Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem G9 taniej niz na allegro :D http://www.gral.pl/preview/Logitech/LogitechG9LaserMouse_62/

czy warta jest ta mysz swojej ceny? czy lepiej wziac jakiego razera??

zdecydowanie nie warta swojej ceny!

grałem wczoraj u kumpla

fakt, jakość wykonania wzorowa, ciężarki fajny bajer ale imho i tak mało obciążają, wbudowana pamięć, profile, soft - wszystko super

ale gubi się na zwykłej podkładce, nie wiem jak na QcK, pewnie lepiej ale bez przesady...

no i 3200dpi - po co? 1600 nawet na dużym lcdku wystarcza w zupełności

 

lepiej mi się grało na WMO za 30zł [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedzi :D

To moze polecicie mi jakiegos razera ? Moze Diamondback lub DarthAdder??

Glownie do grania w fpsy (cs1.6, UT3, ET:QW, Q4).

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia na temat G9.

 

Po miesiącu użytkowania stwierdziłem, że najlepiej by mi pasował panel Precision. To ten wykonany z plastyku od deski rozdzielczej Cinquecento. Jest idealnie wyprofilowany nie uwiera ale w moich rękach ślizga sie w palcach. Też tak macie? Dlaczego nie zrobili go w satynowym wykończeniu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/sorry jesli to nieodpowiednie miejsce na ten post

 

Moja myszka to A4tech X-750BF , pod xp sterowniki dało się łatwo zainstalować, gorzej pod Vista 64-bit , po instalacji mysz przestaje działać, muszę przełożyc kabelek pod inne USB i znowu stery od Microsoftu sie ładują (Myszka zgodna z HID). Pisalem juz do a4tech.pl to potwierdzili, ze slyszeli o tym problemie, ale oni nie mają tej myszki w ofercie i odeslali mnie do a4tech.com, i teraz czekam na odpowiedz. Mysz tak czy siak dziala dobrze, ale chcialbym przypisac inne akcje pod dodatkowe przyciski. Ktos mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profit

Ja od ponad roku używam Logitech G5 i nie miałem żadnych problemów co wiecej sprawuje się rewelacyjnie. Moim skromnym zdaniem myszki:

Logitech mx518

Razem diamondback

Razer DeathAdder

Logitech g5

są wykonane na najwyższym poziomie i wszystkie te myszki używa się rewelacyjnie i Twoja ręka nie odczuje z którego sensora kożysta Twoja mysz, a jeśli chcesz wybrać coś co najbardziej Ci odpowiada to idz sobie do Media Markt albo do Saturna czy też innego większego sklepu i sprawdź która mysz najlepiej Ci leży w dłoni i tą wybierz, ponieważ nie musisz się martwić jakościa wykonania, sterownikami itp, wszysktie te myszki są z najwyższej pułki.

Edytowane przez Pan Pianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profit

Ja od ponad roku używam Logitech G5 i nie miałem żadnych problemów co wiecej sprawuje się rewelacyjnie. Moim skromnym zdaniem myszki:

Logitech mx518

Razem diamondback

Razer DeathAdder

Logitech g5

są wykonane na najwyższym poziomie i wszystkie te myszki używa się rewelacyjnie i Twoja ręka nie odczuje z którego sensora kożysta Twoja mysz, a jeśli chcesz wybrać coś co najbardziej Ci odpowiada to idz sobie do Media Markt albo do Saturna czy też innego większego sklepu i sprawdź która mysz najlepiej Ci leży w dłoni i tą wybierz, ponieważ nie musisz się martwić jakościa wykonania, sterownikami itp, wszysktie te myszki są z najwyższej pułki.

Taa, progracze przemawiaja.

 

W MX518 padaja przyciski po 3 miesiacach używania, razery to tandetne zabawki (diamondback jakos sie trzyma, ale DeathAdder to porażka), a G5 - średni lasssser, nie jest zle, ale jednak ta technologia moze być ograniczeniem dla niektorych (np. mnie).

Obecnie nie kupilbym żadnej z tych myszy, nawet jeśli grałbym na hi-sens...

Z Razerów to Krait był najsensowniejszy.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profit

Ja od ponad roku używam Logitech G5 i nie miałem żadnych problemów co wiecej sprawuje się rewelacyjnie. Moim skromnym zdaniem myszki:

Logitech mx518

Razem diamondback

Razer DeathAdder

Logitech g5

są wykonane na najwyższym poziomie i wszystkie te myszki używa się rewelacyjnie i Twoja ręka nie odczuje z którego sensora kożysta Twoja mysz, a jeśli chcesz wybrać coś co najbardziej Ci odpowiada to idz sobie do Media Markt albo do Saturna czy też innego większego sklepu i sprawdź która mysz najlepiej Ci leży w dłoni i tą wybierz, ponieważ nie musisz się martwić jakościa wykonania, sterownikami itp, wszysktie te myszki są z najwyższej pułki.

THX

Wszystko by bylo ok ale u mnie w okolicy nie ma zadnego z wymienionych sklepow, sa tylko jakies male sklepiki ;(

Jestem zmuszony do zakupu przez internet. ;(

Taa, progracze przemawiaja.

 

W MX518 padaja przyciski po 3 miesiacach używania, razery to tandetne zabawki (diamondback jakos sie trzyma, ale DeathAdder to porażka), a G5 - średni lasssser, nie jest zle, ale jednak ta technologia moze być ograniczeniem dla niektorych (np. mnie).

Obecnie nie kupilbym żadnej z tych myszy, nawet jeśli grałbym na hi-sens...

Z Razerów to Krait był najsensowniejszy.

Czyli polecasz razera kraita? Czy tez moze cos innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakich grasz czułości, w jakiej rozdziałce, na jakim FOV-ie, etc.

Musisz określić jakim jesteś graczem, ale podejrzewam, ze zwykly mid, hi snes, wiec krait bylby niezly, chociaz osobiście i tak bym go nie kupil drugi raz ;p

Dla większości jest naprawdę dobry, zresztą to najbardziej dopracowany gryzoń od RAzera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj:

Nie uważam się za pro gracza i nigdzie tego nie napisałem, natomiast Ty widze bardzo dobrze znasz się na myszkach, przynajmniej tak uważasz, natomiast to że w mx 518 siadają przyciski po 3miesiącach to kompletna bzdura, może trafiłeś na jakiś felerny model, no ale Ty jako wytrawny znawca pewnie sprawdziłeś to nakilku lub kilkunastu modelach. Co do razerów, to niestety też nie masz racji, bo mam wielu kumpli, którzy conajmniej rok używają gryzoni tej firmy i są bardzo zadowoleni. Poza tym chciałbym wiedzieć skąd wnioskujesz, że G5 ma kiepski laser, robiłeś jakieś testy na profesjonalnym sprzęcie, a może pracujesz w jakiejś firmie testującej tego typu sprzęt?

Kraita też ma jeden mój kolega, gra na nim od 7miesięcy i również jest bardzo zadowolony.

 

Ja swoje wypowiedzi opieram na opiniach znajomych, którzy posiadają dany sprzęt od pewnego czasu, więc nie są to informacje z nieba, tylko potwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakich grasz czułości, w jakiej rozdziałce, na jakim FOV-ie, etc.

Musisz określić jakim jesteś graczem, ale podejrzewam, ze zwykly mid, hi snes, wiec krait bylby niezly, chociaz osobiście i tak bym go nie kupil drugi raz ;p

Dla większości jest naprawdę dobry, zresztą to najbardziej dopracowany gryzoń od RAzera ;]

No wiec tak. Gram na 1600dpi i rozdzialce ekranu 1280x1024, moja podkladka jest blat biurka :D

To jaka mysz bedzie najlepsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proofit

Mam na mysli czułość mierzoną w cm (w ile cm robisz obrót o 360cm w grze).

 

Nie uważam się za pro gracza i nigdzie tego nie napisałem, natomiast Ty widze bardzo dobrze znasz się na myszkach, przynajmniej tak uważasz, natomiast to że w mx 518 siadają przyciski po 3miesiącach to kompletna bzdura, może trafiłeś na jakiś felerny model, no ale Ty jako wytrawny znawca pewnie sprawdziłeś to nakilku lub kilkunastu modelach. Co do razerów, to niestety też nie masz racji, bo mam wielu kumpli, którzy conajmniej rok używają gryzoni tej firmy i są bardzo zadowoleni. Poza tym chciałbym wiedzieć skąd wnioskujesz, że G5 ma kiepski laser, robiłeś jakieś testy na profesjonalnym sprzęcie, a może pracujesz w jakiejś firmie testującej tego typu sprzęt?

Kraita też ma jeden mój kolega, gra na nim od 7miesięcy i również jest bardzo zadowolony.

 

Ja swoje wypowiedzi opieram na opiniach znajomych, którzy posiadają dany sprzęt od pewnego czasu, więc nie są to informacje z nieba, tylko potwierdzone.

Co do mx518, to polecam przeszukać sobie forum w poszukiwaniu dość obszernego temaciku o padajacych przyciskach w mx518, na zagranicznych forach też znajdziesz o tym wiele. Moim znajomym rownież padały (moim znajomym, którzy graja/grali intensywnie w 1 gre).

 

Widzę, ze masz wielu kumpli, ktorzy sa zadowoleni z deathadderow - moim wymieniają w serwisie juz 3 raz...

 

Co do G5, to Kyle już odpowiedział. Ja niestety do odpowiedniej aparatury nie mialem dostępu, więc urządzeniami, ktore otrzymywałem na testy musiałem bawić się sam. Teraz dzielę sie spostrzeżeniami.

 

więc nie są to informacje z nieba, tylko potwierdzone

Wybacz, ale trochę wątpię, by Twoi znajomi grali dużo :D

 

Pozdrawiam i no offence za tamto, ale po prostu lubię troszkę być bezczelny ;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj:

kojarzysz takie klany w cs 1.6 jak khaotic, bystanders , ultra frag czy też easy team(obecnie) ?

Jeśli tak to sam możesz obie odpowiedzieź na pytanie czy to są ludzie, którzy dużo grają "w 1 gre".

 

A to, że jestes bezczelny to niestety wina wychowania, przykro mi z tego powodu tak swoją drogą, że ludzie na takich forach muszą znosić Twoje wredne komentarze, w dodatku niezbyt prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś styczność z tą podkładką ? (http://www.allegro.pl/item275110943__revoltec_fightmat_lepszy_od_steelpad_promocja_.html)

Wie ktoś jak ona się sprawuje ? Lepiej to czy Qck mini ?

Mam ją od roku. Po tym czasie nie wygląda rewelacyjnie, jest brudna (troszkę pasty termoprzewodzącej :) ) ale brud w ogóle nie przeszkadza w ślizgu myszki, sensor nie ma problemów (x-718BF). Nie ma mowy, żeby podkładka sama się przesuwała. Jedynie już się trochę materiał na rogu przy logo odkleja i dolna część lekko zagina się do góry ale to w niczym nie przeszkadza. Prędzej zawsze jeżdziłem na biurku ale teraz już bym nie mógł się obejść bez podkładki, różnica jest kolosalna.

QCK mini na pewno też będzie się bardzo dobrze spisywał ale ten revoltec jest troszkę większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zamawiam Microsoft Sidewinder - jak dojdzie i sie troche pobawie, to zdam relacje :)

Powiedz jak sie sprawuje bo Gwiazdka coraz blizej ;]

Nie to ze IE mi sie chrzani ale nigdy nic nie wiadomo gdzie polezie gryzon jeden [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moja mx310 powoli kończy swój żywot to szukam dla niej jakiejś rozsądnej alternatywy. Nie musi to być jakiś mego pro sprzęt, a coś w granicach 1000dpi w zupełności starczy.

W oko wpadła mi nowa mycha Logitecha RX250, jak dla mnie wygląda całkiem oki i z grubsza spełnia moje wymagania: symetryczna (jestem lewus), 1000dpi... nie wiem tylko jak wygląda jej masa i wymiary, najlepiej pasuje mi sprzęt pokroju mx310 - stosunkowo mała - gram ręką opartą na nadgarstku.

Czy ktoś testował już rx250, ew. co innego polecicie?

 

rx250 - http://www.logitech.com/index.cfm/partners...41&cl=gb,en

 

P.S.

Jak wymusić maksymalne dpi pod Vista x64?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do 180zł... Jednak myślę że np mysz X-718 BF dałaby dobrze radę w grach ( multi ). Warto dopłacać do myszek razera? Czy innych lepszych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Razer Pro Solution czy Pro Click czy jak on się teraz nazywa ma identyczne klawisze w wielkości i mocowaniu jak Copperhead ? Mam PRO 1.6 juz ponad 2 lata wszystko działa idealnie i bardzo się do niej przyzwyczałem ale klawisze ą w opłakanym stanie. Bardzo pożółkły, i ta fajna gumowa warstwa zaczęła się zdzierać. Chce wymienić kawisze na takie z TEGO zestawu. Pytanie brzmi czy będą pasowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...