Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

A co myślicie Panowie o Razer Taipan? Mój stary Razer Lachesis po prawie 5 latach zaczyna nie domagać i szukam godnego następcy. Dodam że wolałbym coś od Razer'a bo mam też klawiaturę Blackwidow i chciałbym coś do kompletu. A może coś innego z Razera byście polecili?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, chciałbym coś bezprzewodowego do laptopa dokupić. Najchętniej myszkę + klawiaturę ew osobno w budżecie do 200zl. Nie potrzebuje cudów ale potrzebuje myszki pełnowymiarowej (żadne małe g**ienko nie wchodzi w grę) z 2ma przyciskami bocznymi (tył/przód). To jest mus.

 

Obecnie do stacjonarnego dobrze mi się używało Revoltec Fightmouse Elite oraz A4techa takiego:

myszka.jpg

 

Więc raczej coś pokroju Palm Gripa. Fajnie by było jakby miała możliwość ustawienia odległości Lifta ale to nie jest konieczność. Jeśli miałaby być z klawiaturą to co do klawiatury to używam obecnie Zalmana Mechanicznego ale do laptopa to raczej średni pomysł takie coś. Dobrze by było żeby była dość wąska, z numpada i strzałek i tak nie korzystam. Ale klawisze pełnowymiarowe. 

 

A no i odbiornik musiałby być mikro, nie ma opcji w latopie donga doczepić bo prędzej czy później go urwę.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V7M mieszane odczucia, na moją dosyć małą rękę za duża, do tego na DPI 2 i 3 nie mogę przeciągać scroll-bara w windowsie... dziwna sprawa ;)

aa ślizg i dokładność - jak dla mnie zacne.

edit: dobra to są tryby strzelania;) scrollować sie da ;)

Edytowane przez qhash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to pure PC mogło by zrobić nowy test myszek od ostatniego minęło sporo czasu ....

1. Ktoś wie czy coś nowego się szykuje w 2016 to nie wiem czy nie poczekać a nigdzie nie mogę zbalesc zapowiedzi ?????

2. Szukam teraz myszki i podkładki bo boją logitecha g502s zaczyna przeskakiwac a mx revolution iegomaga tez ...

Szukam czegoś z dodatkowym przyciskiem pod palec wskazujacy ale nie konieczni. Budżet do 500 zł .

A4tech były fajne bo działały na każdej powieszenia a razer tylko na podkładce podobnie jak logitecha ....

Pozdrawiam

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mój Logitech M705 powoli umiera - przełączniki pod przyciskami działają albo dwukrotnie, albo wcale. Więc przyszła pora na wymianę. Zastanawiam się czy nie kupić kolejnej M705, ale może macie coś do polecenia w budżecie do 160 zł. Słyszałem że problem z przełącznikami w Logitechach był dość powszechny, więc zastanawiam się czy po 3 latach mi znów nie padną, stąd też pytanie o inną opcję. Priorytet to dość duża i raczej ciężka mysz. To co lubiłem w m705 to oczywiście czas pracy na baterii - ta opcja byłaby również miła. Niekoniecznie 1,5 roku na komplecie baterii, ale tydzień jest nie do zaakceptowania ;) Macie akieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 lata padła Ci M705? Moja ma już 4 i wciąż działa doskonale, a codziennie lata w torbie od laptopa w tej samej kieszeni, co zasilacz, a i pracuję na niej przez 6-8 godzin dziennie. Ja bym na Twoim miejscu trzymał się tego samego modelu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron - widocznie kwestia użytkowania ;) Moja jest dość intensywnie używana ale stacjonarnie - w dzień praca, wieczorami coś zagram, więc naklikane ma podejrzewam sporo :)

 

Padła jak padła, jakbym był w stanie dostać te przełączniki (i sensor od kółka myszy bo przeskakuje o kilka oczek na raz na "zblokowanym" kółku), to bym nic nie gadał i dalej na niej siedział bo nie widać po niej śladu zużycia. Prawdopodobnie wezmę kolejną m705, ale jestem ciekaw czy problem się nie pojawi za kolejne kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakaś propozycja czym zastąpić G500 logitecha? Widzę, że nie robią już jej podobnych tylko jakieś dziwne z rakiem:/ Na pewno zależy mi żeby była podobnie wyprofilowana bo już wiele lat na tych ich myszkach jadę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakaś propozycja czym zastąpić G500 logitecha? Widzę, że nie robią już jej podobnych tylko jakieś dziwne z rakiem:/ Na pewno zależy mi żeby była podobnie wyprofilowana bo już wiele lat na tych ich myszkach jadę. 

Możesz kupić G400S, jeżeli chcesz ten sam profil. Ew. Wypróbuj sobie G303 albo zupełnie inny profil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon.de ma logitechy G700s po 51 Euro (z naszym Vatem, przesyłka w cenie)

 

http://www.amazon.de/Logitech-910-003424-G700s-Rechargeable-Gaming/dp/B00CJ5FL2Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1451068738&sr=8-1&keywords=logitech+g700s

 

Zamówiłem sobie bo mój Qpad OM-75 lekko mnie wkurzył. Nigdy wybitna myszka to nie była, ale póki miałem dużego QCK i monitor 1080p (do którego 400 dpi starczało) to było ok. Ale ostatnio QCK się już mocno zużył i mysz zaczęła odmawiać posłuszeństwa na nim - wywaliłem podkładkę i próbuję po biurku - nic kursor nawet nie drgnie. Lekkie zdziwienie, ale wyciągam z dna szafy Icemata co najwyżej ślizgacze w myszy się zedrą - gdzie tam kursor nawet nie drgnie. Ostatnia próba - wyciągam plastikowego Steelseries S&S, którego używałem z Microsoftowym gryzoniem do laptopa. Niby mysz działa, ale precyzji za cholerę to nie miało.

 

W końcu przyniosłem z roboty szmacianego mousepada z eventu MSI i na nim mysz działa, ale jest mniejszy więc podniosłem dpi na 1600 i okazało się, że mysz sobie radzi tak sobie...

 

Na szczęście kupiłem ją za 80 zeta przez allegro od jakiegoś "zawodowca" co nagrody z turnieju CSa sprzedawał, więc się zamortyzowała przez te 2 lata. Ale widzę, że dalej sprzedają ten model po 150 zeta w sklepach, więc szczerze odradzam - tylko kształt ma wygodny, ale to już lepiej droższego 5K kupić bo OM-75 ma obudowę z ordynarnego plastiku nie miłego w dotyku przy dłuższych sesjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie poleca evga więc...

Mam to co w syg, czyli Torq x5, fajna symetryczna mysza, dobry soft(ale mało co używam go), możliwość robienia profili, dpi do 6400 od 1800.

Plastyk ok, śliski, za bardzo syfu nie zbiera(miałem i a4tech i razera DA do porównania, jak i g400 logi), dobrze leży w dłoni, synowi i mnie się podoba. Syn ma 10l, młoci w cs:go/mc. Ja w AA:PG. Do fps więcej niż ok, w strategie jeszcze nie grałem, brak czasu.

No i gwara evga :) No i dobry sensor. Pixart 3988.

 

Więcej będę  mógł powiedzieć, o ile to kogoś zainteresuje, jak se sprawie lepszą grafę co pozwoli mi używać natywnej rozdziałki w 144Hz, czyli już za jakiś tydzień czy dwa. Póki co jade 1600*900at 80Hz...bo integra mnie ogranicza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G500s różni się od G500 tylko sensorem (większe DPI, czyli nic przydatnego)

 

Niestety wysokie DPI jest przydatne (w specyficznych grach, nawet bardzo wysokie, o czym dalej). Mam mysz 1600 DPI i po ustawieniu wygodnej czułości w grze Battlefield 3, jest ładnie pięknie kiedy nie patrzy się przez lunetkę z jakiejś broni, ew. patrzy się przez lunetkę, ale o małym powiększeniu (np. 3,4x). Jednak jak tylko założę na broń lunetkę 12x to są bardzo wyraźne schodkowania ruchu. Gram w 1680x1050 i jestem graczem używającym przeciętnej czułości.

 

Także z tego co widzę w BF3, to przy zabawkach z lunetą o powiększeniu 12x, dla wymaganej przeze mnie czułości, nawet mysz 3200 DPI będzie mało (nie będzie nadal ruchu piksel po pikselu).

 

ps. na dowód, że nie jestem jakimś "hi-sens'owcem" to dla pulpitu używam czułości o równowartości 800 DPI (mysz 1600DPI, ale suwak czułości o dwa miejsca w lewo od pozycji środkowej, czyli windowsowy mnożnik = x 0,5)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, 1600 to jeszcze nie za wiele, więc rozumiem chęć podniesienia tej wartości, ale nie do 8000!!! Po cholerę to komu? Może w dalekiej przyszłości będzie miało to sens, jak rozdziałki w monitorach będą rzędu 8k itp, ale teraz? Zdziwiłbym się, jakby ktoś grał na większym, niż 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nowej myszki.

 

Mam następujące wymagania:

- najlepiej nie mniej niż 6400 DPI (chcę mieć święty spokój z tym parametrem, bo obecne 1600dpi jest minimalnie za niskie {zbyt wysoką czułość muszę ustawiać w grze, co powoduje spadek precyzji/schodkowanie}, a jak wymienię monitor na gęściejszy, to już w ogóle 1600 będzie mało w niektórych grach pierwszej perspektywy), przy możliwie najdoskonalszej trakcji = minimalnej ilości błędów trakcji, najlepiej zero błędów (czyli rozwiązanie siłowe w postaci myszy 12800dpi ustawionej na 6400 DPI jak najbardziej może być pomocne)

- wbudowana pamięć na zaprogramowane przyciski/funkcje

- przyciski jako odseparowane elementy plastikowe

- kształt, szczególnie przycisków podobny do A4Tech X738 (zdjęcie niżej)/Razer DiamondBack (czyli jakby "rynienki")c11efba6fda2c859f32f8e7d326708b5.jpg

 

Znalazłem dwie interesujące mnie pozycje:

Razer DiamondBack 2015

ASUS Gladius

 

Przy ASUS obawiam się trudniejszego usuwania brudów z rowków. No i moje pytanie, czy jest może jakieś tańsze rozwiązanie (od dwóch w.w.), spełniające moje wymagania? Preferuję rozwiązanie ze zwykłą LED, bo zwykle mają mniejsze błędy trakcji od laserowych, choć z drugiej strony, najlepsze lasery też nie generują specjalnie błędów, a przy rozwiązaniu siłowym {mysz pracująca zamiast w 16000dpi to 8000dpi} może uda się całkowicie je wyeliminować.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deathadder`13 / Chroma

 

Te modele mają przyciski i górną część obudowy w postaci jednego płatu tworzywa. Raz złamałem takie cuś (A4Tech) - ma się talent ;) Oczywiście czytałem, że w Razerach też komuś udało się taki przycisk złamać. Także tylko i wyłącznie z powodu trwałości nie chcę takiego "jednopłatowca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum nie jest, bo występują naprężenia materiału - musi się uginać, prawda? - natomiast kiedy elementy są oddzielne, to tych konkretnych naprężeń praktycznie nie ma. Praktyka to potwierdza, że "jednopłatowce" są mniej trwałe, bo sam złamałem klawisz "jednopłatowca" + słyszałem jak ktoś złamał w innym "jednopłatowcu", natomiast nigdy nie złamałem i nie przypominam sobie by ktoś złamał przycisk w myszy z podzielonymi klawiszami (no chyba, że ktoś rzucał myszą o ścianę, lub miał jakąś arcy-badziewną mysz firmy krzak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o optyczne sensory, jak one dzialaja na biurku bez podkladek? Aktualnie mam M$ sidewinder gaming mouse z laserem 2k dpi i smiga to po kazdej nawierzchni bez problemow. Nawet nie zauwazylem aby miala dodatnia akceleracje. Przymierzam sie do zmiany na steelseries rival 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zmienić na inną. Używam Mionix Castor, po dłuższym graniu mnie boli rękę i to jeszcze śliski gumowy uchwyt na boku nie daje mi spokoju :/ Poprzednia myszka miałem A4Tech X750 Oscar Brown i byłem zadowolony. Więc jaka myszka do 300 zł polecacie ? Mój uchwyt to claw-grip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego G9 który niestety już mi się sypie. Ostatnio w Sferis miałem okazje się pobawić nowymi wynalazkami i dobrze w dłoni leżała zowie Fk1. Zacząłem poszukiwać podobnych myszek z lepszymi sensorami i tak oto wpadłem na tą 

https://www.dreammachines.pl/mouse/DM1-Pro-S.pl

 

Wygląda ciekawie oraz jest w spoko cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co myślicie Panowie o Razer Taipan? Mój stary Razer Lachesis po prawie 5 latach zaczyna nie domagać i szukam godnego następcy. Dodam że wolałbym coś od Razer'a bo mam też klawiaturę Blackwidow i chciałbym coś do kompletu. A może coś innego z Razera byście polecili?

 

Pozdrawiam

Bardzo przyzwoity sprzęt , cena nieco z kosmosu (250-350) ale widzę na aledrogo lekko używane w okolicach 200.Lekka, oburęczna , czuła ,kabel w oplocie, dobrze wykonana, małoświecąca :) , boczne przyciski nieco zbyt blisko tylnej części i trzeba kciuk wyginać i trochę za głęboko dają się wciskać.Ale cała reszta bardzo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, 1600 to jeszcze nie za wiele, więc rozumiem chęć podniesienia tej wartości, ale nie do 8000!!! Po cholerę to komu? Może w dalekiej przyszłości będzie miało to sens, jak rozdziałki w monitorach będą rzędu 8k itp, ale teraz? Zdziwiłbym się, jakby ktoś grał na większym, niż 3200.

 

A widzisz ja mam 5040 :)

 

2016-09-02.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...