Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem jakiś czas temu zmienić moją wysłużoną mx518 (+5lat) mimo, że jeszcze była na chodzie. Bałem się przechodzić na laser z optyka, który w mx518 (jak i o niebo lepszy w DA) był genialny. Szukałem długo, nie mogłem się na nic zdecydować, starałem się zawężać wybór i brać każdy + i - pod uwagę. W ostatecznym rozrachunku zostały mi do wyboru g500, g9x, g700, xai i ewentualnie R.A.T. Decyzja padła na G500, dlaczego ? Po pierwsze cena, jest bezdyskusyjnie sporo tańsza, ~170zł vs. ~250-340zł reszta myszek. Po drugie układ laserowy jest najlepszy obecnie na rynku i dokładnie ten sam co w reszcie modeli prócz R.A.T, o którym to praktycznie nic nie wiem :). Po trzecie kształt, udoskonalony mx518, który idealnie pasuje mi do dłoni i uważam, że jest to najlepszy możliwy "shape" dla myszki (oczywiście to jest subiektywna ocena, są ludzie, którzy lubią jak nadgarstek leży na podkładce). W G500 (tak jak i w mx518) dłoń leży cała na myszce, kciuk i mały palec idealnie odpoczywają w wyprofilowanych bokach. Po czwarte i ostatnie zaoszczędzone 100zł mogłem wydać na dobrą podkładkę. Kupiłem Steelseries S&S i G500 jeździ po niej wyśmienicie, nie ma akceleracji wstecznej, laser się nie gubi. Testowałem też na czarnym blacie biurka po którym to śmigał mx518 i też nie ma na nim najmniejszych problemów. Jednak blat to nie podkladka, na której gra się o niebo lepiej. Zatem jak ktoś miał mx518 i chce zmienić wysłużoną mychę, którą sobie bardzo cenił, to IMHO może kupować taki zestaw w ciemno. Prócz tych wszystkich plusów, które wymieniłem, dochodzi jeszcze precyzja. Tak nie potrzebnie bałem się o laser.... Moim zdaniem G500 jest lepsza od optyka w mx518 (zastrzegam, że używam rozdzielczości 1920x1200). Sam nie sądziłem, że będzie to AŻ tak odczuwalne.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem też na czarnym blacie biurka po którym to śmigał mx518 i też nie ma na nim najmniejszych problemów. Jednak blat to nie podkladka, na której gra się o niebo lepiej.

...

Moim zdaniem G500 jest lepsza od optyka w mx518 (zastrzegam, że używam rozdzielczości 1920x1200). Sam nie sądziłem, że będzie to AŻ tak odczuwalne.

 

To raczej różnica miedzy biurkiem a S&S ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca :) mx518 jeździłem i po dobrych szmaciankach i nawet po tym s&s. Być może to złudzenie, albo kwestia ślizgaczy, które sa większe w G500, ale takie po prostu mam odczucia. Z ciekawości przeszukałem internet i znalazłem też wiele podobnych opini (oczywiście negatywne też były). W każdym bądź razie miałem nie małe obawy przed przesiadką i myślałem, że nigdy nie przesiąde się z mojej ukochanej mx518, a tu taka miła niespodzianka.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

placebo, 518 ma dość dpi pod rozdzielczość full hd w środowisku 2d. Nie ma uzasadnienia dla którego ktoś by potrzebował 5000 dpi, chyba że stosuje jakąś kosmiczną rozdzielczość (wiele monitorów), albo gra w fps na sensitivity typu 1cm / 360 stopni.. Przewaga G500 z tego co pamiętam jest jedynie brak predykcji (vs518), ale już sensor g500 posiada minimalną akcelerację, a mx518 nie posiada, sensor 518 jest znacznie mniej wrażliwy na zabrudzenia podkładki, jakieś pyłki na sensorze. Nie licząc predykcji to sensor mx518 jest lepszy niż g500 moim zdaniem.

Inna sprawa że te różnice nie są takie duże, predykcja jest przereklamowana (mnóstwo przeróżnych progamerów różnych typów gier używa myszy z predykcją bez problemu), minimalna pozytywna akceleracje jest na tyle mała że w zdecydowanej większości ustawień jest nieodczuwalna, a kwestia brudzenia się sensora, też nie jest dużym problemem jeżeli mamy czystą podkładkę.

Więc finalnie o wyborze powinna decydować ergonomia, jakość materiałów z jakich wykonana mysz, bo różnice w sensorze dla zdecydowanej większości użytkowników są naprawdę pomijalne (mimo że ich suma wypada na korzyść mx518).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ojejku poczekaj z miesiac, myszka/podkladka sie troche zabrudzi i juz nie bedzie taka wspaniala ;) wtedy zobaczysz jej plusy i minusy. Stary diamondback mi sie nigdy nie zgubil, a imperator robi to regularnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie "guide" bo w podpunkcie o DPI i sensitivity w grach 3d znów jest o pikselach, przerabialiśmy już ten temat wiele razy na czym polega różnica w potrzebnych dpi między środowiskiem 3d a 2d. Autor tego posta skopiował różne rzeczy z różnych miejsc w internecie i nie uwzględnił wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja akurat przesiadłem się na g9x ,wcześniej kupiłem imperatora ale miał błąd Z-axies ,chciałem początkowo kupić mambe z tego względu że jest bez przewodowa ,i tak z ciekawości czy sensory w mambie i imperatorze dalej mają ten błąd "Z-axies" ,do g9x już się przyzwyczaiłem ale lepiej leżał w dłoni razer DA ,i miał większe boczne przyciski co bardzo pomagało i ułatwiało gre w fps ,g9x ma niestety małe ,ale grając na wiekszym gripie też ręka dobrze leży i przyzwyczaiłem się już do niej. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

witam, przymierzam się do zmiany myszki, bo w obecnej a4tech k47 rolka się zacina i chaotycznie chodzi, zastanawiam się nad razer abyssus, czy to dobra propozycja? Gram głównie w rtsy i potrzebuje niedużej ,szybkiej myszki do gier i normalnej pracy.

Edytowane przez henek45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3RPL

witam, przymierzam się do zmiany myszki, bo w obecnej a4tech k47 rolka się zacina i chaotycznie chodzi, zastanawiam się nad razer abyssus, czy to dobra propozycja? Gram głównie w rtsy i potrzebuje niedużej ,szybkiej myszki do gier i normalnej pracy.

 

dobry, tylko w niektorych piszczy rolka:)

Edytowane przez PL4Y3RPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takim gryzoniu Logitech 910-001120 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław czy jest cos godnego w tej cenie ??

Wymagania moje: bezprzewodowa, duza ( dobrze wyprofilowana ), na baterie ( zadne wbudowane firmowe akumulatorki )

 

Nie gram w gry, ma byc do grafiki czyli PS, LR, NX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

Witam, mam pytanie czy logitech g9x nadaje się również do normalnej pracy oprócz gier, bo razer deathadder(wg mnie się nie nadaje do normalnej pracy). I jaka podkładka była by dobra do tej myszki, bo materiałowe nigdy mi się nie podobały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

Czemu razer się nie nadaje?

 

bo jest za długi.

 

A jeszcze pytanie czy ktoś posiada może myszkę saitek cyborg rat 5 lub 7 ? Też się nad nią zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wlasnie sprawiłem g9x do "normalnej pracy". chcialem czegos wiecej niz 400DPI (ie3.0) do 1920x1080

mi całkiem odpowiada. na uwagę zasługuje świetne wykonanie :)

 

tylko liftoff za duży

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któraś mysz ma w standardzie bardziej wytrzymały/dopracowany scroll? Już nie pierwszy raz mam taki problem z rolką, że kiedy przewijam sobie np. forum w dół, to w pewnym momencie potrafi mi przeskoczyć w górę kawałek, znowu w dół i tak czasem potrafi kilka razy.. A samego scrolla poza przewijaniem bardzo dużo używam do otwierania linków na kartach w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srebrna obudowa z g9x po jakimś pół roku użytkowania..

 

print.jpg

 

cóż, jeżeli chcemy trwałości to tylko śliski plastik, taki abyssus mirror powinien wyglądać jak nowy nawet po kilku latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srebrna obudowa z g9x po jakimś pół roku użytkowania..

 

post-15689-0-67900600-1300010984_thumb.jpg

 

cóż, jeżeli chcemy trwałości to tylko śliski plastik, taki abyssus mirror powinien wyglądać jak nowy nawet po kilku latach

 

nie będę płakał :D

 

poza tym, i tak używam raczej tej czarnej

 

w 3.0 starło mi się pod kciukiem to matowe, ale nic to, i tak najlepsza mysz :P

 

edit:

a właśnie jak tam z icematem współpracuje? bo u mnie gdzieś leży nieużywany black 2nd i się zastanawiam czy nie poszukać :P

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któraś mysz ma w standardzie bardziej wytrzymały/dopracowany scroll? Już nie pierwszy raz mam taki problem z rolką, że kiedy przewijam sobie np. forum w dół, to w pewnym momencie potrafi mi przeskoczyć w górę kawałek, znowu w dół i tak czasem potrafi kilka razy.. A samego scrolla poza przewijaniem bardzo dużo używam do otwierania linków na kartach w tle.

 

Moze to bedzie cos dla Ciebie ;):

Microsoft Touch Mouse | Microsoft Mouse | Microsoft Hardware

 

Do przewijania forow nie ma lepszych myszy od Logitechow z MicroGear. Niestety maja wade - ta rolka srednio nadaj sie do wciskania. Znaczy da sie, ale lepiej sie przekonac czy takie dzialanie Ci pasuje, bo moze sie skonczyc permanentnym wkurzeniem na mysze albo skonfigurowaniem jakiegos dodatkowego przycisku jako srodkowy.

 

 

BTW..

Ostatnio szukam zamiennika mojej MX1100, w ktorej zdaje sie padac lewy klawisz (przy wcisnieciu wykonuje dwuklik albo inne cuda).

-M705 ma nieco za malo przyciskow, ale biorac pod uwage kolosalne czasy na baterii jakos bym to przezyl.. jest natomiast bardzo krotka, a wysoka, co utrudnia wygodne trzymanie

-Performance MX jest jakas taka wysoka w porownaniu do mojej starej Revolution, ale wygodna w trzymaniu. Zaluje tylko, ze az tak namieszali z przyciskami. Uwielbialem ta boczna rolke z Revolution. Przyciskow przod/wstecz w Performance MX nie da sie uzywac bez baaardzo duzego ruchu kciukiem. Moze do przyzwyczajenia, ale jest jeszcze powazniejszy minus bateria wytrzymujaca.. pare dni

-G700 ma wygodnie porozmieszczane przyciski (chociaz teraz brakuje mi takiego pod kciukiem), dobrze mi sie ja trzyma (chociaz wolalbym gumopodobne wykonczenie na bokach) i zapamietuje ustawienia przyciskow. Ale bateria w niej to prawdziwa tragedia - czytam o kilkugodzinnych przebiegach pomiedzy ladowaniami!

 

Po zapowiedziach Performance MX liczylem ze Logitech jest juz bliski stworzenia idealnej dla mnie myszy, a sie okazalo, ze schodza na psy. Skad az tak marne przebiegi na baterii w Performance MX i G700? I czy jest jakas podobna do nich mysz o ktorej jeszcze nie wiem, ale dluzej wytrzyma bez ladowania?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przewijania forow nie ma lepszych myszy od Logitechow z MicroGear. Niestety maja wade - ta rolka srednio nadaj sie do wciskania. Znaczy da sie, ale lepiej sie przekonac czy takie dzialanie Ci pasuje, bo moze sie skonczyc permanentnym wkurzeniem na mysze albo skonfigurowaniem jakiegos dodatkowego przycisku jako srodkowy.

Te funkcje swietnie spelnia przypisane srodkowego przycisku do scrolla kolka w prawo - wtedy wystarczy przesunac palec wskazujacy by wywolac funkcje srodkowego przycisku. Co do kolka - jego wciskanie wymaga odrobiny przyzwyczajenia i precyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

Jaką myszkę kupić do 100 zł. i podkładkę do tego, pod claw grip oraz high sens, rozdzielczość 1680x1050?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tej myszy: MYSZ CYBER SNIPA SILENCER 5000 DPI, CIĘŻARKI //24H (1518923722) - Aukcje internetowe Allegro ?

 

potrzebuje przede wszystkim myszki cichej w obsludze, nie musi byc bezprzewodowa ale moze, wykorzystywana po trochu do wszystkiego,

 

ewentualnie inne propozycje w tej cenie, dodam ze bedzie to moja 1sza myszka z tych lepszych,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za dużo bajerów jak na mój gust, wygląda dość tandetnie (przyciski i ta guma)

 

W tej cenie np. : Esc.pl - Gaming Mouse Logitech G500 USB (1521870362) - Aukcje internetowe Allegro

 

Cena jakby podskoczyła. Tak czy inaczej dla siebie też myślę nad tą Logitech G500 ... no i Gigabyte M8000X.

 

... tylko obawiam się niedokładności po postawieniu na QCK itp. "szmaciankach". (lasery podobno nie lubią szmacianek ...?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...