Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie nie zmieniałbym jej... chyba, że koniecznie chcesz bezprzewodową, to pewnie znajdzie się jakiś Logitech na optyku. DPI to nie wszystko, tutaj chodzi o jakość sensora. IPS (maksymalna prędkość) w laserówkach jest dużo mniejsza od optyków. Po za tym w Mambie (oraz innych laserowych Razerach na Philipsie Twin-eye) występuje tzw. Z-Axis bug co powoduje poruszanie się kursora nawet w trakcie podnoszenia myszy - można to zniwelować przez kalibrację w Synapse, jednak nie całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 IPS (maksymalna prędkość) w laserówkach jest dużo mniejsza od optyków.

 

"Laserowy"* Logitech G403 - zmierzone ~6 metrów/sekundę (link)

"nie Laserowy"*, "optyczny"* Razer DiamondBack z 2005 roku - ~1 metr/sek (link)

... także coś mi tu nie gra z tym co twierdzisz.

 

*-  obecnie wszystkie myszki są optyczne, tylko po prostu jedne oświetlają powierzchnię dla kamery promieniem z LED'a typu laser, a inne zwykłym LED

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Laserowy"* Logitech G403 - zmierzone ~6 metrów/sekundę (link)

"nie Laserowy"*, "optyczny"* Razer DiamondBack z 2005 roku - ~1 metr/sek (link)

... także coś mi tu nie gra z tym co twierdzisz.

 

*-  obecnie wszystkie myszki są optyczne, tylko po prostu jedne oświetlają powierzchnię dla kamery promieniem z LED'a typu laser, a inne zwykłym LED

 

Porównujesz myszki z innych "epok". G403 został wydany w 2016, zalinkowany Diamondback - końcówka 2004 roku (12 lat różnicy)... Po za tym G403 również LEDowy, a nie laserowy - PMW3366.

 

Oczywiście wiadomo, że mysz optyczna, to zarówno LED, jak i laser... to tylko potoczne określenie i każdy wie o co chodzi. Z resztą w sklepach internetowych, jak i sami producenci korzystają z tego samego określenia.

 

Odnośnie IPS - przykład, porównanie sensorów (niestety papierkowy), dwóch myszek, które wyszły w tym samym czasie - Razer Lancehead (laser, wireless) = 210 IPS, Razer Lancehead Tournament Edition (optyk, przewodowy) = 450 IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym G403 również LEDowy, a nie laserowy - PMW3366.

 

Jak praktycznie rozpoznać czy laserowy czy nie? Może po prostu lepiej na to nie patrzyć, tylko zwrócić uwagę na max prędkość, bo są "lasery " szybsze od nie laserów (choć czasem z różnych epok :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak praktycznie rozpoznać czy laserowy czy nie? Może po prostu lepiej na to nie patrzyć, tylko zwrócić uwagę na max prędkość, bo są "lasery " szybsze od nie laserów (choć czasem z różnych epok :) )

Najlepiej spojrzeć na specyfikację producenta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kupiłem kolejnego Logitecha - G602 (bezprzewodowa). W łapie leżała niemal super, ale że lubię się wyłożyć na sofie, a mysza nie leży na odpowiedniej podkładce, a jakimś kocu, prześcieradle itp., to nie chciała działać (tak jak działa MX518!). Kursor zatrzymywał się, gdy laser trafiał na drobne nierówności. Drugi minus to to, że w oprogramowaniu nie można zastosować szczegółowo czułości DPI. Już nie pamiętam, ale chyba był skok co 200. G602 wróciła do sklepu.

 

Teraz mam G502, niestety na kablu (za to bardzo giętkim, jak sznurek). Optyka działa na sofie ;) Ogólnie jestem z niej zadowolony i raczej zostanie już ze mną. Skok ustawień DPI co 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu G900 tak spadła z ceny ? Pamiętam że jak wchodziła kosztowała 750zł, teraz są nowe za 400zł (!), skąd taki spadek ceny ? Sam byłem zainteresowany tą myszką jak wchodziła ale odstraszyła mnie okrutna cena, teraz z drugiej strony zastanawiam się czy taki spadek ceny nie jest związany z jakaś wadą. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu G900 tak spadła z ceny ? Pamiętam że jak wchodziła kosztowała 750zł, teraz są nowe za 400zł (!), skąd taki spadek ceny ? Sam byłem zainteresowany tą myszką jak wchodziła ale odstraszyła mnie okrutna cena, teraz z drugiej strony zastanawiam się czy taki spadek ceny nie jest związany z jakaś wadą. 

A to nie jest towar z 14 dniowego zwrotu? Na owocowym jest po 515, ok. 100 zł różnicy.

Mycha pewnie nieco potaniała, bo wyszedł nowszy model (G903), ale moim zdaniem nie aż tyle :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze że nowa za 400zł ale rzeczywiście to może byc jaiś bubel po zwrocie .515zł przy cenie niemal 800zl rok temu to i tak jest bardzo dużo. Szczegolnie że różnica między G403 a G900 zmniejszyła się z 300zł do nieco ponad 100zł.  

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze że nowa za 400zł ale rzeczywiście to może byc jaiś bubel po zwrocie .515zł przy cenie niemal 800zl rok temu to i tak jest bardzo dużo. Szczegolnie że różnica między G403 a G900 zmniejszyła się z 300zł do nieco ponad 100zł.  

 

Niestety, ale u nas to standard, sprzedawanie produktów ze zwrotów jako "nowych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem błąd obliczania pozycji kursora w Windows 10 kompilacja 16299.192 (może we wcześniejszych też jest) . Nie wiem, czy jest znany, ale nikt mnie nie uprzedził.

Mianowicie kiedy macie suwak czułości ustawiony na środek ( 1:1 czyli brak dzielnika czy mnożnika) i aktywne niestandardowe skalowanie systemowego DPI (np. na 125%), to system interpoluje pozycjonowanie kursora, co widać w Paint. Objawia się to widocznym przeskokiem w postaci 4 prawidłowych skoków "by pixel" + 1 interpolowany. Analogicznie przy 200% skalowania, co drugi jest interpolowany.

W związku z czym przestrzegam testerów myszy, że moja metoda określania fizycznej rozdzielczości myszki w paint (moim zdaniem nadal najpewniejsza, bo programy zautomatyzowane mogą przekłamywać), z przed tych 10 lat wymaga jeszcze ustawienia skalowania na 100% i dopiero można oczekiwać poprawnych wyników.

Tym samym kolejne odkrycie: aby uzyskać maksymalną precyzję ruchu kursora na pulpicie, pomimo systemowego skalowania DPI, trzeba mieć ustawiony dzielnik windows dla kursora by była nadmiarowość wysyłanych impulsów z myszki - inaczej: jak macie systemowe skalowanie np. 125%, wymagacie ruchu 1000 pix/ cal po podkładce, to ustawcie dzielnik dla myszy /2 (od środkowego ustawienia czułości, czyli 1/1, dwa miejsca w lewo) a rozdzielczość myszki na 1600 dpi (lub analogicznie przy 3200 dpi dzielnik /4 ). Przy takich ustawieniach już nie ma przeskakiwania pikseli na pulpicie. Do 200% skalowania interface'u windows, wystarczy dzielnik czułości myszki /2 ... powyżej 200%, ale do 400% oczywiście trzeba dać już /4 itd.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Przetestowałem myszkę A4Tech V2m. Okazało się, ze maksymalna nieinterpolowana rozdzielczość w tym modelu to 1600dpi. Poza tym, myszka jest bardzo dobrze wykonana, z bardzo dobrych materiałów, a kształt jest (przynajmniej dla mnie) całkiem wygodny i nie trzeba się do niego specjalnie przyzwyczajać (dla porównania Logitech G403 jakoś jest już bułowato-udziwniony). Rolka jakoś tak bardzo wygodnie chodzi w tym A4Tech. Ślizgacze faktycznie metalowe i świetnie się spisują na blacie biurka. Generalnie myszka fajna, tylko kłamstwa producenta w kwestii rozdzielczości powinny być karalne (producent podał 3200dpi, a w pomiarach wychodzi, że powyżej 1600dpi już jest interpolacja).

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

swoją drogą na stronie:

http://www.test-gear.pl/informacje-o-sensorach/

nadal piszą bzdury w stylu:

Cytat

Zakładając, że ktoś gra na 400dpi i sens 1.0, to po zwiększeniu do 2500dpi ustawiając 0.16 osiągnie dokładnie to samo. Mysz nie będzie precyzyjniejsza bez względu czy ustawi się 5000 czy 200dpi.

.. są niereformowalni, bo już nie raz pokazałem, że jest różnica między 400dpi @ 1.0 a 4000 dpi @ 0.1 w precyzji, w grach 3D, co każdy z Was może sobie nawet sprawdzić, wybierając skrajne wartości (max czułość w grze, przy bardzo niskim DPI, vs minimalna czułość, ale przy wysokim DPI). Popatrzcie tylko o ile pikseli minimalnie przeskakuje celownik w grze w pierwszym, a o ile w drugim przypadku.

 

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciętnym graczem w FPS.
Obecnie posiadam mysz MSI CLUTCH GM11 i chciałbym kupić coś lepszego. Budżet to ok.200pln. Da się w tej kwocie coś kupić? Wpadła mi w oko
Corsair Gaming M65 Rgb Elite (Ch-9309011-Eu), a także Razer DeathAdder V2 mini (choć się zastanawiam czy mini oznacza dla małych rączek? moje to raczej roz. M)
Nie znam się na sensorach i tym wszystkim co dotyczy myszek,a więc poproszę o radę,propozycję itd.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m4rc1nek napisał:

Lepsza myszka nie powstała i pewnie nie powstanie https://www.komputronik.pl/product/699007/steelseries-sensei-ten.html

To stwierdzenie jest bez sensu. Rozumiem, że może Ci bardzo pasować, ale wcale nie musi sprawdzać się u kogoś innego. Nawet grającego w te same gry.

Nie twierdzę, że Sensei to zła mysz, wręcz przeciwnie - kawał solidnego gryzonia. Ale czy można powiedzieć, że jest równie legendarna co WMO?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4rc1nek napisał:

Lepsza myszka nie powstała i pewnie nie powstanie https://www.komputronik.pl/product/699007/steelseries-sensei-ten.html

Jaka kosmos cena na tym kompuszrocie, tu 60zł taniej https://www.euro.com.pl/myszy/steelseries-mysz-dla-graczy-steelseries-sensei-ten.bhtml?from=ceneo&p=239.00&cr=0&t=20220105-1442&ceneo_spo=true&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Także słabo reklamujesz ten kiepski sklep.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...