Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w X748 jest nadal światełko od rozdzielczości jak np. w X-718?

Jeśli tak to czy da się je wyłączyć na stałe (niezależnie od rozdziałki)?

W 738 da się robić ze światełkiem co się chce (zmiana koloru, wyłączenie zupełne, przypisanie dowolnego koloru łącznie z "OFF" z dostępnych dla wybranej rozdzielczości itd.) ... a 748 to mysz bliźniacza więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszke do 120-140 zł. Przez 3 lata uzytkowałem Razera Kraita - świetna myszka no i przyzwyczajenie, jednak teraz troszke sie pozmieniało i nei wiem czy zakupic ja ponownie czy jakiś miłośnik Razerów ma coś do zaoferowania ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krait jest ogólnie fajny, ale patrząc na cenę to się robi drogi syf. Rolka przy ruszaniu do przodu chwaszczy, lewy klawisz i słynny dwuklik ( już 2 razy po kilka dni miałem coś takiego, jakoś przeszło ), dodatkowo od 2 dni przy duszeniu lpm słyszę piszczenie ( no w końcu mysz nie :lol2: ), jakby oleju zabrakło. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,temat troszkę poczytałem bo dawno mnie tu nie było ale i tak poproszę o pomoc.Używam Razera Diamontbacka i chciałem go zmienić na coś innego.Po prostu znudził mi się. Obecnie mój stan zdrowia nie pozwala mi pojeździć po sklepach i pomacać różne gryzonie i nie wiem kiedy będę mógł pojeździć.Na Allegro kupiłem Microsofta X5,dziś przyszedł ale zupełnie nie leży mi w ręku i wylądował z powrotem na Allegro.Czy coś z oferty Logitecha jest na tyle małe i lekkie i dokładne żeby prowadzić palcami?Myślałem o MX400 bo w miarę tania ale nie ma zmiany rozdzielczości w locie .Może jakaś podpowiedź za czym się rozglądać? A4Tech wolałbym sobie darować ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

aha,preferuję FPS'y ale na spokojnie w single player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4Tech wolałbym sobie darować ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

aha,preferuję FPS'y ale na spokojnie w single player

Ja mam A4techa x718. Dałem 70 zł i jestem baaardzo zadowolony :). Używam jej już ze 2-3 lata i wszystko dobrze działa. To może dlatego też, że nigdy nie miałem myszki za 200 zeta.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Czy coś z oferty Logitecha jest na tyle małe i lekkie i dokładne żeby prowadzić palcami?Myślałem o MX400 bo w miarę tania ale nie ma zmiany rozdzielczości w locie .Może jakaś podpowiedź za czym się rozglądać? A4Tech wolałbym sobie darować ;)

Może jednak warto się przekonać:

http://allegro.pl/item823566382_a4tech_ak_...ming_mouse.html

?

 

Jakościowo logitechowi nie ustępuje, a spełnia stawiane przez Ciebie warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm możliwe,zapomniałem dodać że przydałby się na boku z jeden przycisk do cofania w przeglądarce bo tego jednego akurat często używam. a MX 518 i pochodne bardzo się różni w trzymaniu od Diamontbacka?są trochę wyższe w sumie są niedrogie

 

A4Tech omijam bo miałem już kilka modeli i jakaś taka awaryjność była w nich spora albo ja mam pecha do tej firmy.wolałbym coś bardziej firmowego hehe ;)

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm możliwe,zapomniałem dodać że przydałby się na boku z jeden przycisk do cofania w przeglądarce bo tego jednego akurat często używam. a MX 518 i pochodne bardzo się różni w trzymaniu od Diamontbacka?są trochę wyższe w sumie są niedrogie

 

A4Tech omijam bo miałem już kilka modeli i jakaś taka awaryjność była w nich spora albo ja mam pecha do tej firmy.wolałbym coś bardziej firmowego hehe ;)

Miałem Razer DiamondBack 3G i w porównaniu do A4Tech X738 ten Razer to gniot. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam starego Razera,Diamondback wersja Salamander Red.nie wiem czy to ten sam kiepski sensor ale czytam o MX518 i zaczynam się zastanawiać. ten A4Tech wygląda nieźle hmmmmm jak w niej chodzi rolka i przyciski? mówię o A4Tech X738

 

 

edit.

A4Tech XGame X738 zakupiony pod wpływem impulsu :) jeśli się nie sprawdzi to następną mysz kupię dopiero jak będę w stanie dotrzeć do jakiegoś Saturna czy MM.

dziękuję za opinie i lekkie nakierowanie :)

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą świadomość bo jak pisałem troszkę poczytałem ten temat :) mam nadzieję że będzie mi dobrze leżał w łapie jak to ktoś tu pisał że ma podobny kształt do Razera

 

 

EDIT.

 

dziś dotarła mycha A4Tech XGame X738.

wrażenia w sumie pozytywne poza sztywnym kablem i śliskim bokiem.ale już sobie poradziłem,gwarancja poszła ale komfort trzymania przynajmniej dla mnie znacznie wzrósł :D

Dołączona grafika

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy posiada ktoś° z użytkowników myszkę Saitek Cyborg V1?? Miałbym chęć ją kupić na allegro, bo kosztuje 80zł. o i ma optyczny sensor. Jak ktoś ma tą mychę dajcie znać w tym temacie jakie wrażenia z niej płyną :). Aktualnie mam Rzera Deathadder, ale już lewy przycisk wysiada a myszka po gwarancji niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrażenia w sumie pozytywne poza sztywnym kablem i śliskim bokiem.

Śliski bok to ma Razer DiamondBack 3G ... no tak czy inaczej nie powiedziałbym by ten A4Tech miał "śliski bok" ... ale są gusta i guściki.

 

Witam. Czy posiada ktoś° z użytkowników myszkę Saitek Cyborg V1?? Miałbym chęć ją kupić na allegro, bo kosztuje 80zł. o i ma optyczny sensor. Jak ktoś ma tą mychę dajcie znać w tym temacie jakie wrażenia z niej płyną :). Aktualnie mam Rzera Deathadder, ale już lewy przycisk wysiada a myszka po gwarancji niestety.

Po tym jak kupiłem mysz Saitek Gaming Mouse będę omijał buble tej firmy bardzo szerokim łukiem (brak ciągłego sygnału na klawiszach bocznych, brak reakcji niektórych klawiszy jeśli wciśnięte są inne , dwukrotnie oszukane dpi (miało być 1600 a było 800 z efektem interpolowania wzgl. prędkości = im szybciej przesuwaliśmy tym większa interpolacja ... przy bardzo wolnych ruchach było 800 dpi) i do tego stosunkowo wysoka cena (jak kupowałem to była za ponad 100 zł jeśli mnie pamięć nie myli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Diamondback 3G ale mój stary ma paski gumy po bokach i mocne podcięcia schodzące do dołu i dzięki temu jak podnosiłem i przestawiałem myszkę to trzymałem ją pewnie.Ten A4Tech jest mniej wygodny pod tym względem przynajmniej dla mnie.Diamontbacka wziąłem do ręki w sklepie prawie 2,5 roku temu i pierwsze odczucie było tak pozytywne że jest do dziś.W sumie to ja stary człowiek już jestem :( i może dlatego marudzę ale myszka musi mi dobrze leżeć w ręku. W dalszym ciągu jestem na etapie poszukiwania gryzonia pod moją rękę.Obecnie oswajam G500 ale to też nie do końca to,macałem też X-748 i chyba ją kupię na testy.Nie chodzi mi żeby kupić drogą i wypasioną myszkę tylko wygodną,taką którą będę miał na długo bo w tej kwestii nie lubię zmieniać sprzętu.Szkoda że nie mam gdzieś blisko sklepu gdzie są wszystkie myszy żeby pomacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Diamondback 3G ale mój stary ma paski gumy po bokach i mocne podcięcia schodzące do dołu

Ten kształt boków w DiamondBack 3G jest bardzo dziki (niewygodny - tyczy się tylko boków bo profil klawiszy i ogólne proporcje są bdb). Jest co prawda guma po bokach ale niżej jest bardzo śliskie tworzywo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak stara wersja.Jednak pomimo śliskich boków to one są w kształcie litery V i nad nimi biegnie właśnie ten gumowy pasek z przyciskami.Trzymając Diamondbacka z jednej i z drugiej strony palce jednak miały styczność z gumowym paskiem i myszka nie wysuwała się.X-738 ma lekko tylko zaokrągloną prawą stronę i w tym miejscu jest właśnie śliska.Gdyby tam był kawałek gumy chwyt poprawiłby się znacznie,dlatego jak zrobiłem kilka nawiertów ( widząc dwa wiertła hehe aż dziwne że sobie ręki nie przewierciłem,kłopot z widzeniem lekki mam obecnie ) to naprawdę lepiej się ją trzyma.Mogę Ci ją wysłać to sobie potestujesz i sam sprawdzisz czy teraz nie jest lepiej :) Jak coś to daj adres na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mniejsza myszka niż X-718BK (firmy A4Tech) ale również z bocznymi przyciskami (niestety AK-47 odpada) i o podobnej jakości sensora optycznego?

 

EDIT: Znalazłem X-710MK :)

 

Teraz pytania:

1. Czy w modelach X-710(BK/MK) i X-718(BK) zastosowano dokładnie ten sam sensor optyczny?

2. Czy za pomocą aplikacji Oscar w obu modelach można zmieniać ustawienia DPI (przycisk/guzik nr 6)?

ad. 1)

- 710FS ma ten sam sensor co w ak-47

 

- x718bk ma inny sensor jak modele 710xx, i jest on niestety nieco wolniejszy i ma problem z negatywną akceleracją, więc odradzam kupno x718bk

 

- co do modeli 710 bk/mk nie mam pewności czy to jest ten sam dobry sensor jak w ak-47 aczkolwiek można tak założyć czytając specyfikację tych myszek

Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- x718bk ma inny sensor jak modele 710xx, i jest on niestety nieco wolniejszy i ma problem z negatywną akceleracją, więc odradzam kupno x718bk

.... wymysł bez dowodów. Mam X738 i nie ma "negatywnej akceleracji" .... innymi słowy bredzisz (a 738 to na 95% ten sam sensor co w 718BK).

 

... co do wyższej "prędkości" AK47 to też brednia bez dowodów.

 

AK47 to dobra mysz do biura a nie do grania (nie programowalna, brak przycisków z boku). No chyba że ktoś grywa w proste gierki gdzie boczne klawisze są niepotrzebne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK47 to dobra mysz do biura a nie do grania (nie programowalna, brak przycisków z boku). No chyba że ktoś grywa w proste gierki gdzie boczne klawisze są niepotrzebne.

No bez przesady, przeciez nie kazda gra to mmo, gdzie mysz musi miec 20 przyciskow :wink: Jezeli sie popatrzy na "progamerow" to dominujaca wiekszosc gra na 3 przyciskowych myszach (3ci - rolka), max 5.

Inna sprawa to gracze niedzielni, chca miec ladny produkt w duzym kolorowym pudelku, i moga sobie pobindowac na myszce sterowanie winampem, wtedy co innego, wiecej przyciskow = lepiej.

Stwierdzenie ze 3 przyciskowe myszy nadaja sie tylko do prostych gier jest przesadzone :) Dla wielu graczy prostota myszy to zaleta, cale sterowanie opiera sie na klawiaturze i 2 podstawowych przyciskach myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, przeciez nie kazda gra to mmo, gdzie mysz musi miec 20 przyciskow :wink: Jezeli sie popatrzy na "progamerow" to dominujaca wiekszosc gra na 3 przyciskowych myszach (3ci - rolka), max 5.

Inna sprawa to gracze niedzielni, chca miec ladny produkt w duzym kolorowym pudelku, i moga sobie pobindowac na myszce sterowanie winampem, wtedy co innego, wiecej przyciskow = lepiej.

Stwierdzenie ze 3 przyciskowe myszy nadaja sie tylko do prostych gier jest przesadzone :) Dla wielu graczy prostota myszy to zaleta, cale sterowanie opiera sie na klawiaturze i 2 podstawowych przyciskach myszy.

Kwestia gustu. Ja mam na rolce double click a na klawiszu bocznym zawsze najczęściej używaną funkcję. Dla mnie mysz musi mieć minimum jeden klawisz z boku ... i nie jestem odosobnionym przypadkiem ;) Do Quake boczny klawisz może faktycznie zbędny (jakoś i tak nie lubię tej prymitywnej gry) .... ale do Battlefield 2 gdzie sterowanie jest "lekko :lol: " bardziej rozbudowane, większa ilość klawiszy w myszy to po prostu wygoda ... znaczna wygoda. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pomysl nad tym? :

Razer naga z klakulatorem :)

Za pare lat pewnie wstawia cala klawiature do srodka.

Myszy do mmo poprostu zabijaja rozwiazaniami.

He He ... dobre ;)

 

... nieeno ... więcej niż 3 klawisze z boku to byłby już zdecydowany minus i takiej myszy z np. 4 klawiszami z lewej strony zdecydowanie bym nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... wymysł bez dowodów. Mam X738 i nie ma "negatywnej akceleracji" .... innymi słowy bredzisz (a 738 to na 95% ten sam sensor co w 718BK).

 

... co do wyższej "prędkości" AK47 to też brednia bez dowodów.

 

AK47 to dobra mysz do biura a nie do grania (nie programowalna, brak przycisków z boku). No chyba że ktoś grywa w proste gierki gdzie boczne klawisze są niepotrzebne.

słuchaj naprawdę mam dość twojego pierdzielenia

 

- wszystko o czym pisze jest sprawdzone własnoręcznie przeze mnie

- gram w quake3 od zalania dziejów, listę sukcesów jak i bardzo poważanych klanów śmiało mogę tu przytoczyć

 

- ty piszesz o hardware z którym nigdy nie miałeś styczności

- w przeciwieństwie do mnie nigdy nie wygrałeś żadnego turnieju, baa nawet nie tak dawno pisałeś że nigdy nie grałeś w żadnym klanie

 

Jeśli chcesz już podważać to co mówię poprzyj to czymkolwiek... a nie pierdzielisz 3po3 wprowadzając ludzi w błąd a dodatkowo twoje słowa są kompletnie niczym nie podparte. Dla mnie jak już pisałem jesteś skończonym kretynem co już raz tobie na tym forum udowodniłem. Nie wiem w zasadzie po co wdaje się z tobą w dyskusje, skoro i tak wiem że mi zaraz napiszesz jakieś farmazony kompletne niezwiązane z tematem.

Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...