Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie zadane kilkanaście postów wcześniej?

 

Proszę o jakąś odpowiedź.

 

"Mam mx-518 i chcialbym sobie zakupic dobra podkladke i slizgacze. Myslalem nad Sharkoon 1337 i slizgaczami Everglide MouseGlidez. Czy to dobre rozwiazanie i bedzie tworzylo zgrany duet? Grywam okazjonalnie ale oczekuje precyzji i latwego operowania myszka w czasie codziennego uzywania."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklejka to byl taki mały żarcik :E

 

Icemat jest baaardzo spoko podkładką, tylko bedziesz musial nieustannie go czyścić ;] ;] ;] jak bedzie choć troszke brudny mysz bedzie skrzypieć i po prostu wku...rzać ;] no i troszke wazy ;] ale za to nie zuzyje sie jak plastiki.

Ja mam w domu juz chyba ze 3 lata i wyglada jak nowy ^^

 

slayne

Było 500 razy, ale nieszkodzi :*

Kup cokolwiek szmacianego o czym czytales na forum (choć po pytaniach to watpie, byś jakoś specjalnie sie do tego przylozyl). Sharkoon cieszy sie jakastam renoma, wiec jest chyba spoko, choć ja preferowałbym ze szmacianych QcK+, to moja ulubiona.

Zależy na jakich grasz czulościah, itd. ogólnie polecam serie QcK

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, co lepiej brać?

 

Kandydat numer 1: OCZ Dominatrix http://www.allegro.pl/item443124530_new_pr...niki_fv_gw.html

Kandydat numer 2: Razer DeathAdder http://www.allegro.pl/item438113050_razer_...dla_graczy.html

Kandydat numer 3: Ikari http://www.allegro.pl/item437736133_steels..._gwar_lodz.html

 

Chodzi mi o:

 

-precyzja przy 1600DPI

-jak najcieńszy kabel (mysz będzie pracowała z laptopem)

-wygoda pracy, mam dość dużą rękę dla której G7 jest ciut za mała (oczywiście chętnie bym każdą pomacał ale niestety nie jest to możliwe)

 

Moim faworytem ze względu na profil jest OCZ, z recenzji: http://www.tweaktown.com/reviews/1588/ocz_...ouse/index.html wynika, iż jest to dobra myszka ale w sumie sam już nie wiem...

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi po podkladki to ja ostatnio kupilem za 3 dychy CoolerMaster X-Pad III z aluminium.

Podkladka sadze, ze niezla, ale ja sie nie znam, wiec jedynie informuje, ze mozna i taka kupic, nowke za tanioche, a nie jakiegos szmaciaka.

 

Plusy:

-bardzo latwa w czyszczeniu

-sprawdza sie jako podkladka pod talerz, szklanke ect :lol:

-chyba dosc precyzyjna(jak to porownac? :blink: )

-baaaardzo stabilna

-grubosc laczna z podkladkami to 3-4mm

 

minusy:

-szura

 

Chcecie zdjecia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zaciekawił ten mod patelniowy blackmoon ;) Wziąłem więc swoją MX revolution na przejażdżkę do realu i sprawdziłem kilka blach, patelni itp ;D

 

Pierwszy wniosek - ten mod to bujda.. mysz się wcale tak dobrze nie ślizga po większości teflonowych czy emaliowanych powierzchni. Trafiło się jednak parę wyjątków. Numero uno, czyli po czym mysza najlepiej jeździła:

http://www.decorador.pl/catalog/images/sil...ownica%2008.jpg

:lol2: i to nie żart.. znalazłem w jakichś śmieciach promocyjnych za 9zł tortownicę, która wymaga 0 przygotowań, obrzynania itp (no chyba że ktoś woli prostokąt od koła). Mysza jeździ jak po lodzie. Poważny minus - cienka blacha bardzo łatwo sie wygina, więc w częstych podróżach długo by nie wytrzymała..

 

Numero duo czyli co wybrałem - za 10zł była deska do krojenia, pasująca rozmiarami do mojego QCK.. przezroczysta, sztywna.. w sumie nie wiem co za materiał.. jakiś plastik, w dodatku niby chropowaty.. ale ślizg niesamowity (przynajmniej na razie). Jeszcze nie skleiłem obu warstw, ale prace w toku :).

Edit: Deathadder współlokatora sie na tym gubi, ale mój MX chodzi jak złoto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz jest w modzie, by bezstresowo można było pograć w 1680x1050?

Fajnie by było, gdyby miało cichy klik i była dla oburęcznych ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ostatnio myszy z serii oscar X-718BK w Polsce w cenie < 50zł

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=10235

 

Specyfikacja jak jest każdy wie, ale:

- wygląd, rozmiar i budowa taka jak 718BF, nie jest snake ale czarny mat

- optyczna

- maksymalne dpi: 3200

- spi: 1ms

- zapamiętywanie ustawień

- sterowniki oscar

 

Zamówiłem, jak przyjdzie to opisze jaka jest różnica w stosunku do laserowego XL-750BF i 718BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minusy:

-szura

Pytanie za 100 pkt i kilka decybeli :)

 

Zalozyles na mysz slizgacze?

 

http://www.cooling.pl/%C3%82%C5%9Alizgacze...ria,59_134.html

 

Bo bez tego kazda aluminiowa/plastikowa/szklana podkladka bedzie koszmarnie szurac a co gorsza szybko zniszczy orginalne slizgi w myszy i dopiero wtedy zacznie sie szuranie jak zostana starte na rowno z poziomem plastiku myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ostatnio myszy z serii oscar X-718BK w Polsce w cenie < 50zł

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=10235

 

Specyfikacja jak jest każdy wie, ale:

- wygląd, rozmiar i budowa taka jak 718BF, nie jest snake ale czarny mat

- optyczna

- maksymalne dpi: 3200

- spi: 1ms

- zapamiętywanie ustawień

- sterowniki oscar

 

Zamówiłem, jak przyjdzie to opisze jaka jest różnica w stosunku do laserowego XL-750BF i 718BF

Jak dostaniesz to PLEASE ... zmierz ile dpi ma ta mysz maksymalnie na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem OCZ Dominatrix.

Pierwsze wrażenia:

-świetne wykonanie myszki, przyciski oraz boki myszki wyłożone gumopodobnym,miłym w dotyku tworzywem

-bardzo dobra precyzja

-świetne ciężarki

-bardzo dobre ślizgacze

-super wyprofilowanie dla osób praworęcznych-mam porównanie do mojej obecnej G7 i jeśli ktoś ma dużą rękę to OCZ będzie dla niego lepszą myszką (oczywiście odczucia subiektywne)

-pod kciukiem są dwa przyciski, pierwszy jest nie do użytku, chyba że ktoś ma baaardzo długi kciuk :blink: , drugi natomiast w bardzo dobrym miejscu,łatwo dostępny

-myszka ma dość głośny klik

-rolka chodzi płynnie, natomiast przewijanie w poziomie jest średnio przydatne (patent zerżnięty z IE 4.0)

Nie mam niestety jeszcze dobrej podkładki ze sobą, na razie pracuje na obrusie, natomiast z domu za 2 tygodnie wezmę Quick'a i myślę że może być tylko lepiej

 

P.S Myszkę dostałem w prezencie od kuriera GLS-mieli błąd w systemie,mysz zamówiłem za pobraniem a nie zapłaciłem ani grosza :wink:

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motofan

odezwij sie do klepu internetowego, bo może dostałeś myszkę w prezencie z pensji kolesia, który pakuje paczki z 8,50zł/godzine, albo wystawiającego papiery za 10zł/godzine

To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po wizycie kuriera. Wszystko jest ok, GLS będzie płacił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt i kilka decybeli :)

 

Zalozyles na mysz slizgacze?

 

3111573[/snapback]

Bo bez tego kazda aluminiowa/plastikowa/szklana podkladka bedzie koszmarnie szurac a co gorsza szybko zniszczy orginalne slizgi w myszy i dopiero wtedy zacznie sie szuranie jak zostana starte na rowno z poziomem plastiku myszy.
Mysz sie zwie X-718BF, wiec sugerujesz, ze kupujac np. tasme teflonowa(chyba najlepsze rozwiazanie) szuranie w jakims stopniu ucichnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że zmieniam niedługo kompa na coś nowszego postanowiłem kupić też nowy komplet mysz + klawiatura. Zastanawiałem się nad Logitechem MX Revolution, najwięcej myszki używam do netu,słuchania muzki itp. Jak grałem to przeważnie jakieś RPG, wyścigi, troche mniej w FPS-y( ale nie to że wogóle). I tu moje pytanie. Czytałem że myszki bezprzewodowe nie są za bardzo wskazane do gier, czy to jest tak że się nie da grać czy wprawne oko tylko zobacze jakieś opóźnienia?

 

Do tego wszytskiego myślałem również nad klawiaturką bezprzewodową. Czy w niej też będą zauważalne opźnienia? Nie wiem jaka była by dobra i nie koniecznie droga.

 

Oczywiście możecie polecić coś innego dobrego, coś co się bardziej oplaca kupić jednak nie ukrywam że jestem narazie przekonany ku sprzętom bezprzewodowym bo napewno jest to wygodne lecz jeśli mam potem sobie pluć w brodę że zrobiłem błąd to mogę coś innego wybrać.

 

Dodam że obecnie mam MX500 i BTC9110.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki miałem na myśli winamp i te inne sprawy :P

 

Nie powiedział bym że jestem weekendowym graczem:P Nieraz mi się zdarzyło nockę zarwać:P Nadmieniłem tylko że FPS-y nie stoją u mnie na pierwszym miejscu wśród rodzajów gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne bezprzewodowe logitechy, ale Logitech MX620 zdecydowanie zniechęcił mnie do myszy bezprzewodowych.

Może gdyby nie było trybu uśpienia - ale jeśli przez chwilę myszką się nie rusza to początku ruchu jest brak reakcji - myszka musi się "obudzić". Jakiegoś innego opóźnienia nie doświadczyłem. Ale jeśli po chwili bezczynności chcesz odrobinę przesunąć kursor, to chwila bez reakcji może być irytująca.

Niestety nie przyzwyczaiłem się do tego.

Obecnie zakupiłem A4-tech x-748 i jestem bardzo zadowolony .... stary logitech mx510 poszedł do pudełka do szafy na zasłużoną emeryturę .... i jako backup, na wszelki wypadek ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx revolution powinien CI wystarczyć.. ma genialną funkcjonalność i dobrze łapie zasięg oraz powierzchnię. minusem jest mała rozdzielczość (zmierzone 850-950DPI). Ale dzięki 11 programowalnym funkcjom (-2 na prawy i lewy klawisz) świetnie się sprawdza jako pilot do muzyki czy filmów. Do tego jest bardzo wygodna i nie ma tego efektu uśpienia.

 

Mając taki kombajn nie musisz pchać się w bezprzewodową klawiaturę. Miałem już z kilkoma kontakt i raczej kiepsko (wręcz tragicznie) sobie radziły z większą ilością klawiszy jednocześnie. Do grania się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz jest w modzie, by bezstresowo można było pograć w 1680x1050?

Fajnie by było, gdyby miało cichy klik i była dla oburęcznych ;]

To ktoś pomoże? ;]

Aktualnie używam konającej ie 3.0, chciałem kupić 1.1 ale chyba średnio się nada do takiej rozdziałki?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś pomoże? ;]

Aktualnie używam konającej ie 3.0, chciałem kupić 1.1 ale chyba średnio się nada do takiej rozdziałki?

A może Deathadder lub coś z A4tech X7?? Przydałaby CI się możliwość wyboru rozdzielczości, żebyś ją mógł dopasować do tego co akurat robisz..

 

 

Czyli moge brać MX Revolution i jakąś klawiaturke na kablu i nie martwić się problemami w grach?

A jaką klawiature byście polecili?

Co do problemów.. mi trochę zajęło zanim przyzwyczaiłem się do ciężkiej i dużej MX revolution.. ale teraz leży mi idealnie. Z klawiatur pewnie większość poleci Ci logitecha UltraX. Nie jest zła.. Ja obecnie też jestem na kupnie klawiatury i zastanawiałem się nad Microsoft Comfort Curve i A4Tech G800, ale w temacie o klawiaturach doczekałem sie tylko pojedynczego głosu za M$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Deathadder lub coś z A4tech X7?? Przydałaby CI się możliwość wyboru rozdzielczości, żebyś ją mógł dopasować do tego co akurat robisz..

Wybór rozdzielczości jest zupełnie nie potrzebny. Mysz ustawiasz na max nieinterpolowaną rozdzielczość a czułość dla pulpitu i gier ustawiasz na taką jak chcesz. Suwak czułości dla pulpitu nie ma wpływu na czułość w grach* więc ustawiając max rozdzielczość myszy będziesz miał zawsze max precyzję.

 

* - nie ma wpływu wiwndows'owe ustawienie czułości myszy w grach poprawnie napisanych (np. Battlefield 2) ... w niektórych niechlujnie napisanych grach wpływ może być (np. Quake 3 Arena)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem.

 

Ma ktos jakies propozycje dobrej myszki w przedziale cenowym 50-60zl?

Jakies pol roku temu kupilem x750bf i od okolo 2 tygodni scroll zaczal zyc w wlasnym zyciem tj przewijanie praktycznie w ogole nie dziala bo tyle co przewinie w dol to przewija sam do gory, lekkie musniecie scrolla od razu powoduje przesuwanie do gory albo na dol i tym podobne sprawy.

Szczerze mowiac troche sie zawiodlem na tej myszce i aktualnie musze uzywac jakiejs myszki 'made in tesco' bo przegladanie internetu z tym scrollem to tragedia a o grze w cokolwiek gdzie uzywa sie scrolla nie wspomne. :/

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem.

 

Ma ktos jakies propozycje dobrej myszki w przedziale cenowym 50-60zl?

Jakies pol roku temu kupilem x750bf i od okolo 2 tygodni scroll zaczal zyc w wlasnym zyciem tj przewijanie praktycznie w ogole nie dziala bo tyle co przewinie w dol to przewija sam do gory, lekkie musniecie scrolla od razu powoduje przesuwanie do gory albo na dol i tym podobne sprawy.

Szczerze mowiac troche sie zawiodlem na tej myszce i aktualnie musze uzywac jakiejs myszki 'made in tesco' bo przegladanie internetu z tym scrollem to tragedia a o grze w cokolwiek gdzie uzywa sie scrolla nie wspomne. :/

Ja bym proponował rozebrać tego atecha wyczyścić scrolla z syfu (włókien) oraz delikatnie przybliżyć (podgiąć) czujniki , oraz ewentualnie jak gumka na scrollu się ślizga to ko przykleić do kółka z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...