Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie szczegolnie skierowane do luzi, ktorzy uzywali mx518, G5 i g500.

Mam mx518, czy warto zmienic na g500? Jak mozna te 3 myszy porownac? Cz sensory zg500 i g5 nie skacza?

Jak z awaryjnoscia i trwaloscia?

I wreszcie jakie podkladki pod mx518 i g500?

Widzialem w necie jakas podkladke (mignela mi przed oczami i nie zwrocilem uagi na nazwe) ktora wydawala sie jakby szmacianka zrobiona z materialu jak cieple rekawiczki zimowe ale bardziej delikatnego. Miala jakies zielone kolory wiec przypuszczam, ze byl to razer.

 

Dzieki za wyrazenie opinii.

 

Acha jeszcze jedno - czy glosnosc klawiszy i scrolla jest tak samo glosna jak w mx518 (ta nowsza wersja z 3ma wiekzymi slizgaczami) czy jest lepiej?

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sensor to moim zdaniem 518 ma lepszy do realnych zastosowań. Optyk jest bardziej tolerancyjny na podkładki, na zabrudzenia (to wada najnowszych laserów, jakieś małe włókno dostanie się pod laser i są problemy), ma wystarczająco dużo dpi (naprawdę mało kto potrzebuje ponad 2000), i wreszcie nie ma akceleracji, nadaje się do bardzo niskiego sensitivity. Jedyną "wadą" która przychodzi do głowy jest predykcja. No i ewentualnie jeszcze obudowa, w mx518 to okrągłe logo logitecha ulega dość szybkiemu wytarciu, zrezygnowali z tego rozwiązania w kolejnych rewizjach (g5, g500).

Najbezpieczniejsza podkładka to najpopularniejsze szmaciane takie jak steelseries qck, czy razer goliathus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję myszki do 150zł (choć jeśli będzie warto to lekko dopłacę) do netbooka, ale nie zbyt małej

 

Póki co w oko wpadł mi logitech vx nano Logitech 910-001172 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław co o nim myślicie? bardzo podoba mi się jej design ale martwi mnie ten scroll (jakieś debilne ustawienie). Główne zastosowanie to grafika, word, internet (choć tutaj to mi wystarcza touchpad), ogólnie wszystko co może być przydatne na uczelni (autocad, programowanie).

Idealnie by było jak by było coś na BT, zawsze to jeden port wolny więcej a nie mam ich wiele. Jakieś inne sugestie może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie szczegolnie skierowane do luzi, ktorzy uzywali mx518, G5 i g500.

Mam mx518, czy warto zmienic na g500? Jak mozna te 3 myszy porownac? Cz sensory zg500 i g5 nie skacza?

Jak z awaryjnoscia i trwaloscia?

I wreszcie jakie podkladki pod mx518 i g500?

Widzialem w necie jakas podkladke (mignela mi przed oczami i nie zwrocilem uagi na nazwe) ktora wydawala sie jakby szmacianka zrobiona z materialu jak cieple rekawiczki zimowe ale bardziej delikatnego. Miala jakies zielone kolory wiec przypuszczam, ze byl to razer.

 

Dzieki za wyrazenie opinii.

 

Acha jeszcze jedno - czy glosnosc klawiszy i scrolla jest tak samo glosna jak w mx518 (ta nowsza wersja z 3ma wiekzymi slizgaczami) czy jest lepiej?

 

Używałem mojego MX 518 na

szkle (Icemat 2), twardym plastiku (Ricochet func killer, Steelseries S&S solo) , grubej szmacie (QCK MASS) i na wszystkich chodził dobrze. Główną różnicą był stopień poślizgu na nich i opór poruszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy manipulując Razer-owskim ''On-The-Fly-Sensitivity'' obniżam DPI myszki ?? załóżmy.. mam w sterownikach 1800DPI , a czułość [w sterownikach] - on-the-fly = 5 . Czy to oznacza że myszka funkcjonuje na 900DPI ?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem kilka ładnych stron wstecz i widzę, że padają propozycje kilku myszek na które się szykuję.

Mysz będzie wykorzystywana do Gry Counter Strike. Obecnie posiadam starą mysz A4Tech Opto-Radio 429. Dosyć wymiany akumulatorków i zaczął "pływać" kursor (podobno kończy się jej życie). Ustawienia szybkości myszy w Windowsie mam nieco ponad połowę, Sens w Csie to 4,5. Nowa mysz musi mieć aktywny przycisk rolki i 2 boczne przyciski i gabarytowo baaardzo zbliżona do obecnej A4Tech 429 więc musi być ciężka i duża. Poszukiwania trwają od dłuższego czasu w takich myszach:

G500, DEATHADDER, G9, GIGABYTE M8000X, CM Storm Sentinel, KOVA,

 

Co do ceny chcę wydać jak najmniej, czyli 100-150, ale jesli warto będzie dorzucić te 50 zł to nie widzę problemu :)

miliard osób zachwala G500 i powoli skłaniam sie ku niej. proszę o poradę sugerując się moją obecną myszką, czy któraś z wyzej wymienionych może spełniac najbardziej zbliżone funkcje (kształt) do A4Tech 429.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję myszki do 150zł (choć jeśli będzie warto to lekko dopłacę) do netbooka, ale nie zbyt małej

 

Póki co w oko wpadł mi logitech vx nano Logitech 910-001172 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław co o nim myślicie? bardzo podoba mi się jej design ale martwi mnie ten scroll (jakieś debilne ustawienie). Główne zastosowanie to grafika, word, internet (choć tutaj to mi wystarcza touchpad), ogólnie wszystko co może być przydatne na uczelni (autocad, programowanie).

Idealnie by było jak by było coś na BT, zawsze to jeden port wolny więcej a nie mam ich wiele. Jakieś inne sugestie może?

 

Brat ma cos takiego u siebie i szczerze powiedziawszy nie do konca rozumiem w jakim celu scroll dziala jak dziala, tzn wcisniecie scrolla wlacza/wylacza skok - dziwne rozwiazanie wg mnie. Oprocz tego calkiem fajnie sie jej uzywa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co w oko wpadł mi logitech vx nano

 

Generalnie nie polecam. Kupiłem ją krótko po premierze i zamieniłem szczęśliwie na kablowego A4techa niedługo później. Kółko wygląda zajebiaszczo na zdjęciach i opisach w necie, ale jest idiotyczne i ma spore luzy na osi (to nie jest jednostkowy przypadek, to wynik samej konstrukcji). Do tego mysz jest wybredna jeżeli chodzi o podłoże, i ma kiepskie ślizgacze, na dodatek debilnie umieszczone (mysz trzymam z lekkim naciskiem po prawej stronie dłoni i mysz się zwyczajnie bujała :blink: ). Na plus jakość wykonania (nie licząc tego co wcześniej wymieniłem), fajny pokrowiec na myszkę i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz zbyt mało informacji, 300zł to dużo, masz duży wybór, liczy się jaki kształt preferujesz, czy masz dużą rękę, jakie sensitivity używasz itp. Ogólnie g500 to solidny laser, chociaż nie ma w zasadzie powodu dla którego nie brać zamiast tego mx518, chyba że jakimś cudem potrzebujesz aż tak dużo DPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dosyć MX Revolution od Logitecha. Tak jak Khot napisał, w tych mychach (z rolka free fly czy jak to sie zwie) jest straszny luz na rolce, ale to nie przeszkadza. Ale to co mnie dobija to ciach!iana dokładność. Kupiłem szmaciankę steelseriesa i guzik to dało. Na forach nie mogę trafić w kwadracik z numerem strony czy strzałkę do przejśćia na następną. Każdy suwak na standard bez podkręcania czułości. Jakaś tam opcja przyśpieszenia w sterach też wyłączona. Jest "ciut" lepiej ale za to teraz muszę machać żeby przelecieć w drugi róg ekranu. Dosyć!

 

Co innego o podobnej funkcjonalności można znaleźć na rynku? Chodzi mi o przyciski pod kciukiem, najlepiej od 3 w górę. O ile ktoś ma też taki system w rolce jak logi to jestem chętny, bo przewijanie stron jest świetne przy tym. Aczkolwiek nie wymagam. Jeśli chodzi o kształt...cóż, i tak najlepiej mi w ręku leżała office'owa mycha A4Techa, 5 lat ją miałem. Ta z jedną szeroką rolką i 2 małymi przyciskami obok niej. Logi nie jest zły, ale chwytam ją na 5 róznych sposobów i żaden nie jest w pełni komfortowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 przyciski pod kciukiem ma miedzy innymi wymieniony przeze mnie wyżej Sidewinder X8. Nie dostałem żadnej odpowiedzi, co do trzech wymienionych gryzoni i wciąż nie wiem co wybrać, choć cenowo najatrakcyjniejszy jest model od Microsoftu i jak na razie bliżej mi do jego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać MX518 czy może coś innego w podobnej cenie ? No i polećcie ew. jakaś dobra podkładkę do 30 zł. Główne zastosowanie to COD4, BF BC2 ;) Na iBood pojawiła się też ciekawa myszka:

 

iBOOD.com - Internet's Best Online Offer Daily!

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać MX518 czy może coś innego w podobnej cenie ? No i polećcie ew. jakaś dobra podkładkę do 30 zł. Główne zastosowanie to COD4, BF BC2 ;) Na iBood pojawiła się też ciekawa myszka:

 

iBOOD.com - Internet's Best Online Offer Daily!

 

Gdybyś miał % ostrzeżeń zdjąłbym Ci do -3k% za tą ofertę :twisted: Wreszcie następca IE3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde po okolo 2-3 miesiacach uzywania na 9HD zrobily mi sie jakies biale kropki w miejscu w ktorym opieram dlon. Wyglada to tak jakby odpadl lakier.

Probowalem delikatnie mydlem zmyc ale nie pomoglo.

 

Ta podkladka az tak szybko sie niszczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za myszka byla pod tym linkiem ?

 

 

xai za 149pln o ile pamiętam

 

Yup. Teraz tylko tydzień czekania z głowy na przesyłkę chyba z Islandii ;]]]]

 

Łeee, ja swoją mogę oddać za wiele mniej, tylko leży i się kurzy. WMO za 30zł niestety gniecie Xai.

 

Mogę oddać a kupić nówkę trochę taniej to różne rzeczy [; Po prostu znudził mi się kształt 3.0. Nie mówiąc już o poważnych myślach o oddaniu jej do lakiernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi bo sam sie bilem z myslami co do zmiany mojej poczciwej mx518 wlasnie na wyzej wymienione gryzonie microsoftu - czy praca na nich i gra przy rozdzielczosci rzeczy 1680x1050 jest "mozliwa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcę zmienić swojego Razer Copperheada [swoją drogą ktoś chce kupić? :)] na coś co lepiej leży w dłoni.

 

Myszka ma być do codziennej pracy i gier typu Battlefield Bad Company 2, Counter-Strike 1.6/Source itd. Nie potrafię powiedzieć low czy high sens. Gram chyba po środku. Rozdzielczość grania to full HD czyli 1920/1080p.

 

Głównie zastanawiam się czy wziąć MX518 a G500. Sercem za G500, rozsądkiem za MX518. MX518 niby dokładna zarówno na low i high, ale już stara, nie ma tylu klawiszy co G500, brzydsza, rolka nie taka jak w G500, no i dwie wersje co również komplikuje sprawę. G500 może mieć problem ze szmaciakami, i niby bardziej dla high sens chociaż nie rozumiem dlaczego [zmniejszam DPI i mam low].

Czekam na porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś te myszkę polecał..ja używam od roku i jestem zadowolony...

Mysz SPEED-LINK Kudos Gaming Mouse - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje

Dodam ze wczesnej używałem : Microsoft SideWinder X5 Gaming Mouse i padla po 6 miechach i w moim odczuciu była gorsza od KUDOSA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie proszę podkładkę pod laser (tym razem zaznaczam, bo ostantio nikt mnie nie odwiódł od qck mini na której mx rev. gubi się jak blondynka w galerii)

 

Ostatnia szansa dla MXa a potem przesiadka na G500 chyba.\

 

Otworzyłem sobie na sklepie G500..fajna mycha. Na pierwszej lepszej podkładce nieźle pracuje na średnim sensie. Przy max to już kursor ucieka w drugi róg ekranu od samego dmuchnięcia na myszkę :D Więc zdecydowanie za dużo dpi. Za to rolka free fly działa precyzyjnie i przyjemnie, nie to co w Revolution

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam 9HD, slizg bardzo fajny.

Jednakze tak jak napisalem wyzej po kilku miesiach uzywania w miejscu w ktorym trzymam zazwyczaj reke zrobili mi sie jakies biale kropki na podkladce, wyglada to tak jakby nie wiem lakier odpadl czy cos. Na szczescie goscie z supportu Steelseries powiedzieli zebym do nich wysylal podkladke na RMA takze nie ma problemu. Moze jakis problemowy egzemplarz czy cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...