Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ktoś na MX Anywhere 2 ? jak tak to mógłby się podzielić wrażeniami ?

Zakupiłem i muszę powiedzieć że całkiem fajna mysz. Co prawda tylko 1600 dpi maksymalnie ale za to bez żadnych interpolacji jak dla mnie 1400 pasuje najlepiej. Świetne ślizgacze sunie jak po maśle. Sensor precyzyjny nie gubi się nawet przy bardzo szybkich przesunięciach. Jakoś ~2 metry/s wytrzyma bez wariowania Brak predykcji choć czasami można spotkać opinie że jest. Proste linie w paincie wychodzą podobnie do Bloody V4 które nie ma wspomagania. Bateria trzyma 3 tygodnie , nie tak jak piszą że dwa miesiące. Obawiałem się ze to będzie coś jak Logitechy z serii M525 albo niższe  szybszy ruch nadgarstkiem i kursor wariuje ale tutaj trudno go zgubić.


Brak jakichkolwiek opóźnień po umieszczeniu odbiornika blisko myszy w przedłużaczu USB od radiowego Bloody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupna jednej z tych myszy: RAZER MAMBA TE VS RAZER DEATHADDER ELITE rozmiar obu oraz ich cena nie robi różnicy.Chodzi mi bardziej o sensor oraz o tworzywa użyte w obu myszkach i o te mechaniczne przełączniki w deathadder elite jak myślicie co wybrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 6-ciu latach w mojej M705 zaczął się robić dwuklik na PPM. Złożyłem więc w firmie zapotrzebowanie na dokładnie ten sam model - do teraz twierdzę, że nie ma lepszej myszki do laptopa.

 

Nowa sztuka przeszła niewielki lifting, głównie związany ze zmianą loga producenta, ale jest też kilka różnic technicznych:

-przełączniki są minimalnie głośniejsze w porównaniu do starej wersji

-zmienił się kształt odbiornika Unifying (poprzedni miał rowki o obudowie i łatwiej go się wyciągało z portu USB)

-przycisk ukryty w podstawie pod kciuk ma wyraźniejszy skok i jest bezgłośny i są to spore zalety

 

Reszta praktycznie bez zmian - wciąż ta sama, wysoka jakość obudowy, porządne ślizgacze, a do kompletu dają 2 paluszki AA duracella, a nie żadne najtańsze chińczyki.

 

PS: stara myszka była moja prywatna, więc zamierzam kupić na Ali przełączniki do niej i ją naprawić. Co 2 myszki to nie jedna. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Reszta praktycznie bez zmian - wciąż ta sama, wysoka jakość obudowy, porządne ślizgacze, a do kompletu dają 2 paluszki AA duracella, a nie żadne najtańsze chińczyki.

 

 

Duracell są podobno nie takie rewelacyjne (były przypadki wylania po zużyciu).

 

ps. chodzi ta myszka na NiMh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam myszki uniwersalnej do przeglądania internetu i grania w różne gry. Musi mieć dobrą rolkę coś jak m325 (wygodna ,cicha  , bez wyraźnego  skoku ) , jednak większa rozmiarowo 125mm dł. , 40mm. wys.. Jak jest z tą rolką w Dream Machines ? Cena to ok.150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasówa się pytanie- "Która lepsza?"

 

Ludzie.

 

A autor nade wszystko niech powie DO CZEGO ta mysz będzie używana, bo te co widzę to dla gamerów nie są.

 

Z drugiej strony, popatrz głównie na ergonomię i dopasowanie do dłoni, a potem na funkcjonalność i technikalia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moją myszką. Mam Logitech G403, działa idealnie, tylko po dłuższym czasie przeszkadzają mi w niej dwie subiektywne "wady":

 

- zbyt lekki klik klawiszy

- kształt taki nie do końca (dużawa - a czytałem opinie, że jest maława, więc jak widzicie wady zdecydowanie subiektywne, wolałbym niższą mysz)

 

Już miałem zamawiać Logitech G Pro, ale przeczytałem, że ma jeszcze lżejszy klik od G403 ... !? No to Logitech G Pro w takim razie też odpada. Zawsze lubiłem kształt Razerów (miałem dawno temu Razer , chyba diamond-back - kształt taki jak lubię, podobnie jak A4Tech X-738 - też "razerowaty" kształt)

 

Teraz co moglibyście mi doradzić, co by miało "razerowaty" kształt i nie tak lekki klik jak Logitech G403?

- Razer DiamondBack 2015? ... jak tam z tym sensorem, bo czytałem że dziwnie się zachowuje? - poprawili to? ... czy ma ta mysz cięższy klik od G403?

- jeszcze myślę nad jakimś Ozone Argon - kształt wygląda na wygodny

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Na codzien korzystam z Logitech G5 (max 510, mx518, g500).

 

Szukam czegos o mozliwie podobnym (albo i identycznym) ksztalcie i kliku, natomiast z lepszym sensonrem- G5 przy dlugich przeciagnieciach potrafi sie pogubic.

 

Nie potrzebuje tlumu przyciskow, 3-4 wystarcza w zupelnosci ;-)

 

Waga myszy + jej ksztalty sa dla mnie idealne, niestety sensor daje sie we znaki.

 

Cos poradzicie ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet nieograniczony to daleko szukać nie musisz - g502, taniej g402.

 

Tapatapatap Xperia X

 

Szukajac w necie znalazlem taki post (g502 do G5)

"The shape is quite a bit different than the G5/MX518/G400/G500 style mice though, so the grips it takes might be very different."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czego się spodziewasz, przecież to inna myszka. Jak chcesz identyczna jak miałeś to kup taka sama tylko nową.

Albo pogodzić się musisz ze zmianami w g402/502 które ewidentnie są rozwinięciem g5.

 

Tapatapatap Xperia X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować mysz bezprzewodową Logitech G403, która ma być podłączona do laptopa? Chciałbym uniknąć tego kabla z odbiornikiem, ale z tego co czytam poniżej to nie ma innego sposobu? 

 

http://support.logitech.com/pl_pl/article/Connect-the-G403-wireless-gaming-mouse-to-a-computer?product=a0q3100000AQ5I0AAL

 

G403%20Wireless_02.jpg

 

Inaczej, czy praca bezprzewodowa z samym adapterem (tym mini usb podpiętym do lapka) i myszy działa bezproblemowo?

 

edit. chyba już wiem o co chodzi. do lapka wystarczy ten mały wtyk usb, a adapter podłącza się po kablu do PC, aby była lepsza łączność.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj G403 i stało się tak jak myślałem. Trafiłem na wadliwą sztukę, gdzie są problemy z rolką. Była ona lekko przesunięta w bok i klikała kiedy się ją przesunie w jedną stronę (taki klik rolką z góry, tyle że w bok). Całe szczęście wiedziałem o problemie z luźną rolką (z youtube) i sprawdziłem mysz zaraz po zakupie w mediamarkt w NL. Zwróciłem ją bez problemu w punkcie serwisowym pokazując tylko tą wadę.

 

Lekko wkurzony (bo taki badziew dzisiaj produkują - razer deathadder problemy z dwuklikiem, logitech jak nie rolka to kabel) wróciłem do sklepu.

 

Tym razem wybrałem G900.

Na półce sklepowej mysz była przyklejona na stałe (bo bezprzewodowa) i w dłoni leżała lepiej niż G403, jednak w domu, na luzie, okazało się że mysz po prostu ucieka w przód. Ten model myszy w miejscu loga "nabrała" masy, względem wysłużonej MX518 i teraz ciężko mi się przyzwyczaić. Zastanawiam się czy ją zwrócić, czy ręka się przyzwyczai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda bo bardzo podoba mi się kształ,waga,wygląd,sensor,cena i jeszcze ten infinite scroll. A jak z G900 ? Bo widzę że ceny zleciał z ponad 700zł do 500zł i za tyle może kupię. Już dwie osoby piszą mi o deathadderze, wydaje mi się że jest fajna i ładnie by się komponowała do mojej nowej klawiatury deatstalker ale w recenzji na yt mówią że ta nowa wersja (elite) chyba klika dosc głośno.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem przed chwilą 3 modele G402, MX518, G900. Pierwszy i drugi jest identyczny. Ich dźwięk jest lekko przytłumiony. Niestety G900 klika głośniej, może to dlatego że to nówka. Do tego jego dźwięk jest wyostrzony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem G900 w sobotę, tak w niedzielę ją spakowałem, a dzisiaj bezproblemowy zwrot do sklepu.
Mysz jest jak dla mnie za duża. Rolka jest zbyt daleko wysunięta do przodu (do tego odstaje w górę), co za tym idzie - słaba jej kontrola, a do tego już przyzwyczaić się nie da. No, chyba że ktoś ma długie szpony. Jeśli ktoś ma zamiar ją kupić, radzę dobrze ją testować w sklepie. Póki co, zostaję przy MX518. Czekam tylko na kabel do niej (link), bo to jedyna część która się psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobrą dużą myszkę, najlepiej profilowaną na prawą rękę?

Nie do hardkorowego grania, nie musi mieć najzajebistszego sensora, tylko żeby wygodnie się jej używało.

Obecnie mam Razer Deathadder, umiera już ze starości, myślałem albo o takiej samej, albo z dopiskiem Respawn.

i czy jest jakieś ryzyko podróbki myszy? Dużo ofert na Allegro jest bez pudełek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobrą dużą myszkę, najlepiej profilowaną na prawą rękę?

Nie do hardkorowego grania, nie musi mieć najzajebistszego sensora, tylko żeby wygodnie się jej używało.

Obecnie mam Razer Deathadder, umiera już ze starości, myślałem albo o takiej samej, albo z dopiskiem Respawn.

i czy jest jakieś ryzyko podróbki myszy? Dużo ofert na Allegro jest bez pudełek/

 

Bardzo podobny do Deathaddera jest SS Rival (troszke mniejszy), mozesz obczaic. Konkretnie SS Rival lub SS Rival 300, 100 unikaj bo to budzetowka.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobrą dużą myszkę, najlepiej profilowaną na prawą rękę?

Nie do hardkorowego grania, nie musi mieć najzajebistszego sensora, tylko żeby wygodnie się jej używało.

Obecnie mam Razer Deathadder, umiera już ze starości, myślałem albo o takiej samej, albo z dopiskiem Respawn.

i czy jest jakieś ryzyko podróbki myszy? Dużo ofert na Allegro jest bez pudełek/

 

Jest ryzyko trafienia na podróbki, właśnie szczególnie wersja respawn 3500 DPI i coraz częściej wersja Chroma. Bez pudełek na bank podróby, chić zdarzają się takie z pudełkami. Podróbka respawn'a ma krótszy kabel od oryginału i chyba nie jest pozłacany, spód myszy jest "pofałdowany" (jest jak skóra cytryny) i jakość spasowania jest tragiczna - jednak chińczyki mogły to dopracować. Napis 3.5G Infrared sensor na naklejce wokół sensora bywa krzywo nadrukowany (nie wycentrowany) - w wersji Chroma jest podobnie (dodatkowo w niej była za mała przerwa pomiędzy napisem 10000, a DPI). Myszy mogą nie być wykrywane w Synapse, choć bardziej dopracowane wersje mają poprawny VID i PID i pojawiają się w sterownikach.

 

Najlepiej kupować w znanych sklepach, chyba, że pokusisz się na wersję nową wersję DA Elite :)

Edytowane przez f1sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z Razer Mamba albo Asus Spatha? Od 1,5 roku mam Dm pro, ale zastanawiam się teraz nad czymś z wyższej półki

W jakie gry grasz? Sensory laserowe średnio nadają się do gier FPS. Mamba to bardzo wygodna mysz, nieźle leży w dłoni - ale to jest indywidualna kwestia, najlepiej "pomacać" przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...