Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwoch dni mam problem z moim mx518. Myszka zaczyna wariowac, wylacza sie na dwie/trzy sekundy (nie dziala optyka ani przyciski), po czym wlacza sie na drugim poziomie czulosci. Od czego moge miec ten problem i jak z tym walczyc? Czy moze to byc spowodowane zakurzona optyka?

 

 

Oprocz tego jakies dwa miesiace temu padl mi jeden z przyciskow bocznych :D , da sie jakos wymienic/naprawic w nim styk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mój pierwszy post na tym forum :P Ja posiadam myche A4Tech X-748K + Razer Goliathus Alpha Speed. Myszkę mam od Października 2008 a podkładkę od Sylwestra 2008 i jak do tej pory wszystko działa jak należy :D Nawet przeprowadziłem mały test tego A4Techa i ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście ma 1000Hz i nie posiada akceleracji wstecznej. Jak dla mnie trochę jest za duża ale gra się bardzo komfortowo (oczywiście w Cs 1.6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru godzin jestem posiadaczem nowej myszki roccat kone poprzednai to razer diamndback co moge powiedziec jest git majonez :D musze jeszcze wymienic podkladke

A co sie stalo, ze tak szybciutko zmieniles zdanie i sprzedajesz :-) Od entuzjazmu do klapy... moze pare slow wyjasneinia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwoch dni mam problem z moim mx518. Myszka zaczyna wariowac, wylacza sie na dwie/trzy sekundy (nie dziala optyka ani przyciski), po czym wlacza sie na drugim poziomie czulosci. Od czego moge miec ten problem i jak z tym walczyc? Czy moze to byc spowodowane zakurzona optyka?

 

Oprocz tego jakies dwa miesiace temu padl mi jeden z przyciskow bocznych :D , da sie jakos wymienic/naprawic w nim styk?

Być może to naderwany kabel :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer Salmosa vs Logitech rx1000 vs. loggitech rx1500 .

Swoj portfel kieruje w strone tych 2 produktow logitecha, ze wzgledu na ich cene i moje niskie wymagania.

Ktory polecacie? Ktos grywal na RX1xxx ? Jak z akceleracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ogólnej informacji, mój Krait znowu ma atak lewego kliku. Przerywa styk. Ostatnim razem metodą ala młotek się naprawiła, ale tutaj już chyba nie da rady. Kończy się szczurek. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie na dziś ;)

 

Budżecik 110-120zł <- najlepiej by było gdybym się w tym zamknął z zestawem mysz + podkładka :). Początkowo chciałem kupić MX518, ale doszedłem do wniosku, że nic mi po niej bez jakiejś normalnej podkładki. Zastanawiam się nad tym:

 

- A4 Tech X-748k

- Razer Goliathus Omega/Standard Control

 

Jakieś sugestie ? ;)

 

Ed"

Ok, już zdecydowałem się na ww. zestaw ^_^

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka przyszła do mnie dwa dni temu....od razu zakochałem się zarówno w podkładce, jak i myszce :D. Dodatkowy plus zakupu, sprzedawca machnął się przy wysyłce i wysłał mi zamiast Alphy wersję Standard :)

 

Szmatka jest genialna...miła w dotyku, myszka idealnie gładko się ślizga, do tego 'design' może się podobać ;).

Co do myszki...nie będę się rozpisywał - jest świetna ^^ Pewnie leży w dłoni, jak inni pisali do 1600 dpi bardzo precyzyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

zmieniłem lapa i zmieniłbym też myszę - a własciwie kupił coś bo wczesniej używałem trackballa.

co byście polecili?

powiedzcie mi czy da się znaleźc jakąś mysz która dałaby radę w photoshopie/gimpie i przy okazji mogłaby byc bezprzewodowa?

myslałem o tej vx-revolution ale czytałem ze potrafi zrywac i byc nie dokładna, wtedy chyba dostałbym zawału.

czy moze jednak lepiej pojsc w kierunku jakiejś myszy przewodowej? co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników miał styczność z gryzoniem Genius Navigator 535 (w cenie 99PLN na miejscu)? Po przeczytaniu kilku recenzji i testów w sieci, uważam że mogłaby zastąpić mojego A4techa, chociaż większość poleca Logitecha czy Razera, ale chętnie przeczytam Waszą opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazję przetestować albo może już kupił nową myszkę dla graczy Logitecha G500? http://www.alesklep.com/products/view/516,

Możliwości ma imponujące (5700 dpi, więcej niż G9), a i z wyglądu bardzo mi sie podoba (według mnie ładniejsza i wygodniejsza jest G5 niż G9, a G500 bardziej przypomina tę pierwszą i zdaje się, że jest jej następcą poprostu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem myszki A4tech X-738K podziele sie wiec wrazeniami w odniesieniu do posiadanej i uzytkowanej przez ostatnie kilka lat(!) myszki X-718F tego samego producenta.

 

Po rozpakowaniu mile zaskoczenie: czarny matowy kolor ciekawy smukly ksztalt klawisze prawy-lewy w charakterystycznej rynience...sam material nie powoduje pocenia sie dloni jest mily w dotyku aczkolwiek nie tak antyposlizgowy jak oczekiwalem.

Szkoda.

Oba boczne przyciski pokryte wypustakami jak rowniez ich rozmieszczenie (zostaly przesuniete ok 1 cm do tylu) to maly krok do przodu wzgledem X-718F jednak 'chodza' zdecydowanie zbyt ciezko co powoduje niechciane przesuwanie->prawo-dol w trakcie uzytkowania.

Mysz jest odrobine wyzsza i dluzsza w porownaniu do X-718F z zalozenia bardziej dopasowana do prawej reki jednak osobiscie smukla linia nie bardzo mi pasuje. Waski ksztalt plus material nie do konca antyposlizgowy plus brak gumy pod kciuk (guma wprawdzie zbiera brud ale jest NIEOCENIONA) powoduje ze mysz ciezko chwycic kciukiem i najmniejszym palcem! Chwyt nie jest pewny - palce zeslizguja sie.

Szkoda.

Kabel przewodzacy...jest za sztywny! Przyzwyczajenie do prawie bezprzewodowej myszy jednak daje sie we znaki. Najprawdopodobniej zdecyduje sie na maly tuning przelutowujac ze starego egemplarza zarowno przyciski boczne jak i sam kabel.

Przycisk 3xfire przycisk do zmiany rozdzielczosci myszy jak i sama rolka bez zastrzezen chociaz...ale to chyba wada zakupionego egzemplarza przesuniecie rolki w prawo powoduje przycisniecie klawisza pod rolka. Niby nic a...

Czarne slizgacze przyklejone nota bene prawidlowo na podkladce QcK mini calkiem niezle sie sprawuja.

Milo.

Jesli chodzi o czujnik optyczny...default'owo mysz ustawiona jest na 800dpi i 500Hz USB. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by ustawic 1000Hz oraz dpi w przedziale podanym nizej:

600 800 1200 i 1600 bez interpolacji natomiast 2400 i 3200 z interpolacja (sprawdzane VMouseBenchmark v0.0.7).

Do myszki dolaczone sa: plyta z oprogramowaniem Oscar (sterownikow czy przelotki USB/PS2 brak) a takze dwie pary czarnych slizgaczy.

Moje ustawienia:

800 dla Win 1600 dla gier 1000Hz USB i czas reakcji dla przyciskow 3ms.

 

Podsumowujac...gdyby nie ten nieergonomiczny ksztalt...troche zaluje ze nie kupilem X-718BK.

Pozdrawiam

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac...gdyby nie ten nieergonomiczny ksztalt...troche zaluje ze nie zakupilem X-718BK.

Pozdrawiam

Kwestia gustu jak widać .... ja wolę 738 pod każdym wzgl. bardziej niż 718BF. Co ciekawe mi się nic nie ślizga ... więcej mi się już kciuk ślizgał na gumie z modelu 718 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu jak widać .... ja wolę 738 pod każdym wzgl. bardziej niż 718BF. Co ciekawe mi się nic nie ślizga ... więcej mi się już kciuk ślizgał na gumie z modelu 718 !!!

Juz na samym poczatku zaznaczylem iz jestem posiadaczem ww myszki od kilku dni! Trudno sie przyzwyczaic do nowego ksztaltu po kilku latach uzytkowania modelu o zgola innych rozmiarach. Pozyjemy zobaczymy.

 

X718BK to ten sam ksztalt ze zmieniona elektronika. Czy ktos sie orientuje jaki kabel zastosowal A4T w tym modelu?

 

Natomiast jestem ciekaw jak sie spisuje X-748K...rozmiarami wieksza ale znowu te przyciski boczne...

Pozdrawiam

 

PS

X-718F zakupilem jako jeden z pierwszych w Polsce-rewizja z 2005- kiedy Wy tu na forum opluwaliscie A4Techa wytykajac ze to tandeta niewarta uwagi. No coz...myszek 'A4Tech' choc to dla niektorych trudne do uwierzenia uzywam od prawie 20 lat i tak jak za czasow Amigi 600/1200 tak i teraz uprzyjemnia mi codzienna prace z komputerem.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

X-718F zakupilem jako jeden z pierwszych w Polsce-rewizja z 2005- kiedy Wy tu na forum opluwaliscie A4Techa wytykajac ze to tandeta niewarta uwagi. No coz...myszek 'A4Tech' choc to dla niektorych trudne do uwierzenia uzywam od prawie 20 lat i tak jak za czasow Amigi 600/1200 tak i teraz uprzyjemnia mi codzienna prace z komputerem.

Kto opluwał ten opluwał (Ja nie opluwałem) ... też miałem dawno temu kupiony 718F ... później był 718BF ... następnie Razer DiamondBack 3G (tego lubię opluwać ... np.: szajs jeden nie myty ;P ) ... i teraz 738 (moim zdaniem najlepszy ze wszystkich myszy jakie miałem ... a poza już wymienionymi było tego trochę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszedl do mnie copperhead, zakupiony w esc za 99zł :) dopiero jak zaczęłem używać tej muyszki, stwierdziłem jakim niedokładnym szajsem jest a4tech x718bf i x750bf, obie myszki miałem, x750 mam do tej pory, po 3 godzinach spędzonych z razerem w ręku na x750 nawet nie chce patrzec, mysz miala tendencje do gubienia się, interpolacji, dodatkowo na qck mini poślizg nie byl taki jak powinien, dopiero przy razerze doceniłem walory tej podkładki, i teraz jestem pewien, że jeśli zmienię myszke to tylko na razera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszedl do mnie copperhead, zakupiony w esc za 99zł :) dopiero jak zaczęłem używać tej muyszki, stwierdziłem jakim niedokładnym szajsem jest a4tech x718bf i x750bf, obie myszki miałem, x750 mam do tej pory, po 3 godzinach spędzonych z razerem w ręku na x750 nawet nie chce patrzec, mysz miala tendencje do gubienia się, interpolacji, dodatkowo na qck mini poślizg nie byl taki jak powinien, dopiero przy razerze doceniłem walory tej podkładki, i teraz jestem pewien, że jeśli zmienię myszke to tylko na razera :)

718BF i 750BF to dwa zupełne różne produkty więc LOL

 

.... zresztą nie wiesz co oznacza termin precyzja pisząc takie dyrdymały. ... 718BF ma precyzję blisko idealnej czyli b. małe błędy trakcji (w trybie 1600 dpi oczywiście bo to jest max rozdzielczość tego modelu). Model 750 ma max 2000 dpi jednak precyzję nieco gorszą od modeli 718 ale i tak lepszą niż w Razer DiamondBack 3G gdzie precyzja jest tragiczna. 750 możliwe że sprawia problemy na QCK. Mi 718F, 718BF, 738 na QCK chodzi *prawie idealnie w max rozdzielczości tych myszy czyli w trybie 1600 dpi .

 

*

Dołączona grafika

- jak widać po ślimaku (suwak prędkości w win na max bez interpolacji czyli na środku, mysz w tryb 1600 dpi, podkładka QCK) jest lepiej niż na 750 i o przepaści kosmiczne lepiej niż na Razer DiamondBack 3G

 

Aha - jeszcze jedno - jeśli model 750BF ustawiłeś na więcej niż 2000dpi to interpoluje o czym jest wiadomo od bardzo dawna ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyawłem trybu 800dpi dla każdej z myszek, x718 miałem z pierwszej rewizji jaka wyszła, na zwykłej podkładce za 5 zł, zresztą było to ponad 2 lata temu, x750 mam od póltora roku, a o precyzji mówie tutaj jako zwykły zjadacz chleba, nie zagłębiam się w typy sensorów i użytych bebechów, mówie to jako zwykły user

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie pytanie, mam 200 zl do dyspozycji, jaką myszkę mam wybrać? Nie chcę kręcić potu USB więc IE odpada (na starym kompie miałem podkręcone porty przez miesiąc czasu i wybuchł zasilacz). Obecnie posiadam Salmose ale jest troszkę za mała, mam dużą rękę. Deathadder? Słyszałem, że jest naprawdę dobry ale z tego co ludzie piszą - padają styki, 2-kliki itp komedie... Może jakiś 4tech? Z tego co czytałem model 748 jest wychwalany, ale jak on się ma np do DA?

Ewentualnie inne propozycje.

Pozdtawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie pytanie, mam 200 zl do dyspozycji, jaką myszkę mam wybrać? Nie chcę kręcić potu USB więc IE odpada (na starym kompie miałem podkręcone porty przez miesiąc czasu i wybuchł zasilacz). Obecnie posiadam Salmose ale jest troszkę za mała, mam dużą rękę. Deathadder? Słyszałem, że jest naprawdę dobry ale z tego co ludzie piszą - padają styki, 2-kliki itp komedie... Może jakiś 4tech? Z tego co czytałem model 748 jest wychwalany, ale jak on się ma np do DA?

Ewentualnie inne propozycje.

Pozdtawiam

Za 200 PLN z ciekawszych myszy jest Razer Lachesis i Logitech G9 ... A4Tech są bez konkurencji niższym zakresie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...