

Jak wykazać : Przemieszczamy bardzo powoli w paint mysz przez stałą drogę ( np. 1 cal lub 0,5 cala ) i mamy przejechanych powiedzmy ~800 pikseli, następnie powtarzamy tę samą czynność jednak bardzo szybko ( pamiętajmy o dokładności ) - jeśli otrzymamy ponownie ~800 pix to znaczy że nie ma akceleracji ... jeśli będzie to więcej ... 1200 ... 1600 dpi to znaczy że mamy do czynienia z programową akceleracją.

 

interpolacja - objawia się programowym dodawaniem pikseli do pikseli fizycznych ( tych które wynikły w konsekwencji wystąpienia impulsu [ ruchu ] myszy ) np. mamy mysz fizycznie 800 dpi a po przejechaniu 1 cala w paincie widzimy nakreślonych 1600 pikseli.

Jak wykazać : to juz wymaga więcej zachodu zwłaszcza na myszach ~2000 dpi - przy włączonej maksymalnej prędkości , rozdzielczości itd. ale bez akceleracji przemieszczamy w paint pisak co 1 piksel ( naciskając aby go namalował - może najpierw w poziomie ) . Jeśli piksele będą do siebie przylegać ( nie będzie przeskoku ) to znaczy że interpolacji nie ma ... ale 2 sprawy. Trzeba namalować dość sporą ilość pikseli ( min 10 ) aby mieć pewność że dodawanie nie występuje np. co 8 , nie można pozwolić sobie na cofnięcie w przypadku gdy będziemy mieli opuszczony jeden piksel ( dozwolony ruch tylko w jedną stronę do zakończenia tych 10 pix obok siebie ) - jeśli pozwolimy na powrót to licznik "dodawania" się wyzeruje i nic nie wykażemy.

 

Rozdzielczość ekranu ustaw do testów rozdzielczości na możliwie największą ( 1152 - 1280 pix dla CRT 17" 19" - byle byś dobrze widział wartości w paint ) w poziomie ( będziemy testować na drodze 0,5 cala z powodu wysokiej rozdz myszy musimy mieć rozdz w poziomie wyraźnie większą niż 1600/2 ) .

 

Do wykrywania interpolacji ustaw najniższą rozdzielczość ekaranu (dla wygody) a akceleracji najwyższą.

 

Narysuj na kartce linię ( dokładnie ) o długości 0,5 cala ( lub kilka cali z podziałką co 0,5 ) - podstawa całej procedury.

 

Rozdzielczość myszy ( kiedy wyeliminujesz występowanie akceleracji/interpolacji ) sprawdzasz w paint ... wybierasz narzędzie rysowania lini , naciskasz shift i prowadzisz mysz w np. prawo tak aby kursor nie odbiegał od powstającej na ekranie prostej, zwracając uwagę na prawidłowe ułożenie myszy ( nie kręć nią bo jeśli sensor nie jest w centrum to droga ulegnie zmianie ). Długość kreślonej linii widać w paint po prawej stronie na dole ( oczywiście w pikselach ).

 

.... idę jeść , mam nadzieję że wszystko napisałem ....

 

częstotliwość portu raczej nie istotna ( narazie nie kontrolowałem wpływu na rozdz )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interpolacja - objawia się programowym dodawaniem pikseli do pikseli fizycznych ( tych które wynikły w konsekwencji wystąpienia impulsu [ ruchu ] myszy ) np. mamy mysz fizycznie 800 dpi a po przejechaniu 1 cala w paincie widzimy nakreślonych 1600 pikseli.

Jak wykazać : to juz wymaga więcej zachodu zwłaszcza na myszach ~2000 dpi - przy włączonej maksymalnej prędkości , rozdzielczości itd.

 

Do wykrywania interpolacji ustaw najniższą rozdzielczość dla wygody

Eee, to jak w końcu?

Akceleracja wyłączona mouse_fix-em już wcześniej.

 

 

Częstotliwości portu nie mogę zmienić również niezawodnym programem UsbRate... Chyba razer coś poblokował. A miał być czas reakcji 1ms. Ciekawe jak ta mysz ją robi?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to jak w końcu?

Akceleracja wyłączona mouse_fix-em już wcześniej.

Częstotliwości portu nie mogę zmienić również niezawodnym programem UsbRate... Chyba razer coś poblokował. A miał być czas reakcji 1ms. Ciekawe jak ta mysz ją robi?

Najniższą rozdzielczość ekaranu .... już uzupełniłem ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę trudna ta interpolacja.... Ale zaraz dam sobie na pewno radę...

 

EDIT: Czy ta "prędkość" to ma też być na max. w windowsie?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę trudna ta interpolacja.... Ale zaraz dam sobie na pewno radę...

 

EDIT: Czy ta "prędkość" to ma też być na max. w windowsie?

Tak ... musi .... oczywiście bez akceleracji którą łatwo wykryć .... choć w takim wolnym tempie akceleracja nie powinna występować ( widać ją dopiero przy szybkich ruchach ). Interpolacja jak już pisałem jest ciężko wykrywalna .... ale spokojnie dasz radę ( może kieliszeczek ? B-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po przetestowaniu RAZER Pro|Solutions PRO V1.6 stwierdzam, iż rzeczywiście ma 1600DPI. Interpolacja występowała aż do momentu dania w sterownikach "Windows pointer speed control" wartości 5, czy troszeczkę ponad.

 

Testy na 0,5 cala wykazały ~800 pikseli (802-810), czyli 1600 pikseli na cal.

 

Na wartościach wyższych niż 5 na których występowała już interpolacja mysz "osiągnęła" zawrotną ilość DPI - ok. 2100! Oczywiście są to DPI "oszukane", ponieważ sterownik dodawał sobie piksele co ileś.

 

To chyba wszystko. Może jeszcze się nią pobawię, ale raczej więcej niż 1600DPI nie da rady bez interpolacji.

 

EDIT: Okazuje się, że super "high-endowa" optyka razera wcale nie jest taka super i się czasem gubi. Testowane na Steelpad QCK, sensitivity 7, windows pointer speed control na 5. Jak widać kursor po prostu sobie odskoczył.

Dołączona grafika

 

 

Chyba jutro oddam mysz z powrotem do sklepu.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wcale nie przez boki. Naprawdę. Tylko wiesz... Jak sobie przeglądam internet i nagle kursor pojawia mi się w prawym górnym rogu, to nie, dziękuję za 180zł wolałbym mieć coś niezawodnego.

Kurczę teraz tylko siedzę i czyszczę ją, bo okolice szpary pomiędzy ślizgaczami się pobrudziły od QCK.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj: Też posiadam Razera Pro i mówiąc szczerze jeszcze ani razu mi się nie pogubiła, gram troche w CSS i co prawda nie robiłem takich testów jak ty ale może to po prostu wina egzemplarza. Chociaż może za mało się starałem żeby sie pogubiła.

 

Mam natomiast inny problem czy u Ciebie też rusza się rolka ? Tzn gdy położę palec z lewej strony rolki to jestem w stanie ją unieść w lewą stronę. Też tak masz ??

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to znaczy ile bo ja mogę nią ruszyć na tyle ze słyszę wkurzający mnie dźwięk a na początku chyba tak nie bylo, sam już z reszta nie wiem.

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jutro oddam mysz z powrotem do sklepu.

To zgubienie myszy moze wynikac z zabrudzenia otworu w ktorym siedzi czujnik i dioda jakimis wloknami z pada - tak bywa. Na icemacie nie ma takich zanieczyszczen raczej. Ogolnie ja nie mam najmniejszych zastrzezen do diamondbacka jesli chodzi o optyke. W przesiadce z mx510 (800dpi) odczuwa sie bardzo duza roznice w czulosci, co bylo dla mnie pewnym zaskoczeniem.

Nie jestem tez zwolennikiem nadmiernie technicznego podejscia do myszy. Przy porownaniu dobrych myszy ktore ciezko w zasadzie skrytykowac pod wzgledem optyki siegamy po pomiary takich szczegolow ktorych normalnie bysmy nie odroznili (nie wiedzac np jaka mysz testujemy w grze). Jezeli mysz sie gubi, ma akceleracje to wyspuje ona regulatrnie przez caly czas w paincie btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeglądając sobie strony mysz mi nagle odskakuje... Popatrzę jeszcze na ten sensor...

Reklamacja w toku.

 

EDIT: Nooo... Bawiąc się pożyczoną puszką ze sprężonym powietrzem, zamiast powietrza na sensor poszła mi jakaś zimna ciecz! Na szczęście mysz działa, ale teraz, to tym bardziej ją zwracam - no, jeżeli się uda.

Ma ktoś pomysł, co to za ciecz? Na opakowniu nie jest napisane... W każdym razie zostawia ślady...

Następna mysz to już na pewno nie będzie X-718F - niestety zupełnie mi nie podeszła. Ma dla mnie zły kształt, złe wyważenie. Razer był niemal idealny.

Nie wiem czego winą były te dziwne ruchy kursora, teraz już nie będę tego sprawdzał, bo czyściłem ją chyba ze 2 godziny z włókien QcK (okolice ślizgaczy). I tak nie jest czysta do końca.

 

P.S.: Pewnie wezmę kolejnego razera, może akurat z tym było coś nie tak, albo, tak jak mówisz Aerial... Teraz jest mi to obojętne, no chyba, że nie zwrócą mi forsy...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na co wam te dpi... Microsoft Intellimouse 3.0 ze swoimi 400dpi w zupelnosci wystarcza do kazdej gry, podchodzac amatorsko jak i profesjonalnie

W 1024x768 przy 400 dpi w np. BF2 gra się biednie ( jako snajper można stracić nerwy ) a w UT "obleci". W 1280x800 - 1280x1024 nie da się grać przy myszy 400 dpi w te gry ( skoki co 6-7 pikseli w UT a w BF2 jako snajper w nic nie da rady trafić na duży dystans ) , w Hitman 2 celując ze snajperki nie da się grać już w 1024x768 ( bardzo utrudniona "sprawa" kiedy trzeba się kilka razy ustawiać aby oddać dobry strzał w 1 misji aby delikwent spadł na dół ). A co mają powiedzieć Ci którzy mają ekrany 1440x900 lub 1680x1050 ....

 

Prawda jest taka że 800 dpi to za mało do wygodnej gry ( na większym ekranie - np. 1680x1050 20-22" a są jeszcze 1920x1200 i 2560x2400 ) .... a Ty mi tu o 400 nawijasz .

 

Moim zdaniem rozdzielczość myszy nie powinna być mniejsza niż pozioma ( największa ) rozdzielczość ekranu ... Czyli jak ktoś kupuje monitor 23-24" ( 1920x1200 ) LCD to mysz 2000 dpi jest wymogiem.

 

Nie wiem może to Ja jestem za bardzo wymagający ale po prostu osobiście się przekonałem że różnica w precyzji już w niskich rozdzielczościach ( 1024x768 ) między moją Logitech 400 dpi a moim A4tech 1800 dpi jest kolosalna na korzyść A4tech !

 

Zresztą już pokazywałem zrzuty z UT ( ta sama prędkość, rozdz 1024x768 i mysz 400 dpi i 1800 dpi ) .... jak ktoś nie widzi różnicy to jest ślepy :wink:

 

Noo, te wszystkie lamki które w CS grają na 800x600 i na IE 3.0 nie wiedzą co tracą... nie ma jak 1920x1200 i 2000DPI. To dopiero daje skilla.

Świat to nie tylko CS gdzie Sarkazz obraca się o 360st po przejechaniu myszą 1 metra :lol:

 

ps. jako snajper to po prostu na czysto daje skilla ( ale głupie określenie ) bo na takim monicie przy myszy 400 i normalnej prędkości w nic nie trafisz !!!!!!( Battlefield 2 mapa nawet ta z wersji DEMO i będąc na "dźwigu" strzelasz do kogoś w wieży obserwacyjnej ..... kurde ... nawet mogę sobie zadać trud i zrobić screeny jak celownik przeskakuje pomiędzy wrogiem/wrogami tak że się najechać na niego nie da aby oddać normalny strzał [ najechać celownikiem na wroga ma się rozumieć ])

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kyle ma rację. Jak ktoś chce się obracać o 360' przejeżdzająć qck 3-4 razy to proszę bardzo, tylko szybciej jest przejechać ten jeden raz. A przy myszy 400DPI już tak dokładnie sobie nie pocelujesz na wyższym sensitivity.

Co do Hitmana to święta racja - te przeskoki były koszmarne... I moi znajomi również o tej snajperce mówili...

 

No i nie każdy lubi grać w 800x600.

Chyba nikt nie mówił, że więcej DPI doda Ci umiejętności, a jedynie pozwoli na normalną grę w wyższych rozdzielczościach ekranowych, a nie na przeskoki co 6pix ...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah no akurat ja mówiłem o grach opłacalnych w esporcie czyli aktualnie cs, q4 to te z FPP, inne nie znaczą praktycznie NIC w świecie grania za $.

 

A co do zrobienia obrotu 360stopni, w cs'ie wlasnie najlepiej gra sie na takim sensivity bo tam szybki obrót o 360 stopni mało kiedy jest potrzebny, raz może dwa na 30 minut. Pozatym o wiele dokładniej celuje sie na małym sensivity bo myszka jest dokładna ale ludzka ręka nigdy nie będzie

Edytowane przez KaZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah no akurat ja mówiłem o grach opłacalnych w esporcie czyli aktualnie cs, q4 to te z FPP, inne nie znaczą praktycznie NIC w świecie grania za $.

Powiem tyle LOL !!! Jesli dla Ciebie tylko te dwie gry w świecie grania za $ się liczą to nie masz chłopie pojęcia o E-sporcie , jeden przykład PCH 2006 BF2 nagroda 50 tyś zł za zwycięstwo + Creative FX + słuchawki + myszki Logitech dla każdego gracza + procesory Athlona.

 

daj se spokoj 50tys zł to są grosze w porównaniu do nagród za tamte gry więc nie mów mi tu LOL

Proszę podaj turniej CS-a na którym była taka nagroda do wygrania w Polsce(nie lany tylko turnieje długookresowe)

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka myszke do 100zl polecacie? Uzywana bedzie we wszystkim po trochu (www, rozne aplikacje, gry itd.). Nie lubie myszek, ktore maja 'nawalone' duzo przyciskow (4/5 to max). Mysle o Logitechu XR1000.

http://allegro.pl/item114998596_mysz_laser...pi_nowosc_.html

Mial ktos z nia do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już diamondbacka plasmę. Mysz oczywiście świetna, wszysko w porządku, nie tak, jak z pro. Trochę lepiej dopasowane ślizgacze, szczególnie ten tylni. Działa bezproblemowo.

Kształt też mi bardzo odpowiada.

Jeden mankament - tylni przycisk z prawej strony chodzi wyraźnie ciężej od reszty, ale to sobie raczej odpuszczę - jak coś będzie nie tak, to 2 lata gwarancji w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie i zakupilem A4Tech'a X-718. ;) Dobrze lezala w dloni wiec ja wzialem. Do gierek z tego co czytalem tez jest niezla (chociaz to nie jest az tak istotne). Od godziny sobie na niej dzialam i jak na razie jestem zadowowlony. Troche glosno tylko przyciski chodza, ale to kwestia przyzwyczajenia. W porownaniu do mojej starej A4Tech WWW-11 nowo zakupiona myszka jest boska. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie sobie dzisiaj kupiłem X-718F. Świeci się jak psu... ale nawet na starej wytartej czerwonej podkładce nie zaobserwowałem przeskoków.

Ciekawe ile mikroprzełączniki wytrzymają. Kiedyś miałem Primaxa (z 8 lat temu). Potem jak zmieniłem na Geniusa to po pół roku musiałem przelutować kliki ze starej myszy. Ot taka różnica - 8 lat (bo do tej pory działają idealnie) vs 6 miesięcy.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...