Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie... Brat mi zakosil Razera 3.5g z wysp i jestem w czarnej pupie.

Deathadder srednio mi przypadl po 5 latach emerytury z pro sceny CSa.

Pierwsze zastrzezenie to ze lewe boczne przyciski byly dla mnie tragedia, przy moim chwycie byly kompletnie nieuzywalne.

Wczesniej gralem na IE3.0 ktora byla mysza perfekcyjna na low sensie i  w CSie ~1.1-1.2 gdzie cale zycie gralem na najlepszej podkladce jaka kiedykolwiek robiono czyli fUnc sUrface 1030 ;) I dostep do obydwu bocznych przyciskow nie sprawial mi problemow.

Potem na emeryturze gralem na IE1.1 jako ze 3.0 po padnieciu 3 sensora byla po prostu za droga... W IE1.1 prawy boczny byl dla mnie takze nie uzywalny.

Na IE3.0 gralem cos ala claw grip z finger tip'em tyle ze kochalem dokrecac nadgarstek co w razerze nie bylo przyjemne. Dodatkowo razer mnie wk*** wysokim LODem. Na IE3.0+ fUnc 1030 (nie pamietam szer) robilem jakies 210-220 stopni obrotu i sporo podnoszenia myszki na low sensie. Na DA 3.5 sensor w ogole mi nie pasowal. Nie mialem zadnego czucia.

Pytanie, co szukac...
Wstepnie na oku mam Steel Rival, podobne to do DA tyle ze sensor chyba lepszy. Czy jednak brac Zowie FK, nie powiem kto mnie namawia ;)

 

Generalnie skonczylem z FPSami, glownie DOTA2, ale na razerze nie mialem nigdy czucia w BF3 czy CSie...

 

Najwiekszy problem, ze nie mam gdzie mierzyc myszki na tym zadupiu!
 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rival ma tą gumę na kciuk która się zużywa dość szybko. Poszukaj zdjęć, niektórzy mają tam dosłownie dziurę, mogą do środka myszy zajrzeć :)

Zowie FK to jednak mysz symetryczna, trudno ją porównać. 

Ja niedawno się przesiadłem na zowie fk, po bodaj 5 latach na g9x.

Sensor jest perfekcyjny, mysz mała i lekka. Z wad bym wymienił że np. nie da się używać bocznych przycisków po obu stronach jednocześnie. Można się tylko przełączyć między lewo i praworęczną wersją, która automatycznie wyłącza przyciski po którejś z stron. Nie rozumiem takiego zabiegu ze strony zowie. Przecież mouse 6 i 7, jak się nie zbinduje też by były domyślnie wyłączone, ale nie traciłoby się w ogóle możliwości ich użycia.

Druga rzecz to pokrycie myszy tą "gumową" farbą, podobnie jak w razerach. Mogę się założyć że z czasem to zacznie schodzić, szczególnie że ta farba jest też na bokach myszy, pod bocznymi przyciskami, a tam zawsze wyciera się najszybciej. Ja zdecydowanie preferuję myszy z gołego plastiku z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora001 - ASUS Gladius się zainteresuj. Kształt jak w DA, klawisze bardziej dopracowane i parę dodatków.
I jeszcze budżetowo A4tech x748 - świetny kształt i boczne przyciski. Powiem, że trzyma mi się o niebo lepiej od DA a wykonanie jak tak budżetowej i leciwej myszki jest doskonałe. 4 rok mi służy, teraz już tylko w pracy ale wciąż nie do zdarcia.

Edytowane przez biczuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokladnie to co mi XXXX ( ;D )  wspominal... Ze to kolejna IE1.1 ktora byla spoko ale nigdy nie czulem sie na niej tak jak na 3.0 - odnosnie Zowie.

Mysle ze z guma nie byloby tak zle w Rival'u, raczej nie bede zamawial w PL i chyba nikt nie bedzie robil problemow z wymiana myszy w takim przypadku?! To juz problem sklepu [;

 

W DA stwierdzam ze ulozenie Mouse1 / Mouse 2 przy moim chwycie powodowalo brak kontroli. Szczegolnie jak mnie brat namowil na CSa pare dni wczesniej i trzeba bylo sie posilkowac mnostwem drobnych klikniec.

Generalnie jakby ktos stworzyl IE3.0 z poprawionym sensorem ktory wyrabialby na wyzszych rozdzielczosciach... Mysle ze ludzie by sie na to rzucili. Mozna tylko pomarzyc.

 

 

Odpada tez opcja kupowania i zwracania mysz. Pier**** izba celna kosi 15/25e za kazda paczke, a wez rozliczaj zwroty z nimi to dopiero jazdy.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepszy jest chropowaty plastik od tych wszystkich gum i soft-touch. Jedyne, co się z nim może stać to delikatne uszkodzenie powierzchni od potu z ręki (i trwa to nawet kilka lat), ale przynajmniej konstrukcja samej obudowy pozostaje niezmieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sprawuje się G502 proteus core ? Ostatnio moja matka narzekała na swoja G5 ze juz ledwo dyszy i pomyślałem, ze dam jej moja G500 a sobie bym sprawił G502. Przyzwyczailem się do tej G500 chodziarz ciężko było się wczuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej ciężka mysz. No i strasznie przebejaerowany design, ciężarki, jakieś dziwne trójkątne ślizgacze, kolorowe wstawki, masa niepotrzebnych przycisków. Ale taki rynek niestety, muszą jakoś sprzedać produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie dodatkowe przyciski to wynik popularności gier MMO/MOBA. Większość graczy i tak ich nigdy nie wykorzysta (sam w swojej g700s te 4 przyciski pod kciukiem wykorzystuję jak 2 - górne maja to samo, co dolne), ale zawsze znajdzie się jakiś niewielki odsetek graczy, którym się one przydadzą. A że szkoda robić kilka wersji tego samego modelu, tak wszyscy mamy przerąbane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie duzo gram w dote w dzisiejszych czasach i pod kciukiem przydal by mi sie 3 klawisz do szybkich akcji ;)

 

Dzisiaj dotarł do mnie DeX SteelSeries i musze przyznac, ze nie ma porownania do QcK pod zadnym wzgledem. Podkladka wyglada naprawde solidnie, moj G500 ma duzo lepszy slizg, slikon rowniez sie spisuje i dobrze utrzymuje podkladke w miejscu. Zdaje sobie sprawde, ze jak na podkladke to zycza sobie kupe kasy ale po wstepnych ogledzinach wyglada na to, ze warto bylo wydac te pieniadze. Czas pokaze jak to bedzie wygladac jesli chodzi o mozliwosc mycia podkladki i jej stan. 

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z QCK Mini przy laptopie - wytrzymała już 3 lata ciągłego przenoszenia z miejsca na miejsce i jest w doskonałym stanie. Do tego bardzo przyjemnie się po niej mysz ślizga, tak więc ją sobie chwalę, tym bardziej, że kosztuje ok 20-25zł.

 

Natomiast przy pececie mam Roccat Sense - prawie 5 lat i też dobry stan. Poza tym ma dość sztywny materiał na wierzchu, więc jest odrobinę gładsza, niż inne szmacianki, rozmiar też ma idealny (kiedyś była trochę za mała do grania np. w X, czy HAWX, ale odkąd mam joystick to ten problem zniknął). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szmaty zawsze beda sie lepiej trzymac od plastyku.

Chociaz moj Saitec Cyborg to porazka, przezyl 2 lata lajtowego traktowania i wyglada gorzej jak moj byly fUnc sUrface 1030 po 5 latach uzywania zawodowo... Mysle ze po 3-4 latach bedzie wygladac gorzej od fUnca ktoremu mija wlasnie 13 lat i siedzi u brata.


PS. To co mam brac tego Rivala? Czy jeszcze mi ktos cos zaproponuje cos co nie ma wysokiego LODa i podobne do IE3.0/1.1 ?
 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniej myszki bo moja klika 2x i to 2/3 klików a nie sporadycznie jak kiedyś. Co sądzicie o a4 tech bloody blazing a9? Da toto radę? Żeby miało przynajmniej te prawdziwe 1600-2000 dpi (moja obecna mysz ma 2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, szukam podkladki pod razer'a deathadder 3g. na przybrudzonym szmaciaku sie gubi wiec najchetniej widzialbym cos z plastiku lub innego tworzywa, w miare duza. cena? 60-80zl no chyba ze naprawde bedzie warta wydania 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam mały problem, poszukuję myszki z miękimi przyciskami, w sensie myszka którą teraz posiadam Corsair m65 ma twarde przyciski oraz skrol, po dłuższym graniu bolą mnie pace (a dokładniej palec wskazujący) od naciskania oraz przewijania. Poradzicie coś ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile bardzo fajnie mi się pracuje na MX Revolution to jednak do FHD jest stanowczo za wolna. Co kupić do samego niedzielnego grania? Nie mam dużej dłoni i lubię ją położyć na myszce.

Nie mam problemu z używkami Logitecha na przykład. Coś do stówki bez dokładania kolejnych zł się znajdzie? Czy po prostu szukać a4-tech na avago?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora001 - ASUS Gladius się zainteresuj. Kształt jak w DA, klawisze bardziej dopracowane i parę dodatków.

I jeszcze budżetowo A4tech x748 - świetny kształt i boczne przyciski. Powiem, że trzyma mi się o niebo lepiej od DA a wykonanie jak tak budżetowej i leciwej myszki jest doskonałe. 4 rok mi służy, teraz już tylko w pracy ale wciąż nie do zdarcia.

 

Moja X718 za 80 zł kupiona nie pamiętam ile lat temu dalej służy i działa. Może nie jest to mega-hiper pro-gaming, ale generalnie te modele A4 X7xx sa godne polecenia, do grania amatorskiego w zupełności wystarczają.

 

Ma ktoś może na forum Razer Orochi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem jako gratis myszkę Asus Rog Gladius. Obecnie używam Bloody V7 z której jestem zadowolony. Sprzedać Gladiusa bo jeszcze nie otwierana czy warto sobie zostawić bo widzę że cena zabójcza jak na myszkę ale nie wiem czy jakość idzie w parze z ceną. Używa ktoś takiej myszki i może się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX Master.... odczucia po zobaczeniu conajmniej takie jakby się obok położyła Scarlet. Ale stanowczo za drogo. 200zł max do znalezienia następcy MX Revo. Tak, wciąż szukam, miło że od stycznia ktoś wyraził opinię :P 
Ale to bez znaczenia, pomacałem trochę w sklepach i nic wygodnego nie ma. Te małe a4techy czy rivale mnie nie jarają. Będzie więc coś od Logi mieszczącego się w budżecie.
Powiedzcie tylko czy znacie przypadki padających G500s/G700/s czy można jednak używki kupować? Flyingwheel must have.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja G700s ma już rok i działa. Natomiast stery do niej to katastrofa - powodują ogromny lag systemu, czasem nawet kilka sekund!!!. A jak odzyskujesz po lagu kontrolę, to najpierw odtwarzane są wszystkie komendy, jakie wydałeś w trakcie tego laga. W skrócie - w większości gier zręcznościowych może to oznaczać po prostu śmierć. :P

 

Tak więc instalujesz drivery, ustawiasz profile i zapisujesz w pamięci myszki, a następnie wyłączasz drivery i masz spokój. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeklejam z innego forum, bardzo proszę o pomoc w znalezeniu idealnej myszki z naciskiem na fps:

 

- obecna mysz: Steelseries Rival
- powód zmiany gryzonia: Niewygodna
- rozdziałki w grach:1920x1080
- DPI: 800
- czułości w grach:2
- czułość w Windows: 6/11
- czułość w sterach myszki:brak
- pełny obrót: -
- gram w: CS:GO
- podkładka: SS Qck mini
- ilość przycisków: wystarczą 4 (jeden z boku, ale wygodny, mogą być dwa)
- budżet: 200
- chwyt: palm grim
- uwagi: Z rivalem mam ten problem, że wydaje się za duży, nie mam małej dłoni, ale trudno mi go wyczuć i manewrować na tak małej przestrzeni jak qck mini, preferowałbym myszkę mniejszą, ale bez skrajności, z równie dobrą optyką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X718 właśnie przestała działać - w ciągu kilku miesięcy całkowicie sparciał i rozleciał się przewód USB, który notabene praktycznie cały czas leży przewleczony przez otwór z tyłu monitora, czyli praktycznie z tyłu się nie ruszał. Myszka używana 10-12h dziennie do pracy i grania. Kilka razy się przeprowadzalem ale to zwijanie rozwijanie 3-4 krotne raczej nie powinno mieć wpływu. Zamówiłem sobie za 60 zł V7M po sprawdzeniu, czy zastosowali inny kabel. Jakakolwiek sensowna mysz ~200 zł i więcej, więc po dobrych wrażeniach z X718(oprócz kabla) wydając 3 razy mniej, nie będąc progejmerem, myślę, że to będzie dobry zakup. Dam znać jak już kupię co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...