Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony pozytywnymi komentarzami na temat Xai, działającej pod kontrolą starego firmware'u, a konkretnie 1.2.179, postanowiłem sprawdzić, jak to wygląda w praktyce - napisałem do Steelseries z prośbą o stary FW. Dzisiaj nastąpił moment wyciągnięcia nieużywanej od dawna, zakurzonej już myszy z szuflady. Przeprowadziłem downgrade, odpaliłem na moment CS-a, by sprawdzić, czy coś to dało i totalny szok, opad szczeny, cokolwiek. To nie ta sama mysz. Jakże się cieszę, że ostatecznie nie udało mi się jej sprzedać ;) Świetna precyzja, dokupię do kompletu pada 9HD i będzie git. Szkoda tylko, że problemu nie udało sie rozwiązać wcześniej - support nie umiał pomóc. Rozumiem już, skąd te rozbieżności w ocenach Xai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie dać tego posta więc napiszę tutaj: nie wiecie gdzie kupię a4techa x-718? (różne odmiany np BF, BK lub zwykły). Kształt x7 bardzo mi pasuje (miałem x-750f ze 3 lata), używam 1600dpi więc x-710 odpada :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie dać tego posta więc napiszę tutaj: nie wiecie gdzie kupię a4techa x-718? (różne odmiany np BF, BK lub zwykły). Kształt x7 bardzo mi pasuje (miałem x-750f ze 3 lata), używam 1600dpi więc x-710 odpada :S

 

W Vobisie w Katowicach chyba ostatnio widziałem ( ale nie jestem pewny ).

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie dać tego posta więc napiszę tutaj: nie wiecie gdzie kupię a4techa x-718? (różne odmiany np BF, BK lub zwykły). Kształt x7 bardzo mi pasuje (miałem x-750f ze 3 lata), używam 1600dpi więc x-710 odpada :S

 

Nigdzie nie mogłem znaleźć tego modelu. Mam X-710BH, też trudno dostępna - chyba jedynie na Allegro. Co prawda ma max 800 CPI ale "1600" (2x800) nie jest tragiczne i do pulpitu się nadaje. Kształt prawie ten sam, X-750 są minimalnie większe od optycznych odpowiedników. BH warto brać bo ma ustrojstwo zwane anti-vibrate, dzięki temu wystarczy podnieść mysz na 1mm (zamiast 4-5mm) nad podkładkę żeby przestał poruszać się kursor. Edytowane przez Glymbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vobisie w Katowicach chyba ostatnio widziałem ( ale nie jestem pewny ).

 

W którym vobisie? W silesii?

 

Jak nie znajdę x718 to obmacam x748 B-) jak będzie git to kupię.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym vobisie? W silesii?

 

Jak nie znajdę x718 to obmacam x748 B-) jak będzie git to kupię.

 

Tak, właśnie przed świętami zamówiłem sobie x748 bo zepsułem x750bf. Jak dojdzie to mogę napisać jak się sprawuje itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie przed świętami zamówiłem sobie x748 bo zepsułem x750bf. Jak dojdzie to mogę napisać jak się sprawuje itd. :D

 

Duzo lepszym wyborem bedzie x738. Boczne klawisze sa lepiej rozlozone a sam ksztalt przypomina DA. Bardzo wygodna i precyzyjna mysz.

Zaluje ze nie ma juz w sprzedazy x718f/bf(snake edition)

 

Ze stajni A4tech: 710BK/760H/AK47

 

Ze stajni Microsoft: Wheel Mouse Optical (WMO) 1.1A/IntelliMouse Optical (IMO) 1.1A (tylko rewizje 1.1A bo tylko te maja sensor 9000fps! 1.0 2000 1.1 6000)/IE3.0.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam myszkę, ciężarem jest dla mnie idealna, duża i wygodna... :wink:

Problemów z trakcją nie uświadczyłem na QCK lub na biurku. Mysz wygląda solidnie wszystko jest ładnie sprasowane, nic nie skrzypi, przyciski oraz rolka są ciche. Materiał z którego wykonany jest gryzoń jest troszkę chropowaty natomiast przyciski są gładkie. Bez instalacji żadnych driverów jest ustawione standardowo 500hz i trzyma je bardzo ładnie. Dorzuciłem zdjęcia i wynik z DImouserate - wariacje po 4000 Hz itd. lecz średni odczyt jest prawidłowy to przypadłość P55. Test wykonany na XP. Jedynym minusem jest sztywny kabel w porównaniu do 750BF. :D

 

BTW. Przyciski boczne dla mnie leżą dobrze.

post-158788-0-03088300-1305210081_thumb.jpg

post-158788-0-19508200-1305210232_thumb.jpg

Edytowane przez KnoogeR
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem jaką myszkę kupić - dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc.

A4Tech X-747 XGame Laser OSCAR Blue Fire - laserowa, przewodowa, USB, czarna - Myszy i podkładki na Arest.pl

A4Tech XL-730K - laserowa, przewodowa, USB, czarna - Myszy i podkładki na Arest.pl

Mam dylemat pomiędzy tymi dwiema myszami, dodaję iż chciałbym zakupić w areście.

Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do sklepu i sprawdź, która lepiej leży w twojej dłoni. Sam mam X-747 i jestem z niej zadowolony :).

 

EDIT

 

@ArreatPL - wszystko jest w środku to samo.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArreatPL

x748 lub x738 (trudniej dostepna)

Ta pierwsza ma za wysoko ustawiony boczny przycisk. Druga nie ma gumy pod kciukiem.

Wybierz sie do sklepu poogladaj poobmacaj...

 

Nowa mysz A4Tech'a

X7-Products

http://www.a4tech.com/V-Track/zg1.aspx

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem jaką myszkę kupić - dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc.

A4Tech X-747 XGame Laser OSCAR Blue Fire - laserowa, przewodowa, USB, czarna - Myszy i podkładki na Arest.pl

A4Tech XL-730K - laserowa, przewodowa, USB, czarna - Myszy i podkładki na Arest.pl

Mam dylemat pomiędzy tymi dwiema myszami, dodaję iż chciałbym zakupić w areście.

Pomóżcie!

 

Osobiście mam większe zaufanie do modeli "nielaserowych" ... czyli np. X-738

 

Ciekawe czy ma realne 3000dpi . Obecne myszy A4Tech jak wiadomo mają realnie niższą rozdzielczość niż podawana (typowe LED to ~1600dpi , a "laserowe" LED to ~2000dpi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to i tak nie ma znaczenia ...

walka na DPI przypomina walkę na megapiksele w aparatach typu "IDIOT CAMERA" czyli włącz i rób fotki...

 

ja tam działam zawsze na nie więcej niż 1500dpi...

 

a co do optyków to racja dobry optyk aka stare DeathAdder był dużo lepszy niż wszystko co obecnie jest laserowe aka XAI / Lachesis / Imperator.

w sumie to czekam aż któryś producent się obudzi i wypuści nową mysz optyczną pokroju IE 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ma realne 3000dpi . Obecne myszy A4Tech jak wiadomo mają realnie niższą rozdzielczość niż podawana (typowe LED to ~1600dpi , a "laserowe" LED to ~2000dpi)

 

Myszki z v-track sa sprzedawane

http://www.a4tech.pl/Item.aspx?ITEMNMBR=A4TMYS40974&GroupID=37&SubGroupID=71

Pytanie tylko czy w modelu F3 dla graczy A4Tech zastosowal ten sam optyk co w w/w czy moze wersje podrasowana.

 

a co do optyków to racja dobry optyk aka stare DeathAdder był dużo lepszy niż wszystko co obecnie jest laserowe aka XAI / Lachesis / Imperator.

w sumie to czekam aż któryś producent się obudzi i wypuści nową mysz optyczną pokroju IE 3.0

 

Przeciez mozna kupic nowe IE 3.0 chociazby na allegro.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą to i tak nie ma znaczenia ...

walka na DPI przypomina walkę na megapiksele w aparatach typu "IDIOT CAMERA" czyli włącz i rób fotki...

 

ja tam działam zawsze na nie więcej niż 1500dpi...

 

a co do optyków to racja dobry optyk aka stare DeathAdder był dużo lepszy niż wszystko co obecnie jest laserowe aka XAI / Lachesis / Imperator.

w sumie to czekam aż któryś producent się obudzi i wypuści nową mysz optyczną pokroju IE 3.0

 

Była już dyskusja o tym ile dpi komu trzeba. Było też mówione że rozdzielczość myszy ustawiasz na jak najwyższą, a czułość w grze na jak najniższą by uzyskać możliwie najwyższą dokładność (właściwie na dokładność to ma wpływ tylko czułość w grze ... im niższa tym dokładniej).

 

no właśnie tylko to nadal stare dobre IE 3.0...

 

Przy 400 dpi dla mnie to i tak nie jest gra tylko para-olimpiada. (bo muszę ustawić tak wysoką czułość w grze że mam schodkowanie co kilka pikseli i bieda w cokolwiek trafić na większy dystans) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do optyków to racja dobry optyk aka stare DeathAdder był dużo lepszy niż wszystko co obecnie jest laserowe aka XAI / Lachesis / Imperator.

w sumie to czekam aż któryś producent się obudzi i wypuści nową mysz optyczną pokroju IE 3.0

 

A czy DeathAdder Black to nie jest czasem powrót do optyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystkie DeathAddery mają sensor optyczny.

 

Przy 400 dpi dla mnie to i tak nie jest gra tylko para-olimpiada. (bo muszę ustawić tak wysoką czułość w grze że mam schodkowanie co kilka pikseli i bieda w cokolwiek trafić na większy dystans)

 

Gra na tak wysokiej prędkości zawsze będzie paraolimpiadą, wszystko jedno ile DPI ma mysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na tak wysokiej prędkości zawsze będzie paraolimpiadą, wszystko jedno ile DPI ma mysz.

 

Co rozumiesz przez "wysoką prędkość"? Relatywnie małą ilość cm przejechaną po podkładce przekładającą się na pełny obrót w grze? Jeśli tak to skąd wiesz jaką mam "prędkość" skoro nie podałem ile cm potrzebuję na obrót przy tych 1600 lub 400 dpi ? Innymi słowy mówiąc, twierdzisz że prędkość jest paraolimpiadowo wielka nie znając jej. :lol:

 

Co prawda ma max 800 CPI ale "1600" (2x800) nie jest tragiczne i do pulpitu się nadaje.

 

Po co włączasz interpolacje do pulpitu? Przy 800dpi interpolowane na 1600 przez elektronikę + czułość w windows 1:1 kursor porusza się bardzo szybko po pulpicie (1 cal na 1600 pikseli) i niedokładnie bo co dwa piksele - aż tak wielkich prędkości potrzebujesz dla pulpitu, przy tak niskiej dokładności? Jeśli natomiast masz dzielnik w windows np. /2 dla prędkości kursora, to po co włączasz interpolację po stronie myszy? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to skąd wiesz jaką mam "prędkość" skoro nie podałem ile cm potrzebuję na obrót przy tych 1600 lub 400 dpi ?

Domyślam się po wcześniejszych postach.

 

aż tak wielkich prędkości potrzebujesz dla pulpitu, przy tak niskiej dokładności?

Na pulpicie nie mam potrzeby trafiać w ruchome cele, samemu będąc w ruchu, w jak najkrótszym czasie ;) . Mogę sobie pozwolić na wygodę przesuwania myszki bez podnoszenia ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej zalezy jak kto che / lubi grać...

DPI 400 do strzelanek wystarczy o ile ktoś aspiruje na PRO bo wtedy i tak czeka go rozdziałka MAX 800x600...

 

@ glymbol -> deathadder refresh czyli ten 5000 dpi to laser, infrared 3500 dpi to optyk czyli w black powinien być taki sensor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja sam posprawdzałem i faktycznie wygląda jak by wszystkie były optyczne...

wiem natomiast z praktyki że model refresh nie działał tak samo jak pierwszy model.

Poczynili jakieś usprawnienia które wyszły na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...