Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Razer DB? Jakiś używany tydzień MX518?

MSIE 3.0 wcale taki dobry do low sens nie jest - po podkręceniu robi tylko 1.55m/s - a to nie tak różowo - niewiele więcej od topowych laserów logitecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mialem okazje grac na tym http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=3694 i na tym http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=3700

 

wrazenia bardzo pozytywne, w stosunku do mojego IE 4.0 @QcK - przepasc.

Mysz na pierwszy rzut oka wydaje sie tandetna, ale pozory myla. Jakosc materialu jest bardzo dobra, swietnie lezy w dloni, przycisk do zmiany DPI (po pstryknieciu zmienia sie podswietlenie rolki odpowiadajacej danemu trybowi) no i klik jest dobry, nie to co w IE ;p

 

a podkladka bajeczka, dwustronna z gumowa podstawa, no i aluminiowe pudelko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, to ta sama mysz, którą proponowali mi dać na testy, ale miałem już cztery inne i brakowało mi czasu.

 

LOL niezła cena - za tyle można mieć Razera Diamondbacka... Który jest technicznie (oprócz rozdzielczości) o niebo lepszy od każdej myszy laserowej opartej na (tych topowych) ADNS-6010/6018.

 

Laser śmierdzi.

LED roxi.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

ma moze ktos mysze do sprzedania w cenie do 80zl?

Logitecha albo MS cos?

Obojetne czy z kabelkiem czy bez:).

Najbardziej interesuje mnie Logitech lx7 albo ms 3.0

Ma sluzyc do grania:).

Propozycje ze zdjeciami najlepiej na pw albo maila koziolek10@wp.pl

 

Ktos proponuje jakas myche?

 

Jesli by byl jakis RAZER to jestem w stanie jeszcze dorzucic kaski:)

Edytowane przez KOzi]K[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KOzi]K[

wogole mi te myszy nie pasuja chociaz teraz tez mam a4tech'a (od 5 lat ten sam model opto 325:).

Zastanawiam sie powaznie nad Razor pro ver 1.6:)

Czekam na inne propozycje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, to ta sama mysz, którą proponowali mi dać na testy, ale miałem już cztery inne i brakowało mi czasu.

 

LOL niezła cena - za tyle można mieć Razera Diamondbacka... Który jest technicznie (oprócz rozdzielczości) o niebo lepszy od każdej myszy laserowej opartej na (tych topowych) ADNS-6010/6018.

 

Laser śmierdzi.

LED roxi.

widze ze masz pojecie ;)

to jaka alternatywe dla IE 4.0 bys wybral - cena max 150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być duża?

Ja wczoraj kupiłem kraita za 125zł w proline i jest fajna, ale muszę trochę dłużej przy niej posiedzieć, żeby określić czy kształt mi odpowiada w 100%...

Najważniejszy jest właśnie shape, więc jeżeli lubisz duże myszy to musiałbyś celować w jakąś dużą - np. MX518, ale te z z koleji są awaryjne (przyciski)...

W ogóle trudno dzisiaj o dobrą mysz :P

Możesz też spróbować MS 3.0, jeżeli 400DPI Ci wystarcza bez poruszania suwakiem przyśpieszenia w windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro jest identyczny jak plasma - różni się tylko obudową. Kiedyś go zresztą miałem :P

Jeżeli masz możliwość to "pomacaj" obie, albo od jakiegoś znajomego pożycz i sprawdź czy Ci pasuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z wyborem następcy dla mojego wysłuzonego Logitecha.

Potrzebuję myszki przewodowej, w cenie tak do 70-80zł nie najgorzej wykonczonej do normalnej pracy (nie gram wogole).

Zastanwiam się nad takimi:

Logitech B85 UltraX

Logitech RX300

A4TECH X-718 Fire

A4TECH X-718B Fire

A4TECH X-750 Fire

Która z nich bedzie najlepsza? Albo może jakaś inna?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poszukuje jakiejs dobrej bezprzewodowej myszki do laptopa na ktorym tez będę grał, a że teraz moge sobie pozwolic na cos droższego to zastanawiam sie nad Logi G5, G7(wygląd jakos tak do mnie nie przemawia) i mx1000 ale ten mx1000 to chyba juz przestarzala konstrukcja, a może macie cos lepszego co mozecie polecić, prosze o pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Abram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G5 nie jest bezprzewodowe, tylko G7.

MX1000 jest gigantyczna i ma dosc slaby sensor, raczej nie nadaje sie do grania (konkretna akceleracja wsteczna). Za to G7 ma juz parametry praktycznie identyczne z g5. Jezeli wyglad nie pasuje to jest jeszcze ta kolekcjonerka edycja g7:

 

Dołączona grafika

 

...tylko ze cena tego zestawu jest jeszcze wieksza.

Najlepiej poszukac na allegro g7 ponizej 200 sie kupi spokojnie, moze za 170 nawet. To obecnie najlepsza bezprzewodowa mysz i nie ma w zasadzie nic co mogloby sie do niej zblizyc.

No i trzeba pamietac ze g7 tez jest dosc duza jak na mysz do laptopa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Ja dziś zamieniłem Microsoft Intelioptical 1.1 na A4TECH X-750F i mam podkładke pokrytą szorstkim materiałem.

Czy będzie ona również dobra dla mojej nowej myszki (laserowa)?

No i mam nadzieje, że był to dobry zakup, głównie gram w BF2. Nie wiem też jakiej rozdzielczości używać?

Ogólnie nie znam się na myszkach, to może byście mi coś doradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamieniłem Microsoft Intelioptical 1.1 na A4TECH X-750F i mam podkładke pokrytą szorstkim materiałem.

Czy będzie ona również dobra dla mojej nowej myszki (laserowa)?

No i mam nadzieje, że był to dobry zakup, głównie gram w BF2. Nie wiem też jakiej rozdzielczości używać?

Ogólnie nie znam się na myszkach, to może byście mi coś doradzili?

Takiej, aby wygodnie ci się grało. Unikaj tylko rozdzielczości z interpolacja (1200,2500) ponieważ tracisz wtedy na precyzji.

Co do podkładki to wielu jasnowidzów nie ma, żeby po tak szczegółowym opisie stwierdzić jak bedzie pracowała mysz.

BTW. Lepiej było wziąć sprawdzonego optyka (x-718BF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamieniłem Microsoft Intelioptical 1.1 na A4TECH X-750F i mam podkładke pokrytą szorstkim materiałem.

Czy będzie ona również dobra dla mojej nowej myszki (laserowa)?

No i mam nadzieje, że był to dobry zakup, głównie gram w BF2. Nie wiem też jakiej rozdzielczości używać?

Ogólnie nie znam się na myszkach, to może byście mi coś doradzili?

..... lepiej było wziąć "nie problemowego" 718 BF ( dla niego nie ma sensu włączać innych rozdzielczości niż 800 i 1600 bo będzie interpolacja )

 

... czyli jak kolega wyżej napisał

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej podkładce laser na pewno nie będzie działał w 100% poprawnie.

Nie trzeba tutaj jasnowidza ;)

Na niższych rozdziałkach jako tako będzie hulać, ale już na 2000 nie najlepiej.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Myszka ma tylko 125 Hz, a ja mam program do zmiany tej rozdzielczości, ale nie wiem czy może taka zmiana uszkodzić sprzęt?

A ta podkładka to taka zwykła (kupiona w pobliskim sklepie komputerowym za 19 zł), chodzi mi o to czy dla laserowych nie będzie lepsza jakś o gładkiej powieżchni.

Chyba ta mysz jest lepsza od poprzedniej? Powinienem odczuć różnice w BF2 i innych strzelankach?

(używam dopiero kilka godzin to nie moge jeszcze tego ocenić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka ma tylko 125 Hz, a ja mam program do zmiany tej rozdzielczości, ale nie wiem czy może taka zmiana uszkodzić sprzęt?

A ta podkładka to taka zwykła (kupiona w pobliskim sklepie komputerowym za 19 zł), chodzi mi o to czy dla laserowych nie będzie lepsza jakś o gładkiej powieżchni.

Chyba ta mysz jest lepsza od poprzedniej? Powinienem odczuć różnice w BF2 i innych strzelankach?

(używam dopiero kilka godzin to nie moge jeszcze tego ocenić)

Takich programów używasz na własne ryzyko, więc teoretycznie "coś może sie stać" (ale raczej z portem usb niż samą myszką). Jeśli chodzi o praktyke to mój fatal1ty chodził na 500Hz, krait to samo, znajomego DB równiez i nic się nie stało :wink:

Inna sprawa, że w swoim a4tech'u częstotliwości nie zmienisz bo jest zablokowana fabrycznie :wink:

Edytowane przez AxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Dzięki za rady, mam program który może zwiększyć mi ilość Hz od 250 do 1000. Na mojej starej myszcze spróbowałem zwiększyć i z powodzeniem (MS InteliOptical 1.1), jednak nie uzywałem na codzień z obawy o uszkodzenie portu i/lub myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, mam program który może zwiększyć mi ilość Hz od 250 do 1000. Na mojej starej myszcze spróbowałem zwiększyć i z powodzeniem (MS InteliOptical 1.1), jednak nie uzywałem na codzień z obawy o uszkodzenie portu i/lub myszki.

Jak wyżej napisałem, nie przestawisz swojego a4tech'a na więcej niż 125Hz. Da się to zrobić z wielkoma myszkami ale nie z twoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam myszki do 80-100zł. Obecnie używam Logitecha MX1000, ale wyląduje do kina domowego do puszczania filmów z laptopa, bo jest bezprzewodowa, chociaż w związku z tym mam pytanie do forumowicza pwlj, który się tutaj często wypowiada: piszesz, że lasery są złe i gorzej sobie radzą z różnymi powierzchniami, to dlaczego mój MX1000 działa chyba praktycznie na wszystkim i jeszcze nie widziałem myszy co tak dobrze sobie z każdą powierzchnią radzi [na oknie tylko nie chciał], czy chodzi Ci o jakieś super dokładne działanie czy jeszcze coś innego?

A wracając do myszki, to myślałem jak pisaliście nad A4 Tech X-718 oraz X-750. Pewnie X-718 lepsza bo optyczna? Ale czy nie ma czegoś ciekawszego od tych myszek w takiej cenie. A myszki ogólnie używam głównie w windowsie, ale czasem się w CSa zagra :) A żeby nie było, temat czytałem ale nadal mam wątpliwości. Aha i nie podoba mi się pomysł z MX1000 i pewnie innych myszek - palec wskazujący na LPM, środkowy na rolce i serdeczny na PPM, ale jeśli tak wszędzie jest to się mogę pogodzić z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mx1000 dziala ci na wszystkim to w ogole nie komplikuj sobie zycia przy wybieraniu sensora - bo praktycznie kazdy cie zadowoli.

Mozesz sie tez przekonac o wadach lasera wykonujac zwykly test na akceleracje wsteczna. Glowna wada laserow to niska maksymalna predkosc powyzej ktorej wystepuje akceleracja wsteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...