Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

panowie planuje zakup - a raczej decyzja już zapadła - G500 + QCK (nie toleruje innych niż szmaciane podkładek) nie będzie problemów? wyczytałem tylko że potrafią być problemy z gra na szmaciance przy najwyższych dpi ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz grał na 5700 DPI to powodzenia :)

proponuje kupić QCK mini i tak będzie za duża przy takim DPI a zaoszczędzisz trochę sałaty...

 

a tak na poważnie to nie wiem jak zachowuje się G500 bo trzymam się z daleka od logitech'a ...

 

XAI / IMPERATOR nie będą miały problemów na pewno na QCK

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy się nie przerzucić z G5 na DeathAddera, bo jakoś ostatnio sprawdzałem w MM i wydało mi się, że lepiej mi leży w dłoni. I mam takie małe pytanko przy tym: miał ktoś do czynienia z supportem Razera? Chodzi mi np. o ślizgacze. W logitechu podoba mi się, że jak się do nich napisze to wysyłają bez problemu za free nowe, co jest fajne a jak jest u Razera? Oczywiście to tylko drobnostka, ale jestem ciekaw jak podchodzą do obsługi swoich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do razera ślizgacze się kupuje.

a co do support logitecha i wysyłania ślizgaczy skoro można je dostać za darmo to dlaczego są też ślizgacze choćby do MX518 kupne ?

 

co do DeathAdder to jedna z najczęściej polecanych i lubianych myszek w ogóle więc możesz brać śmiało...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DA nie powiem, wygodny

ale co ja sie styków poprzestawiałem/poprzelutowywałe akurat zara po skonczeniu gwary to bania mała...

a support...co jakiś czas wydają fw/stery i jest w miarę na bieżąco

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie najbardziej zniechęca do zakupu Deathaddera :/ Poczytałem wątek o nim na forum i dużo osób pisze o problemach z nim. Aż trudno uwierzyć, że myszka w takiej cenie ma takie problemy. Od kilkunastu lat używam tylko Logitechów i z żadnym nie miałem problemów. Z moją G5 również nic a mam ją odkąd się pojawiła, czyli pierwszą edycje. Chyba jednak odpuszczę tego razera, szkoda bo wydawało mi się, że lżej chodzą w nim przyciski niż w mojej G5 i ogólnie wydał mi się wygodniejszy. Ale jeśli mam się rozsypać po kilku miesiącach to szkoda moich nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa mysz: CM Spawn

 

Dołączona grafika

 

Mysz Cooler Master Storm Spawn :: Cooler-Master.pl

 

mała recenzja:

ESR - Hardware Forum

 

Ogólnie opinie ma bardzo pozytywne.

avago 3090

nie ma żadnej akceleracji ani pozytywnej ani negatywnej

bardzo wysoka maksymalna prędkość, praktycznie nie do zgubienia

brak predykcji

 

Sporo opinii uznających tą mysz za najlepszą obecnie na rynku, nie licząc kształtu który nie wszystkim będzie pasował (typowy claw).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szmacianki to żadne wyzwanie dla obecnych sensorów czy to optycznych czy laserowych (przynajmniej tak być powinno :))

 

Xai na Goliathusie zachowuje się słabo. Dużo losowych przeskoków + akceleracja negatywna (przy szybkich ruchach przesuwa kursor o mniejszy odcinek niż ruszając wolno). Zrobiłem małe porównanie na podkładkach które mam pod ręką: xai_podkladki.zip (oglądać w powiększeniu 100%).

 

Przymierzam się do zakupu CM Spawn, nie podoba mi się z wyglądu, ale jeśli będzie działać bezproblemowo i pasować do ręki to mogę przecierpieć ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Zmieniłem swoją zasłużoną G5 na... G500 :) Byłem w MM po przejściówkę mini HDMI i trafiłem na przeceny. G500 przecenili na 110zł, więc się skusiłem. Myślę, że za taką cenę wybór jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glymbol ooo to ciekawe i aż sam sprawdzę w domu bo ja nic podobnego nie zauważyłem...

 

co do wycierania się myszek to wszystkie się wycierają... to nie gres :)

najmniej zużywanie będzie to widoczne na steelseries bo są wykonane z takiego a nie innego plastiku...

 

a co do reszty to na litość nie mówicie że razer się wyciera bardziej niż logitech x510 / x518 / g500 / a4-tech X7 czy jak to się tam teraz nazywa etc

Deathaddera oddałem żonie i mam go z 5 lat i nie widać na nim żadnego wycierania więc to pewnie też kwestia indywidualna i jak ktoś będzie chciał coś wytrzeć to wytrze choćby zaczęli produkować myszki z marmuru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, jeżeli masz obudowę np. jak w abyssus mirror, czyli cała mysz jest gładka, tam się nie ma co wycierać. Ale już wersja gumowa, na przyciskach, intensywne użytkowanie (codziennie, np. 8h, rok), na przyciskach wycierają się ślady od palców. I masz dwa świecące pola na przyciskach, podczas gdy cała reszta jest gumowa tak jak w momencie kupienia myszy. Mówię na podstawie własnych doświadczeń. Normalny plastik, matowy też ulega wypolerowaniu, np. taki jak w intellimouse, ale ten proces następuje zdecydowanie wolniej i jest mniej zauważalny. W razerach przez zastosowaną gumopodobną powłokę jest to szczególnie irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj się zgodzę że z razera szybciej zejdzie guma niż powiedzmy z XAI lub lakier z IE 3.0 (którą udało mi się wytrzeć)

tylko to i tak potrwa z 3-4 lata a jak udało ci się zakatować myszkę w rok to musisz być dla niej bardzo nie łaskawy :)

 

a co do produktów logi to uważam że ścierają się tak samo szybko jak razer czy a4-tech...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem CM Storm Spawn.

 

Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wygląd lepszy niż na zdjęciach, czerwony nie wali po oczach. Mysz w ręce leży dobrze i jest w miarę lekka. Przewód za gruby i ciężki, dobrze że chociaż giętki. Przyciski ciche i lekko chodzą, rolka ok. Ogólne wykonanie i materiały na 5, no może ślizgacze mogłyby być bardziej śliskie. Te z białego teflonu u Razera są lepsze.

 

Rozdzielczości dobre, szczególnie 1800 której brakuje mi w A4Techu. Brak predykcji i akceleracji, ale ... po kilku testach mina mi trochę zrzedła. Na standardowym firmware 30 jest za duży LOD, na 31 bardzo mały ale też bardzo niskie prędkości maksymalne - 1.2m/s, nawet IntelliMouse jest szybsza. Przy firmware 32 LOD też niski, na 1CD i X7-300MP ledwie drga kursor. Prędkość maksymalna jest znośna ~2.6 m/s (w porywach 2.9 m/s). niby jest ok ale w porównaniu do A4Techa to jest przepaść.

 

Zauważyłem "za małe" obroty w grze (firmware 31), więc do ustawień typu low sens mysz średnio się nadaje, chyba że na przeciętnym LOD. Poza tym brak 400 CPI, co jest dla mnie szczególnie dotkliwe. W Cs 1.6 na 800 CPI musiałbym ustawić sensitivity poniżej minimalnego. Da się niby kompensować suwakiem Windowsa ale nie z włączonym RInput, który suwak ignoruje... Bez RInput każda mysz na moim lapku zachowuje się nieprzewidywalnie. Szkoda nerwów, póki co uważam że A4Tech jest lepszy, przynajmniej do CSa. Spróbuję jeszcze kiedyś u brata, może wtedy Spawn pokaże na co go stać. Nie do zgubienia pozostaje tylko mój X-710BH na ADNS-3060. Da się wyciągnąć prędkości około 4,5 m/s a szybciej nią machać już nie potrafię :P .

Edytowane przez Glymbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LOD... to zrobiłem test mojemu 748K na QCK - łapie na 3 cd + 1 dvd ( ślizgacze są naklejone podwójnie )

Tutaj video:

Klik!

 

Ogólnie wymieniłem kabel bo się złamał - tutaj daje wielki minus dla a4techa za zmianę kabla na dość gruby i sztywny.

Ale po przeszczepie ogonka z 750BF jest idealnie ;]

Ogólnie jak zajrzałem do środka to konstrukcja bardzo solidna, wszystko ładnie polutowane, klawisze boczne na "śledziu", wykonanie pierwsza klasa. Lutowało się to bardzo łatwo kolory są inne ale jak się lutuje od strony małego kwadracika to bez problemów kabelek po kabelku jest dokładnie taki sam.

Dołączona grafika

 

PS. Glymbol - ta podkładka A4Techa dobra jest? Bo dość tania i myślę żeby sobie największą kupić.

Może wiecie jakie dobre ślizgacze ( dostępne na allegro ) pasują do X-748K?

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat używam tylko Logitechów i z żadnym nie miałem problemów.

 

Miałem MX1000, potem MX Revlution, teraz MX Performance Mouse i wszyskie się psuły, ostatnio tydzień temu Performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Glymbol - ta podkładka A4Techa dobra jest? Bo dość tania i myślę żeby sobie największą kupić.

X7-300MP jest prawie identyczna z QcK, minimalnie grubsza, inne wymiary i logo.

 

Gratuluję zmiany przewodu, jak otwierałem X-710BH, to był przypaćkany dużą ilością jakiejś żywicy (?). Działają ustawienia w Oscarze? Znaczy wewnętrzna pamięć na profil? Mam jeszcze w domu X-750F z wąskim i giętkim przewodem, mógłbym spróbować go przelutować.

Edytowane przez Glymbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia które miałem wgrane przed lutowaniem działają bez problemu, a kabla do lutowania nawet ciąć nie musisz - w środku jest wtyczka i jak sobie kabel odepniesz to do dość dużych pinów idzie lutować bez problemów.

Co do Oscara to myślę że bez problemów będzie działał jeśli kable tak samo zlutujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak się naczytałem po internecie i ludzie szukają Deathaddera tyle że starszy model (1800dpi), że niby lepszy, prawda to? Bo ja mam taki model od ponad 2 lat i bardzo sobie go cenię i się zastanawiam czy mógłbym za niego dobrą cenę wyrwać jak myślicie? Mnie osobiście trochę ta myszka znudziła poza tym ręka mi się zbyt na niej poci, myślałem nad zmianą na G500, co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ci poradzić bo nie lubie logitecha ...

 

 

dodam natomiast że przed chwilką trafiłem na coś takiego:

SteelSeries – SteelSeries Sensei <-- SteelSeries Sensei....

 

 

i w sumie nie mogę się doczekać aż dopadnę ją w swoje łapska ;]...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...