Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

myślałem nad zmianą na G500, co o tym sądzicie?

 

Mam ją od nie dawna i jestem zadowolony. Tyle, że wcześniej używałem G5 więc zdążyłem już się przyzwyczaić do jej kształtu. Myszka jest bardzo fajna, choć na razie ciągle jeszcze jestem bardziej przyzwyczajony do kształtu G5 [jest trochę mniejszy]. Za to rolka bardzo mi pasuje i jest zdecydowanie lepsza niż przy G5. Tak samo przyciski boczne, na początku trochę się ich obawiałem, ale przyjemnie się z nich korzysta. Świetną opcją jest możliwość tworzenia makr i przypisywania ich. Mi przynajmniej sprawdza się jak gram w SC2 w różne UMSY. Ja jestem z zamiany zadowolony, lubiłem używać G5 [nadal jej używam w pracy] i G500 jest dobrą kontynuacją. Ale dla pewności powinieneś sprawdzić ją może jeszcze w MM czy ci dobrze leży w dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do kupna nowej myszki. Jako, że zawsze użytkowałem na starej Atech ecco 612D, która siłą rzeczy po jakimś czasie musiała się zepsuć, nie ogarniam nowych technologii. Stąd pytanie do ludzi, którzy w tym siedzą.

 

Przede wszystkim zależy mi na stosunki cena/jakość. Nie zależy mi na super bajerach, pozłacanych przyciskach i nowatorskich technologiach, za ktore dodatkowo się płaci krocie.

 

Zakładam, ze mysz powinna być do użytku domowego, przy różnej częstotliwości grania w różne gry, edytorow tekstu, przegladania internetu...

 

Zależy mi też na tym, by myszka nie była jakoś skrajnie mała, jak dla pr0gamerow z podstawowki.

 

Przyciski boczne, z możliwością przypisywania funkcji mile widziane.

 

Tak jak napisałem na początku zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości wykonania. Powiedzmy, ze chciałbym zamknąć się w max granicy 100zł, przy czym jeśli są myszki warte większej sumy rozważę zakup.

 

Mam nadzieję, ze wszystko clear i nie machnąłem działów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką myszkę możecie polecić do fingertip grip'a ? Myszka będzie używana na twardej podkładce(którą też zamierzam kupić). Gry to głównie strategie i battlefield(3).

 

Nieźle wygląda roccat kova+, ale podobno ma jakieś problemy.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hm, mówisz, że abyssus, no nieźle wygląda, cena też ok, tylko ona jest jakaś taka płaska, nie jest przypadkiem na palmgripa czy clawgrip?

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hm, mówisz, że abyssus, no nieźle wygląda, cena też ok, tylko ona jest jakaś taka płaska, nie jest przypadkiem na palmgripa czy clawgrip?

 

Jak ktoś weźmie tą mychę palmgripem to ma rączkę jak niemowlak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, w takim razie chyba zamówię tego abyssusa, kiedyś myślałem o nim, ale nie było gdzie go przetestować.

 

A możliwe, że mi się salmosa pomyliła , bo to ona była taka płaska.

 

A ta podkładka trochę droga, mówisz, że lepsza od tych razerowych podkładek? Ktoś jeszcze tak patrzyłem polecał steelseries 4hd, w sumie mi nie trzeba dużej podkładki, najlepiej , żeby tak cenowo było ok, a możesz pare słów powiedzieć o tej podkładce zowie swift?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja Ci zamawiać nie każe ;) Najpierw zbadaj trochę rynek.

 

Zowie Swift to ja w ogóle bym nie kupił i się nie przekonał, gdybym nie dostał jej w zestawie do monitora.

Wcześniej miałem: Qck mini, Sphex, mantis speed, goliathus control, goliathus speed. I Zowie jest zdecydowanie najlepszy z nich chociaż zjada ślizgacze... Przy używaniu kompa 4-6 godzin dziennie (praca + gra) w ciagu 3 miesięcy już zdążyłem wymienić raz ślizgacze..

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja Ci zamawiać nie każe ;) Najpierw zbadaj trochę rynek.

 

badam już rynek od ch.. wie jakiego czasu, miałem już myszki takie jak logitech mx518, ie 3.0, sidewinder x5 i porażka..

 

Wcześniej miałem: Qck mini, Sphex, mantis speed, goliathus control, goliathus speed. I Zowie jest zdecydowanie najlepszy z nich chociaż zjada ślizgacze... Przy używaniu kompa 4-6 godzin dziennie (praca + gra) w ciagu 3 miesięcy już zdążyłem wymienić raz ślizgacze..

hm, mówisz? to coś kiepsko, jak ktoś 2x więcej używa kompa, to co 1,5 miecha 40 zł. na ślizgacze ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż... fakty są faktami i kłamał nie będę. W razershopie kupiłem 2 paczki ślizgów po 2 komplety, czyli 4 komplety i dałem za to 72 zł. Teraz kupisz tą samą paczkę (2 komplety) po 30 zł, więc nie jest tak źle. W każdym razie Zowie zdecydowanie zjada ślizgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta podkładka jest twarda http://www.businesseye.com.pl/galerie/f/fellowes-podkladka-zelow_4336.jpg, a mimo to nie ma czegoś takiego jak "lodowisko", przecież mówiłem kilka razy czemu nie czytasz, że chcę hybrydę materiał + twarde tworzywo..

 

Witam, jaką myszkę możecie polecić do fingertip grip'a ? Myszka będzie używana na twardej podkładce(którą też zamierzam kupić). Nie jestem wymagającym graczem, potrzebują tak o połowę tańszą ze sztucznego twardego tworzywa podkładkę, niedużą(mała-średnia).

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, zakupiłem na allegro myszkę razer abyssus, gość mówił, że ma 2 lata gwarancji, a jak ją dostałem to brak dowodu zakupu,on mówi, że ją ponoć wygrał gdzieś w jakimś serwisie , a tam nie dają dowodu zakupu, jedynie zapewniali go, że ta myszka ma gwarancję, nie rozumiem o co chodzi, da się jakoś sprawdzić po numerze seryjnym ile myszka ma jeszcze gwarancji i co w takim przypadku mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on coś mówił, że dostał u nich niby jakiś dowód wygrania tej nagrody, ale jakby chciał wysłać na gwarancję to musi napisać co jest nie tak i ręcznie podpisać, czyli powiedział mi, że jakby było coś z tą myszką nie tak, to muszę do niego wysłać, a on wyślę na gwarancję. Zanim kupowałem tą myszkę, to zapewniał, że myszka ma 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem G500 w porównaniu do poprzedniej myszki LX6 (bezprzewodowa) to masakra. LX6 dużo wolniejsza i mniej dokładna. Kiedyś miałem i a4tech x718 później mx500 (wiekowa) i najlepiej właśnie mx mi leżał, teraz G500 lepiej mi pasuje tylko kwestia paru dni do przyzwyczajenia się do precyzji w grach bo w tym to naprawdę można się zdziwić. W przyszłym miesiącu kupuje QCK i zobaczymy jak to będzie współgrało, jestem raczej po środku miedzy low a high sensem ale w win mam ustawioną szybkość na 1 a w cs1.6 na 2.5 i przy 5700dpi jest dla mnie optymalnie jak na qck będzie się gubić to zmniejszę dpi i dam większa szybkość. Ogólnie materiał z którego jest zrobiona mysz bardzo fajny, łapsko się tak nie poci jak na x718 i mx500, tylko kabel nieco sztywny w x718 był cieniutki i w niczym nie przeszkadzał prawie ideał tu jak sznurówka. Dam później znać jak to będzie wyglądać na QCK.

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej oplacalna podkladka twarda na ta chwile jest Razer Pro|Pad 39zł+wysylka: Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy jest to ta sama podkladka/nawierzchnia co w duzo drozszych (nawet dwukrotnie): Razer eXactMat Speed/Control(inny kolor) oraz Razer Vespula(podkladka pod nadgarstek) radze brac puki jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One się czasem nie ścierały? Zresztą nie trudno się domyśleć co jest przyczyną "promocyjnej" ceny.. - kolor. Podobnie to czasem wygląda na rynku obudów, jakaś biała wersja potrafi chodzić kilka stów niżej, bo zbyt wielu amatorów taka estetyka nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One się czasem nie ścierały? Zresztą nie trudno się domyśleć co jest przyczyną "promocyjnej" ceny.. - kolor. Podobnie to czasem wygląda na rynku obudów, jakaś biała wersja potrafi chodzić kilka stów niżej, bo zbyt wielu amatorów taka estetyka nie ma.

 

tak owszem ścierają się jak każde plastiki :) trzeba szukac na allegro icematow 2nd w dobrej cenie. czasem ktos wystawi za 40-50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICEMAT z kolei to zabójstwo dla ślizgaczy myszki...

no i nie można pominąć kwestii dźwięku, który to zdecydowaną większość przyprawia o skręt jąder...

 

do tej pory najlepszą podkładkę jaką miałem "twardą" to SteelSeries 9HD - kosztuje sporo ale mam ją z dwa lata i jest jak nowa...

w sumie to mam dwie takie sztuki bo jednej używam w pracy a drugą mam w domciu do SC2...

 

jeżeli chodzi o tani plastik to polecam REVOLTEC GamePad Precision Advanced (RE052) - wyciera się i moim zdaniem raz na rok MAX. trzeba ją wymienić ale jest na tyle tania że nie żal...

 

 

PS. tydzień temu przesiadłem się na SteelSeries SENSEI i muszę powiedzieć że wypas...

plastik na górze początkowo wydaje się "wizualnie śliski" bo jest delikatnie odbijający ale w praktyce zupełnie się nie ślizga nawet podczas baaaaaaaaaaaaaaaaaadzo długiego grania...

sensor jest poprawiony w stosunku do XAI i nie ma mowy o najdrobniejszym zająknięciu się nawet przy DPI 400 w CS...

 

XAI był dla mnie SUPER produktem a SENSEI jest jeszcze lepszy więc nie żal ani jednego grosza wydanego na tą mychę.

 

Cena rekordem świata nie jest na pewno ale biorąc pod uwagę że w tej cenie jest razer imperator 4G ZDECYDOWANIE wolę SENSEI !!!

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy tak icemat zabija slizgacze myszki... raczej nie zreszta zawsze mozna podkleic slizgacze myszki czyms takim:

TWOJA MYSZ ŚLISKA JAK LÓD??!! ŚLIZGACZE!!!! (1812404419) - Aukcje internetowe Allegro

 

Druga opcja to posiadac myszke Logitech, ta firma na wlasny koszt wysle zestaw nowych slizgaczy bez zadawania zbednych pytan :) Wystarczy napisac ze slizgacze w myszce sie zuzyly mozna dodatkowo wyslac fotke ;)

 

Aha co do icematow to wykrakalem i na allegro pojawily sie znowu icemat 2nd w cenie 45zł, zostalo 7 sztuk. Te same podkladki tylko ze z napisaem "steelseries" kosztuja juz ponad 120 :D:D:D:

Podkładka ICEMAT 2nd.EDITION (1824102686) - Aukcje internetowe Allegro

 

na chile obecna najbardziej oplacalne na rowni z razer propad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmowe śliazgacze logitecha >> teflon wycinany dziurkaczem i obklejony taśmą dwustronną do dywaników, sprzedawany na allegro :)

 

u mnie w g9 ślizgacze po 1,5 roku na icemacie wyglądają praktycznie tak samo jak w chwili kupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak były te taśmy dołączane do podkładek (coś takiego, padsurfer http://p.alejka.pl/i2/p_new/49/18/tasma-slizgacze-icemat-padsurfer_0_b.jpg), podobne taśmy można kupić bodaj do wyklejenia tych prowadnic w szufladach, żeby lekko chodziły. To te "ślizgacze" faktycznie się ścierały na icemacie w tydzień. Ale normalne grube to w zasadzie nigdy się nie zetrą.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklep dla graczy ,Hardware For Gamers - Everglide, steelseries, miceskatez, Logitech, Plantronic, Razer, Roccat - Sprzęt dla Graczy

 

Takie na icemacie schodzily mi w kilka miesiecy.

W sumie icemat fajny byl, ale za po pewnym czasie dzwiek zaczal mi dzialac na nerwy i zmienilem na szmacianego QCK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...