Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

@ Kyle <-- prawda jest też taka że nie znam / nie widziałem żadnego PRO który by grał na A4-TECH ...

 

Nie wiem co chcesz przez to powiedzieć/do czego ta wypowiedź się tyczy ? Wiem że wielu "profesjonalistów" gra/grało na myszach Microsoftu, mających 400 dpi i grają na bardzo niskiej czułości ... bo tak lubią, tak się przyzwyczaili i jest im wygodnie. Dla mnie taka ekstremalnie niska czułość byłaby nie wygodna (jeden to robił obrót jadąc po podkładce tak na oko z pół metra) ... a 400 dpi nie umożliwiło by mi ustawienie wyższej czułości z zachowaniem odpowiedniej precyzji. Można więc powiedzieć że mysz niejednego profesjonalisty jest niewystarczająca dla niejednego nieprofesjonalisty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

@ shoxeh <-- nie trzeba wygrać WCG żeby się znać na myszkach czy klawiaturach do grania.

 

O widzisz, i tu sie mylisz. Znac się, a umieć sie nimi posługiwać to dwie rozne rzeczy, ale zazebiaja sie. I tym tropem dochodzimy wlasnie do tego, ze na portalach dla graczy sprzet testuja zazwyczaj kompletne newby bez osiagniec, a potem czytamy takie kwiatki, ze czegos sie z ta myszka nie da zrobic, vide: przesunac o piksel, cos jest z nia nie tak, to jest zle, tamto jest dobrze. Podczas gdy taka osoba nawet nie potrafi wykorzystac tej myszki, bo dla niej to tylko sprzet do przesuwania kursora, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG teraz spojrzałem od kiedy mam tego trupa - ponad 3 lata na IE.3.0. Chyba tylko stary diesel od Benza jest bardziej wytrzymały.

 

A co to jest 3 lata dla myszki? Mój diamondback też sobie elegancko radzi już około 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, i tu sie mylisz. Znac się, a umieć sie nimi posługiwać to dwie rozne rzeczy, ale zazebiaja sie. I tym tropem dochodzimy wlasnie do tego, ze na portalach dla graczy sprzet testuja zazwyczaj kompletne newby bez osiagniec, a potem czytamy takie kwiatki, ze czegos sie z ta myszka nie da zrobic, vide: przesunac o piksel, cos jest z nia nie tak, to jest zle, tamto jest dobrze. Podczas gdy taka osoba nawet nie potrafi wykorzystac tej myszki, bo dla niej to tylko sprzet do przesuwania kursora, ot co.

 

mogę mieć mniejsze osiągnięcia a i tak wiem więcej na temat sprzętu do grania od Ciebie,

czy to wystarczający argument na potwierdzenie tezy że nie trzeba nic wygrać żeby się znać ?

 

poza tym PRO grają na najmniejszych możliwych rozdziałkach i tak w CS max res. to 800x600 a większość gra 640x480 ...

w takim przypadku 400DPI z IE 3.0 w zupełności wystarczy ...

 

@ Orgiusz

co do RATE i MS IE3.0 a jakiś RATEFIX ? albo coś takiego było na pewno pod XP...

Zdecydowanej większości ludzi która gra / grała na IE 3.0 bardzo podbał się mój XAI...

zarówno pod względem kształtu jak i możliwości ustawień i to mogę z czystym sumieniem polecić ...

 

ja Ie 3.0 miałem 11 lat :) :) :)

jeden z pierwszych modeli w tym kraju miałem...

sprowadzałem z niemiec i jak dziś pamiętam że zapłaciłem za nią ~450zł ... kosztowała mniej ale mi dowalili VAT i CŁO bo oczywiście polska jeszcze w EU nie była a babka w celnym spytała tylko czy płacę czy mają przekazać paczkę do zniszczenia...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

mogę mieć mniejsze osiągnięcia a i tak wiem więcej na temat sprzętu do grania od Ciebie,

czy to wystarczający argument na potwierdzenie tezy że nie trzeba nic wygrać żeby się znać ?

Niestety nie wiesz, więc nie wystarczający argument, ok? Bo nie umiesz sie tym posługiwać, a ja owszem. Każdy może wyliczyć, że myszka ta takie i takie funkcje.

poza tym PRO grają na najmniejszych możliwych rozdziałkach i tak w CS max res. to 800x600 a większość gra 640x480 ...

w takim przypadku 400DPI z IE 3.0 w zupełności wystarczy ...

 

To jak grają PRO, a jak gra każdy z osobna to inna sprawa. Pewnie nawet nie wiesz po co ustawiaja 640x480, ale ok. Skonczylem, bo nie ma sensu wymiana pogladow z kims kto naprawde nie umie sie czyms poslugiwac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@letrev

 

Dzięki za info ale XAI trochę mnie odrzuca ceną - ponad 200PLN za gryzonia... Z jednej strony to sporo ale z drugiej 3 latek IE na razie dziennie kosztuje 10 groszy :)

 

Cholera prócz zmiany częstotliwości, DPI i rzadko chaotycznego przesunięcia scrolla nie mam do czego się przyczepić. A zmiana na inny kształt mnie przeraża :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shoxeh - letrev ma tez duzo racji, naprawde wielu najlepszych graczy, finalistow wcg, generalnie ludzi jezdzacych po lanach i osiagajacych dobre wyniki, kompletnie nie interesuje sie "sprzetem", maja jakies standardowe szmaciane podkladki, najczesciej np po 2 qck heavy, jakiegos microsofta, albo inna "mainstreamowa" mysz (np DA) i graja, trenuja, praktycznie nie wypowiadaja sie na zadnych forach na temat sprzetu, nie interesuja sie specyfikacja o ile to co uzywaja nie ogranicza ich w grze. Dochodzi tez kwestia sponsoringu, gdy caly team przerzuca sie np na produkty jakiejs firmy bo wynika to z kontraktu.

Generalnie chodzi mi o to ze jest pewna dziwna proporcja, ze czesto zaangazowanie/wiedza na temat myszek/podkladek jest odwrotnie proporcjonalna do realnego skilla :) Wiem ze to krzywdzace dla niektorych graczy, ale naprawde sporo jest takich ludzi ktorzy pozjadali wszystkie rozumy, sa bogami na hardwareowych forach, potrafia podac z pamieci liste np 30 topowych graczy jakiegos fpsa (np cs) i wymienic jaka mysz/podkladke uzywa dany gracz. W takich realiach czesto umyka to co naprawde sie liczy w graniu na wyzszym poziomie, tzn utrzymywanie w miare mozliwosci tego samego zestawu myszy/poskladki, trenowanie i specjalne nie wnikanie w sprawy nie majace realnego przelozenia na wyniki. Dowodza tego czesto bardzo skrajne przypadki, od np ilosci graczy grajacych na myszach z predykcja (ktora nie przeszkadza wygrywac najwyzsze turnieje, ale jest juz kompletnie dyskwalifikujaca na gamersko/hardwareowych forach, gdzie mysz z predykcja jest skreslana z miejsca), juz nie mowiac o skrajnosciach takich jak prawdziwi progamerzy grajacy na starych myszach kulkowych.

 

Generalnie moral jest taki ze sprzet ma bardzo maly wplyw na wyniki i nie ma co doszukiwac sie glebszego sensu w tym dlaczego gracz x gra na myszy y, najczestrszym powodem jest wlasnie przyzwyczajenie. Wyczucie/przyzwyczajenie odgrywa znacznie wieksza role niz najnowsze innowacje i markertingowe chwyty firm produkujacych sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta analogia ...

są kierowcy samochodowi (shoxeh) którzy potrafią jeździć (strzelać)

i są mechanicy (letrev) którzy wiedzą 10 razy tyle o samochodzie co kierowcy mimo że nie kręcą takich samych czasów...

 

a tak się jeszcze zastanawiam co ty wygrałeś że jesteś taki kozak i nikt nie potrafi się tak myszką posługiwać jak ty ?

 

@ aeriel - ja troszeczkę znam środowisko PRO i powiem ci że przywiązują oni BARDZO dużą wagę do tego czym grają o ile "czucie jest odpowiednie"...

jest mnóstwo ludzi którzy mają kontrakty z firmą sponsorującą a grają na myszkach konkurencji bo sumą sumarum najważniejsze jest wygrywanie, nie reklama...

reklamować mogą po meczach...

co do podkładek to 95% gra na QCK+ lub razer goliathus - generalnie wielkie szmacianki

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiesz, więc nie wystarczający argument, ok? Bo nie umiesz sie tym posługiwać, a ja owszem. Każdy może wyliczyć, że myszka ta takie i takie funkcje.

 

 

To jak grają PRO, a jak gra każdy z osobna to inna sprawa. Pewnie nawet nie wiesz po co ustawiaja 640x480, ale ok. Skonczylem, bo nie ma sensu wymiana pogladow z kims kto naprawde nie umie sie czyms poslugiwac ;)

 

Bez urazy, nie chce wywołać żadnej kłótni ale widząc że ktoś ciągle powtarza jakie duże ma umiejętności w obsługiwaniu myszek mam ochotę poprosić o jakiś dowód w postaci filmu. Jest wiele graczy którzy ogarniają AIMa lepiej na byle ciach!ie niż pro na dobrym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, nie chce wywołać żadnej kłótni ale widząc że ktoś ciągle powtarza jakie duże ma umiejętności w obsługiwaniu myszek mam ochotę poprosić o jakiś dowód w postaci filmu. Jest wiele graczy którzy ogarniają AIMa lepiej na byle [ciach!]ie niż pro na dobrym sprzęcie.

 

I tym miłym akcentem sugerowałbym skończyć dokarmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

a tak się jeszcze zastanawiam co ty wygrałeś że jesteś taki kozak i nikt nie potrafi się tak myszką posługiwać jak ty ?

 

 

Napisalem, podalem konto na CB. Teraz find out yourself, don't ask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i to ma być to osiągnięcie ???

ClanBase - chaos`theory <--- no i co to ma być?

dałeś linka do jakiegoś przypadkowego konta z typkie co to niby w ex-POLAND jest i nawet nie ma go na żadnej liście jak wejdziesz dalej pod nick który podałeś ....

jakieś 3 miejsce w SOF2 z 2007r a wozisz się jakbyś WCG WYGRAŁ ...

 

coś mi się zdaje że znalazł się kolejny przedstawiciel grupy: "Kozak w necie, frajer w świecie"

Edytowane przez letrev
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

aha i to ma być to osiągnięcie ???

ClanBase - chaos`theory <--- no i co to ma być?

dałeś linka do jakiegoś przypadkowego konta z typkie co to niby w ex-POLAND jest i nawet nie ma go na żadnej liście jak wejdziesz dalej pod nick który podałeś ....

jakieś 3 miejsce w SOF2 z 2007r a wozisz się jakbyś WCG WYGRAŁ ...

 

coś mi się zdaje że znalazł się kolejny przedstawiciel grupy: "Kozak w necie, frajer w świecie"

 

 

3rd place NationsCup X - SOF2 CTF, 3rd place NationsCup IX - SOF2 INF, 2nd place NationsCup IX - SOF2 CTF, wymieniac dalej? There ya go,3rd place NationsCup VIII - SOF2 INF, 3rd place SOF2 INF OpenCup Spring 2007. I duzo innych, których niestety już udowodnić nie mogę, bo to konto zostało scalone z drugim kontem i informacje z poprzedniego zostają skasowane :)

Chyba musisz założyc okulary, bo nie całkiem ogarniasz temat.

 

 

Wiec reasumujac - chyba jestem daleko przed Toba w grach online i niestety, ale masz malutko do powiedzenia w tej kwestii, a juz na pewno w kwestii ogarniania myszki i innego badziewia.

 

Frajer w swiecie? Hmmm I don't think so. Ale rozumiem, ze jak sie okazało, że nie masz czym się pochwalić w tej kwestii to zaczynasz w ten sposób. Ja to rozumiem, niektórzy mają takie problemy, że w niczym nie są dobrzy ;) Pozdrawiam i poćwicz, może kiedyś coś z tego będzie.

 

Over and out miśku.

 

Specjalnie dla Ciebie, żeby nie było, że przypadkowe konto :D Czyli kolejna wymówka :)

 

account

 

 

edit: Orgiusz, chyba nie ja zacząłem ten cyrk? Więc procenty tylko dla mnie, tia, mimo, że to ja mam w ręku podstawowy argument ( konto na CB + osiągnięcia) do wypowiadania się tutaj na temat profesjonalnych myszek jakim są osiągniecia, a reszta tego czegos nie ma, bo to unknowny? Well, who cares. Tak to jest jak się nie rozróżnia trollingu, od dyskusji z argumentem w ręku.

 

Problem jest taki, że ja mam pozycje do tego by tłumaczyć amatorom co i jak działa i dlaczego ktoś nie może sobie przesunąć o "jeden piksel", a inny zrobi to bez problemu na myszce za 5zl.

I druga sprawa to taka, że dostęp do tego tematu powinien być zamknięty dla gości jak ja, z kontami + osiągnięcia, bo inaczej wszystko co tu ludzie piszą to bullshit pisany przez osoby, które zazwyczaj nie umieją poprawnie posługiwać się myszką :D

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urazona duma e-sportowca to niebezpieczna bestia :)

 

Ale on-topic, gdybym szukal zamiennika dla ie3.0, to celowaylbym w DA, ksztalt bardzo zblizony, bdb sensor, duzo dpi, cena podobna.

 

Porownanie ksztaltu:

 

Dołączona grafika

 

Ogolnie Deathadder jest chyba najpopularniejszym i najbardziej udanym produktem razera.

Moze nie liczac awaryjnosci, byl ktos na forum komu DA padl chyba z 5x (wymieniany na nowy)..

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcie słabo oddaje kształt bo DA jest w praktyce sporo mniejszy niż IE 3.0 i do tego bardziej "wybrzuszony",

po IE 3.0 też kupiłem DA ale oddałem żonie bo mam spore dłonie i ta myszka po prostu mnie męczyła...

po 2-3h grania czułem się jak BLECHACZ po koncercie...

 

@ shoxeh <-- idę o zakład że nie miałeś nawet 10% myszek o których jest w tym temacie mowa...

i na tym zakończę ten nierówny pojedynek...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urazona duma e-sportowca to niebezpieczna bestia :)

(...)

 

Raczej żałosny pluszak patrząc po reakcji. Czemu skill nie potrafi iść z kulturą? 

 

 

eot

 

Co do myszek to jednak będę celować w Sidewindera gdy znajdę czas i wezmę w łapki kilka szczurów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sidewinder leży gdzieś niedaleko...

generalnie bardzo przyjemna myszka optycznie z paroma ALE:

- ślizgacze są okrągłe ok 6-7mm więc nic do nich nie pasuje i oczywiście żadne mouseskatez etc nie produkują do tego sliderów

- przyciski z boku wydają się być tandetne

- myszka jest na prawdę DUŻA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orgiusz

kręcenie usb pod win7 x64:

hidusbf. http://sweetlow.at.tut.by/download/hidusbf.zip

później musisz podpisać hidusbf.sys w system32/drivers (http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo)po zainstalowaniu usługi przez hidusbf - w innym wypadku windows przy starcie sprawdza, czy sterownik jest podpisany i jeżeli nie jest, to coś się sypie i mycha nie działa - trzeba ją odinstalować w menedżerze urządzeń, odłączyć i podłączyć ponownie oraz znowu podkręcać :huh:

 

podsumowując, najpierw hidusbf, później podpisanie system32/drivers/hidusbf.sys programem DSEO i gotowe :]

 

marcin_gps

i tak grasz tylko w CS i to w niskiej rozdziałce, więc po co kombinować z XAI, od czasu kiedy ją kupiłeś ciągle coś zmieniasz, ciągle coś nie działa itd. daj sobie spokój, zafunduj sobie taniego microsofta i po prostu graj :)

 

 

BTW, PIĘKNY MOD.

Dołączona grafika

 

:D

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwlj za pierwszym razem to testowałem i skończyło się na dodaj/usuń nowy sprzęt ;] Może później na spokojnie przeczytam oco come on instrukcji i zacznie działać. 

 

A przycięte IE3.0 widziałem już dawno temu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... Przed IE był X750 także kolejny skok rozmiarowy jest niepożądany. Fock, chciałbym ominąć Razera ze wszystkich sił. Ale jak się nie da to cóż...

 

A tak w zasadzie to czemu chcesz wymieniac IE3.0 na cos nowego ?

 

Czy ten Microsoft to jeden z tych na tym samym sensorze co IE 3 :

 

Microsoft Wheel Czarna OEM Wheel Czarna OEM w Morele.net

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polling prawie działa - przed restartem po instalacji wyrzuciło mi 500MHz... W końcu. Teraz mam 620+MHz :D

 

A tak w zasadzie to czemu chcesz wymieniac IE3.0 na cos nowego ?

 

Czy ten Microsoft to jeden z tych na tym samym sensorze co IE 3 :

 

Microsoft Wheel Czarna OEM Wheel Czarna OEM w Morele.net

 

?

 

Taniej mnie chyba wyjdzie niż piaskowanie i lakierowanie tej. Do tego losowe przesunięcie scrolla + 400DPI. 

 

No ale jak letrev twierdzi że rev.1 wytrzymała 11 lat to powoli można się szykować do nowego szkodnika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...